Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

32. michelle.r (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. szept. 15. 22:55
Akkor miért nem csinálod a testkontrollt? Tényleg jó dolog.
2012. szept. 15. 22:53
A legviccesebb eddig az volt, amikor egy ismerősöm Atkinsról áttért paleora, paleoról vegára (de azért halacskát még evett) onnan vegán lett, majd nyersevő, és most gondolkozik, hogy jó, hogy nyersen minden egészségesebb, de kellene a fehérje, kellene néha tojás, hús, hal, de ezeket ő meg nem eszi nyersen... pl a tatárbifsztek is milyen undormány...
30. fbf357da85 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:52

nem kell szerénykedni, te is tudod, hogy jóval értelmesebb vagy az átlagnál, messze nem erről a szintről beszéltem.


a sok liszt és cukor természetesen orvosilag is köztudottan egészségtelen. a paleolit-ügynek azt a részét maximálisan aláírom, hogy kerülni kell a feldolgozott élelmiszert minden áron. én magam sem iszom valamint tejet sem, de a krumplipürébe szívbaj nélkül beleteszem, bár nyilván krumplipürét sem zabálok kétpofára, mert hizlal, és rengeteg keményítő van benne.


a paleolittéma tudományosan megkérdőjelezhető része számomra a fogazatra meg ezekre való hivatkozás, meg hogy nem ismerik el, hogy gabonát már többszázezer éve fogyasztott az emberiség. a paleolit étrend jóval egészségesebb, mint a "jókis vidéki magyar evészet" egyébként. viszont a gabonatilalom is kicsit ilyen boszorkányüldözésnek tűnik.


szumma szummárum, engem nem győzött meg, de tőlem mindenki azt csinál, amit akar. :)

29. megi04 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:51
Én próbáltam a paleot 2szer is..Nem jött be...:( Nem,nem azért,mert esetleg nem lenne jó!!!!!!Biztosan jó! Csak...nem megy...:(
28. megi04 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:49
A 90 napos,az borzalom! Alig vártam,hogy vége legyen. De a testkontroll már bejött egyszer..
2012. szept. 15. 22:49
Vegák is elég kitartóak szoktak lenni :)
26. megi04 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:48

Én hajszál pontosan ezt éreztem,amikor a testkontroll szerint ettem...Pedig ettem kenyeret,tésztát..stb. mindent...Csak nem ettem Ch-t,és fehérjét egyszerre...És csak gyümölcsöt ettem délig.

Vagyis ...lehet valami ebben a HIT dologban..

2012. szept. 15. 22:46
Amit itt mondtok, az sok más étkezési rendszerbe is befér. Sőt, mondtatok olyat is, amihez elég a józan paraszti ész is.
24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Megi04)
2012. szept. 15. 22:46

Azt mondják, a legnagyobb disznóság, ha valaki keveri a különféle "tanokat". Én mindenből kiveszem azt, amit jónak látok.

Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki hosszas paleozás után visszatért volna. Ezt nem mondhatom el sem a 90 naposról, sem az update-ről, pedig ezek még nem is a legeszementebb módszerek.

23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:43

Én marha még hiányoltalak :P

;)

Nem is kell neked, én magam degradáltam arra a szintre, ahol ezt a kifejezést nem használják helyesen :DD

22. megi04 (válaszként erre: 19. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 22:43
Ha belegondolunk,mindenben van "tudomány"...Hiszen pl. Domján Lacit én is nyál csorgatva bámulom!De egyszerűen nem tud meg győzni!:(( Mármint a 90 napossal.. Minden táplálkozás mellett/ellen vannak érvek..
21. michelle.r (válaszként erre: 19. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 22:41

Most nagyon beloptad magad a szívembe :/. Picit magasabb a képesítésem, mint egy érettségi, de persze degradálj csak le a "hit" szintjére :P. Ecccerűen jobban érzem magam, jobb a közérzetem, jobban alszom, könnyebben kergetem a kölykeimet és nehezebben fáradok el, amióta nem eszem kenyeret, cukrot és már gabonát is alig-alig. A kaja nagy részét a gyümölcs, a zöldség teszi ki és tényleg egyre több magot eszem, remek süteményeket tudok sütni dióból, mákból, mogyoróból.

A saját testemnek hiszek, senki másnak ;)

2012. szept. 15. 22:40

való igaz, hogy nehéz kiigazodni a sok tan között.

az viszont szimpatikus nekem, hogy csak természetesen előforduló ételeket egyek, amik nincsenek feldolgozva:

zöldségek, gyümölcsök, húsok, halak, tojás, magvak.

igyekszünk magunkat távoltartani a feldolgozott, tartósítószeres, adalékanyagos, aromákkal dúsított, szinezett, vagy épp ártalmas dolgoktól.

19. fbf357da85 (válaszként erre: 18. - Szabolts)
2012. szept. 15. 22:37
azért szerintem vannak szintek ebben. én például természettudományi egyetemre jártam, és egészen jól tudok értelmezni akár orvosi vagy biokémiai anyagokat is (pedig matematikusnak tanultam). az viszont igaz, hogy az érettségivel rendelkező, az iskolában középszerűen teljesítő átlag valóban a hite alapján dönt - érdekes azért, hogy ők is jobban szeretik, ha "tudományosnak" hihetik a módszert, amit követnek.
2012. szept. 15. 22:31
amúgy az a baj ezzel, hogy én láttam már több "tudományos" érvelést is pro és kontra, de bevallom nem bírtam követni. Nem vagyok se sejtbiológus, se biokémikus, és hát laikusként nem bírom eldönteni, hogy melyik szöveg tudomány, és melyik jól szerkesztett áltudomány. A hivatkozások forrásmunkák gyakran körbeforognak... szóval szerintem aki nem igazi tudós, az csak a hite szerint cselekedhet.
17. megi04 (válaszként erre: 16. - Shilladora)
2012. szept. 15. 22:20
Ja.Azt nem tudtam! Bocsánat!
16. shilladora (válaszként erre: 15. - Megi04)
2012. szept. 15. 22:14

nem.

azok a hozzászólások már törlésre kerültek, ezért nem látjátok.

15. megi04 (válaszként erre: 13. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 22:00
Megnéztem.. Tényleg csak hozzászólt,normálisan,nem is undokoskodva..Akkor én sem értem..Azt hittem,valaki "mocskolódott"...De ..ez tényleg csak hiszti..
14. Lillus-M (válaszként erre: 13. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 21:54
Nekem nincs hisztis napom, én jókedvemben álaszolgattam neki. Mikor rossz kedvem van az ilyeneket nem méltatom szóra. De én is azt mondom nem vitatkozni jöttem...Léptem is utánam a vízözön...
13. fbf357da85 (válaszként erre: 9. - Lillus-M)
2012. szept. 15. 21:51
Az interneten viszonylagos szólásszabadság van (hála istennek). Még a hoxán is többé-kevésbé. Megnéztem ennek az NTTibinek - gondolom, vele van a bajod - hozzászólásait, nincs velük semmi baj, normálisan érvel, nem alpári, nem gonosz, csak van véleménye. Leírta, és kész. Nemtom mit kell ezen fennakadni. Vissza lehet neki írni, hogy nem értetek vele egyet, aztán csókolom. 5 hozzászólás miatt kár ekkora hisztit csapni. Ha meg nem normális a stílusa, lehet írni a moderátornak.
12. mothertiger (válaszként erre: 10. - Megi04)
2012. szept. 15. 21:48
Nem vitatkozni jöttem, legyen elég annyi, hogy mert "csak". :)))
11. megi04 (válaszként erre: 9. - Lillus-M)
2012. szept. 15. 21:48
Akkor mondjátok neki azt,hogy ti tutira biztosak vagytok abban,hogy NEKI van igaza,de ti imádtok ilyen egészségtelen vackokat enni! :) Ettől a delikvens megnyugszik,és arrébb áll!:)Talán....:)
10. megi04 (válaszként erre: 8. - Mothertiger)
2012. szept. 15. 21:46
De miért?
2012. szept. 15. 21:46

Hogy értsétek. Ma megint jött egy megmondó ember a paleo fórumra. de nagyon fájdalmas. Fél oldalas hsz-kat ír. Bakker én sem megyek a vegások közé, hogy miért nem esznek már húst. Ha nekik úgy jó éljenek úgy és beszélgessenek egymás közt arról mairől szeretnek. Mi is tök jól elvagyunk. Jönnek újak, segítünk nekik. Aztán jön időnként 1-1 megmondó ember, aki nagyon tudja a tutit. És ha nem beszélünk vele szépen, akkor mi vagyunk az arogánsak.

Sajnálom ha nem jó az elnevezés, nekem tetszik. Majd ide tudjuk irányítani az eltévedteket és itt kidühönghetik magukat. Akit pedig érdekelnek az ellenvetések az elolvashatja.

8. mothertiger (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. szept. 15. 21:45
Nekem fáj... :)
2012. szept. 15. 21:35
Egyébként én még nem találkoztam antipaleossal. Találkoztam fanatikus paleossal, meg olyan langyos fél-paleossal, meg találkoztam egy rakás emberrel, akik más étkezési szokásokat követnek, de olyannal, aki antipaleos lenne, még nem.
6. megi04 (válaszként erre: 5. - Szabolts)
2012. szept. 15. 21:31
Jól tette! Ha nekem előbb jut eszembe,én is lenyúlom!:DD
2012. szept. 15. 21:29
Nem! Szendi csak lenyúlt egy amerikai divatot
4. megi04 (válaszként erre: 1. - Lillus-M)
2012. szept. 15. 21:29
Vannak ellenzői?Miért? Én utálom Norbikát,és Rékuckót,de ettől még mit fáj nekem,ha a követőik oltárt emelnek nekik?
2012. szept. 15. 21:28
ez annak a hibbant szendi gábornak a találmánya, ez a paleolit-ügy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook