Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség bajban lévő anyukák, kismamák részére! fórum

Segítség bajban lévő anyukák, kismamák részére! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
106. jollymama (válaszként erre: 91. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 14:45
Hát bizony ha csak az sexelhetne aki kiegyensúlyozott biztos házasságban él akkor egy még ennél is depressziósabb és sötétebb világban élnénk. Régen amikor ez volt a szokás,akkor még anyáink és apáink építettek nekünk egy házat a kert végében vagy a határ szélén és ott aztán azt csinált mindenki amit akart ,persze csak az esküvő után.Manapság sokan 40 éves koruk után veszítenék el a szüzességüket ,vagy még akkor sem ha azokat a tradíciókat folytatnánk ,bár milyen jó is lenne ,mindenkinek lenne háza meg munkája. Nem lehet már összehasonlítani és nem lehet ugyanazokat az elvárásokat feladni a gyerekeinknek. Ez már egy másik kor ,másfajta életszemlélette.(félre ne érts ,ezzel nem azt mondom hogy mindenki agyba-főbe fűvel-fával ,csak azt hogy egyre nehezebb önálló,biztonságos családot létesíteni ,és attól még az ösztöneink működnek.
105. jollymama (válaszként erre: 88. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 14:36
Igazából minden embernek másfajta segítségre van szüksége,nagyon hosszú lenne mindenféle segítséget vázolni ,ezért mondtam hogy bátran írjon akár privátban is akinek kérdése van.Felelőtlenség lenne csak címszavakba leírni ,mert úgy nagyon kevésnek tűnik,de ha ismerjük a problémát sok megoldás lehet.
2012. márc. 30. 11:10
Ja,és még egy vélemény...Nem kéne csak a kisebbségre összpontosítani ezzel a témával.Ismerek nem kisebbségi családokat is ahol vagy hobbi szinten járnak abortuszra,vagy felelőtlenül szülik a gyerekeket,majdcsak lesz valahogy jelszóval.
103. 0a84e34983 (válaszként erre: 102. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:26

Lehet bunkó voltam,de a nem zokogni és gyilkolni kell hozzászólásod ezt hozta ki belőlem.


1800valamikor még tényleg csak a házasságban volt szokás nemi életet élni de már a 21ik században élünk....

102. Sz.Izolda (válaszként erre: 101. - 0a84e34983)
2012. márc. 30. 09:20

Miért kell bunkónak lenni és sértegetni?

Nem vagyok begyepesedett.

A nemi élet pedig a házasságba való, nem véletlenül van így kitalálva.


A határozott szerződés rossz dolog. Az más. Én határozatlanra gondoltam.

101. 0a84e34983 (válaszként erre: 91. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:18
Nagyon rosszul tudod...Akinek határozott szerződése van,azt a szerződés lejártakor kirúghatják,még akkor is ha babát vár.Te csak akkor éltél nemi életet mikor már házas voltál...Lehet azért vagy ilyen begyepesedett....Védekezett,nem érted??? Nekem is van két gyerkőcöm,mégis felfogta az agyam,hogy egyszerűen nem bírta vállalni.Végül is jobb úgy gyereket vállalni,hogy nem tudja a dolgokat megadni az ember....
100. csgybzs
2012. márc. 30. 09:16

[link]


itt például... :)

99. Sz.Izolda (válaszként erre: 98. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:15
Oké:)
2012. márc. 30. 09:14
De figyelj, én tényleg szívesen írok veled egy erre fókuszáló topikban, de ne vágjuk már ezt tönkre! Nyiss egyet, vagy folytassuk egy abortusz topikban...
97. csgybzs (válaszként erre: 95. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:13
Mert nem mindenki akar gyereket, azért!
96. csgybzs (válaszként erre: 94. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:13
Ha nem érted tényleg felesleges ragozni. T
95. Sz.Izolda (válaszként erre: 93. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:12
De miért nem?
94. Sz.Izolda (válaszként erre: 92. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:11
Továbbra sem értelek. Én nem öletném meg azt az embert. Dehogy tenném. Csak nem érzésteleníteném. Az miért probléma?
93. csgybzs (válaszként erre: 91. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:11
A kiegyensúlyozott, boldog, anyagilag biztos házasság sem egyenlő azzal, hogy bárkinek legyen gyereke!
92. csgybzs (válaszként erre: 90. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:10
Hát már ne is haragudj, de az a "kisebbségi szörnyeteg" is egy élet, amit valamikor az anyja "fúj, mekkora szemét aki abortuszra megy" címszóval megtartott....tehát egy nem elkapart embrióból fejlődött ki! Kicsit ellentmondásos vagy...
91. Sz.Izolda (válaszként erre: 89. - 0a84e34983)
2012. márc. 30. 09:06

Annak idején nem volt igaz az, hogy kismamát nem lehet jogilag kirúgni? Mert úgy tudom, most ez van. Vagy nem igaz?


Másik dolog, ezzel nem fogtok egyetérteni, de leírom: aki nem él biztos házasságban, minimális, de kiszámítható anyagiakkal, annak kihagyható a nemi élet. Nem véletlenül hirdetik ezt bizonyos "csoportok". Akkor nincs zokogás, nincs gyilkosság.

90. Sz.Izolda (válaszként erre: 87. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:03

Nem értem, de nem baj. Mire vonatkozik, hogy "az" már nem is élet? Arra a kisebbségi szörnyetegre, aki szerint olcsóbb néha egy gyermekgyilkosság, mint a védekezés?

Az ilyennek elmenne ettől a kedve, ha érzéstelenítés nélkül kapná... nem halna egyébként bele. Mi ezzel a baj?

2012. márc. 30. 09:03
Soha nem volt abortuszom,és soha nem is lesz.Ennek ellenére nem vagyok abortusz ellenes.A második gyermekemet vártam amikor húgom,a srác oldaláról nem komoly kapcsolatban,védekezés mellett terhes lett.Tesóm határozott szerződéssel dolgozott,és ha megtudta volna a melóhely hogy terhes azonnal kirugták volna,mert hát ugye a cégek nem szeretnek terhes anyukák után táppénzt stb. fizetni.Ráadásul akkor még szüleimnél lakott,nem könnyű körülmények közt.Szerette volna a babát,hetekig gyötrődött mit tegyen.De tudta nem tudja megadni annak a kicsinek amire szüksége van.Iszonyat lelki állapotba volt,de mégis az abortusz mellett döntött.Zokogott mikor betolták a műtőbe,és zokogott mikor felébredt a műtét után.És lassan másfél év után is sír ha előkerül a téma.Amikor ránéz a kisfiamra sokszor könnybe lábad a szeme,és mondja,hogy neki is majdnem lenne már egy ekkora gyermeke.Igen babát vártam,de tesóm mellett voltam így is,és mellette lettem volna akkor is ha megtartja a babát.De senki ne ítélkezzen,mert mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy vállalja e a babát vagy sem.Gyilkosságról beszéltek...és ha nem tud enni adni a gyermekének,nem tudja öltöztetni,megfelelően ellátni az jobb???
88. csgybzs (válaszként erre: 75. - Jollymama)
2012. márc. 30. 08:47
Vázold fel a lehetőségeket! Mik jöhetnek számításba? Anyaotthon? Örökbefogadás? Mihez milyen feltételek kellenek, mi a menete, biztos sok embert érdekelne...
87. csgybzs (válaszként erre: 86. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 08:46
Hát gratulálok hozzá, milyen humánus vagy! Mi van az már nem is élet?? :D
86. Sz.Izolda (válaszként erre: 85. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 08:44

Lehet, hogy egyetértek. Azért írom a lehet szót, mert valószínűnek tartom, hogy el lehet kerülni, hogy egy nem kívánt időszakban essen teherbe valaki.


A többi példád, a kisebbségről, azokon elvégezném, amit lentebb írt vki az érzéstelenítés nélküli abortuszt.

85. adbefc7882 (válaszként erre: 82. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 08:39

"Ki beszél lemondásról?" - Sokan..Akik megszülik a beteg gyereket és lemondanak róla...

"Arról is ki beszél, hogy a kisebbség 100 számra szüli őket?" - ÉN beszélek róla, mert Te aztán vérbeli abortusz ellenes vagy, csak pl: pont ezt a lehetőséget, dolgot nem gondoltad át...Nem hiszem, hogy a kisebbségieknek megfelelő prevenciót tudnál nyújtani, teremteni, főleg, ha nem is érdekli...(elég sok olyan eset volt SAJNOS a kórházban, hogy a 4-5-6. abortuszt kellett elvégezni ugyanannál az embernél.... Mi volt a válasz a MIÉRT?? kérdésre?: Szoc. alapon rászorul, így olcsóbb, mint a gumi...)


Igen, az abortusz bűn... Nem vitatom... DE nem mindegy, milyen esetben...

2012. márc. 30. 08:39
Sz.Izolda nyugodtan nyiss egy topikot az abortuszellenességedről, szerintem sokan tudnánk Veled miről beszélgetni!
2012. márc. 30. 08:35

Ezennel a vitát én abba is hagytam, ez a topik a SEGÍTSÉG NYÚJTÁSRÓL szól, nem pedig az abortuszról...


Kedves fórumindító, kívánom, hogy minél több kismamán/leendő anyukán/Édesanyán tudj segíteni legjobb belátásod szerint :)

82. Sz.Izolda (válaszként erre: 81. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 08:34

Ki beszél lemondásról? Mindenki nevelje fel a saját gyerekét.

Arról is ki beszél, hogy a kisebbség 100 számra szüli őket? Ők se az abortuszt válasszák, hanem védekezzenek. Olyan tetü ritka a védekezés melletti teherbeesés, hogy arról beszélni sem érdemes.

Matekot mindenki ismeri, eszközök vannak, netán rizikós időszakban ki lehet bírni ágybabújás nélkül is, hogy ne ölni kelljen...

81. adbefc7882 (válaszként erre: 80. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 08:31

Ne hasonlítsd a 2 dolgot össze, mert kb: olyan távol áll egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől...

Kemoterápia befejezése után és hormonkezelés miatt estem a fogigátló mellett teherbe... A felelősségteljes döntést ÉN hoztam meg, mert gondoltam a MAGZATOMRA is! Úgyhogy nekem ne okoskodj... Ne haragudj, nem akarlak megbántani, és mint írtam, nekem is van kisbabám, de míg sz*rt se tudsz ezekről a dolgokról, addig ne akarjál az Antiabortusz nagykövete lenni...


Gondolom, azokat sem engednéd abortuszra, akik a kisebbségből származnak és már laknak 15-en egy egyszobás lyukban, s csak azért szülnek, hogy kapják a segélyt...Pff... Hova lenne a világ???


Másik: nem én leszek, akit meggyőzöl az igazadról, hidd el...

Dolgoztam szülészeti műtőben, láttam rengeteg abortuszt és rengeteg szülést is... És attól, mert az első hetekben az abortuszos beavatkozások után az öltözőben bőgtem, még nem vagyok abortusz ellenes...


Szülj meg egy beteg gyereket, azt dobd be egy intézetbe... Ez lenne a megoldás, kedves Izolda???? Ajánlok Neked szívesen egy címet, ahová elmehetsz megnézni a beteg gyerekeket, akikről lemondtak a szüleik... Hidd el, Te is sírva jönnél onnan ki...

80. Sz.Izolda (válaszként erre: 79. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 08:20
És ha a gyerek mondjuk 10 évesen lesz beteg? Véglegesen beteg... vagy épp akkor derül ki. Eléggé megváltoztat mindent. Azt is meg kellene ölni?
2012. márc. 30. 08:17

Hát, komolyan mondom, besz*rás, ahogy egyes emberek gondolkoznak...

Nem vagyok sem az abortusz mellett, sem ellene...

Volt 1 abortuszom, mert tartósan erős gyógyszereket szedtem, amik megkavarták a hormonjaimat, így fogigátló mellett lettem terhes... Az orvosok 10% esélyt adtak volna arra, hogy egészséges legyen a baba...

Sz. Izolda, kedves: Szültem volna meg egy feltehetően beteg gyereket azért, mert szemét dolog az abortusz??? Ne viccelj már! Egy beteg gyermek, bármennyire is az én gyermekem, igencsak megváltoztatja a felállást...

Egyébként van egy Kisfiam, aki éppen ma 3 hónapos.. :)))


Ne ítélj, hogy ne ítéltess...


Sok ember csak prédikál, de halvány lila fingja sincs a dolgokról... No Comment az ilyen okosoknak...


Egyébként ez egy nagyon jó fórum, gratulálok az ötletéhez, én is szívesen segítek, amiben tudok, ápolónő vagyok :)


Szép napot!

78. Ami.
2012. márc. 29. 22:11

Igen arra gondoltam,csak rosszul írtam.

Köszi a javítást.

77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - Ami.)
2012. márc. 29. 21:26

Bocsánat, hogy belekotyogok, de olyan nincs, hogy ideiglenesen örökbe adni, az végleges. Ideiglenesen nevelőszülőhöz lehet adni.


Az ötleted jó, hogy legyenek alternatívák, miben kérhet valaki segítséget.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook