Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Siklósi György fórum

Dr Siklósi György (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
45. Orsi86 (válaszként erre: 44. - Ff6a7737a9)
2010. febr. 19. 16:34

Szia!


Én vetélés után voltam elösszőr a professzor úrnál. Akkor csak beszélgetés volt, mert 2hónap kellett mire a hormon szintem normalizálódott. Most volt egy nőgyógyászati vizsgálat és elküldött vérvételekre az elsőre hétfőn megyek.

2010. febr. 19. 07:38

Sziasztok!

Tudja valaki a vizsgálatok sorrendjét? Első alkalommal csak beszélgetés van, vagy már van más is?

43. kingus123 (válaszként erre: 39. - Gicca)
2010. febr. 16. 21:32

szia:)


szorítok neked...hogy minden jól alakuljon és ne legyen több rossz élményed.

mikor kezdtek el próbálkozni?

most hogy írtad a TSH-t én is megnéztem még a tavaly nyári leletemen 1,43mIU/l, a prolaktinom 352 mIU/l, a Te 8-od milyen mérték egységben van, bár teljesen mindegy mert úgysem tudom átváltani.

a prog. szintem 70 körül van nmol/l-ben most és erre fogja szerintem azt mondani a dr. hogy még alacsony.

igazad van a jó véreredmény kiindulásnak jó, én is ebben bízom.

42. kingus123 (válaszként erre: 40. - Orsi86)
2010. febr. 16. 21:22

szia:)


A vérvétel a ciklustól függ. A ciklus 20-25 napján(-+1nap)3X, a peteérés után, nekem az első vérvételem, már mint az első nap nem mindig jó az eredmény (nagyon alacsony) mert nagyon közel szokott lenni a peteéréshez, a másik kettőnél már lehet látni az emelkedést.

Én is kíváncsi vagyok hogy mit fog mondani nekem hétfőn.

41. Orsi86 (válaszként erre: 39. - Gicca)
2010. febr. 16. 15:40

Szia!

Akkor ti már "próbálkozhattok" is? Rábolíntott a doktor úr?

Szerintem én se fogom tudni élvezni a terhesség első 12 hetét, mert mindig akkor történt a baj. :(

De bízni kell, hogy orvosi segítséggel sikerülni fog!

Nagyon sok "sikert" és örömöt kívánok!:)

40. Orsi86 (válaszként erre: 37. - Kingus123)
2010. febr. 16. 15:34

Szia!

Köszönöm a választ.


Tegnap voltam a prof.-nál. Vérvételre kell mennem majd 22, 25 vagy 26.-án. Mitől függ a vérvétel dátuma? Én azt hittem ,hogy a menstruációs ciklustól függ...

Jó lenne még az idén teherbe esni, úgy ,hogy nem kell aggódni. :)

39. gicca
2010. febr. 15. 19:49

Sziasztok lányok!

Én is rég jelentkeztem már. Jelenleg Bromocriptint és Letroxot szedek, a véreredményem pedig tökéletes. A korábbi 8,8-as progeszteron 55-re emelkedett, a prolaktinom pedig 8,8, ami 20 alatt jó. A Tsh is 2 alá szorult. Persze ez sajnos nem jelenti azt, hogy a következő babánk már meg fog születni, de az biztos, hogy ezek a gyógyszerek beállítják a megfelelő értékeket, ha csak ez a gondotok. Én a Bromot már korábban is szedem, mégis meghalt a babánk, de most újra bizakodom!Kiindulásnak a jó véreredmény nem utolsó dolog!Remélem talán valakinek tudtam segíteni egy picit.

2010. febr. 15. 16:04

Sziasztok!

Mindenkinek a clostit írják fel?

Én a jövő héten megyek először a prof.-hoz. A férfiakat mikor vizsgálják ki?

Pontosan le tudná írni valaki, hogy mi után mi következik? Szóval mi lesz első alkalommal, és azután...

Köszönöm!

37. kingus123 (válaszként erre: 36. - Orsi86)
2010. febr. 15. 11:24

Szia:)


A clostobegy szerintem egyfajta hormon ami stimulálja az agyalapi mirigyet, mellékhatás nálam nem jelentkezett,illetve most utoljára amikor 3x1 szedtem akkor az elején(1-2 nap)nem éreztem magam jól, rossz volt a közérzetem aztán jó lett gondolom akkora már hozzá szokott a szevezetem.

Nagyon féltem a hízástól, még eddig nem vettem észre.

Az hogy mennyi idő kell a kezelésre nem tudom mert még én is vissza járok, épp ma voltam vérvételen és azt mondta a Márta az előző havi eredményeim alapján hogy még mennem kell szerinte, de ezt majd a doktor Úr dönti el.

Egyébként én azt hittem hogy mára már ez beállítódik és nem, igaz még csak 2 clostis hónapon vagyok túl.

36. Orsi86
2010. febr. 9. 18:15

Sziasztok!


Mi hétfőn megyünk a doktor úrhoz. Most fogna kezdődni a vizsgálatok.



Hormon kezelést ugye nem szokott alkalmazni? Ennek a clostobegy tablettának van mellék hatása? Illetve átlagban mennyi idő kezelés után lehet nyugodtan bele vágni a baba projektbe?


Madlene, az első konzultáció 15ezer aztán 10.

2010. febr. 8. 11:29

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyanis én most szeretnék a Prof.Úrhoz elmenni. Mi lassan 2 éve próbálkozunk, vizsgálatokon még nem voltunk, és a Siklósi dokit ajánlották. Állítólag tényleg profi...

Tudtok nekem anyagiakat róla? Mennyibe kerülnek a konzultációk, vizsgálatok?

Köszönöm!

2010. febr. 8. 09:51

sziasztok


már nagyon régen jelentkeztem, mi van veletek mindenki nagyon eltűnt....


én még mindig járok dr. Siklósi-hoz, először (dec-ben.) 2x1 clostobegyet kellett szednem de a prog. értékem nem lett jó - emelkedett de nem eléggé, így most (jan-ban.) 3x1 szedtem ami már szerintem már egy "jó" adag most megyünk majd 22-én.kiváncsi leszek hogy változott az érték, mert azóta voltam endokrinológusnál és azt mondta hogy ez biológiailag lehetetlen amit mond a prof. mert a clostibegy csak tüszőrepesztésre van nem arra hogy növelje a porg. szintet, szóval nagyon lehordott hogy szerinte ez csak pénz rablás.

én azért még adok esély a dr. Siklósinak, nagyon sok nőn segitett már...

33. gicca (válaszként erre: 31. - Geo29)
2010. jan. 6. 11:51

Szia geo29!


Sajnálom, hogy neked is át kellett élned a babák elvesztését, pláne 28 hetesen...Én úgy tudom, ha már ilyen nagy a baba valahogy -őt vizsgálva-meg tudják állapítani, hogy mi lehetett a baj. Nem mondtak semmit?A művi befejezés után 3 hónap várakozás elég, de nálunk sajnos a 3 hónapon túl még 5 hónapba telt, hogy újra teherbe tudtam esni. Remélem most hamarabb sikerül majd, bár még el sem kezdtünk próbálkozni, mert csak most van kész minden vizsgálat, és csak holnaptól kezdek el gyógyszereket szedni (ma megyek orvoshoz), hogy rendben legyenek a hormon szintjeim.Szeptemberben halt meg a babánk, tehát már eltelt azóta 4 hónap...viszont gyógyszer nélkül nem állunk neki..akkor inkább most várunk picit tovább, és akkor talán a következő babánk már meg tud születni.Szia!

32. otanita (válaszként erre: 31. - Geo29)
2009. dec. 28. 19:30

Szia geo29!

Én is a profhoz járok és vidéki vagyok. Már kétszer voltunk nála. Az első alkalommal mindent részletesen elmondott. A vérvételt úgy oldottunk meg, hogy felírta milyen napokon kell (a menszesz utánni 20-22-24-ik napokon) és itthon levetettem. Persze ez csak akkor lehetséges ha van a környezetedben olyan, aki ezt megtudja oldani. A vérről le kellett önteni a vérsavót és csak azokat kellett neki felvinni de egyszerre mind a hármat.(Nem nehéz szépen leválik, ne ilyedj meg én is először csináltam) Szóval macera, de a prof a saját laborában szeret dolgoztatni. Ez nekik plusz pénz. Úgyhogy rögtön a harmadik vérvételes napon felvittük a vért. és Rögtön kértünk is időpontot, mert a hormongyógyszert már a következő menszesz 5-ik napjától kell szedni. Úgyhogy vidékiek megúszhatják havi 2 alkalomból. A vért egyébként mindegy ki viszi fel, nekem is a férjem oldotta meg. Az csak egy egyszerű átadás-átvétel. Amúgy én is hasonló cipőben járok mint te, nekem a 14-ik héten halt el a baba. És már túlvagyok a vérvizsgálaton és csapnivaló a hormonszintem! A prof azt mondta hogy a clostybegittől tuti biztos javulnak az eredényeim, kérdés az hogy milyen ütemben és milyen mértékben. Úgyhogy nekünk az ígérte hogy 98%-ban tud segíteni. Csak hát macera hogy minden hónapban veszegetni kell a vért és hurcolászni B.pestre! Fel a fejjel ennyit talán megér!

31. geo29 (válaszként erre: 30. - Kingus123)
2009. dec. 26. 13:45

Sziasztok!


Most találtam csak Rátok, ahogy a prof.után kutakodtam...Azt hiszem hasonló cipőben járok, Januárban 28 hetesen halt el a babánk, most egy hete 12 hetesen, 11 hetes méretekkel. A prof.hoz szeretnék én is elmenni, de arra gondoltam, hogy a laborokat megcsináltatom előre, mivel nagyon messze lakunk Budapesthez. Mit gondoltok, Művi befejezés után egyáltalán mikor lehet elindulni? A ciklusom az elmúlt hónapokban teljesen kiszámíthatatlan, de mondjuk az kiderül, mikor van a 3. és 21. nap...:)

Remélem egy megyei kórházban is meg tudják csinálni ezeket a laborokat...


Én biztosan nem vágok bele még egy terhességbe kivizsgálások és gyógyszerek nélkül, pláne mert már 37 vagyok...nincs sok próbára időm...

Boldog Új Évet nektek!

30. kingus123 (válaszként erre: 28. - Gicca)
2009. dec. 24. 14:39

szia!


először is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok Nektek!!


az eredményakről: meg lettek a Progreszteron:5, 8,8 és 16,6 lett nem tudom hogy milyen mérétkegységben - azt mondta hogy ha megszorzom 3,17 akkor nmol/l kapok ennek utánna lehet nézni a neten.voltam már dr. Siklósinál azt mondta hogy min.21 kellene legyen a progrszteron de lehetne 28 is az lenne a jó, igy clostibegyet irt fel 5-9 napig naponta 2x1 szemet reggel és este.Januárban megint megyünk vérvételre és megnézi hogy hogy alakult a progreszteron.

kiváncsi leszek hogy mi lesz az eredmény, kicsit félek is tőle a hormonok és a hízás miatt.

Ha van valami jelentkezek:)


Mégegyszer Kellemes Ünnepeket!

29. gicca (válaszként erre: 27. - Orsi86)
2009. dec. 15. 21:20

Szia!


Igen, én maximálisan megértelek!Nekem is az anyaság tűnik az élet értelmének, mindig is 3 gyermeket akartam. Ez nekem valószínűleg már nem fog összejönni, de akkor örökbe fogadunk a sajátunk mellé majd, hacsak meg nem áld minket a Jó Isten ikrekkel.Szerintem jól teszed, ha korán szülsz. Én is ezt tettem volna, de nekem sokáig kellett várnom az igazi társra:-)

28. gicca (válaszként erre: 26. - Kingus123)
2009. dec. 15. 21:17

Szia!


Mi volt a vérvételen?Tudsz már eredményt? Én a héten tudok csak menni, mert sajnos már ott tartok, hogy 32-33 napra menstruálok, míg korábban mindig 28 nap volt a ciklusom. A babák elvesztése óta valahogy ez is felborult,ami nincs jó hatással még pluszban az amúgy sem jó lelkiállapotomra.Bromochriptint a sárgatesthormon megfelelő mennyiségre való emelésére szedtem, ami összefügg a prolaktin csökkentésével. Valóban kaptam Utrogestant is hüvelykúp formájában. De látod, nekem ez sem segített....A harmadik babának mindenesetre nem állunkk neki gyógyszerek nélkül, mert másodszorra legalább szívhang volt, tehát azért előbbre jutottunk, mint az első terhességnél.Ha felír neked az orvos gyógyszereket, légyszi írd meg a nevüket, mert szeretnék utánaolvasni.Köszi!

27. Orsi86 (válaszként erre: 24. - Gicca)
2009. dec. 9. 15:16

Szia!


Igen, 23 éves vagyok. Tudom ,hogy ha 1-2 év múlva leszek anya az sem a világ vége. De minimum 3 gyereket terveztünk a férjemmel és szeretnénk fiatal szülők lenni. Lehet, hogy másoknak furcsa, de nekem az anyaság az élet értelme. Szerintem egy nő ekkor teljesedik ki. Ezért olyan nehéz várni nekem, mert erre vágyom a legjobban.

Kiváncsi vagyok, hogy az orvosod mit fog mondani.

26. kingus123 (válaszként erre: 24. - Gicca)
2009. dec. 9. 10:53

szia!


a múltkor nem válaszoltam egy pár kérdésedre most olvastam vissza a beszélgetéseket:)

az oltásról nem kérdeztem Dr. Siklósi véleményét, én már azelőtt beadattam, 15 e volt nála az első alkalom a többi 10e legalábbis ezt mondta, de ahogy Te is írtad ez már annyira nem számít csak legyen eredménye.

Kíváncsi leszek a véreredményedre:)

a bromochriptint mire írták fel neked, nekem eddig az orvosok Utrogestan mondtak hogy ha terhes leszek azt adnak...

tudom nem tőlem kérdezted hogy hány éves vagyok, de én is elmúltam már 30 egész pontosan 31, engem is elfog néha a félelem hogy kifutok az időből, remélem nem igy lesz és ahogy írtad elindultam az úton.

holnap, pénteken és hétfőn megyek vérvételre kíváncsi leszek az eredményekre és arra hogy mit mond a dr. Siklósi erre.

szia:)

25. kingus123 (válaszként erre: 21. - Orsi86)
2009. dec. 9. 10:38

Szia!


Most tudtam olvastam hogy mi történt veled:(

Nagyon sajnálom, hogy ki kellett kaparni de túl vagy rajta, pihenj sokat kapcsolodj ki itt a karácsony, azt nem mondom hogy probáld meg elfelejteni mert nem lehet de ne gondolkodj sokat...

ahogy Te is irtad CSAK pozitivan gondolkodni....

24. gicca (válaszként erre: 23. - Orsi86)
2009. dec. 8. 22:02

Szia!

Nem, én még nem jártam Siklósi professzornál. A saját orvosom küldött vérvételre, és megvárom, hogy ő mit javasol. Az biztos, hogy bromochriptint kapok, de lehet, hogy más gyógyszert is ad. Csak a véreredmények ismeretében akarom megkérdezni a Siklósi profot.Sajnos nekünk múltkor is 8 hónap kellett, hogy újra terhes legyek, úgyhogy azt hiszem nekünk is legkorábban nyáron sikerülhet.Ha a 86 a születési dátumodra utal, akkor jó neked, mert még fiatal vagy, és sok-sok esélyed van. Én sajnos már 32 közelében vagyok, így nekem minden hónap kínszenvedés, mert félek, hogy kifutok az időből.Szia

23. Orsi86
2009. dec. 8. 10:08

Szia!


A vérvételen már a Siklósi dokinál voltál? Vagy ki állítja be neked a gyógyszereket? Én már számolgatom, hogy február közepán kell vissza mennem a dokihoz utánna biztosan lesznek a ciklustól függő vérvételek ami +1hónap. Utánna a gyógyszereket meddig kell szedni és mikor lehet próbálkozni? Mert a legjobb esetben is csak nyár elejére számolom, hogy végre baba legyen a pocakban.

Persze, én itt leszek, írj ha bármi történik vagy csak beszélgetni szeretnél.

22. gicca
2009. dec. 7. 18:57

Szia!


Már vártam, hogy írj.Örülök, hogy minden rendben ment. Most pihenj 3 hónapig, aztán hajrá:-)!Amúgy mi is szüneteltetjük a baba témát most pár hónapig,mert be kell állítani a gyógyszeradagomat,és a H1N1 tombolását is szeretnénk elkerülni.Ugye a pihenő ellenére itt azért tartjuk a kapcsolatot? Kingus elindult az úton, és nagyon érdekel, hogy milyen gyógyszereket kap majd, és milyen hamar fogan meg a babájuk.

21. Orsi86 (válaszként erre: 20. - Gicca)
2009. dec. 7. 10:08

Szia!


Nagyon szépen köszönöm!

Túl vagyok rajta és nem is volt olyan dúrva ,mint a múltkor. Csak egy műtét volt, lelkileg nem viselt meg, mert már hetek óta tudom, hogy nem élt a babám.

Nem szabad elkeseredni és tényleg pozitívan kell gondolkoznunk. És tartanunk egymásban a lelket. Mert csak azok értik a fájdalmunkat akik átmentek ugyanezen. Hiszen nem csak reménykedünk, hanem teszünk is érte,hogy hamarosan édesanyák legyünk. Én is elszoktam keseredni, de próbálok erős lenni és arra gondolok, hogy lesz még nemsokára 3 gyerekem is. Akkor biztos örülnék, ha lenne magamra egy kis időm. :)

20. gicca (válaszként erre: 18. - Orsi86)
2009. dec. 3. 18:12

Szia!

Annyira sajnálom!Ne félj a kaparás miatt, engem is mindig vigasztaltak az orvosok, hogy nem lesz semmi baj, ez olyan pici beavatkozás, hogy nem befolyásolja a teherbeesést. Persze én is mindig halálra aggódtam magam, de bíznunk kell az orvosokban, mert az ő kezükben vagyunk.Nagyon szorítok érted!Sajnálom, hogy ennyit kellett szenvedned.Örülök, hogy ti ilyen pozitívak vagytok, ez sokat segít nekem is!

19. gicca (válaszként erre: 15. - Kingus123)
2009. dec. 3. 18:05
Szia!Én ma voltam 21.napi vérvételen, az eredményt szerintem majd csak 16.-a körül tudom meg, amikor megyek a 3.napira.Legutóbb Bromochriptint szedtem, ez segített valamennyit, de sajnos így is meghalt a baba.Tudom, hogy a Siklósi dr.a Closty-t fogja felírni. Reméljük segíteni fog!Muszáj, hogy segítsen!A genetikai eredményt a férjem nyitotta ki, mert rettegtem tőle, nem mertem megnézni a postaládát...Istenem, annyira jó lenne, ha vége lenne már ennek a sok problémának, és egészséges gyermekünk születne.
18. Orsi86
2009. dec. 3. 16:50
Sajnos holnap mennem kell kaparásra. Pedig azt hittem megúszom. Jó lett volna ha van értelme ennek a sok fájdalomnak.
17. Orsi86
2009. dec. 3. 09:23

Sziasztok!


Ma derül ki, hogy kiürült-e minden. Tegnap nagyon elkezdtem vérezni, 1órán keresztül hullámokban. És nagyon darabos volt. Azóta jobban vagyok. Eddig fájdalom csillapítók nélkül nem bírtam. De ma még nem kellett bevennem semmit. Remélem ,hogy megérte ez a sok szenvedés és nem kell kaparásra mennem.

Én nem oltatom be magam. Most 3-4hónapig nem eshetek teherbe ezért nem kell aggódnom. Majd akkor ha még mindig megy ez a vírus akkor elgondolkozom rajta. NEm kérdeztem meg az orvost.

Az már szerintem jó, hogy legalább teherbe esünk. Valami utánna történhet, ez talán leszűkíti a kört. Nagyon remélem ,hogy 2010-ben mind a hárman végre boldog kismamik leszünk.

16. kingus123 (válaszként erre: 11. - Orsi86)
2009. dec. 2. 20:48

meg sem kérdeztem hogy hogy vagy?kiürült teljesen a méh?gondolom nagyon fájt a hasad?

mint már irtam fel a fejjel és előre lesz nekünk még gyerekünk mind a hármunknak:)))hiszen nálunk nagyobb problémával küzdő nöknek is születtek gyerekeik....

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook