Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lucky-Kitty itatótál macskák részére fórum

Lucky-Kitty itatótál macskák részére (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. PöttyösPanka (válaszként erre: 78. - Csolya)
2018. ápr. 3. 11:29
Szívesen!
78. Csolya (válaszként erre: 77. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 3. 11:27
Köszönöm,hogy szántál rám pár percet :-)
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Csolya)
2018. ápr. 3. 11:19
Jár hozzá a plusz szűrő. Őszintén szólva a férjem rendelte, és nem emlékszem, honnan. Nem bántam meg, hogy megvettük. Újra ezt választanánk.
76. Csolya (válaszként erre: 75. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 3. 11:16
A plusz szűrő akkor mindenképp kellene. Te melyik oldalon vetted (ha netes rendelés)? Mert èn a zoopluson néztem. A vízkövességen kívül találtál még valami kellemetlenséget a használatában? Vagy annyira meg vagy elégedve vele,hogy ha vásárlás előtt állnál,akkor is ezt vennéd?
75. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Csolya)
2018. ápr. 3. 11:00
Elég stabil, mert kerámia, és viszonylag nehéz is. Teljesen vizet úgy kéthetente cserélünk. Az a baj, hogy nálunk rettentően kemény a víz, és az itató is vízköves lesz kicsit. De maga a víz nem lesz koszos vagy állott. Két-három naponta töltök utána vizet. De hallani a hangján, ha már túl kevés van benne (azt nem szoktam megvárni). Nálunk folyamatosan megy. Csak tavaly nyár óta van meg, de eddig semmi baja nem volt. Nem tudom, milyen sűrűn kell cserélni, de nem hinném, hogy gyakran, mivel egy sima szivattyú. Hosszú szőrű macskáknak van hozzá plusz szűrő, hogy ne dugítsa el szivattyút. Arra számíts, hogy van egy kis búgása a motornak, meg ugye valamennyire csobog a víz, úgyhogy én nem tenném a hálószobába.
74. Csolya (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 3. 10:42
Ha eredményes,akkor nem drágálom.Nézegettem többet is,de gagyi műanyagot nem szeretnék,ha már veszek.Ez leírás és kép alapján elég stabilnak néz ki. Ha tudnál válaszokat adni a kérdéseimre,azt megköszönném :-) Milyen gyakran cserélsz teljes vízkészletet? Milyen sűrűn kell utántölteni? Folyamatosan üzemelhet-e vagy időnként áramtalanítani kell-e esetleg hosszabb időre? Illetve,hogy nem tudom Neked mióta van meg,de kellett-e már pótszivattyút venned hozzá? Vagyis milyen sűrűn kell azt cserélni?
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Csolya)
2018. ápr. 3. 06:45
Én használó vagyok, és írtam, hogy jó döntés volt megvenni, mert azóta iszik rendesen a macskám. Ennél több érvet nem hinném, hogy fel kell hozni. Te tudod, hogy a tiéd eleget iszik-e nélküle. Viszont meggyőzni nem akarlak. Nekem nem érdekem, hogy megvedd. Amúgy meg van egy csomó másfajta macska itató is. Ha ezt túl drágának találod, válassz egy olcsóbbat.
72. Csolya (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2018. ápr. 2. 21:48
Kertalatti turmix,ez jó :-D Ha nem is létezik csúnya macska,de a szfinxek nem éppen tetszetősek szerintem. Persze van,aki meg azokba szeret bele.
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Csolya)
2018. ápr. 2. 21:42
Nem nagyon létezhet csúnya macska szerintem. És ezek a kis kertalatti turmixok is egyéniségek rendesen. :D
70. Csolya (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2018. ápr. 2. 21:37
Gyönyörűek :-) Nekem a Main Coon is nagyon tetszik. Jelenleg 2 szobacicám van. Az egyikük szürke cirmos házi cica,a másik egy fekete hosszú szőrű. De imádom őket,külön kis egyéniségek :-) Meg van mèg kint egy befogadott cica. Szóval rendesen macskapárti vagyok :-)
69. timycat (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2018. ápr. 2. 21:23

Nálunk van 1 brit, 1 sziámi, 1 házi és 1 sziámimintás ragdoll. Én az utóbbi szerelmese lettem úgy viselkedik velem mintha lenne még egy ember-gyerekem (valamint egyszer lesz egy csupasz cicám de egyelőre a család leszavazta ezirányú bővítési szándékomat)


[link]

68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Csolya)
2018. ápr. 2. 21:16

Ennyi (nagy eséllyel feleslegesen kiadott) pénzért sok szőrápolót és vitamint vehetsz a cicának. :D


Nekem ez a fajta tetszik nagyon:

[link]

67. Csolya
2018. ápr. 2. 20:32
Legalább valamibe egyezik a véleményünk :-D Én csak elgondolkodtam rajta és ezért érdekelt a már használó,aki meg tudna esetleg győzni. Ennek hiányában egyre kevesebb az esély,hogy vevője leszek egy ilyen kútnak.
2018. ápr. 2. 20:26
Egy vérbeli használót én is szívesen olvastam volna pedig. Hátha lettek volna érvei.
65. Csolya
2018. ápr. 2. 20:15
Ez is egy vélemény. Ezért is nem fogsz feltenni egy ilyen kérdést,mert nem érdekel a válasz. Van akit viszont érdekel és HASZNÁLÓKTÓL várja a pro és kontrát. De már elég rendesen elment más irányba ez a véleménykülönbség..
2018. ápr. 2. 20:03
Meg van olyan is, hogy nem azért nem veszem meg, mert nem telik rá, hanem mert feleslegesnek tartom.
63. Csolya
2018. ápr. 2. 20:02
Èn meg azt nem értem,hogy mi azzal a baj,ha valaki kérdést tesz fel egy olyan oldalon ami arra épül? Nem pozitív megerősítést szerettem volna olvasni,hanem olyan véleményt aki már vett a macskájának ivókutat és leírja a pozitív és negatív véleményét. Aki meg nem vett,az könnyen talál benne kivetnivalót.. Nem mindenki teheti meg,hogy amit kinéz egyből megveszi,de utána lehet járni,hogy megéri-e kiadni érte annyi pénzt.
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Panna.33)
2018. ápr. 2. 18:30

Amíg rendszeresen megjelennek olyan fórumok, hogy pl. x városban mikor indul a busz a vasútállomásról... (állítólag nincs ideje keresni, ezt ítélte gyors megoldásnak)...


addig nemigen van esélye annak, hogy az információt valaki közvetlen úton próbálja beszerezni, hisz "más is a hoxán kérdezi meg"...

61. Panna.33 (válaszként erre: 58. - Pengő Gyöngyi)
2018. ápr. 2. 16:13

Tényleg van, és tényleg nem haltak még szomjan. Mondjuk sima mezei játszótéri keverék macskák, akik nem tudják, hogy már rég szomjan kellett vona halniuk.

Amúgy nem értem, hogy aki pozitív megerősítést vár, miért nem a gyártó oldalán érdeklődik, onnan minden bizonnyal törlik az olyan hozzászólásokat, mi szerint felesleges a dolog, így nem is kell kiválogatnia. ;)

2018. ápr. 2. 01:10
Az energianövény semmiképpen nem a túlélés,hanem a géntechnika bravúrja, csak jóvátételi próbálkozás...
59. Guruljka (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 23:09

Semmiféle tulajdonság nem alakul ki, illetve nem manifesztálódik egyetlen generáció alatt.

Az embert mint szintén biológiai tényezőt kihagyod a gondolatmenetből.


De az eredeti téma az itatótál, és hogy van-e rá szükség.

Mivel az iparosodott területek jelenlegi emberi civilizációját több generáció óta egyre inkább a költekezés és a túltermelés jellemzi, a hozzá tartozó nem kis dekadenciával együtt, bízvást mondhatjuk, hogy az emberi kereslet-kínálati mérlegében az itatótál megjelenése, szükségletnek aposztrofálva, nem meglepő.

A macska-ember kapcsolat nem elemezhető két sorban. Viszont cáfolhatatlan, hogy az ember csúcsragadozó, és a macska- vagy más állatpopulációt tekintve végül is mindegy, hogy élet- vagy szaporodásra képtelen állatokat tart életben, vagy megeszi azokat.

58. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 20:44
Van macskája, aki még nem halt szomjan luckykitti itatótál hiányában. Valamit csak tud, nem gondolod?
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Kamillka)
2018. márc. 31. 20:06
Akkor úgy fogalmazok, hogy a kitenyésztési folyamatok közben az emberi beavatkozáshoz képest eltörpül a természetes kiválasztódás. Az ember még azt is képes elkövetni, hogy másik anyaállatnak adja a sajátja által elutasított kölyköt. Sokszor nem is a saját fajához tartozóhoz. De hiába válogatja ki a bölcs anyatermészet a legrátermettebbeket az alomból, ha az ember egyszerűen ivartalanítja a nagyját. És itt rövidre is van zárva a természetes kiválasztódás.
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Panna.33)
2018. márc. 31. 20:00
Ha nem is érdekel a téma, és tapasztalatod sincs vele kapcsolatban, akkor miért szólsz hozzá? Bár ez legalább az átgondolatlanságot magyarázza.
55. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. márc. 31. 19:58
Az energianövénynél nem a fennmaradás kezdődik, hanem a mesterségesen létrehozott szuperfennmaradási képesség. De ha nem jött át, hogy a mesterséges tulajdonságok létrehozásáról beszélek, akkor nem tudom, hogy egy dologról beszélgetünk-e, vagy csak elbeszélünk egymás mellett.
54. Guruljka (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 18:36

Hagyjuk már szegény Darwint, forgott már eleget.:D


Nem az energianövénynél kezdődik a fennmaradási képesség, hanem mondjuk a laposférgeknél. Mint a macska, a kutya vagy az ember galandférge például. :D

2018. márc. 31. 18:19

Sose jutott még eszembe, hogy az ivóedény átlátszó legyen. Ilyen a kinti életben elő sem fordul.

Különböző az itatótál, a cicáké meg a kutyáké. Az előfordul, hogy "beleüti" az orrát a vízbe, mert előzőleg kevesebb volt benne, de tapasztaltabb korára már beleszagolgat, úgy deríti ki a víz szintjét.

A kismacska elég későn kezd vizet inni, sokáig elég neki az anyatej, illetve az eledel nedvességtartalma.

52. Panna.33 (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 18:01

Nekem nem ér ez a téma nagydoktorit. :))

Vegyél neki, ha ettől leszel nyugodt.

51. Kamillka (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2018. márc. 31. 17:52

A természetes kiválasztódás nem játszik szerepet? Akkor azt minek nevezzük, mikor az anya kutya vagy macska nem szoptat 1-2 kicsit az alomból és teljesen elutasítja, mert érzi rajta, hogy beteg? A sima mezei macska ugyanúgy megcsinálja ezt, mint a 2000euros top pedigrés.

Az más kérdés, hogy nem nézzük végig ahogy a kicsi elpusztul, allatorvos, tápszer stb, hogy esélyt kapjon az életre, de sokszor ennek ellenére sem marad meg a kicsi, mert beteg és alkalmatlan az életre.

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Kamillka)
2018. márc. 31. 17:21

Azért azt nem mondtam, hogy nem marad életben nélküle tekintve, hogy 9 évig nem volt neki itatója. Csak azért egészségesebb ha eleget iszik.


Nem azt állítottam, hogy ami kitenyésztve van, az alapból életképtelen, csak arra akartam rávilágítani, hogy az evolúció, Darwin és a természetes kiválasztódás már rég nem játszik más állatoknál sem, úgyhogy nincs miért pont a macskánál hiányolni. De igazad van, mert kifelejtettem egy részt az érvelésemből: Vannak olya növények, amiket viszont direkt a túlélélésre nemesítettek ki, hogy mindennek ellenálljanak, és piszok gyorsan növekedjenek. Pl ilyenek az energiafüvek. Az egyszeri "Darwin-hívő" ha rájuk néz, azt mondhatná, hogy micsoda mintapéldányai az evolúciónak. Közben ugyanúgy mesterségesen vannak kifejlesztve, mint a szobacicák vagy szobakutyák.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook