Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 napos iskolai kirándulás fórum

5 napos iskolai kirándulás (beszélgetős fórum)


1 2
32. Newgirl (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. febr. 9. 10:23

Szia!


Ibolya utcai általános!

Volt hétfőn szülői értekezlet, az osztályfőnök biztosan látta az arckifejezésem, mikor említette a tábort ismét.

persze, azt is mondta, vannak olyan gyerekek akik igazgatónői engedély-el távol lesznek, nem mennek, valószínű, én is ilyen engedélyt fogok kérni, ha nem akkor azon a héten, sajnos "beteg lesz" a kicsikém!

31. jaya
2016. dec. 12. 10:59

Az én lányom 6 éves (és 3 hónapos) korában volt 5 napos táborban a Balatonnal az ovival. Előtte nem is hallottam még ovis táborról. Ki az az óvónő, aki 5 napra el akar utazni egy csapat ovissal? Ráadásul vízhez...

Mondjuk ott azért magasabb volt az egy gyerekre jutó pedagógusok száma.


Es a gyereken is sok múlik, a lányom kifejezetten szeretett volna menni, és egyébként "jó" gyerek.

Nem volt semmi gond szerencsére.


De szerintem iskolasokra kevésbé figyelnek, pláne ekkora letszam mellett.


Anno nálunk jott mindig néhány szülő is az oszt.kir.-okra.

2016. nov. 30. 20:12
Nálunk csak egy napra ment el egyszer az egész iskola kirándulni. Minket nem engedtek a szüleink. Másnap tudtuk meg, hogy egy harmadikos kisfiú lezuhant egy szikláról és szörnyethalt. A pár évvel idősebb testvére meg az osztálytársai vitték el ebédidőben egy kis sziklamászásra. A tanárok meg nem tudtak minden egyes gyerekre odafigyelni, meg ők is ebédeltek... Mondjuk jó nagy marhaság volt ennyi gyerekkel olyan helyen kirándulni, ahol sziklák is vannak. Nem ijesztgetni akarok senkit, de szerintem egy ilyen kiránduláson csak reménykedni lehet, hogy nem történik baj, és a reménykedés túl kevés a felelős szervezéshez. És itt csak egy napról volt szó, 5 napig végképp lehetetlen lankadatlanul figyelni egy zsák bolhát, amilyenek a gyerekek tudnak lenni.
29. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2016. nov. 29. 17:39

Melyik ez a hüle iskola?Én ilyet nem is hallottam..még ha az alsósok, vagy felsősök együtt, de az egész iskola?

Dehogy engednék elsős gyereket, még Fancsikára sem!

28. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2016. nov. 29. 14:00
:)
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2016. nov. 29. 12:40
Elkoszosodnak
2016. nov. 29. 10:09

ha valami gáz van, nem lehet Debrecenből csak úgy átugrani -. gyereket vigasztalni .- Zánkára.

És mi lesz a program 5 napig ? mindennap fürdenek vagy ha rossz az idő akkor mit csinálnak ?

25. Karott
2016. nov. 29. 09:50

Úgy gondolom, hogy ennyi idősen önmagában az gyerekfüggő, hogy mennyire érezné magát jól távol a családtól, mennyire önálló, megbízható. Azt is figyelembe kell venni, hogy a tanítőnők milyenek, volt olyanunk, akire nem bíztam rá a gyerekem, olyan is, akire meg nyugodt szívvel igen. Az sem mindegy, hogy érte tudtok-e menni, ha valami van (itt nem). Hoztuk haza 4-ben erdei iskolából, mert megbetegedett, igaz, a férjem egy órán belül érte tudott menni. Van-e olyan betegsége, ami nehezítő körülmény?

Én nem engedtem volna el az enyémeket, igaz különbőző okokból.

24. reload (válaszként erre: 22. - Newgirl)
2016. nov. 29. 06:35

Igen, azért írtam,hogy az én gyerekem itt volt a közelben, így tudtam,hogy ha bármi van kb 15 perc alatt ott vagyok. 400km-re nem hiszem,hogy engedtem volna, főleg nem ilyen körülmények között, de talán még akkor sem, ha csak az ő osztályuk megy.


De ez nem egy kötelező program, majd megy pár év múlva :)

23. A.Vackor (válaszként erre: 22. - Newgirl)
2016. nov. 29. 00:16

Ha mondjuk 30 km- re lenne az 5 napos kirándulás, komolyan elengednéd? Ahogy olvaslak, nemcsak a távolság a gond.

Egyébként nem lehet kötelező egy ilyen program elsőben. Nem is értem. Ha elsősöket tanítanék, én biztos nem vállalnám...

Tudomásom szerint ha egy gyerek nem megy el erdei iskolaba/ többnapos tanulmanyi kirándulásra stb., akkor a felügyeletét megoldják az iskolában.

2016. nov. 28. 19:34
Ha itt lenne közel én is nyugodtabb lennék, de Debrecen -Zánka 400 km
21. reload
2016. nov. 28. 19:26

Én elengedtem elsőben a lányomat 5 napos táborba, igaz kb. 20 km-re volt innen és nem ilyen sokan voltak, illetve az osztályfőnöke egy tündér nő (ő szervezi a táborokat), maximálisan megbízom benne és nyugodt szívvel engedtem el a gyereket.


De egy ilyen kirándulásra már nem biztos, hogy engedném, egy egész iskola egyszerre... Nem tudom. Anno mondjuk én is voltam 8-9 évesen 1 hetes nyári táborban Budapestről Balatonon és akkoriban még nem volt mobil meg ilyenek. Volt fürdés,éjszakai túra,tábortűz meg minden, egy csomó gyerek és még élek :) Persze szülőként megélni már olyan buli..

2016. nov. 28. 18:42
6-7 eves gyereknek nem fizetnek ki ennyi penzt kirandulasra. Nehany ev mulva mennyi lesz? 100 ezer??
2016. nov. 28. 18:14
Igen, most egy kör emailt inditottunk közvélemény kutatás képp. Olyan sok a bizonytalan pont, és ugye lesz még idejük bulizni, meg csapatot épiteni, kicsik még.
2016. nov. 28. 17:58

Semmikép sem tartom jónak az 5 napos a kirándulást egy kisgyereknek szülői felügyelet nélkül.


Ők még nem annyira önállóak, hogy "jól boldoguljanak". Reggeli öltözködés kiválasztása, kora este elfáradás. Bizony ilyenkor igénylik az odabujtást, a babusgatást.


Természetesen vannak akadályokat megfelelően átugró gyerekek.


Személy szerint mindenben támogatom egy gyermek testi és lelki fejlődését s ehhez hozzájárul az önállósodás is...de túlzott anyatigrisként én még az egynapos kirándulásra is mentem. S bizony magam mellé kellett ott vennem még néhány gyermeket, akiknek nem tudott eljönni a mamija... mert eltört a mécses a pici szíveknél.


Óvodás és alsó tagozatos korban semmikép sem helyes a többnapos kirándulás.


Felső tagozatban és középiskolában pedig már ők nem fogják igényelni...kellenek az egészséges diákcsínyek,a csapatszellem, amelyek ekkor jönnek elő. :)


Az igazgatónő döntését sem értem. Hiszen 15 gyermek után kell egy kísérő...de bizony itt van az éjszaka is... ott is ügyeletben kell lennie egy pedagógusnak.


Kezdeményezzetek szülői fórumot ahol ezt a helyzetet közösen lehet tolmácsolni. S talán van megoldás, hogy a szülő is utazzon, ha a gyermek nagyon vágyik és lehetőségükben áll.

2016. nov. 28. 17:49

En mennék, anyagilag sem érdekelne, csak azok a szülök akik nem tudnak menni, aggódnak, hogy rosszúl fog esni azoknak akiknek nincs ott szülő.

En is gyerekként mikor voltunk 6. Ban 12 évesen 3 napos kiránduláson, a tanárok kérték, hogy jöjjenek szülők, es jó volt

16. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2016. nov. 28. 17:31
Én is elmentem néhány anyatárssal gyerekőrnek, kisegitőnek Aggtelekre, az osztállyal. Szuper volt, majdnem jobban élveztük, mint a gyertekek.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2016. nov. 28. 17:16
Hát nem igazán van idő, a szervezést el kell kezdeni. Lefoglalni szállást, buszt, sok helyen előleget kérnek, ahhoz meg tudni kell a létszámot.
14. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2016. nov. 28. 17:10

Szülők nem mehetnek kisegítőnek? (Természetesen önként jelentkezőként :-))

Persze tudom, szabadság, részvételi díj (mert nyilván fizetni kell), stb. Mondjuk ilyen kicsit 2- 3-4-5 napra én sem engednék, főleg tizen+gyerek, 1 tanár felállásban...

2016. nov. 28. 17:07

Májusig még van idő, egyébként a 34.000 Ft sem kevés, gondolom hogy néhány családnál ez is probléma lehet.

Egyáltalán van szülő, aki támogatja ?

5 napos kirándulás még középiskolában is ritka.

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Newgirl)
2016. nov. 28. 17:06
Egyébként nálatok szülők nem mehetnek? Mi mindig mentünk, hárman négyen. Tök jó buli volt :)
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Newgirl)
2016. nov. 28. 17:05
Neked nem, de hidd el, sokaknak a pénz része miatt nem fog menni.
2016. nov. 28. 17:03

34 000 ft plusz a költőpénz, de nem a pénz az aggódás!!!

Szerencsére 32 ből eddig 16- an vagyunk akik nem akarjuk.8 akarja a többi még nem nyilatkozott

2016. nov. 28. 16:55
Amúgy nyugi, nem te leszel az egyetlen, aki nem engedi el a gyereket, meg aztán sajnos sokak anyagilag sem engedhetnek meg maguknak egy 3-4-5 napos kiruccanást. Ők maradnak a suliban.
8. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2016. nov. 28. 16:54
Kár erre elpazarolni a 3 napot. Nem köteles elengedni a kislányt, a többit meg oldja meg az igazgató! Ennyi. De valószínűnek tartom, hogy sok szülő nem fogja elengedni a gyerekét.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2016. nov. 28. 16:53
Nem kell igazolni. A többnapos kirándulás nem lehet kötelező.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2016. nov. 28. 16:52

Miben tudnánk segíteni? Kötelezővé tenni nem lehet, ha nem engeded el a gyereket, akkor marad a suliban. Kötelesek felügyeletet biztosítani.

Te ismered a gyereked.

Én a fiamat oviba is elengedtem egyhetes táborba, a lányom meg tuti nem akart volna menni.

2016. nov. 28. 16:44

Nem engedném el a gyerekemet. Pláne ha hajókirándulásról is szó van. 1 tanár/l6 gyerek nagyon rossz arány. 1 t/12 gy sem sokkal jobb.

A szülő igazolhat még 3 nap hiányzást ? amikor a fiam járt suliba, még igy volt- legfeljebbn ezt használjátok ki.

Te nem engeded el, tehát te viszed el a balhét, nem állhat bosszút a gyereken .( Ez majdben olyan mintegy nyári tábor.)

2016. nov. 28. 16:39

Egyetértek az előttem szólókkal! Én sem engedtem volna el a fiaimat ennyi idős korukban ilyen hosszú kirándulásra, ilyen kevés felnőttel. Tényleg elgondolkodtató, hogy hogy juthatott eszébe az igazgatónak, hogy ezeket a pici gyerekeket 5 napra elvigyék.


Nálunk a suliban (ha bármiféle kirándulás van), a szülők kapnak egy tájékoztatót, ahol elolvashatják a programot és alul alá kell írni, hogy engedi vagy nem engedi a gyereket. Valami ilyesmi kellene nálatok is szerintem, mivel kötelezővé nem tehetik.

3. trapiti (válaszként erre: 1. - Newgirl)
2016. nov. 28. 16:15
Az én lányom 9, önálló, egyedül jár iskolába ill, haza, egyedül jár a zeneiskolába, 5 napra ennek ellenére nem engedném el, különösen nem akkor ha 16 gyerek jut egy felnőttre. Hiába viselkedik egy gyerek felelősségteljesen és megfontoltan amikor egyedül van mondjuk egy órát délután, csapatban akkor is elmegy az eszük, különösen 5 nap alatt... nem is értem hogy a tanárok ezt hogy merik vállalni, szerintem ők is reménykednek hogy nem lesz annyi gyerek akit elengednek, aztán a végén még lehet hogy a tanárok miatt lesz lefújva. Jó nagy marhaság ez az egész...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook