Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Siklósi György fórum

Dr Siklósi György (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
285. Orsi86
2011. jan. 19. 07:59

Szia!


Köszönöm!:) Annyira szeretném már magamhoz ölelni!:) Most,hogy tegnap láttam csak rá tudok gondolni!

A klinikán csak a 12. és 18. héten van kötelező vizsgálat. (Down-kórt, nyitott gerincet és még pár betegséget szűrnek) Én annyi rosszat hallottam az afp-ről,hogy nagyon sokszor tévesen pozitív az eredmény,hogy nem megyek el. Sajnos,ha beteg a babám akkor sem tudnak rajta segíteni én meg nem tudnám elvetetni ezért feleslegesnek tartom. 24 évesen még a legkisebb kockázati csoportba tartozom és nem volt a családban sem betegség ugyhogy csak bízom benne,hogy egészséges.

Te voltál minden vizsgálaton?

284. gera175 (válaszként erre: 283. - Orsi86)
2011. jan. 19. 07:42

Szia Orsi!

Jaaaaj de jó!!!! Gratulálok! Akkor te is jól ráéreztél, hát igen, ezek az anyai ösztönök. Lehet, hogy kédeztem, te milyen vizsgálatot tervezel a 16.hétre?

283. Orsi86 (válaszként erre: 281. - Gera175)
2011. jan. 18. 22:07
Majd írj a teszt eredményről, drukkolok!!!
282. Orsi86
2011. jan. 18. 22:06

Sziasztok!

Csatlakozok hozzátok! Szintén fiús anyuka leszek!:) Nagyon aludt a picikénk amikor bementünk, de a doktornő addig rázogatta amíg megmutatta magát. Az arcát alíg láttuk, de a fütyköst a zacsival annál jobban:) Nagyon kis lusta fiú, remélem babának is ilyen jó lesz!:)

Hatalmas élmény volt, már 15 hetesen is a 4d uh.

281. gera175 (válaszként erre: 279. - Orsi86)
2011. jan. 18. 10:03

Szia Orsi!

Drukkolok, hogy megmutassa magát a kis pocaklakó. Remélem neked is bejön a megérzésed és a vágyad a kisfiút illetően. De persze mindegy, csak legyen egészséges. Majd írj,hogy mit láttatok, gondolom a párod is elkísér, neki is nagy élmény lesz. Mi 28-án megyünk 4D-re. Holnap lesz meg a négyes teszt eredményünk, picit izgulok.

280. Orsi86
2011. jan. 18. 09:29
Jaj, és ha tudsz rakj fel képet is róla!:)
279. Orsi86 (válaszként erre: 277. - Lildike)
2011. jan. 18. 09:26

Szia Lildike!


Szívből gratulálok!:) Jó nehéz szülésed lehetett. De biztosan minden fájdalmat megért! Megkönnyeztelek ahogy elképzeltem,hogy már bármikor magadhoz szoríthatod a fiadat. Csodálatos érzés lehet!

Majd ha a kicsi fiad engedi jó lenne egy részletes beszámoló. :)


Gera, persze én is,ha lehetne már ma szülnék,hogy puszilgathassam a picurt :) De hamar eltelik ez a pár hónap és mi is átéljük a csodát!:)


Ma megyünk 4D UH.ra és remélem kiderül,hogy kit hordok a szívem alatt!

278. gera175
2011. jan. 18. 07:52

Szia Lildike!


Óriási gratula neked, nektek!!!! Nagyon jó egészséget és sok-sok boldogságot nektek az úk kis családtaggal. Elhiszem, hogy még így is hihetetlen elhinni, azt, hogy ő megérkezett közétek, hiszen annyit vártatok rá. Vigyázzatok magatokra, és ha időd engedi kukk be hozzánk. Irígykedem picit, hogy te már a karodban tarthatod... és szerintem Orsi is így van ezzel.

277. Lildike
2011. jan. 17. 23:56

Sziasztok

Gera és Orsi!

Egy gyors bejelentkezés a kórházból!Pénteken este megszületett az én édes drága pici fiam,4010 gramm és 56 centi.Nem volt egyszerű a szülésem,hajnal egykor kezdődött és este 19.47-kor lett baba,de ő feledteti mindezt velem és tudjátok még mindig hihetetlen számomra,hogy ő itt van.Holnap ha minden igaz már haza mehetünk.Majd még írok,de most adtam le a babcit és megyek is aludni,mert reggel fél hatkor ébresztő van és ez az utolsó ilyen éjszakám!De éljen,mert erre vágytam a legjobban a világon!!!!!

Örülök,hogy veletek is minden rendben és hamarosan ti is átélitek ezt az érzést!!!

276. Orsi86 (válaszként erre: 275. - Gera175)
2011. jan. 10. 17:42

De jó! :) Én pár napja figyelgetem magam, mert néha olyan "furcsa" ,de lehet,hogy csak nagyon szeretném, ezért érzek valamit. Azt várom már,hogy biztosan tudjam,hogy ő kaparászik odabent!:)

Nekem is hihetetlen! Szerintem azért van, mert olyan régóta várunk rá és annyiszor elképzeltük,hogy már nem hisszük el,hogy ez a csoda velünk történik!:)

275. gera175 (válaszként erre: 274. - Orsi86)
2011. jan. 10. 16:03

Köszönöm a gratulációt, Orsi!

Nem eszem többet mint előtte, de amit és amikor megkívánom azt megeszem. Ja, és azt el is felejtettem mondani, hogy péntek óta már érzékelek kis "kopogásokat" odabentről, főleg ha nyugiban vagyok. Volt, hogy éjjel ébredtem fel rá... Ezek az érzések összetéveszthetetlenek mással. Érzem, hogy ő az, én most kezdek megnyugodni, hogy kezdem érezni a mozgását, amúgy még mindig nem hiszem el, hogy ő ott van a pocimban.

274. Orsi86 (válaszként erre: 273. - Gera175)
2011. jan. 10. 15:56

30-40dkg, az semmi!:) Amúgy van átvágyad? Mert nekem még mindig nincs, szerintem ezért nem híztam eddig. Tüneteim nincsenek, ezért is örültök,hogy legalább kerekedik a pocim, mert még így is nagyon izgulok,hogy rendben van e a babám. Azt hittem megnyugszom ,majd a 12.hét után, de ultrahang után csak párnapig voltam nyugodt.

Szívből örülök,hogy a kisfiadnak!:) Ez szuper hír!

273. gera175
2011. jan. 10. 14:28

Sziasztok!


Lildike, én is kíváncsi vagyok mi van veletek....

Orsi, az szupi ha már csak kismama nacikat tudsz felvenni. Nem baj, legalább már látható jele is van, hogy növekszik és jól van a kisbabád.

Már én is gömbölyödöm rendesen, a mérlegre nem is mertem ráállni, de a férjem unszolására megtettem. örömmel láttam, hogy csupán 30-40dkg többletem van a terhességem elejétől. Ma egészen véletlenül megmutatta magát a drágánk a négyes teszthez szükséges UH-on:KISFIÚ, 90%-os bizonyossággal. Jól kivehető volt a zacsija.


Drukkolok, hogy ti is megtudjátok hamarosan a nemét, és lássatok egy kis kukit, mert hát emlékszem, ti is azt szeretnétek.

272. Orsi86
2011. jan. 10. 09:42

Sziasztok!


Lildike,hogy vagytok? Mikorra várod a babádat vagy már meg is született a kicsi fiad? Ha lesz időd, írj! :)

Gera, biztosan már szép nagy pocid van!:) Már az enyém is kerekedik rendesen:) Csak kismama nadrágokban tudok járni, pedig csak 14 hetesek vagyunk. Ha belegondolok a 40 hétnek már több, mint az egy harmadán túl vagyok:) Tudjátok már,hogy fiú vagy lány lesz? Mi jövőhéten megyünk a hepinetbe, remélem ott kiderül!

271. gera175
2010. dec. 31. 08:45

Sziasztok!

Először is boldog újévet kívánok nektek, pontosabban babás boldog újévet. Lildike, kívánok neked én is egy gyors és könnyű szülést.

Orsi, igazán örülök, hogy minden rendben van a picúrral. Én tegnap voltam vizsgálaton, naptár szerint visszaszámoltak egy héttel, hogy még csak 15 hetes vagyok, de a baba méretei 16 hetesnek megfelelőek. Nagyon kis izgága volt, piszkálta a fülét meg az arcát, és nagyokat kortyolt a magzatvízből.

10-én mennék AFP-re, de sajnos nagyon sok rosszat hallottam róla, szóval meggyőztük magunkat, hogy inkább csináltatunk egy négyes tesztet ami biztosabb és pontosabb eredményt ad.

A pocakom az most már kerekedik, a nadrágokat cserélem kismama nacira, mert szorítják a pocakomat. De már előre lépnék az időben, hogy szép nagy kerek pocakkal közlekedhessek.

270. Orsi86
2010. dec. 27. 18:24

Sziasztok!

Túl vagyok a 12 hetes Down vizsgálaton és minden rendben!:) Nagyon nagy kő esett le a szívemről! Épp aludt a pici amikor nézték UH-n a doki ébresztette fel, mire ő össze rezzent aztán elkezdett ficánkolni!;) Olyan jó volt látni!

269. Orsi86
2010. dec. 26. 07:31

Sziasztok!

Kellemes ünnepeket kívánok!

Gera, igen 4-5 hét lehet köztünk. Növekszik már a pocakod? Én már hetek óta látom magamon a változást, de azért idegenek még nem veszik észre. :)


Lildike olyan jó,hogy nem sokára a karjaidban tarthatod!:)Gyors, könnyü szülést kívánok! Remélem nagyon szép élmény marad!:)

268. Lildike
2010. dec. 25. 12:32

Sziasztok!

Először is Kellemes ünnepeket kívánok nektek!

Orsi,valóban Gera jól emlékszik ,én már a 16.héten tudtam,hogy fiú,nagyon egyértelmű volt.A szonográfus még ki sem mondta,de a férjem már mondta is ,hogy ő úgy látja kisfiú és hát nem tévedett.Mondjuk ez 4d uh-on volt.Én most már azt várom nagyon,hogy végre láthassam őt,már csak kb.2 hét,valahogy csak kibírom:-))))

267. gera175 (válaszként erre: 266. - Orsi86)
2010. dec. 20. 16:25

Szia Orsi!

Most leszek 15 hetes. Közöttünk nem 5 hét van? Ha jól emlékszem Lildike elég korán megtudta, a pocaklakója nemét... azt hiszem írta is.

266. Orsi86 (válaszként erre: 265. - Gera175)
2010. dec. 20. 15:05

Sziasztok!

Gera, hány hetes vagy? Mi pont egy hét múlva, hétfőn megyünk 12. hetes UH.ra! Már nagyon várom! :) Lildike nektek mikor derült ki, hogy fiú? Annyira szertném már tudni,hogy ki lakik bennem;)

265. gera175
2010. dec. 20. 14:03

Sziasztok!

Jó pár hete én is nézegettem a szívhang hallgatót, de nekünk nincs. Most meg már úgy vagyok vele, hogy kibírom azt a pár hetet és remélem hamarosan már érzem ahogyan mocorog.

Pénteken voltunk UH-on, sajnos még picike a 4D-hez, meg rosszul is feküdt, szóval nem tudtuk meg van-e kuki a lába között. De megnyugtató volt látni így is. Most sokkal passzívabb volt, mint ezelőtt. Legközelebb 30-án megyünk orvoshoz. Veletek mi újság? Lildike, jól vagytok?

264. Orsi86
2010. dec. 18. 19:39

Sziasztok!

Nektek van szívhang hallgatótok? Én most kaptam sógornőmtől és szuper! Azt írja a 12. héttől lehet hallani, de én már most hallottam a kicsikének a zakatolását! :) Nagyon megnyugtató,hogy nem kell mindig dokihoz szaladni, mert itthon is hallhatom a babánkat. Gera, ha még nincs szerintem érdemes beszerezni. Használtan 6000ft körül van az új 10.000. De egy UH is annyi.

263. Orsi86
2010. dec. 16. 14:21

Én is fiút érzek!:) Remélem pár hét múlva kiderül, hogy bejött e a megérzés!:)

Képzeletben már én is megterveztem a babaszobát. Már a tapétát is kinéztem. :) Ha minden jól megy tavasszal neki is állunk a megvalósításnak!

Te is vigyázz nagyon magadra sok a náthás, beteg ember!

262. gera175 (válaszként erre: 261. - Orsi86)
2010. dec. 16. 09:23

Szia Orsi!

Gratulálok a babucidhoz. Örülök, hogy ilyen optimista vagy. Semmi baj nem lesz meglátod. Valóban közelinek tűnik, szerintem nagyon hamar el fog telni ez a 6-7 hónap. Ha belegondolok, hogy elvileg szombathoz 6 hónapra lesz a nagy napom, hát nem is tudom milyen érzés fog el. Öröm is, és félelem is egyaránt. Már alig várom, hogy vásárolhassak a babának. Pénteken megyünk 4D-re, és hát remélem, hogy megmutatja, hogy mi van a lábacskái között.

Tényleg Orsi, van valami megérzésed, hogy kislány lesz vagy kisfiú? Én kezdetek óta kisfiút érzek, aztán meglátjuk majd mennyire jön be.

Vigyázz magadra!!!!!

261. Orsi86 (válaszként erre: 259. - Gera175)
2010. dec. 15. 17:31

Sziasztok!

Nem, még nem kaptam kiskönyvet. Szerintem én is csak Januárban fogok elmenni a kötelező vizsgálatokra és a védőnőhöz is. Legközelebb 27.én megyek csak a klinikára és akkor kapok beutalókat.

Nekem már a 9.héttől múlnak a tüneteim ami jó, de azért féltem. Van egy ismerősöm aki intézett egy UH.-t és minden rendben!:) Tettem fel képet is a babáról. Most láttam elöszőr mozogni és láttam a kezeit, lábait...csodálatos volt! Most éreztem azt elöszőr,hogy sikerülni fog. Biztosan értitek mire gondolok. Annyiszor elképzeltem már az évek alatt,hogy anya leszek, de ez most más volt, olyan közelinek tünt:)

260. Lildike
2010. dec. 9. 16:39

Sziasztok!

Ma voltam pont a klinikán ctg-n,uh.-on stb,és minden ok!Megfordult szerencsére a babó és már nem faros,a becsült súly 2600 gramm!

A 12.heti uh. hasi volt a klinikán,de mi voltunk a 12. héten a hepinetben(brendon mellett)és ott csináltak kombinált tesztet ami vérből van,de uh. is kell hozzá,mert a nyaki redőt is nézik ugyebár,és így volt nekem már akkor 4d uh.-om is,mert az árban benne volt.Én végignéztem és náluk volt a legjobb árban a vizsgálat és oda kaptam időpontot is elég gyorsan,mert ezt valamikor a 11. héten találtam ki,hogy akkor kellene!Viszont a 18. heti uh és az afp után én voltam az Istenhegyi úton is a Hajdű Krisztinánál uh.-on és ott is sokan csináltatnak kombinált tesztet vagy integráltat.Nézd meg neked melyik szimpi,én örülök,hogy megcsináltattam.

A szoba már alakul:-)))lassan sikerül mindent beszerezni,kicsit már nyugodtabb is vagyok emiatt.Ma meg kimondottan feldobódtam(a pocsék idő ellenére),hogy minden oké volt a vizsgálatokon.Azért még szülni remélem nem fogok,a januárt megvárhatnánk vele!!!!

259. gera175 (válaszként erre: 258. - Orsi86)
2010. dec. 9. 14:31

Szia Orsi!

Nekem a G1 Intézetben ajánlották, ahová járok magánrendelésre. De én nem mentem el, csak a kötelező SZTK-s rendelésre, amit nem az orvosom csinált.Úgy tudom, hogy ez a nyaki redő vizsgálat azt mutatja, hogy van-e esély a down kórra, mivel az újszülött beteg babák nyakán a bőr redőkbe rendeződik. Kaptál már kiskönyvet? Nekem még nincs, és gyanítom nem is lesz januárig, mert 30-án megyek ismét az orvosomhoz.

258. Orsi86
2010. dec. 9. 14:00

Szia Gera!

Dehogy zavarsz!:) Köszönöm,hogy TE is megosztod a tapasztalataidat velem! Te a dokidhoz mentél vagy egy speciális intézetbe? Én a géndiagnosztikai központot nézegettem. Nagyon profiknak tünnek!

Down kórt a nyaki redőből mérnek vagy az más vizsgálat?


Lildike azért még jó lenne,ha pár hétig a pocidban maradna a kicsi fiad!:)

257. gera175 (válaszként erre: 256. - Orsi86)
2010. dec. 9. 11:21

Szia Orsi!

Nem akarok belekavarni a nem hozzám intézett kérdésbe, csak én is leírom a véleményem:

Nekem hüvelyit és hasit is csináltak. A nyaki redőt azt hasival nézték. Nekem nem volt részletes, csak oldalnézetből a nyakrésznél mértek valamit ami megadta az értéket. A komb.tesztet, nem vérből csinálják?


Lildike, nehogy eltünj ha esteleg gyorsan mennél szülni... Akkor kitől kapunk infókat?

256. Orsi86
2010. dec. 9. 06:52

Szia Lildike!


Elfelejtettem megkérdezni pár dolgot a Prof.-tól.

December. 27.-én megyek a SOTE-ra 12.heti vizsgálatra. Ott már hasi UH-n vizsgálnak? Arra lennék kiváncsi,hogy mennyire részletes ez a vizsgálat? Érdemes bejelentkezni egy kombinál tesztre is valahova?

Hogy haladsz a baba szobával? :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook