Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

212. michelle.r (válaszként erre: 198. - Fbf357da85)
2012. szept. 17. 13:35

Na, még egyszer: a paleo nem vallás és főleg nem kötelező, az ember annyit enged belőle be az életébe, amennyit még el tud fogadni.

Nekem nagy ajándék, hogy büntetlenül ehetem a sütiket, tudom, hogy nem ártok vele.


És sokkal kreatívabbá is tett a konyhában, mert sok mindent rutinból csináltam, most meg kíváncsi vagyok, hogy milyen a fasírt, ha reszelt répát is teszek bele, vagy gombát, ugyanígy a töltött káposztát.

Libazsírt, libahúst, akkor sem ennék, ha az életem múlna rajta, akár paleo, akár nem. Ez nem arról szól, hogy erőszakolj le olyan dolgokat a torkodon, amit utálsz, mert ez az előírás. Ez egy játék ;)

211. megi04
2012. szept. 17. 13:27

Szerintem,semmiről nem lehet "csak úgy" kijelenteni,hogy car,ha nem próbálta az ember... Ha 2-3 hónap nem érzem jónak,akkor azt mondom:Oké,te csináld,ha neked jó,én utálom..De ehhez szerintem kell a próba! Ez a krokodilos hasonlat..Hát..akkor én azt mondanám erre,kivétel erősíti a szabályt!

Én paleoról még nem is hallottam,régen jobban ízlik a krumplipüré helyett a karfiol,vagy a sütőtök püré...Nem tudtam,hogy van-e köze a paleohoz...Norbi hungarocel kenyerét is megkóstoltam,és...kiköptem..:( De mielőtt véleményem lett volna az updetről,KIPRÓBÁLTAM! Pocsék! De nem köpködöm azt,aki hisz benne,mert neki nyilván jó! Az ő dolga! Minden szervezet más!

210. michelle.r (válaszként erre: 198. - Fbf357da85)
2012. szept. 17. 13:20

Ez a szándékos sarkítása, mi több torzítása a dolognak. Csupán arról van szó, hogy keresek mást, amit a rántott húshoz egyek, mert ugye a krumplipüré nem játszik és nem mindig akarok salátát. Akkor jön az egyéb püré - a változatosság kedvéért. De nem keresem a krumplipüré ízét és nem is összeszorított foggal tömöm magamba - micsoda képzavar :o)) -, és nem is enném meg, ha nem szeretném. De korábban eszembe sem jutott.


Eszem gesztenyepürét, de natúrt veszem és én ízesítem, így nincs telenyomva cukorral.

209. michelle.r (válaszként erre: 193. - Mariann63)
2012. szept. 17. 13:15
Oké, oké, de már neked (is) sorvad az agyad :o)).
208. michelle.r (válaszként erre: 189. - Mariann63)
2012. szept. 17. 13:13
Most ettem egy tál répát (zöldséghámozóval spagattiszerűre nyeste), darált mákkal és nyírfacukorral, némi ráfacsart citromlével. Finom :)
207. michelle.r (válaszként erre: 185. - Fbf357da85)
2012. szept. 17. 13:11

Akkor mostantól nem beszélünk, mert én igen?

:P

;)

206. Mariann63 (válaszként erre: 198. - Fbf357da85)
2012. szept. 17. 11:56
Nálad is egy tábla látható, fotó és receptek, ötletek helyett.Bár a pár hét alatt, amióta a hoxán vagy, nyilván nem telt másra.
205. Mariann63 (válaszként erre: 201. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:54
Ezt valamiért nem hiszem el.:)
204. Szabolts (válaszként erre: 203. - Mariann63)
2012. szept. 17. 11:50
Jó, majd belejövök :)
2012. szept. 17. 11:45
Látod, "Válasz erre".Ezt használd a közeljövőben, akkor értik majd, mit szeretnél.
202. Mariann63 (válaszként erre: 197. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:43
Meg kéne tanulni olvasni!Azt Kamillkának írtam.Bár ez alatt a pár nap alatt nem tanulhattad meg használni a hoxát.
201. Szabolts (válaszként erre: 200. - Mariann63)
2012. szept. 17. 11:43

mész te a tudod hova! :D


Sosem mondtam magamról, hogy supermen vagyok. Dagadt vagyok, mint Jabba a hutt.

200. Mariann63 (válaszként erre: 195. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:41

Ha egy tábla helyett magadról mellékelnél pár fotót, mi is láthatnánk ezt a supermant, aki te vélhetőleg vagy.

Nem tartom magam gyengének,egy év alatt leadtam 20 kilót,és rendbe tettem magam.Azt hogy krumpli helyett zöldségeket eszem, nekem teljesen normális.

De a továbbiakban átadom a terepet másoknak, hátha őket szórakoztatja a sok sületlenség, amiket összehordasz.

199. Szabolts (válaszként erre: 197. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:41
Ne légy már ilyen! Abban a hozzászólásban semmit sem ajánlottam senkinek, csak továbbgondoltam a párhuzamot, hogy rendes kaják helyett valami helyettesítő-ahhoz hasonló-de mégsem ugyanolyan kajákat eszik valaki...
2012. szept. 17. 11:40
egyetértek, én is a falnak mennék attól, hogy most akkor a krumpli "helyett" eszem zellerpürét. ha az ember zellerpürét eszik, vállalja már, és miért is ne, hiszen egész finom. és "gesztenyepüré helyett" sem lehet almát enni, mert az egyik gesztenyepüré, a másik meg alma, én punktum.
197. Szabolts (válaszként erre: 194. - Mariann63)
2012. szept. 17. 11:38

Valaki másnak a naplóját olvastad, én ugyanis nem ezeket ettem :D

Amúgy én csak nemrég kezdtem változtatni. Ha ennyi idő alatt látványos változást értem volna el, akkor bajban lennék. Rettenetesen kövér vagyok, de amíg ez nem gátolt semmiben, addig nem is zavart.

196. Mariann63 (válaszként erre: 192. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:37

Ihatok már koffeines kávét, 10 év után, mert végre nem magas a vérnyomásom.:))

Ha egy picit is lenne fogalmad a paleoról, nem ajánlgatnád a sört.Ebből is látszik a szakértelmed.Az utolsó tételhez nem is fűzök már semmit.:((

2012. szept. 17. 11:34

Ha változtatsz, de igazából nem tudsz változtatni, és folyton visszanyúlkálsz a régihez, és pótlékokat keresel, akkor gyenge vagy.


Vega kaját próbáltam régebben, mert együtt éltem egy vega nővel, és egyszerübb volt vele együtt enni, mint külön. Akkoriban én nem kerestem a vega-műhúsokat, meg vega műmájkrémeket, hanem megtanultam néhány szenzációs ételt, amihez nem kellett hús.


Miért ne nyilatkozhatnék olyanról, amit sose próbáltam? Még sosem birkóztam krokodillal, mégis tudom, hogy hülyeség, mert ha elrontom, akkor megeszi a lábam. Még sosem nyúltam bele olvadt lávába, mégis tudom, hogy simán leégetné a kezemet. Még sosem voltam paleos, mégis mondhatom azt, hogy nekem nem tetszik, mondhatom azt, hogy Szendi illetve Corday fejteghetéseit zavarosnak találom, és nem tudtak meggyőzni, mondhatom azt, hogy akin segített az életmód, az a sok változtatás miatt nem tudhatja, hogy tulajdonképpen melyik változtatásnak mi volt a valódi hatása, mondhatom azt is, hogy bizonyos elemeit lazán el tudom fogadni, de az összképet horrornak tartom.


Egyet nem mondhatok: Hogy aki csinálja, az hagyja abba!

194. Mariann63 (válaszként erre: 159. - Kamillka)
2012. szept. 17. 11:33

Ma vettem a fáradtságot és elolvastam a fogyis naplódat.Amiket abban láttam,ijesztő volt, nem is csoda, hogy nem fogysz le.(vacsorára 2 mekis burger, kindercsoki, rigó jancsi stb.)

Szóval a helyedben mélyen hallgatnék.

193. Mariann63 (válaszként erre: 191. - Szabolts)
2012. szept. 17. 11:09
Mert én 49 évig ettem a hagyományos kaját és megszoktam dolgokat, amik hiányoznak.Te olyanról nyilatkozol, amit sose próbáltál.Bocsi de Te se vagy nekem hiteles.
2012. szept. 17. 11:09
Következő lépés az alkoholmentes sör, a koffeinmentes kávé, és a guminő?
2012. szept. 17. 11:05

Ez a helyettesítősdi, ez engem mindenhol idegesít.


A vegák közül lenézem azokat, akik vegakolbászokat, meg húspótlókat esznek. Annyi vega étel van, minek feltalálni a vega-disznósajtot?


Ugyanez paleoban: Krumpli helyett nem lehet enni semmit! Én is eszek mindenféle zöldet, pl a zellert szeretem pürének, salátának, levesbe, párolva, grillezve, töltve, de hogy krumpli helyett egyem, az sosem fordult még meg a fejemben.


Ha valami agysorvadás következtében áttérnék a paleora, akkor én nem paleosított ételeket ennék, hanem egyszerüen finom ételeket ennék, amik megfelelnek a hisztim szabályainak.

190. Mariann63 (válaszként erre: 184. - Globus)
2012. szept. 17. 10:16
Pedig Neked is jót tenne!:))
189. Mariann63 (válaszként erre: 180. - Michelle.r)
2012. szept. 17. 10:14
Fehérrépa,sárgarépa, paszternák, zellergumó, és kompromisszumként csicsóka is sülhet krumpli helyett a tepsiben együtt a hússal.Én dobálok bele nagy cikkekre vágott vöröshagymát, fokhagymát is.Meg a karfiol, brokkoli, kelbimó, zellergumó, karalábé pürék is mennek póréhagymával keverve, kevés cocomassal.
188. Mariann63 (válaszként erre: 168. - Michelle.r)
2012. szept. 17. 10:10
Ezt el is készítem legközelebb!:)
187. Mariann63 (válaszként erre: 171. - Michelle.r)
2012. szept. 17. 10:07

A vaj nem paleo, csak a ghee.:((De ha néhanapján hsználja valaki, és nincs komolyabb betegsége, akkor elmegy.

Ghee-t lehet otthon sütőben készíteni, reci a naplómban.

186. Mariann63 (válaszként erre: 170. - Fbf357da85)
2012. szept. 17. 10:06

Soha ne mond, hogy soha!:)

Sokan akkor fordulnak a paleo felé, amikor valami komolyabb betegségük lesz, amivel az orvosok nem csinálnak semmit.A bevett szöveg:"Tessék megtanulni ezzel együtt élni!Sose fog elmúlni!Szedje a gyógyszert élete végéig!"Na ilyenkor kezd el az értelmesebbje keresgélni.:(

185. fbf357da85 (válaszként erre: 184. - Globus)
2012. szept. 16. 23:32
Hú. Most nagyon megnyugodtam. :)
184. globus (válaszként erre: 183. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 23:31
Ááá, csak tanulmányoztam a szagirodalmat.
183. fbf357da85 (válaszként erre: 175. - Globus)
2012. szept. 16. 23:30
jajjmár!! te is, fiam, Brutus?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook