Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2007. okt. 17. 05:43
Egy kismama ne dohányozzon,késöbb sok betegség érheti a babát,erre is gondolni kell.Én dohányzom most is,de a terhességeim alatt nem szivtam.Nálam a baba vplt a fontos.Igaz utána 1/2 évre rá ujra rá gyujtottam.Nagyon rossz látvány mikor egy tehes kismama cigizik.
2007. okt. 17. 00:56

Meg annyit hozzafuznek, hogy egeszseges, es egeszseges gyerek kozt is rengeteg a kulonbseg. Szoval senki nem mondhatja azt, hogy nem artott a gyermekenek nagy mertekben a dohanyzassal.

Szamomra nagyon fontos hogy mindent megtegyek azert, hogy a kicsi a leheto legjobb eselyekkel induljon, es szellemileg is a toppon legyen.

346. egypt (válaszként erre: 344. - Eva7)
2007. okt. 16. 20:38
Én sem értem, ezt miért írtad. Senki nem volt itt rosszindulatú, én is azt írtam, kívánom, hogy semi gond ne legyen a kislányoddal, de tény, hogy a dohányzás nagyon káros a magzatra, vetélést is okozhat, és a következményei sokszor csak iskolás korban jönnek elő. Kívánom, hogy nálatok ne így legyen. De az, hogy valakinek szerencséje volt, nem változtat azon, hogy nagyon nagy kockázatot vállal, aki terhesen dohányik.
345. Mágika75 (válaszként erre: 344. - Eva7)
2007. okt. 16. 20:24

Éva7!

Hol volt itt rosszindulat???

Én spec jó egészséget kívántam neked. És ez a legkevesebb. Viszont Te.....


Könyves Kálmán (1074-1116) szerint "boszorkányokról pedig szó ne essék, mivel azok nincsenek". Én is ebben hiszek. Kizártnak tartom, hogy egy rosszindulatú ember "ráolvas" a kismamára és attól lesz angyallá a babája... Viszont a dohányzással kapcsolatban más a véleményem.

Ez a fórum pedig azért van, hogy véleményt cseréljünk.

344. eva7
2007. okt. 16. 20:02
Tudjátok!Nekem a legfontosabb a világon a kislányom...Aki közületek azt monddja ez nem igy van,az mégis ki a fenének képzeli magát???És ha elvetéltem volna,az sem a dohányzástól lett volna hanem az ilyen rosszindulatú emberek állandó ócsárolása miatt lett volna!!!
343. egypt (válaszként erre: 334. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 18:17
Épp elég baj, hogy az ember kénytelen beszívni az utcán ezt a sok mérget (persze aki olyan helyen lakaik), akkor minek még pluszban szándékosan és sokkal erősebb dózisban mérgezni a babát a cigivel is?
342. b2076ec79b (válaszként erre: 340. - Sz.Csirke)
2007. okt. 16. 17:26

Jójó igazatok van. Lehte kicsit "elszálltam". Bár moist nyugodtan foghatom a hormonjaimra :D

Csak azt szerettem volna mondani, hogy szerintem sem jó és nem okos dolog a terhesség alatt dohányozni, de aki megteszi azokkal az emberekkel úgysem lehet mit kezdeni.. uhh hogy mondjam hogy értsétek..

A barátnőm, akiről már írtam ezt mondta: Nem fogok egy gyerek miatt leszokni a cigiről :(( Hát mikor ez a mondat elhagyta a száját, nyomdafestéket nem tűrő megjegyzést szerettem volna hozzáfűzni, de nem tettem... Nem ítélkezhetek senki felett és bármennyire is ellenkezik a véleményem pl az övével nem dönthetek helyette.

Van egy másik ismerősöm is , ő idén márciusban szült (most is cigizik) nki próbáltam finoman megjegyezgetni hogy mennyire káros a babának cigi, meg hogy gondolja végig mennyire fontos a gyereke egészsége neki, meg ilyesmi. De semmi foganatja nem volt. na ekkor rádöbbentem hogy nincs értelme "beleszólni". Aki dohányzik a terhessége alatt és ezt jónak/normálisnak/elfogadhatónak tartja az úgysem fog megváltozni akárki akármit is mond.

341. Mágika75 (válaszként erre: 336. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 17:07

Hát igen, miért én aggódok? Mert felelősségteljes felnőtt nő, Anya vagyok. Azért!


Pocskondiáztam én bárkit is????? Nem.

És fejbe sem vágtam senkit....

És senkinek az életébe sem szóltam bele. Csak a véleményemet írtam le. Szerintem.

340. Sz.Csirke (válaszként erre: 336. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 17:01
Azt hittem csak az jon ide beszelni errol, aki akarja hallani masok velemenyet. Mindenki leirja, ez nem beleszolas a masik eletebe. A not ugye en se vagnam fejbe az utcan, de ha itt leirna hogy uti a gyereket, biztos leirnam a velemenyem. Te nem?
2007. okt. 16. 16:58

En 6 evig dohanyoztam, nagyon szerettem, sosem probaltam leszokni, de azt mindig is tudtam, rogton leteszem majd, amint elkezdunk probalkozni. Ennek ellenere,a pozitiv teszt utan meg csokkenteni is nehezen ment. Ennek az volt az oka, hogy nem igazan akartam azt a gyereket, mivel epp egy masik foldreszre valo koltozes elott alltam. A reszleteket kihagyva, szerencsere a bebi 9 hetesen ugy dontott, ez neki nem kell.

Azota eltelt 2 ev, most nagyon varjuk ezt a bebit, a cigit pedig termeszetesen gond nelkul sikerult letennem amint a gyogyszert abbahagytam.

En szornyu dolognak tartom a dohanyzast terhesseg alatt, szerintem senki nem tenne, ha tisztaban lenne azzal, es atlatna amit tesz.

Tapasztalatom szerint az aki mar anyakent erez a terhesseg alatt is, az nem kepes ilyet tenni.


Termeszetesen fel vagyok keszulve a felhaborodott megjegyzesekre:)

338. Lilcsi
2007. okt. 16. 16:57
uhh az nagyon gaz, hogy nem gondol az anya a gyermekre akit a szive alatt hord...szegeny gyrek en ha ilyet i=latok teljesen kiakadok..nem normalis az biztos..
2007. okt. 16. 16:35
senkinek nincs joga mások felett ítélkezni!!!
336. b2076ec79b (válaszként erre: 335. - Mágika75)
2007. okt. 16. 16:35

Hát ez az! Miért te aggódsz? Vagy a világ összes baját a válladra veszed?

Nem tudom hányszor írtam le, hogy én sem tartom helyesnek a terhesség alatti cigizést és én nem is teszem/tettem. Viszont van pl. egy barátnőm aki tavaly szült, az egész terhességet végig cigizte, most is cigizik..stb, mégsem kezdtem el őt pocskondiázni. Elémondtam neki, hogy szerintem nem túl jó, amit csinál. De ennél többet? Szerinted van jogod (vagy bárki másnak) beleszólni egy ilyesmibe? Szerintem nincs. Pontosan úgy, ahogy mondjuk azt az anyukát, aki az utcán üti a gyerekét (mert ugye max ott látom) szívesen fejbe vágnám én is , de nem teszem, mert nem tehetem!

335. Mágika75 (válaszként erre: 330. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 16:04

Pedig az, aki babával a pocakjában dohányzik igenis elítélendő. Mert igen, ő felnőtt, és választhat, hogy rágyújt-e vagy sem, eldöntheti, hogy mit, hogyan akar csinálni...

De mi a helyzet a babával? Neki van választása? Az ő érdekeit ki védi (ha már a saját anyja sem)?


???Miért ÉN aggódok ezekért a babákért? Miért NEKEM fontos az egészségük? Miért nem az anyjuk foglalkozik ezzel? Lehet, hogy azért, mert egy kicsit önző a kedves Anyuka?

334. Sziszka28 (válaszként erre: 333. - Davider)
2007. okt. 16. 16:01
Hát akkor utcára sem mehetnének a kismamák:)egy slukk a szmogból és vége akkor...
333. davider
2007. okt. 16. 15:59

Sajnos egy sluk is gondot okozhat,felgyorsithatja és lesasithatja a baba szivverését ami elhaláshoz vezethet:((

Persze sok kismama dohányzik ugy sem lesz baj de jobb félni mint megijedni:))És gyászolni:(

2007. okt. 16. 15:27
Egyptnek teljesen igaza van, én is így tudom. Mágika pedig jobban meg sem fogalmazhatta volna a saját véleményemet! Sajnos nagyon tudatlan az ember ahhoz, hogy kijelentse, az az 1-2 szál cigi nem okoz kárt, mert ezt nem lehet tudni!!! Én hallottam olyat is, hogy az apa dohányzása és életmódja a fogamzáskor is rengeteget számít!
331. egypt (válaszként erre: 319. - Eva7)
2007. okt. 16. 15:19
és honnan tudod, hogy minden rendben is lesz? Általában nem születéskor jelentkeznek az anya dohányzása miatti gondok (szív- és tüdőelégtelenség, keringési problémák, stb), hanem később, iskolás korban. Sajnos sok ilyen esetről tudok. Kívánom, hogy a gyerekeiddel minden rendben legyen, de iszonyú nagy felelőtlenségnek tartom, hogy dohányoztál terhesség alatt. Szerintem bárhogy szépítgeti valaki, ez nagyon elítélendő dolog.
330. b2076ec79b (válaszként erre: 329. - Mágika75)
2007. okt. 16. 15:14

Egyáltalán nem jellemhiba hogy nem dohányoztál, de szerintem az sem "hibás" aki igen.

Mindemellett nem kéne enyire sarkosnak lenned. Én sem pártolom a terhesség alatti dohányzást, viszont el sem ítélem azokat akik megteszik. Mindenkinek a saját egészsége és a saját gyereke.

És azért szerintem nagy általánosságban a gyermeket váró leendő anyukák és apukák önálló, felnőtt emberek, akik el tudják dönteni, hogy mit és hogyan akarnak..

329. Mágika75 (válaszként erre: 328. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 14:30

Sziszka!

Gratula a Babához. Jó egészséget!

Nem, én soha nem dohányoztam, ez igaz. De ez nem jellemhiba, ugye? :-)

NEM LESZOKNI KELL, RÁ SEM KELL SZOKNI! Véleményem szerint.


Dohányzó kismamák, gondolkodjatok:

Egy nő a gyerekét lerakja a sínek közé... Vagy elüti a vonat, vagy nem. De ha nem üti el a vonat, az nem azt jelenti, hogy egy gyermek számára a sínek között van a megfelelő játszótér.

Kb ilyen szerencsejátékot játszotok a gyermeketek életével!

328. Sziszka28 (válaszként erre: 327. - Eva7)
2007. okt. 16. 14:16

pedig szépek a gyerekek:) az eredmény jó:)

Mágika pedig biztos nem szenvedélyről mondott le. Mindig azt mondom, hogy aki sose dohányzott, az ne itélkezzen!

327. eva7 (válaszként erre: 326. - Mágika75)
2007. okt. 16. 13:45
Na,erről beszéltem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
326. Mágika75 (válaszként erre: 319. - Eva7)
2007. okt. 16. 13:39

Sziasztok!


Már nagyon régen írtam ebbe a fórumba. Mindig meglepődöm, amikor látom, hogy újra aktív...


Kedves Éva7!

Megnéztem az adatlapodat... A bőrünk levegőért kiált... És a gyermekünk? Furcsák vagytok Ti bagósok!

Féltetted a Babád? De azért nem tetted le a cigit... De nem tettél azért, hogy még egészségesebb lehessen (és persze Te is egészségesebb lehess).


Aki úgy érzi, hogy egy egészséges, tökéletes Kisbaba nem ér meg annyit, nem érdemel annyit, hogy felhagyjon egy egészségtelen, rossz szokással... Nos, az még nem érett meg arra, hogy Anya legyen. Szerintem.


Itt van egy csomó okos, inteligens nő és ilyen csacskaságot (inkább felelőtlenséget) művel a SAJÁT GYERMEKÉVEL!!!!


Hölgyeim! A GYEREK A MINDEN!!! Éri elég kedvezőtlen hatás, méreg és egészségkárosító dolog akkor is, ha óvjuk, védjük, de hogy SZÁNDÉKOSAN mérgezitek (és meg is ideológizáljátok!)...

Egy újszülött vérében alaphangon kb 30 féle méreg nyomát lehet kimutatni!!! És még nikotinnal és kituggggyamivel (a cigarettában kb 4000 féle vegyi anyag van) tetézzük (illetve tetézitek!)


Én mindig is egészségesen éltem és versenyszerűen sportoltam (mondanom sem kell, hogy soha nem dohányoztam), de amint megjelent a két csík, vidáman felhagytam az összes rossz/káros/bűnös szokásommal. És ettől nem vagyok szuperhős! És más sem ettől lesz szuperanya! Ez CSAK A MINIMUM, amit megtehetünk a gyermekünkért!


Éva7!

Kívánom, hogy soha, de soha ne kelljen azt kérdezned magadtól, hogy mi lett volna, ha...!


Jó egészséget!

Mágika

325. b2076ec79b (válaszként erre: 323. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 13:34

Hát ebben az egy szálban van némi igazság :D Azért más az aki elszív egy dobozzal egy nap vagy aki egy szálat, ez tény :)

Az hogy milyen nemű elvileg már elég korán kimutatható (olvastam olyat aki már 12 hetesen tudta). Elvileg a 20.- hét körül szoktak tuti mondani, bár tuti akkor lesz ha megszülöd :DD

Pont ma reggel mesélte a védőnő, hogy volt egy kimamája, akinek végig azt mondták hogy fia lesz és mikor megszületett kislány volt :( Gondolm bevásároltak egy fiúnak..

Az első babival nem tudtuk milyen nemű, de most megkérdeztem :)

324. eva7 (válaszként erre: 321. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 13:30
Ezt inkább ne firtassuk...Ha leirom,egyből vagy 5 en esnek nekem...Annyi elég,semmit nem változtattam...
323. Sziszka28 (válaszként erre: 322. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 13:29

Köszi:)

Sokan mondják, de az az egy szál azért jól esik. ez olyan mint másnak az "csak" egy kávé. Este nem tudom megállni. Ez olyan szertartás.

én kislánynak örülnék a legjobban, úgyhogy akkor csak jó, ha ez igaz:)))

mikor derül ki, hogy milyen nemű?még nem nagyon olvastam utána...

322. b2076ec79b (válaszként erre: 320. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 13:17

Gratula!!!

Ha meg ennyit cigit szívtál, akkor mondhatnám felesleges mind az aggódás, mind a cigizés :DD

Nekem a múlt héten derült ki, hogy ez a manó is kislány mint az első. Erre azt mondta tesóm, hogy biztos a cigi miatt (a párom most is szívja), mert attól gyengébbek a spermák és köztudott hogy az egészségtelen életmód meg a dohányzás miatt születik több lány mint fiú...

Na hát erre már tényleg nem tudok mit mondani..

321. Sziszka28 (válaszként erre: 319. - Eva7)
2007. okt. 16. 13:01

Gratulálok:)

Mennyit szívtál a terhesség alatt naponta?

320. Sziszka28 (válaszként erre: 318. - B2076ec79b)
2007. okt. 16. 13:01

Szia!

Úgy néz ki, most vagyok terhes:)

Kb hat hetes lehet, még nőgyógyásznál sem voltam, jövőhéten megyek vizsgálatra.

Előtte sem sokat dohányoztam,a párommal közösen kb két szálat szívunk el egy nap. A baba is rögtön összejött, elsőre, pedig nála is találtak olyat, ami ezt gátolhatja (nem részletezném, de már majdnem megműtötték, mire kiderült, hogy semmi gond:) és azt mondják,hogy a dohányosoknak lassabban jön össze. Jó, nyilván nem ez a gyakoribb, hogy vki egy két szálat szív. Énúgy vagyok vele, hogy ennyit azért megengedhetek magamnak. Ha esetleg nem fog jól esni (ilyet is hallottam már), akkor majd abbahagyom.

319. eva7 (válaszként erre: 316. - Sziszka28)
2007. okt. 16. 12:11
Ez igy igaz!!!!Én dohányoztam,de azért nagyon féltettem a kicsit!3,44-el született,a kiirt időben!Minden rendben volt!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook