Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
18. Droma
2007. febr. 1. 21:06
Nagyon árt a magzatnak.Én is érdeklődtem már erről,és azt mondták,hogy ki tud tisztulni a szervezetből ami lerakódott,de ahhoz időben abba kell hagyni.Tehát legrosszabb esetben akkor rögtön abba kell hagyni mikor megtudod,hogy terhes vagy.Sokkal nagyobb az esély,hogy betegen születik,ha dohányzol.
2007. febr. 1. 19:50
Én 12 éve dohányzom. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, egy szálat sem bírtam elszívni, egészen a szoptatásig. Ahogy abbahagytam a szoptatást, ismét rágyujtottam. A lakásban soha. Az tabu, csak kint. Egyik terhességemnél sem. Én elítélem azt a nőt, aki terhesen dohányzik. Én tudtam akkor, hogy nekem mi a fontosabb. Egy egészséges "nem koraszülött" gyerek, vagy beteg gyerek.
2007. febr. 1. 18:36
tudom,hogy most elítéltek,de én is dohányoztam a terhesség alatt.A főorvos azt mondta,hogy ha abba hagyom többet ártok a babának vele,mert egy hiány érzetet okozok nála.Napi 7 szálat mondott maximumra.Igaz nem szívtam el ennyit.
2007. febr. 1. 13:04

A cigaretta dobozára rá van írva már egy ideje, hogy mit eredményezhet a dohányzás.

El kell dönteni egészséges gyermeket akar valaki, vagy sem. Amúgy is sok káros tényező van amit az ember nem tud befolyásolni.

14. emagdi
2007. febr. 1. 12:29

szerintem mérhetetlen felelőtlenség dohányozni terhesen! meg persze utána is, ha megszületett a gyerek, akkor sem tesz neki jót, ha otthon nikotingőzben tölti a napját....

szerintem válassz mi kell jobban: a gyerek vagy a cigi!

2007. febr. 1. 12:17
Probald meg elhagyni a cigit, nem tesz jot a kisbabanak, de hat anyam dohanyzott mikor velem meg ocsemmel volt terhes, mit lehet tenni, ha nem megy. Azert probalkozz vele, nem csokkenteni az adagot, hanem egyszeruen nem venni tobb dobozzal. En anyamra egyebkent nagyon haragszom emiatt, ennyi lemondasra nem volt kepes ertunk.
12. Edis
2007. febr. 1. 12:13

Bocsánat, hogy ezt leírom, de elég borzasztó történet. Volt egy nőci aki dohányzott a terhessége alatt. Amikor megszületett a baba állandóan sírt, nem lehetett megnyugtatni. Senki nem tudta, hogy mi lehet a baj és végül kiderült, hogy nikotinhiánya van a babának!

Szerintem próbáld meg letenni a baba érdekében!!!!!

11. win (válaszként erre: 8. - Ronita17)
2007. febr. 1. 12:13

Én nem voltam nagy bagós, de a terhességem elején, mikor még nem tudtam róla, dohányoztam. Ahogy megtudtam mi az ábra, nem gyújtottam rá többet. Végig lelkiismeret-furdalásom volt, és aggódtam egy csomót, nehogy vmi baja legyen a bébinek! Sztem ne tedd ki magad se ennek, se a babát az ártalomnak!!!


A családunkban van olyan, aki végig dohányzott és a kisfia szívbetegen született. 4 évesen már két nagy műtéten volt túl! Ennél "jobb" volt annak a babának, aki a kórházban a születése után napokig folyton ordított, mert jelentkeztek rajta az elvonási tünetek.:(((

10. Edis (válaszként erre: 9. - Gpetra)
2007. febr. 1. 12:03

Én is ezt hallottam. Van amikor az orvos inkább azt tanácsolja, hogy szívjon pár szál cigit, ha az megnyugtatja. Ez lehet, hogy igaz, de közben szegény pinduri baba. Én is 6 hetes terhes vagyok. Dohányoztam 8 évig, elég sokat. Kb. 3 hónapja leszoktam, mert elhatároztuk, hogy babánk lesz. Nekem sikerült is letenni.

Próbáld meg Te is szerintem.

9. gpetra (válaszként erre: 8. - Ronita17)
2007. febr. 1. 11:59
Én azt hallottam, hogy az ilyen esetekben néhány szál kevesebbet árt, mintha a kismama egész nap stresszes lenne a terhesség ideje alatt. De én képtelen lennék rágyújtani. Az orvos mit mond?
8. Ronita17 (válaszként erre: 6. - Gpetra)
2007. febr. 1. 11:33
Igen,6 hetes terhes vagyok.
7. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 5. - Ronita17)
2007. febr. 1. 11:32
Sajnos nem tudok gyakorlati tanácsot adni, mert én sose cigiztem, de talán próbálj meg arra gondolni amikor rágyújtasz, hogy szegény babának mit is okoz ez, még olyan kicsike szegény:-(
2007. febr. 1. 11:27
És most babát vársz?
5. Ronita17 (válaszként erre: 4. - 9c5ea9abb5)
2007. febr. 1. 11:21
5 szálat,de ez is nagyon nehéz. Agresszívebb és idegesebb vagyok,ha nem gyújtok rá.
2007. febr. 1. 11:15
Remélem ez kissé visszatart, egyébként mennyit szívsz egy nap?
2007. febr. 1. 11:15

A dohányzó terhes veszélyezteti saját és a születendő gyermeke egészségét

- A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés, és a szülés körüli halálozás

- A terhesség alatti dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását idézi elő, kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata

- A szoptatás alatti dohányzás károsítja a csecsemő egészségét! Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait

- A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója

- A terhesség alatt dohányzók újszülöttei körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés

- Az apa dohányzása a károsodott ondósejtek miatt növeli az utódok rákos megbetegedésének a kockázatát

- A dohányzó terhesek újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy

2007. febr. 1. 11:12
A várandósság alatti dohányzás mindkét embert megviseli. Árt az édesanya szervezetének, aki terhessége miatt egyébként is nagyobb megterhelésnek van kitéve, s több vitaminra van szüksége. Emellett kutatások kimutatták, hogy a dohányzás károsítja a magzat tüdőszöveteit, illetve dohányos édesanya esetén nagyobb a vetélés és koraszülés kockázata.
2007. febr. 1. 11:05
Sziasztok! Bárhogy is próbálok nem tudok leszokni a dohányzásról(bár a az eddigginek a felét szívom).Ez mennyire árt a magzatnak? Gondolom más is volt így! Írjátok le a véleményeteket vagy tapasztalataitokat.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook