Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
468. dd9dec5381 (válaszként erre: 467. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 3. 12:02
😳🐇
467. ab3619a9cd (válaszként erre: 466. - Dd9dec5381)
2019. jan. 3. 11:58
Tudom én azt! :)
466. dd9dec5381 (válaszként erre: 465. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 3. 11:57
Én aztán nem ítélkezem, de ami egyesek részéről ebben a témában korábban ment, píha. :)) csak azért írtam, hogy nehogy meglepődjön az első gyilkosozásnál.
465. ab3619a9cd (válaszként erre: 464. - Dd9dec5381)
2019. jan. 3. 11:53
Akkor kezdjék velem az üvöltést ! Mivel mocskos idegbeteg vagyok ha nem gyújthatok rá, így végig cigiztem. Napi 5-7 szál volt. Jelentem egészséges!Tanulási nehézségei nincsenek, korához képest nagyon magas az IQ-ja. Sajtkukac ugyan, de mi a szülei sem voltunk különbek!
464. dd9dec5381 (válaszként erre: 463. - Bettuska1981)
2019. jan. 3. 11:48
Nem, mindjárt leordítják a hajad, hogy terhesen dohányzol. :))
2019. jan. 3. 11:38
Remélem ez nem halott fórum.
2019. jan. 3. 11:37
Sziasztok! Most 7-8 hetes kismama vagyok, mikor pozitív lett a tesztem olyan 4 hetes voltam. Korábban 2 doboz cigit szivtam el, mihelyst megtudtam hogy babát várok próbáltam eldobni, napi 4-5 szálat szivok jelenleg. Szeretném ezt is abbqhagyni. Segítsetek!
461. 585a7aa9ec (válaszként erre: 458. - Nyamitörp)
2018. dec. 4. 11:22
köszi a bíztatást, igyekszem.
460. Nyamitörp (válaszként erre: 459. - Nyamitörp)
2018. dec. 4. 09:12
Még mielőtt én is kikapnék, nem vagyok terhes.
459. Nyamitörp (válaszként erre: 457. - Guruljka)
2018. dec. 4. 09:12
Nekem még nem sikerült. 4 szálig jutottam, de itt most megtorpantam.
458. Nyamitörp (válaszként erre: 456. - Dd9dec5381)
2018. dec. 4. 09:11

Én is hallottam olyat kismamától, hogy az orvos azt javasolta, hogy ne hagyja abba a dohányzást egyből.

Én is rosszallóan nézek a dohányzó kismamákra, de azért gyilkosnak nevezni, meg, hogy nem érdekli a gyereke, az túlzás, ráadásul nem segít a leszokásban.

A lelkiismeret furdalás is árt a bábnak.

Anna12313 jó egészséget kívánok neked és a babádnak is! :-)

Szerintem sikerülni fog leszoknod, mert úgy érzem a "bizonyítékok" ellenére azért te is erre törekszel. Kitartást, sok erőt és minél kevesebb idegeskedés!

457. Guruljka (válaszként erre: 453. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 4. 09:04

Én is nyilvánvalóan nikotinfüggő voltam, de le lehet küzdeni anélkül, hogy másokat sértegessünk. Én kisebb megszakításokkal 38 éve dohányoztam, a férjem 40 éve, amikor egyszerre leszoktunk. Nekünk nem volt nehéz, simán csak abbahagytuk.

Ha megtörtént az a "kattanás", abba kell hagyni és nem is emlegetni pár héten át.

456. dd9dec5381 (válaszként erre: 455. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 4. 08:59

Ha jól tudom, az orvosok sem állítják le a kismamát egyik napról a másikra, hanem szép fokozatosan csökkentik, míg el tudja hagyni. Van amelyik egy - egy szálat engedélyez is.

Mérlegelni kell a kockázatokat és következményeket, a babára pedig az anya idegbetegsége is hat nem csak a bláz.

Anyám is inkább néha rágyújtott volna vagy lehúz egy stampót velem, mint hogy végigstresszelte a terhességét.

455. 585a7aa9ec (válaszként erre: 454. - Dd9dec5381)
2018. dec. 4. 08:25
nem vagyok olyan agresszív csak ezt hozza ki belőlem amikor vadidegen emberek lebutáznak, és eszem ágában sincs ártani a picinek,igen vettem elektromos cigit, nikotinmentes és 0,6 nikotintartalmút keverem, így probálok egy kicsit kevesebb nikotint bejuttatni, mert egyik percről a másikra nem tudom letenni, képtelenség, nem kocadohányos vagyok aki egy héten elszív 5 szálat hanem napi két csomag keményen, aki ezt nem érti meg hogy ilyen szintű dohányzást nem lehet csak úgy letenni, azt sajnálom. Próbálkozok, mert a 4 hónaptól szeretném ha egyeltalán nem cigiznék. De nem könnyű.
454. dd9dec5381 (válaszként erre: 453. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 4. 08:16

A függőség részében igazat adok, aki nem addiktív típus, el sem tudja képzelni, milyen harc ez...

De.

A stílusod egyszerűen rémes, olyan vagy, mint egy vadmacska, karmolsz, harapsz... Remélem épp leszokóban vagy, azért ilyen zilált a lelkiállapotod.

Gondolj a gyerekedre, lehet ő sem kíváncsi erre odabent.

453. 585a7aa9ec (válaszként erre: 452. - Féknyom)
2018. dec. 4. 08:13

Nagyokoska: ez nem butaság, 36 éves vagyok 20 éve dohányzom, nem keveset. Dohányzol? mert esetleg ha igen akkor tudnád hogy nem könnyű leszokni...

ha nem tudnád erős függőséget okoz, nagy arc,,

másrészről nem azért szívom mert úgy gondolom, olyan egézséges, tudom hogy nem az.

Ha tudnál értelmezni mondatokat értelmesen, akkor felfogtad volna hogy nem azt állítom hogy jó, vagy hogy egézséges, csak azt hogy manapság mindent erre fognak.

ha rákos leszel és cigiztél, attól van, ha meghalsz 45 évesen szívrohamban attól volt, ha elvetélsz attól volt,

Ennyi volt a monanivalóm lényege. Másrészről imádom amikor olyan emberek támadnak és hordanak le dohányosokat akik az életben egy szál cigit se vettek a szájukba. Így könnyű, magyarázd már el egy drogfüggőnek hogy ne drogozzon mert egézségtelen, tudja a szerencsétlen, de függő, pont ez a lényeg.

2018. dec. 2. 14:56
Amikor a butaság szorgalommal párosul.
451. Amaunet (válaszként erre: 446. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 2. 14:55

Te viszont rohadtul felvilágosult vagy azzal, hogy egy magzatot mérgezel a nikotinoddal.

Minek neked a gyermek, ha már most nem érdekel az egészsége?

450. Guruljka (válaszként erre: 446. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 2. 14:49

Kicsit gyepesen kérdezem, az idegrendszer kialakulása mikorra tehető, ha már a fejlődési szakaszok jelentőségéről beszélünk...

A súly nem minden.

449. Bebabi
2018. dec. 2. 14:46

Én atgondolnam...sose késő leszokni. Az ember a saját életével azt csinál amit akar. Na de olyat bántani és szenvedni hagyni aki védtelen?


[link]

448. unom (válaszként erre: 446. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 11:55

Próbálj gondolkodni.

Te írtad, hogy bárkinél adódhat gond, nálad is.

Ha pl. beüt a toxémia minden nap, amivel rövidül a terhesség szàmít.

447. spinneli (válaszként erre: 446. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 11:46

Ha önigazolást keresel, addig kutatsz ameddig találni fogsz.

A kérdés, hogy mire szán energiát az ember, hogy igazolja magát, vagy abbahagyjon valamit.

2018. nov. 29. 09:20

művelődjetek,,,,gondolom ilyesmiket nem olvastok, kicsit be vagytok gyepesedve. Emma Tominey, a londoni LSE (London School of Economics) kutatója azonban most az eddigieknek teljesen ellentmondó eredményekkel állt elő: szerinte ugyanis a dohányzás a terhesség elején, az első négy hónapban mégsem okoz kárt, és a terhesség alatti dohányzás szempontjából csupán az utolsó három hónap lehet válságos, mivel akkor a legjelentősebb a baba fejlődése.


A kutatónő egy hosszútávú brit vizsgálat 6 860 csecsemő születési súlyára és a terhesség alatti időszakra vonatkozó, 1973 és 2000 közötti adatait vizsgálta, és arra jutott, hogy a terhesség egész időszaka alatt folytatott dohányzás ugyan lecsökkenti az állapotosság időtartamát, de csupán kicsivel többel, mint egy nap. Az adatok szerint a dohányos nők gyermekének születési súlya nagyjából 5,6%-kal volt kisebb, mint a nem dohányzó anyáké.


Tominey szerint a dohányzással szemben egyéb tényezők, pl. az alkoholfogyasztás és a táplálkozás sokkal többet nyom a latban: az egészségesebb életmódot élő és étrendet folytató, kevesebb alkoholt fogyasztó anyáknál a dohányzás már sokkal kisebb mértékben befolyásolja a születési súlyt – mindössze 1,8%-kal csökkentve azt – a terhesség hossza pedig elhanyagolható idővel csökken csak a dohányzás hatására. Ezek szerint leginkább azoknak a nőknek a gyermekei veszélyeztetettek, akik rossz társadalmi háttérrel, alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek, mivel náluk a terhesség alatti dohányzás mellett gyakori az alkoholfogyasztás és a nem megfelelő táplálkozás is.

2018. nov. 29. 08:24
Én csak azt nem értem, ki kérte hogy védd a mundér becsületét?Szerinted nem árt a cigi a babának, jólvan. Miért bizonygatod? Ugye tudod, hogy aki ennyire szajkóz valamit és kényszert érez a magyarázkodásra, annál a kérdés nincs lezárva? Tudatalatt motoszkál benned a mi lesz ha? - kérdés. Aki biztos a dolgában, az indulatos bejegyzések karistolása helyett boldogan szívja a cigit míg másik kezével a pocakját simogatja.
444. unom (válaszként erre: 442. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 07:44

Hülyeségeket írsz.

Gyerekkorodban nem volt net, nem jutott el hozzád ennyi hír. A személyes ismerőseid körében hány vetélésről hallasz?

Ne magyarázkodj, inkább valld be, a cigi fontosabb neked, mint a gyerek.

443. Amaunet (válaszként erre: 433. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 07:39

Azért csak van valami, ami miatt regisztráltál és megosztottad másokkal azt, hogy a magzatodat arra ítélted, hogy a nikotinnal teli véredet kapja.

Várod, hogy itt majd igazat adnak a magyarázataidra.

Ezt nem lehet magyarázni.

Ez bűntény!

Ugyanis a magzatot ugyan olyan jogok illetnek meg, mint egy már megszületett gyermeket.

Ha valaki nem tud lemondani a cigarettáról, az ne szüljön gyermeket! Mert ha megszüli, ugyan olyan felelőtlenül fogja kezelni, mint magzat korában tette.

2018. nov. 29. 07:24
ha egyszer ez az igazság
441. semleges (válaszként erre: 438. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 07:22

Ne haragudj nem bírom ki, lehet, hogy törölni fogják de leírom: hülyeségeket írsz és rém buta és felelőtlen vagy:(

Tudod, hogy rossz, tudod, hogy kárt csinálsz, elismered, hogy le kellene szoknod mégis szívod és gyártod a kifogásokat és magyarázkodsz...magadnak. Mert nekünk nem kell. Minket nem érdekel mit teszel, de legalább ne kérkedj az ostobaságoddal.

2018. nov. 29. 07:10

amikor kislány voltam nem lehetett ennyi mindent hallani, hogy elhalt a baba 6 hetesen, 20 hetesen meg kell szülni a babát genetikai probléma miatt, pont 10 perce olvastam egy ilyet a neten, fogadjuk hogy nem dohányzott, nincs mire fogni marad a genetikai probléma, honnan tudják? ha jól tudom, az ilyen esetek 90 százalékát nem tudják megmondani hogy pontosan mi történt, csak nagyon kivételes esetben. A másik hogy ha jól tudom 12 hetes terhességnél néznek genetikai uh, akkor azt hogy nem veszik észre hogy nem fejlődik rendesen? Azt mondják minden rendben, és 20 hetesen elhal a magzat , és ha nem dohányzik a kismama akkor azonnal ,,,,,jaaa bocsi mégis genetika,,, pffffff

egy szóval nem mondom, hogy a cigi jó, vagy hogy egézséges, és persze nem ártana leszokni, nem csak mert babát várok, hanem mert nem jó, de ne fogjanak már az orvosok mindent arra. A régi asszonyok cigizetk, kapáltak, még nagy hassal is fizikai munkát végeztek, mégis egézséges picit hoztak világra. Manapság bármilyen oldalra felmész ezt olvasod:nem szabad mozogni, pihenj , feküdj a kanapén és jajgass, kíméld magad, ne egyél ezt se meg ezt se, mert fertőzés léphet fel, szedj terhesvitamint mert az kell, régen nem is voltak ilyesmik, mégis itt vagyunk, szóval a frászt hozzák a kismamákra, görcsölnek egész terhesség alatt mert beléjük sujkolják, hogy elhalahat a magzat, meg elvetélsz, meg meg kell szülni 20 hetesen, lehet talán pont ez a stressz az oka hogy ilyen problémák vannak, mert egyszerűen a frászt hozzák a kismamákra minden ok nélkül....így gondolom

439. unom (válaszként erre: 438. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 29. 06:51

Honnan veszem, hogy régen kevesebb volt a vetélés?

Tudod, hogy régen mekkora volt a gyermekhalandóság?

Tegyél, amit akarsz, ha baj lesz lehet még másik. Azzal hátha nem lesz baj.

Ez is egy hozzáállás, csak nekem nem jön be.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook