Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Easyjet repülési tanácsok fórum

Easyjet repülési tanácsok (beszélgetős fórum)

6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Tania86)
2011. aug. 11. 17:48
Elég, ha a karodra teszed. Úgyis mindent a kosárkába kell raknod, amit átnéznek és világítanak...
2011. aug. 11. 16:43
ha télikabátot vinnék a kézipoggyász mellé, azt vegyem fel mikor átmegyek valami kapun? vagy simán rárakom a bőrödnre és ennyi? a zsebeimbe pakolhatok? pl. kabátzsebbe telefon, zsepi, fényképező esetleg?
2011. aug. 9. 19:35
A mosdó szép, tiszta, kultúrált. Egy-két szendvicset, kisebb üveg üdítőt, gyümölcslevet, esetleg kávét, cappucínót azért nem árt előtte elfogyasztani. A benti rész és a gép már nem olyan olcsó... Szeretem ezt a kicsi repteret: olyan otthonos. El sem lehet tévedni... A csarnok jobb oldalán meg az érkező oldal van (az ott lévő büfé is igen drága...). Ha nem viszel semmi tiltott dolgot, nem kell izgulni. Egyébként bármit megkérdezhetsz előtte, válaszolnak udvariasan, kedvesen, segítőkészek. A telefont ki kell kapcsolni, a pénztárcát, zsebek tartalmát, zakót külön ki kell tenni. Nekem a kabátomat, cipőmet kétszer világították át. De élveztem, mert tudtam, hogy az utasok biztonsága a legfontosabb.
3. tania86 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. aug. 9. 19:24
köszönöm, akkor nem izgulok nagyon:)
2011. aug. 9. 18:48

Automatába kell befizetni a parkolást, a tájékozódás könnyű. amikor beérünk, balra kell fordulni, ott történik a poggyász feladása. Utána következik a chekkolás, a személyes ruházat és a kézipoggyász átvizsgálása. Ezután már zárt helyre érsz és várakozol. Itt vehetsz olyan dolgokat, melyek vámmentesek és felviheted a gépre (cigaretta, üdítő, szendvics, stb.). A csomag fóliázása kb. 1.800,-Ft (volt egy évvel ezelőtt).

A feladott poggyász nem lehet 20 kg-nál több, a kézi 10-nél több. Az utóbbi természetesen nem tartalmazhat szúró-vágó szerszámot, folyékony dolgokat (olló, kés, parfüm, stb.). Aztán tájékoztatnak, hogy melyik kapuhoz menj, ahonnan az autóbusz visz a géphez. Éppen egy héttel ezelőtt kísértem fel a fiamat, aki már 5 éve utazik ezzel a társasággal. Illetéktelen csomagfelbontásról nem hallottam. Eléggé zárt biztonsági rendszer működik. Többször hozott pl. palackozott italt, és nem tört össze. Kicsi az egész 1-es terminál, el sem lehet tévedni.

2011. aug. 9. 18:37
Sziasztok, eddig még sosem voltam külföldön repülővel, mindig autó-busz-vonat, de most egyedül megyek, így nem mertem mást bevállalni. Tanácsokat és tapasztalatokat szeretnék kérni, elsősorban az easyjet légitársaságról. Meg úgy általában mindenről, mivel most utazom először elég sok kérdésem lenne. Pl.: Pesten ha autóval visznek fel, ott hogy működik a parkolás, meddig jöhetnek velem akik elkísérnek? Mit- mi követ, mennyire könnyű tájékozódni? Mire figyeljek nagyon oda? A feladott poggyászt érdemes becsomagoltatni, esetleg így elkerülhető az illetéktelen felbontás? Ez ad valamiféle biztosítást, hol kell ezt kérni, mennyibe kerül? Egyenlőre ennyi, de még majd lesz pár kérdés:). Köszönöm előre is a segítségeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook