Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? fórum

Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


29. Icus (válaszként erre: 28. - 09ca1d3343)
2007. nov. 13. 14:58
Van negatív is:(( Sajna. Annyira negatív, hogy a férjem majdnem megverte a dokit a korházban.:(( Mindenholvan ilyen eset hidd el. Az a lényeg ahoz a dokihoz menjél aki nekd szimpatikus és akiben megbízol. Bár most az új rendszer szerint ez nem tudom, hogy működik.
28. 09ca1d3343 (válaszként erre: 27. - Icus)
2007. nov. 13. 14:48
Igazad va, az orvos is csak egy ember, maradjunk is ennyiben. Legalább van olyan is,akinek poz. tapasztalatai vannak a városban...
27. Icus (válaszként erre: 26. - 09ca1d3343)
2007. nov. 13. 08:33

Ezzel indítottál:

"Olvastam pár "jó szót" a Medvéről..Hát,nekem elég érdekesnek tűnt,amikor bementem hozzá uh-ra (ügyeletre),mert véreztem,azt kérdezte,hogy miért nem vittem táskát,talán elakarok vetélni? Gyógyszert meg nem ad,mert nem terhestanácsadó az ügyelet... Szép fogadtatás,nem igaz?"

Nem biztos, hogy igazad van. Lehet, hogy szarul esett, hogy nem mosolyogva és jopofizva mondta, Hogy ejnye, ejnye kismama miért jött be? Mit gondolt? mennyire véreztél, minnyi idős terhes vagy....stb, stb . Sok mindenből adódhat, hogy igy beszélt veled. Sőt még az is lehet, hogy fáradt volt mert túl volt egy pár nehéz szűlésen, vagy éppen volt egy pár "nehéz kismama" a sürgösségin... Nem kell mindjárt elitélni, az orvosok is emberek!


Én 1991-ben ismertem meg. 8 hetesen bevéreztem (volt már vetélésem korábban) Bekerültem a korházba. Mindig más vizsgált. (Kohut, Kolozs, akinek az újjai a hasam alatt maradtak kék foltokban, Baráth...) 2 hét után kiengedtek. 3 nap múlva ismét bevéreztem . Korház. A Pregel doki volt az ügyeletes. UH. Közölte elhalt a baba és műszeresen kell befejezni a terhességet. Bőgtem, mint egy hűlye. A Medve akkor ment haza az éjszakai ügyeletről. Megállított a folyóson, miért sirok. Mondtam, mert elment ez a babám is. Azt mondta, na jöjjön vissza megnézem. Nem is ismert. Soha nem is találkoztunk elötte. Megnézett újra UH-n kiderült, ikreim lettek volna. Az egyik babám elment, de a másik élt... Onnantól kezdve kértem, hogy legyen az orvosom, végig feküdtem, mind a két terhességemet, méhszáj záró műtét mind a kettőnél. Nőgyógyászati műtétek utána, méhszáj csonkálás, hüvelyés holyag plasztika... Mind mind nála. Én meg vagyok vele elégedve. Volt amikor velem is nyers volt vagy a férjemmel. De, a gyerek érdekét nézte mindannyiszor. Azonkívül mint, már mondtam ő is ember. Még egy : SOHA NEM KÉRT PÉNZT! Elfogadta, de soha nem mondta meg előre mennyit kér!!

A te dokid is biztos rendes, aranyos. Azért jársz hozzá mert neked szimpi. De, biztos vagyok benne, neki is volt műhibája és neki is volt rossz napja...Hiszen ő is csak egy ember.

26. 09ca1d3343 (válaszként erre: 24. - Icus)
2007. nov. 13. 07:51
Szerintem van különbség a nyers és a bunkóság között... Természetesen nem vágyok negédes dokira,mert akihez én járok, ő tök természetesen,emberi és normális hangon beszél velem.és még nem kezelt félre... Ha valaki jópofi,akkor még nem azt jelenti,hogy félre is kezel,nem igaz? Vagy csak az a jó doki,aki nyers és bunkó???
25. vica66 (válaszként erre: 23. - 09ca1d3343)
2007. nov. 12. 19:11

Kedves elmex!

Dr. Baráth Károly volt az orvosom, nagyon rendes volt, örülök, hogy nála szültem, mindent megtett értem és a babáért.

24. Icus (válaszként erre: 23. - 09ca1d3343)
2007. nov. 12. 15:00
Igen, elég nyers a stílusa. Ez tény és való! De, az is igaz, hogy még mindig ilyen stílussal segítsen rajtam, mint hogy negédeskedve és jopofizva félre kezeljen:((
23. 09ca1d3343 (válaszként erre: 18. - Vica66)
2007. nov. 12. 10:34

Szióka!

Végül is kinél szültél? Jól vagytok?

Olvastam pár "jó szót" a Medvéről..Hát,nekem elég érdekesnek tűnt,amikor bementem hozzá uh-ra (ügyeletre),mert véreztem,azt kérdezte,hogy miért nem vittem táskát,talán elakarok vetélni? Gyógyszert meg nem ad,mert nem terhestanácsadó az ügyelet... Szép fogadtatás,nem igaz?

2007. nov. 9. 20:38

Picit off:

Én a Kolos dokinál születtem, és ma ő a nőgyógyászom!:)

21. viki021 (válaszként erre: 14. - Icus)
2007. nov. 9. 20:31
Totálisan egyetértek veled.Én 1995-ben és 1997-ben szültem a Medvénél és csak jót mondhatok róla.Ja és 2 éve ő műtött.
20. viki021 (válaszként erre: 13. - Ffae4b3e55)
2007. nov. 9. 20:28
Én is nála szültem mind a kettő gyerekemet.
19. 8a897208fc (válaszként erre: 17. - 09ca1d3343)
2007. nov. 9. 20:26
V.I.P. szoba = többet veszünk le róla ugynazért :-)
18. vica66 (válaszként erre: 16. - 09ca1d3343)
2007. nov. 9. 20:20
A nőgyógyászattal nem, csak a szülészettel voltam kapcsolatban, sajna hosszabb ideig, mint szerettem volna. Úgy vettem észre, a legtöbb szülész normális, törődik az anyával a szülés levezetés után is, boríték nélkül is. Körülöttem a legtöbb anyuka meg volt elégedve a dokival, akinél éppen szült. (Én is)A nővérek, szülésznők is elég rendesek (kivétel persze akadt), a csecsemős részleggel és nővérekkel már kevésbé voltam megelégedve, volt ugyan, aki segítőkész volt, de sajnos olyan is, aki szinte meg volt sértve, ha fordultak hozzá. Ráadásul szerintem alapvető hiányosságok is vannak, pl. nemigen találni egy használható mérleget a babák méréséhez, össze-vissza időpontban fürdetik a babákat, stb...
2007. okt. 27. 14:25
VIP szoba a szülészeten??? Elég viccesen hangzik, egy VIP-tól nagyon messze lévő kórházban! És mennyibe kerül tudja valaki?
2007. okt. 27. 11:14

Sziasztok!

Olyan lányok,asszonyok véleményére vagyok kíváncs, akik már kapsolatba kerültek a dunaújvárosi kórház nőgyógyászati, vagy szülészeti osztályával, esetleg ott is szültek. Milyenek voltak az orvosok, szülésznők, nővérek? Mennyire igazak a híresztelések, hogy a dokik csak a markukat tartják, de szakmailag nincsenek a helyzet magaslatán? Volt valakinek pozitív tapasztalata egyáltalán, boríték nélkül?

15. Icus
2007. okt. 5. 16:20
Több, mint két éve voltam, hál' isten a nőgyógyászati részlegen, maj 1 hétig. A higiénia tényleg vitatható... A nővérektől sem voltam eldurranva. Remélem, ez azóta változott, legalábbis már éppen itt lenne az ideje!!
14. Icus (válaszként erre: 8. - Suzylee)
2007. okt. 5. 16:17

Na, ez nem mindeggyilre igaz!! Itt is vannak "ssztár dokik", némelyiknek tudása nulla, ennek ellenére sokan mennek hozzá mert most ő a menő.


Én 1992-ben és 2000- ben a Medve Lászlónál szűltem. Nőgyógyászati műtéteimet ő végezte. Le a kalappal előtte.


2000-ben már némelyik dokinál 20-50000Ft.- között volt egy szülés! Majd frászt kaptam, mert az én dokimhoz is maszekon jártam és nem tudtam, hogy mennyi a tarifája. Aztán amikor megkérdeztem azt mondta: Ilona, én nem tudhatom, magának mennyi pénze van, nem látok bele a zsebébe. Ha meg van velem elégedve és ad valamit köszönettel elfogadom.

2007. aug. 23. 01:35
Bár nem egészen ide jön, de én ott születtem:) sőt, még iwiwen a szülész orvost is megtaláltam. A Medve doktor urat:)
12. vica66 (válaszként erre: 11. - Mogyoró)
2007. aug. 22. 22:46

Aha, már értem.

Fontolom én, de még mindig nem tudom, mennyibe kerül az a VIP szoba (valahogy rossz szájízű az elnevezés), meg hogy hol, hogyan kell kérni.

Hát, van dokim, akihez most járok, de még nem beszéltem meg vele semmit, mert bizonytalan vagyok.

11. Mogyoró (válaszként erre: 10. - Vica66)
2007. aug. 22. 21:58

Szia!

Ez úgy van,hogy van a szülészet,a 3.on,ott ha kéred és nincs semmi gond,akkor persze,veled van a baba.Ha gond van,akkor leviszik a babát az újszülött-koraszülött osztályra,a mama pedig vagy a harmadikra,vagy a nőgyógyászatra kerül,a 2.ra,ami nem egy "mamabarát" hely.

Az én babám azért került le,mert belázasodott,meg kapott egy fertőzést.

Van orvosod?Fontold meg a VIP szobát,tényleg nagyon jó dolog!

10. vica66 (válaszként erre: 9. - Mogyoró)
2007. aug. 22. 21:08

Kedves Mogyoró!

Nem baj, hogy hosszan írtál, hiszen épp azért indítottam ezt a topicot, mert minél többet szeretnék megtudni.

Gyönyörű, nagy babád lett, gratulálok! Ekkora bébit miért vittek a koraszülöttre? Azt meg tudod mondani, hogy egyébként a mamák együtt lehetnek-e a gyermekükkel?

Köszi: Vica

2007. aug. 22. 18:10

Sziasztok!

Én június 12.-én szültem meg a kisfiamat ebben a kórházban,de sajnos csak negatív dolgokat tudok róla írni!Fogadott orvosom volt,de nem sokra mentem vele!A 36.heti UH-n azt mondta,figyeljek a táplálkozásomra,mert vészesen öregszik a lepényem,nehogy a baba "rásorvadjon"!Majd kiírt időpontig nem indult meg a szülés,UH-azt mondta a doki hogy lehet hogy elszámoltuk,a baba becsült súlya 3000gr.Másnap NST,nem volt rendben a szívhang,be kell feküdni!Még aznap délben megindítottak!8 órát vajúdtam,már nagyon kivoltam,könyörögtem a orvosomnak hogy császározzanak meg,mert nem tudom természetesen megszülni.Kérésemnek nagy nehezen elegettéve megműtöttek,kisfiam 4700gr,56cm megszületett!Én 160cm vagyok,60kg.Téraránytalanság.Fiamat levitték a koraszülöttre,én a nőgyógyászati részlegre kerültem.Sajnos a VIP szobák tele voltak.Az orvosom a 6 nap alatt 1-szer megnézett,mert pont ő volt ügyeletben!A szülésznő viszont nagyon aranyos,segítőkész volt.Megfogadtam,de nem bánom.A nővérekről inkább nem írok semmit,igazából a higiéniával volt problémám.Meg a nagyképű,pénzéhes dokimmal!

Azt nem tudom,hogy a mai modern technika,4D UH,és nem látják hogy mekkora a baba!Azt tudom,hogy többet nem fogok ebben a kórházban szülni.Nem tudom,hogy más kórházakban mi hogy van, de engem nagyon megviselt a szülés,és a bennt töltött idő!

Bocsi ha hosszú voltam

2007. aug. 22. 00:05
Én az első gyermekemet szültem itt. A másodikat már Pesten! Hála az Istennek !Ég és Föld a különbség!Beképzeltek, nem tartják be az időpontokat és ráadásul a tudásuk is egy nulla, ja és a markukat tartják erősen!
2007. aug. 21. 12:09
Mindenkinek nagyon köszönöm! Persze, tudom, hogy nincs kórház, vagy orvos, akivel mindenki elégedett lenne, de szerettem volna tájékozódni, mivel nagy valószínűséggel a dunaújvárosi kórházba kell mennem, és hát az ember tart az ismeretlentől.
6. Magdala (válaszként erre: 5. - Andi8)
2007. aug. 21. 10:23
Csak kiváncsiságból kérdezném mert szereintem másokat is érdekelhet, hogy az a VIP szoba napi mennyi Ft-os?
5. Andi8 (válaszként erre: 4. - Zazuska)
2007. aug. 21. 10:19

Sziasztok!

Július elején szültem első babám, így igen friss élményekkel szolgálhatok.

Én nagyon elégedett voltam mindennel!

Az orvosok nagyon figyeltek rám,nem csak a fogadott dokim. A nővérek segítőkészek, kedvesek. A szülőszoba meglepően jól néz ki, egyáltalán nem olyan mint amilyenről hallottam. Szóval várakozáson felüli volt minden!

Amit javasolni tudok,nekem is úgy szóltak, hogy ha anyagilag megengedhető, válaszd a VIP szobát. Egyedül vagy, nem kell másik 5 nőhöz és a babájához alkalmazkodni. Így nagyon jókat tudsz pihenni, és ha már szoptatni is tudsz, a babád veled lehet. A családod akkor megy be hozzád, amikor akarod, és addig maradnak, amíg Te jónak látod. Az egyedüli hátrány, hogy egy szintkülönbség van, és a kicsit neked kell hozni-vinni. Így kicsit jobban ki van téve a fertőzésnek, de sem az enyém, sem akikkel én beszéltem nem kaptak el semmit. De hidd el, az élmény, hogy kettesben lehettek megéri! Ami még nagy előny, hogy saját fürdőszobád van, és nagyon szép tiszta. Ez higiéniai okokból sem elhanyagolható szülés után.

Én nem mennék máshová szülni másodszor sem. Különböző fórumokon olvastam szupi Pesti kórházakról, hogy szülés után nem engedik megszoptatni a babát, stb. Itt még ez sincs így! Ne félj, a híre rosszabb mint amit tapasztalni fogsz! Sok sikert! :-))))

2007. aug. 21. 08:58

Sziasztok!

A lányom 2003ban született a dújvi kórházban. Sokat köszönhetek az orvosomnak (Dr. Kolos), igazából nekem a nővérekkel volt problémám, illetve a takarítónőkkel. Vajúdásom közepén jártam, mkit steril ruhába öltöztettek korülöttem, de a takarítónő lazán, felmosó fával a kezében dolgozott körülöttem. Nem értem hogy lehet ezt megengedni egy szülőszobán. A másik negatív élményem, hogy az égvilágon senki nem mondta el, hogyan is szoptassak. Mivel első gyermek volt, nem tudtam. A nővérek semmiben nem segítettek, egymásra voltunk utalva az anyukákkal. És még én kértem bocsánatot, ha kimentem a lányomért a csecsemősökhöz. Nevetséges!

2007. aug. 14. 22:17
Azért köszi a hozzászólást! :)
2007. aug. 14. 22:08

Lányom 20, fiam 18 éve szültem a Dújv-i kórházban;

azóta rengeteget változott ott minden -> sajnos negatív irányba.

Remélem jönnek "frissen" szült anyukák akik mesélnek majd saját tapasztalaitaikról; ne én riogassak a hallomásaimmal.

2007. aug. 14. 17:13
Szeretném, ha olyan anyukák osztanák meg velem tapasztalataikat, akik a dunaújvárosi kórházban szültek. Minden érdekel, körülmények, orvosok, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook