Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egész napos iskola (jövőre) fórum

Egész napos iskola (jövőre) (beszélgetős fórum)


1 2
36. vica66 (válaszként erre: 35. - 325b42d966)
2013. aug. 28. 15:17
Pedig ez van, sajnos. Van egy másik (összevont topik a témáról, egész napos suli címen.
2013. aug. 28. 13:48
ma van a tankönyvosztás nálunk,és mivel tegnap este a híradó beszámolt a szeptembertől induló egész napos iskoláról,ma rákérdeztem.Írjak egy kérvényt az igazgató néninek az indokaimmal hogy miért szeretném ha a gyerekem hazajönne tanítás után ,ez röhej hogy magyarázzam meg hogy szeretnék én tanulni a gyerekemmel,szeretnék én ebédet főzni neki és megbeszélni közben a napi történéseket azért mert erre délután már nem igazán lesz időm mert akkor a másik két gyerekem hazajön az oviból és velük is kell "foglalkozni".a nagyobbak közül a fiam 5.es lesz a lánykám 2.-os és dixlexiás és igen is nem bízom abban hogy a suliban megcsinálják a leckét és megtanulják amit kell összezsúfolva 30-40 másik gyerekkel.
34. zsoka1984 (válaszként erre: 33. - Tixtina)
2013. márc. 26. 13:03
Amikor a szemész mondta, hogy amíg nincs szemüveg ne legyen egész nap, akkor tudtam meg, hogy van óra délután is. Bár nálunk vagy tesi, vagy környezet ének, rajz ilyesmi.
33. tixtina (válaszként erre: 32. - Nojni)
2013. márc. 26. 09:09

Le vagyok döbbenve:oo Ez borzasztó:O

Egész napos iskola-délután is van tanítás????

Mikor pihen a gyerek?Aki különórára jár,vagy sportol valamit?Á ez nonszensz:OO

32. nojni
2013. márc. 26. 09:01
A fiam harmadikos, egész napos az iskola. Utáljuk. Nem lehet megszokni. A másik gyerekem pedig szeptembertől lesz elsős, ugyanott. Nincs választási lehetőségünk. Szép volt három éve amit elmondtak erről: a gyereknek egy tanulós-egy pihenős órája lesz felváltva, sokat játszanak majd, nincs házi feladat, délelőtt három- délután két órájuk lesz csupán.... Egy nagy fenét!!! Sokszor gátlástalanul végigtanítja a délelőttös tanár az egész délelőttöt, a délutános meg szintúgy!! Ugye ő nem fáradt el délelőtt... A gyerek meg ki van készülve. Te pedig nem tudsz lépést tartani vele, hisz csak péntek este látod a táskáját. Ja! Délután meg törvény szerint nem lehet dolgozatot íratni: számtalanszor álltunk 16óra 30 perckor az osztályterem előtt, mert a tanár néni témazárót írat.. No de ez Szabolcs megye egyik Kisvárda-közeli községe. Biztos máshol másképpen van. Nekünk nem jó az biztos.
2013. márc. 23. 07:33
Nálunk 2 osztálY van. 1 normál + 1 iskolaotthonos. A lányunk az iskolaotthonba jár. Mi meg vagyunk elégedve. Hetente 1-2 nap is van, h. 7óra után érünk haza. Ha akkor kellene tanulni az gáz lenne. Reggel az első óra beszélgető kör. A második órától kezdődnek a keményebb órák. Különóra van ( kosár,foci ,karate, szolfézs,hittan, nyelvtanulás) amíg a gyerekek 1 része nyelvet tanul addig a másik része (aki nem jelentkezett nyelvre) matekot v. mást gyakorol. Du 4ig vannak. Kaja: Mindég veszünk az osztálypénzből kekszet, teához valókat, tehát éhesek nem szoktak lenni. Összegezve: a mi élethelyzetünknek megfelelő ez a módszer,nem kell este tanulni, ha '' véletlen elfelejtette '' volna megcsinálni. 4óra után nincs tanulás, házi. (házi csak hétvégén). Üdv Erika.
30. zsoka1984 (válaszként erre: 28. - Vica66)
2013. márc. 22. 14:55

Választási lehetőség azért nincs, mert nehogy már az 1. c tanítónénije, hamarabb haza menjen mint, a b osztályé.

Egyébként az egyik dolog amiért ezt kitalálták az az, hogy a tanároknak 4-ig kelljen maradni, ne mehessenek haza hamarabb.

Ja és amelyik iskola ezt bevezeti, több pénzt kap, vagyis akkor még ezt az önkormányzat kapta, és be is vezette.

Az igazgatónő igazgatási szünet címén, kiadta téliszünetnek jan. harmadikát és negyedikét, meg is kapta a beosztását, mehettek szombaton suliba a gyerekek, mert hát mégsem járja, hogy ők 2 hetet kaptak.

2013. márc. 22. 12:21

Ma délelőtt volt nyílt nap a suliban,ahol az igazgatónő közölte-Eddig úgy volt,hogy a szülőnek kérvényeznie kellett a napközit-az idéntől megváltozik.Aki nem szeretné a napközit,kérvényezni lehet,és nem köteleznek senkit!

Ennyit mondtak a mi iskolánkban.

28. vica66
2013. márc. 22. 11:46

Szerintem úgy lenne jó ez az egész napos iskola, ha meghagynák a választás lehetőségét. Aki nem akarja ilyenbe járatni a gyermekét, megtehesse.

Nekem személy szerint jó lenne, mert dolgozom, és elég későn érek haza. A fiam utál otthon leckét írni, így még este kell ezzel foglalkozni, ráadásul vannak dolgok, amikben nem is igazán tudok segíteni neki, mert sok mindent másként tanulnak, mint ahogy én anno. Itt ötödiktől napközi sincs.

27. 7f68e43584 (válaszként erre: 26. - HViki)
2013. márc. 22. 11:01
Küldtem is neki a jelet érte:)
26. HViki (válaszként erre: 25. - 7f68e43584)
2013. márc. 22. 10:59
És milyen igaza van!
25. 7f68e43584 (válaszként erre: 24. - Zsoka1984)
2013. márc. 22. 09:39
Hű, te aztán megmondtad a tutit! :)
2013. márc. 22. 09:31

Nálunk már kötelező, a városban 5 suli van, mindegyik iskolaotthonos, tehát választási lehetőségem nem volt.

A fiam most elsős valamelyik nap annyit mondott, hogy "az oké hogy kötelező, de egész nap?"

Télen haza jön, arra sincs ideje, hogy kimenjen az udvarra egy kicsit játszani. Ha esik az eső, egész nap a teremben vannak, ha hóvan nem hógolyózhatnak, mert elázik a ruhájuk és az egész napra nem jó. Télen benti cipőt viszünk, mert egész nap nem lehet hótaposóban.

Nagyon aranyos tanáraink vannak, akik megpróbálják az egészből a legjobbat kihozni, de ezt ők sem tartják jónak.

Arról nem is beszélve, hogy egyre rövidebbek a téli szünetek meg a többi. Nekünk még volt 2 hét téli szünetünk nekik már csütörtökön menni kellett, a tavaszi szünetre 3 napot kaptak.

Sokkal többet járnak suliba, mint mi pedig nem vagyok öreg.

Az ebédről annyit, hogy kötelező rendelni, egyedül az uzsonnát nem, ha megkérdem mi volt az ebéd, annyit mond kínai leves, kérdezem az milyen, válasz undorító. Haza jön ő a legéhesebb, elege van az állandó felvágottakból. Csomagolok neki tízórait, de ez is kevés.

Ez az egész, úgy ahogy van család romboló, remélem jövöre, új kormány lesz és megszünteti ezt a baromságot. A Hoffman Rózsát pedig száműzik az országból.

Lehet annak jó aki dologozik, de annak ott a napközi, nem kell mindenkit rákényszeríteni.

23. 7f68e43584 (válaszként erre: 20. - Tixtina)
2013. márc. 21. 18:46
Totál igazad van!!!
22. 325b42d966 (válaszként erre: 20. - Tixtina)
2013. márc. 21. 18:44
ez az mert nálunk a lányom iszonyúan válogatós a pénzt ennyi erővel a kukába is dobhatnám és sajnos annyi meg nincs.
2013. márc. 21. 18:43
szóval akkor még biztosat senki nem tud ,én remélem hogy nem vezetik be legalábbis adnak választási lehetőséget mert ugye most is van iskolaotthon annak aki kéri mint ahogyan a napközi is.
2013. márc. 21. 18:06

Nagyon remélem,hogy nem vezetik be,mert a fiam is hazajön tanítás után.Mivel nincs befizetve a menzára,mert a semmiért nem fogok pénzt kidobni.Ez az egyik ok.

A másik,hogy napköziben sem csinálják meg a leckét.Otthon újra le kell ülni vele tanulni.Akkor,minek maradjon bent,ha itthon vagyunk,és minden nap főzök.

2013. márc. 21. 17:30
Most is van egész napos iskola,csak annak napközi a neve. Hülyeségnek tartom egyébként ezt az egész kitalálmányt:( Az a jó benne,hogy nincs otthon lecke? Nem olyan megerőltető az a fél/egy óra tanulás a gyerekkel otthon! Legalább tudom mit ért,mit nem ért,látom mit hogyan csinál.Aki ilyenen gondolkodott,hogy be kéne vezetni,abba tényleg nem gondolt bele,hogy más programja is van a gyereknek.Angol-német óra, zenesuli, balett, esetleg rendszeresen orvoshoz kell járnia. Nem tudom mi fog ebből kisülni,de tényleg egy agyrém!
18. HViki (válaszként erre: 15. - Urbanszkyviki)
2013. márc. 21. 17:19

Az öcsém is anno ilyen (iskolaotthonos) oktatásban részesült. Nem lett kiemelkedőbb a teljesítménye.

Amellett azzal, hogy ez kötelező kivették a döntés lehetőségét a szülő kezéből. Most aki 3 műszakban dolgozik, az három hétből egy hétig lája a gyerekét, a többi esetben meg annyi ideig találkoznak, amig reggel elküldi az iskolába. Nesze neked családi élet.

2013. márc. 21. 16:47

Régen ezt iskolaotthonnak hívták, én most is ilyen formában tanítok. Első 3 évben nagyon jól működik. Nincs házi feladat és minden külön foglalkozás is belefér délután 5 óráig.

Úgy viszi a szülő haza a gyereket, hogy nincs házi feladat és nem kell a nagytáskát haza vinni.

16. HViki (válaszként erre: 13. - Bbeus73)
2013. márc. 21. 15:51

Én azt tudom, milyen előírásoknak kell megfelelniük az iskoláknak szeptembertől. Nem arról írtam, hogy eddig mi volt az egész napos iskolákban.

Amit nálunk elmondott az igazgató attól a hajam égnek állt és sűrű hálaimába fogtam, hogy az én gyermekem nem most lesz elsős. Ezen kívűl még abban bízom, hogy mire ötödikbe megy eltörlik.

2013. márc. 21. 15:49

Nálunk is a hét elején volt egy összevont szülői, és a héten kezdődtek az iskolalátogatások a leendő kiselsősöknek ( a fiam is most kezdi az 1. osztályt majd). Itt is bevezetik az egész napos iskolát, de nem kell megijedni, nem olyan durva ez azért, mint amilyennek hangzik. Tulajdonképpen lesz a régi modelles délelőtt iskola - délután napközis felállás, és lesz az újabb fajta iskolaotthonos történet. A napköziset gondolom mindenki ismeri, csak az lesz ebben a változás, hogy nem lehet bármikor végeznie a gyerkőcnek, hanem mindkét féle rendszerből délután 4 órakor lehet kikerülni. Ha van persze valami egyéni, küln foglalkozása a gyereknek (edzések, zeneiskola, tánciskola, stb), abban az esetben kikérő állandóra megírva, és hetente azokra az alkalmakra időben el lehet menni a gyerekért.

Az iskolaotthonos - egésznapos - tanítás nem annyira rettenetes, mint amennyire hallatszik. Hiába van a gyerekeknek órájuk délelőtt és délután is, tudatosan, gyerekközpontúan van felépítva (végig 1.-től 4.-ig). Vannak gyakorló órák, illetve önálló órák is beiktatva. Ennek felhasználásáról a tanár dönt, mivel a gyerek érthető okokból kifolyólag nem tud. A tanár felméri, hogy az osztlybeli gyerekek mennyire értik az éppen aktuális tananyagot, és ha gubanc van, ott segít egyénileg a gyerekeknek. Ha semmi gubanc, akkor jöhet a játék, a fogócska az udvaron, egy kis környezettanulmányozás az iskola körül a "zöld"-ben, és ehhez hasonlók. Tulajdonképpen az iskolaotthonos oktatási forma sokkal jobban illik egy fejlődő gyermeki lélekhez....:)

Ja, és igen, az olvasás gyakorlásán kívül (naponta 5-10 percet kérnek általában a tanárok, amíg a gyerkőc nem tanul meg rendesen olvasni) nincs házi feladat, esetleg hétvégére. Teljesítményük messze kimagasló a hagyományos rendszerben tanuló gyermekek teljesítményéhez képest.

14. Csicsi25 (válaszként erre: 11. - HViki)
2013. márc. 21. 15:44

Egyetértek, tényleg így van! Külön foglalkozásra vagy szakkörre szinte egyáltalán nincs lehetőség vinni a gyereket. Ne tudjátok meg, milyen nehezen engedik el őket fél 4-kor focira! Pedig csak egy fél órát "lógnak" hetente 2x


Elvileg van játék, de túlzásba nem viszik. Bár ezt is tanára válogatja. Van amelyik engedékenyebb, előbb hazaengedi őket 10-15 perccel és napközben több játék van - de a másik szigorúbb, véletlenül sem engedi ki őket előbb és játék is kevesebb van. Péntek délután pedig magyarral fejezik be :((


Most őszintén: melyik szülő cserélne szívesen a gyerekkel???

13. bbeus73 (válaszként erre: 12. - Bbeus73)
2013. márc. 21. 15:31
Persze lehet, hogy iskolája válogatja, de melyik gyerek szeret olyan iskolába járni, ahol nem játszhat... Még a nagyobbak is, nemcsak a kicsik...
2013. márc. 21. 15:31
Hogyne lenne mód játékra. Nálunk van délelőtt is egy nagyobb szünet, amikor jó idő esetén az udvaron van mód játékra, no és ebéd után is. Délután pedig csak a könnyebb órákat lehet tartani (tesi, rajz, technika, ének), két éve, mikor utoljára dolgoztam, egy héten egy matek és egy magyar órát tehettünk be délutánra.
11. HViki
2013. márc. 21. 15:26

Arról meg ne is beszéjünk, ha esetleg szeretnéd zeneiskolába járatni, vagy egyéb foglalkozásra (sport, tánc). Elméletileg, ha van igazolásod, hogy foglalkozás van a gyereknek elviheted, de sz iskolai órák is kötelezőek. Ez már nem a déleőtt tanítás, délután napközi felállás, hanem az iskolának be kell osztani a gyerek egész napját. Ha akkor van ének, vagy rajz óra, amikor a gyereket éppen focira, vagy zeneiskolába vinnéd?

Arról nem is beszélve, hogy játékra nincs mód. Olyan "órát" nem tarthat az iskola. Be kell osztaniuk minden percet, valamilyen foglalkozással.

2013. márc. 21. 15:22
Igen, ebben igazad van. Itt is lökdösik a kaját a gyerekek, sajnos. DE nálunk azért jó ez a forma, mert itt hiába van otthon sok szülő a gyerekkel, nem ülne le vele tanulni, foglalkozni. No meg sok gyerek az utcán kóborolna.... Tehát ebből a szempontból nálunk nagyon hasznos. Itt nem hallottam egyébként, hogy nagyon utálnák...
2013. márc. 21. 15:18
és kötelező tízórai ebéd uzsonna,én fizetek és tudom hogy a gyerek meg sem fogja enni....
8. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Bbeus73)
2013. márc. 21. 15:15
Az én fiam már harmadikos és képtelen megszokni. A legrosszabb az, hogy mivel délután itthon vagyok, simán hazahozhatnám, de nem lehet. Egyre több szülő, anya van otthon munka nélkül, simán együtt lehetne a gyerekkel...
2013. márc. 21. 15:08
Nálunk az alsó tagozatban mióta itt lakok, 13 éve biztos, de működik. S igen, kötelező, de a gyerekek valóban biztonságban vannak, mindent meg is tanulnak, tehát leckét hazavinni nem is visznek. Tény, hogy azért néha fárasztó nekik, de hamar megszokják.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook