Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. nov. 29. 06:45

remélem egézségesen fog megszületni,, minden vitamint megkap és gyönyörűen fejlődik. Azért kezdtem el újra a témát mert mindent a cigire fognak, holott mindenről a gének tehetnek. A régi időkbe a nők mit csináltak?????

pl: terhes nők kapáltak a főldeken és dohányoztak, ma meg mit hallani és olvasni ehhez hasonló fórumokon?

Jajjjj babát vársz, meg ne moccanj, ne menj fitnessterembe, ne cigizz, ne egyél tojást meg lágysajtot mert megfertőzöd a picit, és ???? Milyen gyerekek születnek????????????????,

allergiás mindenre , még a napfényre is, amikor én kislány voltam nem is ismertük mi az az allergia, ugye? Egy hónapba 5 volt 39 fokos lázam, szegény anyukám ki is volt emiatt mégis itt vagyok.

Nem óvták a gyerekeket akkoriba mindentől, és a terhes nőket sem.....

Manapság meg a széltől is óvják a kismamákat, mégis sokkal nagyobb a vetélés és a magzatelhalás mint akkoriban, arról nem is beszélve hogy minden második gyerek allergiás minden sz@rra,,,,,,

Jééééé. hogy régen ez miért nem volt így?????????????,

2018. nov. 28. 17:33

Majd ne gyere sírni,rìni ha megszületett a babád,és ki ìrsz egy fòrumot hogy ez meg az a probléma.


Mindenesetre jó egészséget kívánok,legyen probléma mentes a terhességed.

436. féknyom (válaszként erre: 433. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 28. 17:26

Helló doktornő!

Végre ezeket is megtudtuk, felelős anyaként utánajártál a témának.

Büszke lehetsz magadra...

435. birebora (válaszként erre: 433. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 28. 17:14

Vigasztald magad nyugodtan ha neked így jobb.

Igen sajnos akkor is születnek beteg kisbabák ha az anyjuk nem dohányzott. Igen annak is lehet tüdőrákja aki soha életében egy slukkot sem.

De te tudod, hogy árt, tudod, hogy egészségtelen mégis szívod.

Senki nem kért számon, nem utál, 1,5 éves fórumot halásztál elő, hogy magyarázd a bizonyítványod. Miért? Lelkiismeret furdalásod van? Szívd ha úgy gondolod, te gyereked, te életed. Csak nehogy megbánd.

434. unom (válaszként erre: 433. - 585a7aa9ec)
2018. nov. 27. 06:36

Csak épp többszörösére nőveled a károsodás esélyét.

Te gyerekkel, te döntésed.

2018. nov. 27. 06:15

helló mindenki

Most sokan fognak útálni az biztos, de meg kell hogy osszam amit gondolok.

9 hetes terhes vagyok, és dohányzom, sajnos előtte is rengeteget cigiztem, és nem bírom letenni, nem vagyok rosszul tőle,,,és nem is esik rosszul.

az előző terhességem 6 hetesen elhalt, megkérdeztem a nőgyógyászom lehetett e a cigitől?

leszögezem hogy nagyon jó orvos, szóval azt mondta nem . A cigitől nem megy el a baba és nem is hal el a terhesség, max kisebb súllyal születik. Amitől elmegy a baba és elhal a terhesség, az a genetika, a pajzymirigy problémák , illetve a hormonok. Nekem kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van és attól halt el a terhesség, nem pedig azért mert dohányoztam.

Az a baj hogy mindent a cigire lehet fogni,,, ácsi nem mondom hogy egézséges, de mindent arra fogni azért túlzás. Sokat halottam hogy olyan nők akik életükben nem cigiztek, beteg értelmi fogyatékos , babát szültek,vagy négyszer egymás után elvetéltek, vagy a pici rákosan született,,,,akkor az mitől volt??? ha nem dohányzott?????

Jaaaaa azt mondják sajnos genetika, de ha egy dohányos nő hoz világra beteg babát, akkor azonnal meg akarják ölni mert a cigitől van semmi mástól nem is lehet,,,na ez gáz.Hamarabb lessz a picinek baja ha nem eszünk megfellő vitaminokat pl: vasat, folsavat . kalciumot, és még lehetne sorolni,,,na ettől elmehet a baba ha nem eszel pl elég kálciumot és nem tud megfelelően fejlődni, több esély van rá hogy ilyen jellegű problémáktól elmegy a baba mint a cigitől,,,,

gondoljatok amit akartok,,, a szervezet jelez ha valami nem esik neki jól, amíg nem szédülsz terhesen a cigitől, és nem vagy rosszul, addig nincs gond, sok nőt ismertem akik végigdohányozták a terhességet és egézséges erős babájuk született,,,

ás nem dohányzó nő is szülhet értelmi sérült picit stb......

ez genetika, és adottság kérdése nem a cigi

2017. júl. 16. 12:27

Sziasztok!

Van még valaki ebben a csoportban?

431. MidEu
2016. jan. 25. 16:18
Sziasztok. 18 hetes terhes elmúltam mire sikerült abbahagynom a dohányzást. Szerintetek túlságosan késő és okoztam valamilyen visszafordíthatatlan kárt? A szülészorvosom szerint minden rendben van.
2013. dec. 17. 16:01

Én terhesség előtt társaságban bele-bele szívtam egy cigibe, de sosem szoktam rá így nem tudom mennyire lehet nehéz letenni. Ismeretségi körben van olyan aki azonnal letette, más pedig nem elszívta az egész szálat csak meggyújtotta a többiekét.

Az viszont elgondolkodtató lehet, hogy a kérdező a később a 20 hónapos kisfiánál allergiás tüneteket tapasztalt...

429. andita1
2013. okt. 6. 22:25

Sziasztok! Én napi egy doboz cigit szívtam addig amíg meg nem tudtam hogy babát várok. Nem volt kérdés hog letegyem-e. Eldöntöttem hogy 3 nap és vége. Első nap 3 szál, másnap 2, utolsó nap 1. És vége. Nehéz volt, hiányzott,sok időm megmaradt és ráadásul párommal mindig cigi közben beszélgettünk a napi dolgokról. Ő nem tudott leszokni velem sajnos!

Szoptatni sajnos csak 3 hónapig bírtam a fiamat. Onnantól még egy hónapig bírtam cigi nélkül, aztán voltam olyan bírka és visszaszoktam.

Nem szép látvány egy terhes nő dohányzása, de nem ítélem el azokat akik megpróbálták letenni és lelkiismeretfurdalásuk van.

Anyám velem is és nővéremmel is dohányzott. Ez a tény őt nem zavarja. Tesóm gyermekként asztmás volt és sokmindenre allergiás. Nekem semmi betegségem.

2013. okt. 5. 13:12
Sziasztok :) Nekem Majusban volt es ab. om elment a baba 8 hetesen (2honaposan) es most kb 4 hetes kismama vagyok parnapja tutaм meg es cigizek amint megtutam abbahagytam . De kivanom szerintetek micsinljk ?
2013. okt. 5. 13:02
Sziasztok :) Nekem Majusban volt es ab. om elment a baba 8 hetesen (2honaposan) es most kb 4 hetes kismama vagyok parnapja tutaм meg es cigizek amint megtutam abbahagytam . De kivanom szerintetek micsinljk ?
426. Zsanee81 (válaszként erre: 425. - Zsanee81)
2011. szept. 2. 10:01
és mondtam, hogy = javítok: Ő MONDTA, HOGY
2011. szept. 2. 10:00
Nekem van egy ismerősöm, aki évekkel ezelőtt nőgyógyász mellett aszisztenskedett. Beszélgettünk többek között a terhesség alatti dohányzásról és mondtam, hogy aki cigifüggő, nem szabad véglegesen leszoknia a dohányzásról. Egyik napról a másikra nem szabad letenni, mert olyan elvonási tüneteket produkálhat, ami a vetéléssel is végződhet. Ő is mondta, h normális esetben a kismama magától tudni fogja, h akkor innentől kezdve vigyázni kell magára, és akár tényleg le is tud szokni róla. De ennyire brutális leszokásba nem mehet, mert veszélyeztetheti a babát is.
2011. aug. 22. 14:06

Sziasztok!


Én egy dohányos anyuka-kismama vagyok. Az első terhességem előtt majd 10 évig dohányoztam, akkor tettem le, amikor pozitív lett a teszt. A terhességem első 5 hónapjában 2 szál cigit szívtam még el különböző alkalmakkor utána és a szoptatás alatt az első 10 hónapban nem dohányoztam egyáltalán. Nekem iszonyatos nagy szerencsém volt, mert a hormonjaim úgy álltak be, hogy nem is kívántam, pedig volt a környezetemben dohányos, pl a szüleim is. A 10. hónapban jött meg a vérzésem újra és valahogy elkezdtem kívánni a cigit is és utána voltam olyan hülye, hogy vissza is szoktam, így a szoptatást abbahagytam. Nem tudom, hogy tényleg csak az én hülyeségem, vagy a hormonok is közrejátszottak, már mind1. Most megint babát várunk, 1 hete tudom, de nagyon nehezen megy a leszokás :( 1-2 szál sajnos eddig minden nap becsúszott. Rettenetesen szégyellem magam, bűntudatom is van, mégsem megy. Más is most a helyzet, mint az első terhességemnél, ott még azt csináltam, amit akartam (eleinte szinte egész nap aludtam). Lefoglalt a munkám, ami hálisten nem stresszes, jöttem-mentem. Most ugye "szolgálatban vagyok" a kisasszony mellett, fáradtság ide vagy oda...igyexem minél többet társaságban (kvázi felügyelet alatt) lenni, ott legalább nem is szabad rágyújtani. De nehezebb a helyzet.

Én csak annyit tudok mondani minden hasonló helyzetben lévő kismamának, hogy hajrá, próbálkozni kell a leszokással, de ha mégis becsúszik 1-2 szál, sokkal fontosabb, hogy egészségesen, kiegyensúlyozottan éljen mellette, sok vitamin, sok zöldség-gyümi, sok séta, sok pihenés, sokk szerető gondolat a picúr felé. EZ sokkal jobban hatással van a gyerkőcre, mint 1-2 szál cigi (mellesleg ez nem csak az én véleményem, hanem kutatások is igazolják).

Sok sikert, kitartást és boldog, egészséges gyerkőcöt minden kismamának!! :)

423. 328aadd89f (válaszként erre: 422. - Butakukac)
2011. aug. 3. 01:50
Ez nagyon nagy lájk!
2011. aug. 3. 01:31

Sziasztok!


Én dohányzom, bár nem tudok róla, hogy terhes lennék. Az anyukám nem dohányzott soha és nem is ivott. 13 terhessége volt, ebből négyen vagyunk testvérek. A többi terhessége vetéléssel vagy halva születéssel végződött a terhesség különböző szakaszaiban. Nem tudjuk meg soha, mi lett volna, ha dohányzik is... Sok olyan hozzászólást olvastam itt, hogy milyen anyuka lesz az aki nem képes a gyerekéért leszokni a terhessége alatt. Ezekkel a hozzászólásokkal nem nagyon értek egyet annyira, hogy ide pötyögök most. Az én anyukám a fentiek szerint mivel káros szenvedélyekktől mentesen élt, nem rossz anyuka. Bocsi a sarkítás miatt, de szerintem azok is sarkítanak, akik ebből a - bár szerintem se jó, ha egy kismama dohányzik - hibájukból messzemenő és méltánytalan következtetésekkel dobálóznak. Meg "rá se kellett volna szokni" végrehajtható tanácsokkal álnak elő. Vissza anyukámhoz: terhességei alatt ilyen hibát nem követett el ellenünk, viszont minden gyermekét 6-7 éves korától, félhülyére verte nap mint nap. És egy karé kenyeret nem tett elénk. Mégegyszer, nem ivott és nem dohányzott soha! Álandóan hülye gyerekek voltunk meg "miért nem tudunk olyan normálisak lenni mit a többi gyerek?" hozzáteszem nem volt velünk semmi gond. Mindig ledegradáló és önbecsülést romboló jelzőkkel bombáztak otthon, amitől, persze mindannyiunknak komoly önértékelési, viselkedési problémái és egyéb lelkisérülései lettek. Nememlékszem, hogy mondta volna szeretlek, és egy ölelés sem jut eszembe. Engem még egy kisegítő iskolába is be akart íratni, mert nem értette, hogy miért lettek hirtelen olyan rosszak a jegyeim és miért vagyok ilyen visszahúzódó és fura. Tehát, biztos hülye vagyok. A lényeg, hogy azok akik azt gondolják, hogy valaki szörnyű rossz anyuka, mert elszív 2 szál cigit naponta a terhessége alatt, azoknak fogalmuk sincs miről beszélnek. Nem azt mondom, hogy rendben van, de azok az anyukák is fognak sérülést okozni, hibázni a saját gyermekeik ellen, nevelésük során, akik nem dohányoznak és azok is akik igen. Ezt miből gondolom? Én nemigen találkoztam olyan felnőttel, aki ne akarna valamit kiheverni a gyerekkorából, bármilyen jó szülei is voltak. És bár a dohányos kismamák gyerekei fizikálisan lehetnek egészségesek, de még a rendezett családban felnövők is olyan lelki terheket visznek felnőtt életükbe, melyet sokan nem tudnak segítség nélkül rendezni magukban, ha egyáltalán valaha kiheverik. Nem fogom itt tovább részletezni, hogy mik történtek velünk gyerek korunkban, mert több száz oldalt megtöltene, és sajnáltatni sem akarom magamat. Csak annyit szeretnék tudatni azokkal, akik csak úgy osztogatják a rossz szülő jelzőket, hogy mit nem adtam volna egy olyan anyukáért, aki csak ennyi bűnt követett volna el ellenem. Talán aszmás lettem volna vagy ilyesmi, de így máskép lettem talán egy életre nyomorult. Bár tudom ez a külső szemlélő számára rejtve marad. Tíz év alatt rájöttem, hogy csak úgy gyógyulhatok meg, ha igazán, megpróbálom az ő szemszögéből valamelyest megérteni miért nem tudott jobb anyuka lenni, és miért csak ennyire volt képes? Megkérdeztem őt is és elfogadtam, hogy ennyi tellett tőle és neki sem volt könnyű, így már nem is láttam olyan rossznak, csak gyengének és zavartnak és lassan megbocsátottam. Nem miatta volt szükséges, hanem magam miatt. Úgy tudom, hogy a dohányosok általában valami mentális problémával küzdenek és a rossz szokások kialakulása ennek is köszönhető. Szerintem az ide író néhány nem dohányzó hölgy, önismerettel rá fog jönni, hogy bár nem látszik mint a dohányosokon, de vannak problémáik, amik miatt talán nem lesznek jó döntéseik minden helyzetben a gyerekükkel szemben. Ettől még senki nem jó vagy rossz. Csak hibázik. Éppen mindenki máskor, másban és ezeknek más és más következménye van, de sokkal bonyolultabb dolog egy ember annál, hogy egy fórumban őszintén elmondott hibája miatt már rossz szülő legyen. Ismerőseim között van aki dohányzása ellenére egészséges és szép gyerekeket szült, és olyan anyuka, hogy többször kértem fogadjon örögbe, no meg olyan is akad, akinek már felnőtt és még mindig egészséges gyerekei vannak és azoktól egészséges unokái, pedig dohányzott a terhessége alatt. Nem azt akarom mondani, hogy jól teszi aki ezt teszi, de aki nem tud leszokni az csökkentse a legminimálisabbra, ugyanis tőlük ennyi telik. De ettől nekik nehezebb minden tekintetben, mint azoknak akiknek sikerült leszokni. Ígyhát meg van a maguk baja. Senkit nem akartam megbántani, még azokat sem, akik önigazolást találnak abban, hogy ők sokkal jobbak, ha mások hibáit látva degradálnak. Sok sikert a leszokóknak és egészséges babákat kívánok minden kismamának.

2010. dec. 6. 13:26
Volt itt egy hatalmas tévedés valaki igaz évekkel ezelőtt, de azt írta a dohányzás nem okoz azonnal függőséget. Jó lett volna ha ennek utána néz. Okoz függőséget akár egy szál cigi is. Én a lányomnál 8 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok azonnal kidobtam a cigimet, de aztán néha mégis belecsúsztam jelent ez egy-két szálat két naponta, kb a 12 héttől abszolút nem dohányoztam a szoptatás alatt sem. Utána jó hülye voltam és visszaszoktam. A lakásban nem dohányzunk soha csak ha a gyerek a nagyinál alszik akkor este előfordul. Az hogy valaki miként dohányzik az függ az egyéntől. Én soha nem megyek be zárt térbe cigivel ha ott mások is vannak. Amíg nem volt gyerek és cigiztünk bent a saját otthonomban is megkérdeztem másoktól hogy rágyújthatok-e. Az hogy valaki totál figyelmen kívül hagy másokat nem függ össze azzal, hogy cigizik vagy sem. A dohányzás egy betegség lényegében és nem csak az a sok dohányos a felháborító, hanem az hogy az egyik legveszélyesebb drog teljesen legális. Amúgy leszokáshoz ajánlom a Végre nem dohányzom című könyvet.
2010. aug. 16. 16:22
Elég csúnya dolgokat tud művelni a dohányzás a picivel. Az oxigénhiány miatt általában az idegrendszer károsodik. Hány ilyen gyereket láttam a kórházi gyakorlatok alatt. Én nem ítélem el a dohányosokat, de én nagyon nem szeretem a dohány szagát sem (bár lehet a gyermekkori asthmám is közrejátszik).Az viszont dühít, amikor kisgyerekkel, vagy nagy pocakkal cigiző anyukákat látok- én meg kezelhetem majd. :(
2009. dec. 23. 11:49

Sziasztok!

Én évek óta cigiztem, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Amikor tesztet csináltam, éppen melóba indultam. A nagy "ijedségre" még egy utolsó szálat elszívtam meló előtt, és azóta nem cigizek.(de már az sem esett jól. és lelkifurim volt miatta) Nem is szeretnák már. Ez tavaly december elén volt. Igaz az anyagiakon nem látszik, pedig a párom is velem együtt leszokott...Tehát legalább 30.000 Ft-ot spórolunk havonta. Elvileg. De ki tudja hova megy el...

418. 8f6edc1057 (válaszként erre: 411. - 26f5cfd5d1)
2009. jún. 22. 15:43
Mindenki így áll hozzá. Várjuk a híreket, sikerült-e, ugyanis nem biztos, hogy fog!! Aki bagózik terhesen, nem azért teszi, mert nincs kedve leszokni. Én kb. 40x próbáltam leszokni két hét alatt.. mert gyötör a lelkiismeret.. aztán másfél két nap cigiszünet után csitul a lelkiismeretem hangja.. botlok egyet (felet vagy csak két slukkot) és kezdődik előről. Vettem egy doboz cigit.. kétszer dobtam ki az ablakon a negyedikről, hogy ne kísértsen.. bizony..azért tudtam kétszer, mert először másfél nap elteltével utánamentem (na nem az ablakon keresztül) aztán ma megint kidobtam.. szakad az eső. Azzal már nem mennék semmire. Remélem, ennyi volt, vége. Remélem.
417. hpkati (válaszként erre: 412. - Aa66d84753)
2009. jún. 2. 20:40
Köszönöm szépen.
2009. máj. 31. 17:28
Hát a feneketlen tónál láttam egy érdekes jelenetet, bár nem pocakost: Babakocsis anyuka küzdött a szélben, mert nem tudta meggyújtani a cigijét. Odament a másik babakocsis, meggyújtotta neki, maga is rápipált, aztán behajolt a babakocsiba megigazítani a gyereket. Hányni tudtam volna:(
2009. máj. 31. 15:38

Se előtte, se utána. A cigarette füsttől pedig szó szerint hánytam...a férjem is leszokott szerencsére, mert nem bírta, hogy mindig kimenjen. Ha az ajtó előtt állt is éreztem, így messzebb kellett menjen :)

Most oxigénen élek egy tüdőbetegség miatt, pedig mindig is utáltam a cigarettát. Ha dohányoztam volna, már nem lennék.

Az hogy egy kismama dohányzik, felháborító! Ez miért nem tartozik a gyermekvédelmisekre?

Sajnos a tüdőgyógyintézetekben is ez a helyzet, ki van írva, hogy tilos a dohányzás és a táblán nyomják el a csikket!

2009. máj. 31. 15:38
Elítélem a terhesek dohányzását!Megszületik a kisbaba és elvonási tünetei lehetnek.Minél nagyobb dózisban kapta a véren keresztül a nikotint,annál jobban szenved újszülöttként nikotinhiányban.Más egészségkárosító hatásról nem is beszélve.
413. aa66d84753 (válaszként erre: 411. - 26f5cfd5d1)
2009. máj. 31. 15:38
Igen, én is így voltam. Egyik terhesség alatt sem cigiztem. (Aztán visszaszoktam). :-(
412. aa66d84753 (válaszként erre: 410. - Hpkati)
2009. máj. 31. 15:36
Bocs, akkor fékreértettem! Kívánom, hogy rendeződjön.
2009. máj. 31. 15:36
Én még nem vagyok anyuka,és dohányzom,de ha egyszer babám lesz ,biztos,hogy leteszem a cigit az ő érdekében,de nekem sem árt majd...még most nem tudom:( sajnos...akik dohányoznak,terhesség,és szoptatás alatt,szégyeljék magukat...
410. hpkati (válaszként erre: 409. - Aa66d84753)
2009. máj. 31. 15:34
A nagyfiammal igen, a kicsiért küzdünk!!!
409. aa66d84753 (válaszként erre: 408. - Hpkati)
2009. máj. 31. 15:33
Szörnyű! Még jó,hogy most már minden rendben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook