Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? fórum

Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1259. 83ff5144bd (válaszként erre: 1256. - Kozmami)
2010. dec. 6. 16:19
4.én töltötte a 6.hónapját:D engem az zavart amikor vették a kórházban a PKU-hoz a vért..:D hiszen még olyan csöpp volt...:) ki is mentem a csecsemősből addig:D úgy sajnáltam..
1258. kozmami
2010. dec. 6. 14:21

Hát el is hiszem, csak én nagyon meglepődtem. Ha engem tűpárnánznak le se tojom, a véradást is simán nézem és megszokásból most is oda néztem, mikor kapta a szurit. Aztán majdnem dobtam egy hátast, mikor a tűt tövig szúrták a kis combjába. Szó szerint kihült a vérem tőle.

Szegény ficskád, akkor nem ehet minden finomságot, amit a többiek. :(

1257. Tompi32 (válaszként erre: 1256. - Kozmami)
2010. dec. 6. 13:39
Hidd el ez mindig így lesz engem a mai napig meg visel ha fiamtól vért vesznek, vagy a Lautól. Pedig ez nekünk évente kötelező a fiamnál, mert lisztérzékeny. De remélem a Lau nem lesz az a 2 éves vérvételen még nem volt kimutatható, de 6 évesen újra kell vinni őt is.
1256. kozmami
2010. dec. 6. 13:02

Nálunk is ez van. Kis nyekkenés, max. pici sírás, aztán már csak bratyizik a doktornővel. :P

Mennyi idős a lányod? Levente még csak kétszer kapott oltást, de az elsőnél mindjárt kettőt. Hát én viseltem rosszabbul. :P

2010. dec. 6. 09:47
mondjuk azóta se sír nagyon az oltásoknál:D amíg bökik sír,kap 1 puszit, és vége :D XD
1254. 83ff5144bd (válaszként erre: 1253. - Kozmami)
2010. dec. 6. 09:46
a lányom is nyugis volt... örültek is neki...:D ő se sírt amikor szúrták:) csak ő sajna a sárgaság miatt:(
1253. kozmami (válaszként erre: 1245. - Kozmami)
2010. dec. 6. 00:06
Ehhez azért hozzá tartozik, hogy a fiam sose sírt nekik. Ő volt az osztályon akkor a Csipkejózsika. Mikor megkapták a bcg -t, akkor is minden gyerek üvöltött, az enyém meg békésen aludt. :) Nem volt besárgulva, pedig azok szoktak ennyit aludni.
2010. dec. 5. 19:03
na igen...:)
1251. Tompi32 (válaszként erre: 1250. - 83ff5144bd)
2010. dec. 3. 14:37
Igen van így is. De azért én el hiszem ha másnak van rossz tapasztalata. De lehet olyankor csak bele kellene gondolni, nem vagyok ingerlékenyebb. De szerintem mindenki döntse el maga..
2010. dec. 2. 21:46

na akkor most jövök megint én:D én ezelőtt Győrbe jártam... mivel ott ismerek mindenkit,úgy voltam vele,hogy ott szülök majd, csak ott és sehol máshol.. (teszem hozzá sokan sajnos a győri szülészetet is szidják..pedig jó hely az is,csak nem mindegy ki milyen szemszögből tekint rá...) én ragaszkodtam Győrhöz foggal-körömmel..kész lettem volna feljárni amikor kell... de aztán egyre jobban megszerettem az itteni szülészetet.. meg anyósom is jött az érvekkel,hogy miért itt szüljek és ne ott..

ahogy jobban megismertem az orvosokat,szülésznőket, tudtam,hogy jó lesz nekem itt is! és igenis...nagyon jó volt nekem itt:)) úgy vigyáztak rám mint a hímes tojásra:)

1249. Kriszti1212 (válaszként erre: 1247. - Frutty)
2010. dec. 2. 21:29
szíved joga oda menni, ahová akarsz, de szerintem nem kell egyből belevágni másba a frászt ilyen felkiáltásokkal!
1248. kozmami
2010. dec. 2. 19:38

Én meg olyat ismerek, aki innen inkább fehérvárra ment szülni, de most mégis marad a városba!

Minden kórházba van pro és kontra!

Mi volt a rossz tapasztalat? Vagy nem akarod konkrétan?

1247. frutty (válaszként erre: 1241. - Kriszti1212)
2010. dec. 2. 19:25
hát lehet,hogy ha újra terhes lennék irány Fehérvár!!
1246. frutty (válaszként erre: 1238. - Tompi32)
2010. dec. 2. 19:24
rosszak a tapasztalataim.
1245. kozmami
2010. dec. 2. 19:04

Én azért szerettem nagyon a csecsemősöket, mert az első napokba nem igen volt még tejem, mégis azt mondták nem baj, csak tegyem sűrűn mellre, elég neki pár napig az a kicsi is és nem kezdték el tömni tápszerrel, teával. Egyik éjjel adtak csak neki kis tápszert, de akkor én mondtam, hogy aggódok már érte, egy picit hagy kapjon.

Nekem is szó nélkül adták a fájdalom csillapítót meg jeget, igazán nem mondhatok rosszat.

Amikor terhes lettem, nekem is mondták, hogy húúú itt ne akarjak szülni, pedig semmivel nem rosszabb, mint máshol. Jó, máshol még nem szültem. :P De vannak babás ismerőseim.

1244. giga455
2010. dec. 2. 13:35

Sziasztok!


Szerintem se olyan vészes ez a szülészet. Miután én megszültem a fiam, vérszegény lettem, ájuldoztam. Nagyon rendesek voltak, nem tettek megjegyzéseket, pedig nem tudtam ágytálba pisilni, és katéterezni kellett. Akkor mondta az orvos, hogy ha magamtól nem megy, akkor egésznapos katétert kapok. Erre a szülésznő hozott csak nekem teát, és itatott, kísérgetett, nagyon sokat segített. Még szoptatni is segítettek, sőt azt is megkérdezték tisztába tudom-e tenni a gyereket, vagy megmutassák. Egy szóra hoztak tiszta lepedőt alám, és jégakkut a gátamra. Leszídtak, mert nem kértem fájdalomcsillapítót, mondván minek szenvedek feleslegesen... szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak :) Sőt a babákkal is nagyon szépen bántak, nem győztek bocsánatot kérni, mert véletlenül véres lett a babám kis ruhája, mert ahogy vért vettek tőle, a kis fejéhez kapott.

Bunkó orvos pedig mindenhol van, épp úgy ahogy sajnos történnek máshol is tragédiák :(

2010. dec. 2. 12:26
sztem jó helyez,bárki bármit mond.. az ha a felszerelések nem a legjobbak,az nem a személyzet hibája.. arra tudnak költeni,amire jut keret.. emellett igyekszik mindenki megfelelően bánni a betegekkel,kismamákkal.. van akit semmi sem zavar,van aki pedig minden egyes csúnya nézésre már úgy reagál,h itt utálnak,ezért ide nem jövök.. pedig nem kéne.. ahogy Kriszti is mondta:máshol sem jobb a helyzet..
1242. Tompi32 (válaszként erre: 1241. - Kriszti1212)
2010. dec. 2. 07:12

Szerintem is. Van egy két orvos és ápoló aki nem kedvességéről híres, de én bátran merek itt szülni.

A szülőszoba meg amióta fel újították szerintem elég szép lett. Vannak nővérek szülésznők akik nagyon jó fejjek csak sajna nem dolgozhatnak mindig.

Én a Launál 3 éve ezt tapasztaltam, meg most hogy bent kellet feküdnöm 3 napot. A szülésznővel is csak az volt a bajom, hogy be szólt, hogy mért kértem Edát, de hát lehet csak a baba érdekéből mondta. Vagy szegény lehet csak fáradt volt. Ki tudja már. egy alkalom miatt nem lehet le írni őket. Most már így gondolom.

Sőt amikor a babámat elvesztettem a nővér aki ott volt, végig próbált nyugtatgatni, és látszott rajta hogy őszintén sajnálja.

1241. Kriszti1212 (válaszként erre: 1236. - Frutty)
2010. dec. 1. 22:17

Miért vagy így felháborodva? Neked mennyire rosszak a tapasztalataid és ki miatt?

Egyébként szerintem máshol sem sokkal jobbak. Emberek dolgoznak más kórházban is. Sokan azt mondják, hogy mert Fehérvár mennyire jó. Éppen nemrég volt a tv-ben,hogy 1hónapja császározás közben elvérzett a kismama. Vagy ott a kecskeméti eset. Számtalan ilyet lehetne mondani. Azért meg nem kell nekiesni másnak, mert itt akar/akart szülni. Amúgy szerintem a dunaújvárosi kórház éppen egy jó kórház. Magány vélemény, csak elmondtam.

1240. 83ff5144bd (válaszként erre: 1235. - Tompi32)
2010. dec. 1. 22:13
gyere akkor, majd eldumcsizunk kettesben:P
1239. 83ff5144bd (válaszként erre: 1236. - Frutty)
2010. dec. 1. 21:08

sztem ez már oly mindegy nem?? 2007ben írta a kérdést...azóta sztem ez már nem kérdés nála... másnál viszont igen...

bárkinek lehetnek jó vagy rossz tapasztalatai.. de az nem garancia arra hogy másnak az is lesz... meg azért mert neked nem volt itt jó,attól szörnyülködni még nem kell! jó szülészet ez:) lehet van jobb is, de hidd el sokkal rosszabbak is vannak... amúgy meg örüljünk h van.. Tapolca környékén pl nincs is.. ott megszűnt a szülészet... 1 óra autóútnál közelebb nem találsz szülészetet...

1238. Tompi32 (válaszként erre: 1236. - Frutty)
2010. dec. 1. 13:42
Ne haragudj, de mért baj az ha valaki itt akar szülni?
2010. dec. 1. 13:17
köszi a válaszokat
1236. frutty (válaszként erre: 1. - Vica66)
2010. dec. 1. 13:02

itt akarsz szülni?

jézusom ki az orvosod??,,

1235. Tompi32 (válaszként erre: 1234. - 83ff5144bd)
2010. dec. 1. 13:01
Ezzel én is így vagyok csak néha rossz magamnak írogatni:DDDDD
2010. dec. 1. 11:01
:) nem bírom ki h ne pötyögjek ide vmit:D
2010. nov. 29. 18:56
amúgy mennyi a fizetős? és most már mindig a magánra kell majd járni hozzá?
1232. Tompi32 (válaszként erre: 1231. - Kozmami)
2010. nov. 29. 16:43
Nem én Kulcsi vagyok.
1231. kozmami
2010. nov. 29. 14:42

Ha tőlem kérded, akkor igen, TB -en voltam. Te is rácalmási vagy Tompi? Nekem szülés után a városi is magas volt! :S És dr. Bocsánat nem akarta kiszedni egyedül a varratokat, azt mondja sétáljak, míg jön a Bazsa. Mondom én innen nem szállok le amíg varrat van bennem. De tényleg kicsit magasabb a kulcsi. :)

Tudtommal a TB-s rendelés csak körzeteseknek van, de bejelentkezésnél kérdezik is, hogy hol laksz.

1230. Tompi32 (válaszként erre: 1227. - Kozmami)
2010. nov. 28. 17:48
A tb-en voltál? Én is oda szoktam menni.. De ott is rendes mindenki. Mondjuk nekem a városba terhes gondozóba se volt gondom. Jó fej mind a két asszisztens, meg a csnt-is. Itt Kulcson jobban tetszik az uh sokkal nagyobb a monitor mint a kórházba. Csak a vizsgáló asztal magasabb mint a kórházba..
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook