Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

122. Mariann63 (válaszként erre: 44. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:23
Mert soha nem voltál paleos.Előtte nekem se volt bajom a pizzától.De ha kitisztul a szervezet és utána eszel ilyesmit, az rosszullétet okoz.
121. Mariann63 (válaszként erre: 42. - Szabolts)
2012. szept. 16. 08:21
Talán ki kéne próbálnod a paleot és akkor megértenéd.Én is értetlenül olvastam az elején, hogy fél év paleo után melléevéssel milyen tünetek vannak.Amíg eljutottam a fél évig és megettem a családom saját magam által sütött, isteni ropogós kis pizzamaradékát.Olyan gyomorfájásom lett tőle fél óra múlva,másnap hajnalban meg hányingerem volt.
120. Mariann63 (válaszként erre: 38. - Szabolts)
2012. szept. 16. 08:18
Ettől az emberibb hozzáállástól nem múlnak el a nyavalyák és éhes maradsz.Utána meg jól bekajálsz.
119. Mariann63 (válaszként erre: 29. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:15
Egy kis kitartásra szükség van az elején, és Te nem vagy hajlandó kijönni a komfort zónádból.
118. Mariann63 (válaszként erre: 28. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:13
Minden, amit kúra szerűen csinálsz, csak a jojót hozza magával.Ezt nem értitek, mi nem akarjuk ezt abbahagyni, mert nem szenvedünk.Nem vagyunk éhesek, mint a többi diétánál, javulnak a betegségeink, a túlsúlyosak pedig lefogynak.
117. Mariann63 (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:11
És miért nem folytattad?
116. Mariann63 (válaszként erre: 22. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:10
Fölösleges bárkit győzködni.A paleo nem vallás, nem kell benne hinni.Ki kell próbálni, és akinek van annyi önuralma, hogy pár hétig betartja, az annyival jobban érzi magát, hogy utána nem tér vissza a nyugati táplálkozásra.Pláne, ha előtte voltak egészségügyi meg súlyproblémái.De ez csak annak megy, aki tényleg változtatni akar az életén.Sokkal kényelmesebb megenni a sütikéket meg a krumplit aztán meg nyavalyogni, hogy nem sikerül lefogyni.
115. shilladora (válaszként erre: 102. - Szabolts)
2012. szept. 16. 00:41

szerencsére nekünk sem feladatunk!


nem kell őt szeretni, én élvezem a humorát, és nagyra értékelem, hogy ekkora mennyiségű anyagot átolvasott helyettem, és összeszedte a tanulságokat.

Előtte mindenféle diétát kipróbáltam, pl. Atkinseztem, és olvastam a tudományos körítést, és fogytam is, de nem gyógyultam. 4 hónap után abba is hagytam.

a paleoval rengeteg macera, amivel előtte, mint természetes dologgal együttéltem, elmúlt: nem fájnak az izületek, nem fáj a menzesz, nincs fejfájás, nincs nátha, influenza, tüdőgyulladás, alacsony a cukrom, a húgysavam, a triglicerid, kiválóak a májemzimértékek, a CRP-m, nem hullik a hajam, nem korpás :D, nem vérzik az ínyem, erős a körmöm, nincs pattanás, nincs mitteszer, nincs kiszáradva a bőröm, nincsenek rajtam hatalmas vörös foltok, amire a dokik évekig csak a vállukat volták: vagy gomba, vagy vírus, esetleg bakteriális.

114. Szabolts (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 00:39
Mit keresel itt? jöttél megvédeni a mundér becsületét :D
2012. szept. 16. 00:35
Az, hogy drágább vagy nem drágább, az attól függ, hogy előtte mennyit költött kajára. Pl én sem vagyok paleos, és a húgom sem. Én cirka másfélszer annyit költök kajára, mint Ő, mert bár nem paleozok, azért vannak dolgok, amikre igenis költök. (én natur joghurtot veszek, és friss gyümölcsöt, és magam rakom össze a gyümölcsjoghurtomat, mert nem akarok benne látni se édesítőt, se cukrot, se stabilizátort, meg emulgeáló szert, a húgom lazán megveszi a sima bolti gyümölcsjoghurtot) Ha én áttérnék paleora, nekem valószinüleg nem lenne plusz költségem, neki igen.
112. michelle.r (válaszként erre: 110. - Szabolts)
2012. szept. 16. 00:35

Ööööööö, én azt sem értem, mit keresek itt, nem vagyok dühöngő antipaleos ;))


Ma pont erről beszélgettem egy barátnőmmel, aki bár itt él, de amerikai. És azt mondta, olyan furcsa neki, hogy az emberek többsége vicsorogva akarja meggyőzni a másikat a saját igazáról. Ha van valami, amihez sosem tudna hozzászokni, ez az.


Én a legtöbb szabályt betartom, mert úgy látom, jobb, mint bármi, amivel eddig találkoztam. De lehet, hogy már a nyomdában van a könyv, ami még ennél is igazabb :)

111. fbf357da85 (válaszként erre: 106. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 00:35

rendszeresen tévednek is, egyébként ez igaz.


Az IBM elnöke egyszer régen azt mondta: "Azt hiszem, a világpiaci igény a számítógépekre körülbelül 5 darab." :D

2012. szept. 16. 00:30
Amúgy engem nem zavar a paleo étrend, csak nem követem, mert nem hiszem, hogy aszerint kellene élnem.
109. michelle.r (válaszként erre: 108. - Shilladora)
2012. szept. 16. 00:26
Az hát, csak már fáradok :)
108. shilladora (válaszként erre: 99. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 00:24
nehezebb akart az lenni, nem?
107. michelle.r (válaszként erre: 104. - Shilladora)
2012. szept. 16. 00:23
Ezt komolyan mondod? Örülök, mert épp ma beszélgettem valakivel, aki azzal zárta rövidre, hogy neki erre nincs pénze. És nem tudtam megvédeni azt, amit egyébként sejtettem, hogy nem drágább, csak más a "szerkezete".
106. michelle.r (válaszként erre: 103. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 00:21

Igen, de történetesen épp említettem a tudomány egy jeles képviselőjét, aki hivatali hatalmánál fogva az igazsággal felvértezve állította, hogy a levegőnél nehezebb tárgy sosem repülhet.

Tök jó, hogy nem hallgattak rá :D

105. michelle.r (válaszként erre: 102. - Szabolts)
2012. szept. 16. 00:20

Miért kellene elhajtani? Olyan nagy ez a világ és olyan szépen elférnek benne a különféle emberek és különféle teóriák :).

Nem vagyunk mi Istenek, hogy megmondjuk, ki hova menjen.


Én meg aztán alig tudok róla valamit, mert inkább a gyakorlat érdekelt, mint az elmélet :D

104. shilladora (válaszként erre: 91. - Megi04)
2012. szept. 16. 00:18

Mariannak sincs állása, és engem is leépítettek :(

nem drágább, mintha normál kaját vennék, mert rengeteg dologra nem kell költeni: üdítők, csokik, cukor, tejtermékek, hüvelyesek, liszt, krumpli, rízs, olaj, gyógyszerek, orvos...

rengeteg pénz marad értelmes kajákra!

az elején, néhány hétig, amíg az átállás tartott, valóban többet ettem, mert az ijedtség nagy volt, mint most benned is, de hamarosan megtapasztaltam, és még ma is el vagyok képedve, hogy mennyivel kevesebb étellel is tökéletesen jól lakom :D

gyakorlatilag ma nem eszem több húst, mint régen, csak már nem eszem mellé, a régi köreteket: krumpli, rízs, tészta, csak a savanyúságot, salátát.

a sütik alapanyaga valóban nem olcsó, de nem is lehet megenni belőlük sok szeletet, mert nagyon hamar jól lakatnak :D így fajlagosan nem kerül többe egy vasárnap :D

103. fbf357da85 (válaszként erre: 98. - Szabolts)
2012. szept. 16. 00:18

bocsi, de ilyet senki nem állít, hogy a dongó nem lenne képes repülni. a tudomány először megfigyeli a jelenségeket, aztán következtet.


és a repülőgépet sem a sok csodaváró püspök építette meg, meg a szektások, meg a csillagok és a sors erejében hívők. hanem a mérnökök.

102. Szabolts (válaszként erre: 94. - Shilladora)
2012. szept. 16. 00:16

Nektek sem kell ősemberkedés, meg tudományos igényesség az étkezéshez? akkor miért nem hajtjátok el Szendit a... szóval oda...

na mindegy... nem az én dolgom szerencsére.

101. Szabolts (válaszként erre: 92. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 00:14
Ha cuki lennék, az ciki lenne.
100. michelle.r (válaszként erre: 94. - Shilladora)
2012. szept. 16. 00:14
Igen, ezt én is észrevettem, sokkal kevesebbet eszem - és egyáltalán nem nassolok. Fogytam is pár kilót, mert kicsit lógnak rajtam a cuccaim ;)
2012. szept. 16. 00:11

Talán Lord Kelvinnek hívták az Angol Tudományos Akadémia elnökét, akinek elhíresült mondása, hogy a levegőnél könnyebb tárgy nem repülhet.

Azóta változott az álláspont :)

98. Szabolts (válaszként erre: 87. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 00:10

A lada az nem béemvé, hanme cigánymerci (volt 20 éve, ma már inkább kgst-retro-élmény, vagy oldtimer)


Amúgy ez a "mainstream science" kontra "alter science" vagy helyenként "holistic science" őrület eléggé terjed.


Pl A dongó az aerodinamika törvényei szerint nem lenne képes repülni. Szerencsére a dongót ez nem érdekli. Létezik a repülésnek olyan módja, ami a materiális szemlélettel megközelíthetetlen..... végére szegény dongó istencsászárrá válik :)

97. megi04 (válaszként erre: 95. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 00:08
Főleg 6 embernek...
96. shilladora (válaszként erre: 86. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 00:08

édes vagy :D

még csak pár napja kezdtem belerakni néhány dolgot, egyenlőre kezdetleges :D

2012. szept. 16. 00:05
Sajnos a változatos és jó ízélményt nyújtó táplálkozás az sokkal drágább. A krumpli, a tészta, a liszt, a rémes margarin, na ezek olcsók. A zöldség, a gyümölcs, az értékes magvak, a minőségi hús meg ezek baromi sokba kerülnek.
94. shilladora (válaszként erre: 80. - Szabolts)
2012. szept. 16. 00:04

félreértesz. ezek nekünk sem kellenek :D és természetesen nem csak ezt a három kaját ettem előtte sem, hisz 40 éve fogyókúrázom, de lefogyni sosem sikerült előtte, és állandóan éhes voltam, hiába készítettem minden kaját kiváló ízűre, nem volt olyan tápláló, nem voltam soha jól lakva, mindig hiányzott az édesség, az elégedettség sosem jött el, max, ha telezabáltam magam, de akkor a bűntudat gyötört.

most teljesen megváltozott minden, minden étkezés után sok órán keresztül teljesen jól vagyok lakva, nem kívánok nasizni, nincs hiányérzetem, és mivel túlevés sincs, a lelkem is nyugodt :D:D:D a vérképemről nem is szólva.

93. megi04 (válaszként erre: 91. - Megi04)
2012. szept. 16. 00:04

Én elhiszem,hogy ez a fajta étkezés egészséges...Talán csak az zavar,hogy paleo a neve...

Imádtam a történelmet,és imádok olvasni...Minden könyvem azt állítja,ősöm:Kövek között őrölte a GABONÁT!!!!!! Sem kókusz lisztet,sem kókuszvajat nem említ egyik könyv sem!!!!!:((((((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook