Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy ajándékbolt megnyitásához és üzemeltetéséhez milyen feltételek szükségesek? fórum

Egy ajándékbolt megnyitásához és üzemeltetéséhez milyen feltételek szükségesek? (tudásbázis kérdés)

19. Nívea (válaszként erre: 18. - 1e958693ca)
2009. nov. 25. 18:41

köszönöm a választ Neked is! :)

Én élelmiszert és üdítőket nem szeretnék. Csak ajándéktárgyakat: füstölő, gyertyák, faragott szobrocskák, vázák, plüssök, apróságok és képeslapok, stb... Ilyen dolgokra gondolok. Egy hangulatos kis kuckóra. Vagy esetleg kreatív hobby kellékekre. Élelmiszer nem kell.

2009. nov. 25. 18:10

Következő:

kereskedő-boltvezető végzettség

a bolt illetékessége szerinti önkormányzatnál kell bejelenteni

(sajna nem tom mennyibe fáj)

WC-öltöző kell, hogy legyen

Amennyiben élelmiszert is árulsz (bonbon, bor...)

HACCP-rendszer (20e-120e.), rovar-rágcsálóirtásra szerződés szakcéggel, vagy szakemberrel (10-36e/év)

ha van munkavállalód üzemorvosi szerződés (eü.könyv, nem tudom mennyi)

ha van élelmiszer: vízminta (kb.23.000 píz)

ezeket kell összekalulálni.

HACCP-ben tudok segítnei, mert magad id megcsinálhatod- ha kell....

Üdv. a Vaktyúk

17. simple (válaszként erre: 16. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:54
Van benne rizikó az biztos. De aki mer az nyer! Csak akkor csináld, ha igazán hiszel benne.
16. Nívea (válaszként erre: 13. - Simple)
2009. nov. 24. 09:51

Hát én is:) Csak azért ehhez kell egy kis tőke(na most vagy lakás, vagy üzlet). Gondolom én.

Meg ha befuccsol, akkor mi lesz velem?? Félek egy kicsit. De ha nem tudok a szakmámban elhelyezkedni, akkor lehet, hogy megpróbálom.

15. Nívea (válaszként erre: 14. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:49
Meg lesz :)
14. Nívea (válaszként erre: 12. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 24. 09:49
Meglesz :)
13. simple (válaszként erre: 10. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:46
Nagyon várom! :-)
12. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 10. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:41
a zenélő dobozokat szeretem :)))
11. Nívea (válaszként erre: 9. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 24. 09:37
Oké. Köszi!
10. Nívea (válaszként erre: 8. - Simple)
2009. nov. 24. 09:36
Nem is sok :D köszönöm! És ha egyszer lesz egy ajándékboltom, akkor küldök nektek egy ajándékcsomagot hálámul, hogy segítettetek :)
9. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 4. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:36

kereskedelmi üzletvezető, vagy képesített kereskedő


A legjobb, ha felkeresel egy Kereskedelmi Szakközépiskolát és ott megmondják, hogy épp milyen feltételek mellett indulnak a képzések (gyakran változnak)

8. simple (válaszként erre: 7. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:33
Nincs mit! Kb. fél éves lesz a tanfolyam, vizsgával együtt. Sok sikert!
7. Nívea (válaszként erre: 6. - Simple)
2009. nov. 24. 09:30
Köszi szépen! Gondoltam, hogy meg, csak azt nem tudtam, hogy pontosan mi kell hozzá, milyen végzettség. Hogy hol tanuljam meg. De így már oké. Köszi!
6. simple (válaszként erre: 5. - Simple)
2009. nov. 24. 09:28
De ha ezt elvégzed, mindenre megtanítanak, a-z-ig, ami a boltod megnyitásához és működtetéséhez kell. Mindenre ami a kettes hozzászólásban is szerepel.
5. simple (válaszként erre: 2. - Nívea)
2009. nov. 24. 09:26
A végzettséget tudom. Kereskedő vállalkozó (boltvezető) kell hozzá.
4. Nívea (válaszként erre: 3. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 09:14

Köszi szépen a választ! Nem tervezem, csak érdekel, mert gyerek kori álmom egy ajándékbolt üzemeltetése, amiben persze én lennék az eladó is :DD Na de ez csak álom. Bár sosem lehet tudni :)

És milyen vizsgát kell csinálnom ahhoz, hogy egy ilyet vezessek? Boltvezetőit? Vagy mégis milyet? Igazán ez érdekelne jobban, mert elvégezném, hisz sosem lehet tudni mit hoz a jövő:)

2009. nov. 24. 02:42

Először is vállalkozást kell alapítani. A működés megkezdését be kell jelenteni a helyi önkormányzatnál. Be kell szerezni a szakhatósági engedélyeket, melyek tulajdonképpen meghatározzák a feltételeket. Ezek a forgalmazott áruktól függnek. A vállalkozás egy elég összetett tevékenység, mely elég nagy lekötöttséggel jár. Az alapítással és az üzlethelyiség kialakításával viszonylag az egyszerűbb részen leszel túl. A vállalkozás gazdálkodása, üzletvitele és működtetése nem egyszerű feladat. Egy személyben leszel kereskedő, anyagbeszerző, adminisztrátor, marketinges és mindenes döntéshozó minden előre látható és nem látható eseményben. Ne hagyd ki a tervezést, készíts írott Üzleti Tervet. Mindent jól gondolj át, legyél nagyon megfontolt.


Ez az okosok tanácsa! :)

2009. nov. 23. 18:06
Gondolok itt végzettségre és papírokra. Minden érdekel az első lépéstől az utolsóig. Előre is köszi a válaszokat!
2009. nov. 23. 18:06
Egy ajándékbolt megnyitásához és üzemeltetéséhez milyen feltételek szükségesek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook