Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2007. júl. 24. 22:10

En ez ev marcius 25-en hagytam el a cigit 8 ev es 10 honap kemeny dohanyzas utan,magam miatt,mert olvastam neten,hogy mennyire karos a meglevo betegsegeimre (tudtam,hogy nem jo,de azt nem,hogy ennyire nem...) + hogy babat is szeretnenk hamarosan... Ket nyomos ok!!! DE ... azt tudni kell,hogy nagy dohanyos voltam...20-30 szal cigivel naponta,ha egy nap 10-et szivtam el,mar unnepeltem,de volt egy 3 szalas rekordom... Oszinten mondom,hogy nem terveztem,de miutan olvastam a betegsegeimrol,egyszeruen lelkiismeret furdalasom lett,hogy most mar tudatosan teszem a rosszat a szervezetem ellen,elszivtam egy szal cigit,de mar nem esett jol,hajnalban felebredtem es elszivtam egy felet...Es akkor azt kerdeztem magamtol...

Lassuk meddig birod??? azota nem tettem cigit a szamba

MA SEM HISZEM EL...DE annyira buszke vagyok magamra,hogy elmondani sem lehet,legszivesebben vilagga kurtolnem...

En mindig azt mondtam,ha nekem sikerul,akkor mindenkinek sikerul... Es hadd ne mondjam,hogy a nikotinos rago es a tapasz,amit ket honappal korabban megvettem,hogy majd egyszer,ha babat szeretnenk,leszokok... ott van a szekrenyben...

Sok sikert a leszokashoz,mindenkinek!!!

2007. júl. 24. 21:19
Nem vagyok dohányzáspárti,soha nem éltem vele,párom sok év után szokott le idén januárban
286. egypt (válaszként erre: 283. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 24. 20:11
Épp ezért legalább amiről biztosan tudjuk, hogy árt, azokat hanyagoljuk, sajnos anélkül is sok ártalmas dolog jut a szervezetbe, úgyhogy ne juttassunk bele még többet.
285. Lonci71
2007. júl. 24. 18:18
A dohányzásnak valóban nagyobb a felhangja ,éppen ezért tudnának a kismamák tenni ellene.Ha akarnának!
284. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 282. - 0186e585f7)
2007. júl. 24. 18:03
Nem itélem el,csak nem értek vele egyet...
2007. júl. 24. 18:02
Az sem jobb amikor a babakocsit toló anya szájábol lóg a cigi,stb.Igaz sok minden más egyéb is van ami mérgezi a szervezetet,csak talán nem tudunk róla,nem olyan nagy a felhangja mint a dohányzásnak...
2007. júl. 24. 17:46
Nagyon elítélem az ilyen embert!
281. Krysty
2007. júl. 24. 17:45

Annyir nőt nem ítélek el mint azt aki a terhesség alatt dohányzik!!!

Mindenhol azt halljuk milyen káros a babára a dohányzás. Akinek annyi önuralma nincs hogy a gyerekéért leszokjon az meg sem érdemli hogy anya legyen!!!

280. Lonci71
2007. júl. 24. 17:41

Ha magatokat mérgezitek,tegyétek!

Én csak akkor tartózkodom egy légtérben dohányossal ha muszály!

A babócinak a hasadban nincs lehetősége választani!

Gondoljatok erre is mielőtt rágyujtotok!

279. gabo001 (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. júl. 24. 17:24

szerencséd volt csupán. Ennyi!!

Aki meg mindent megtesz a baba egészségéért, az meg elvetél. Na ez a baromi nagy igazságtalanság a JÓ ISTENTŐL!!

278. gabo001 (válaszként erre: 266. - Ronita17)
2007. júl. 24. 17:22
Hát szégyellheted magad!!!
277. egypt (válaszként erre: 276. - 6ee0ffb012)
2007. júl. 24. 16:07
Pont erre gondoltam én is, hogy vannak, akik tényleg mindent megtennének egy babáért, és eközben egyeseknek ott van a baba a hasukban és képesek az életét veszélyeztetni! Felháborító. Szorítok nagyon, hogy összejöjjön a babó! Ne ad fel!!
276. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 275. - Egypt)
2007. júl. 24. 16:04
Tökéletesen igazad van!És baromira unom,hogy én évek óta küzdök babáért,mindent megtennék érte,de nem jön.Ezeknek meg ott van a baba,és mindent megtesznek azért,hogy beteg,sérült gyereket szűljenek.Baromi ideges vagyok!!!
275. egypt (válaszként erre: 274. - Egypt)
2007. júl. 24. 15:55
És akárhogy próbáljátok magatokat igazolni, semmi nem változtat azon a tényen, hogy a nikotin méreg, ráadásul az egyik olyan anyag (a gyógyszerek és alkohol mellett), amit a placenta egyáltalán nem tud kiszűrni. A gyereketek mérgezitek, akármilyen keveset is szívtok, és az életét és egészségét kockáztatjátok. lehet, hogy nem lesz sok baja tőle, de lehet, hogy igen, ha egyáltalán ki tudjátok hordani, és életben marad, mert sajnos a dohányzásnak halvaszülés és koraszülés is lehet a következménye. Szerintem aki ilyen felelőtlen, inkább ne vállaljon gyereket, mert nem csak magáról van már szó. Az önzés teteje a terhesség alatti dohányzás. Bárhogy szépítgetitek is, akkor is így van.
274. egypt (válaszként erre: 272. - Kiki32)
2007. júl. 24. 15:51
Sok rossz orvos van sajnos.
2007. júl. 24. 14:03
Vérlázitóan rossz orvosod van!!!
272. kiki32 (válaszként erre: 268. - Egypt)
2007. júl. 24. 13:03
Vissza lehet olvasni az elejétől a hozzászólásokat. Ezek szerint nem csak nekem van ilyen rossz orvosom...
2007. júl. 24. 12:31

Szerintem is nagy felelősség terhesség alatt dohányozni. Egy ismerősöm sem tudta letenni a cigit, ennek ellenére testileg teljesen egészséges gyereket hozott a világra. Az más kérdés, hogy 12 évesen értelmileg kb 9-10 éves szinten jár...

Ha már babát vállal az ember, akkor gondolja meg, hogy addig a majd' 1 évig csak arra kell figyelnie az anyának, h minél kedvezőbb körülményeket teremtsen a picinek.


Remélem a jelenlegi párom az igazi, de azt már most kijelentette, hogy majd egyszer ha valamikor :D szeretnénk gyereket, akkor 1xsem gyújthatok majd rá!! és ezt szeretném mindhármunk érdekében betartani! Mert mindenki azt mondja, h a lényeg hogy egészséges legyen!! aztán jöhetnek a szocializációs problémák :D :((

2007. júl. 24. 11:30

Aki terhes,az ne igyon alkoholt és ne dohányozzon!Nem is értem,hogy egyesek hogy mernek tönkretenni egy kis életet,mert remegnek azért a hülye bagóért!!

A nikotin igenis eljut a babához,és súlyosan károsítja a tüdejét!Egy slukk sem kell neki!!!

269. lola444 (válaszként erre: 266. - Ronita17)
2007. júl. 24. 11:08
És se tudom elképzelni hogy miért nem lehet a gyerek érdekében elhagyni a cigit!! Gondold el hogyha lesz valami baja akkor lehet hogy mijattad lesz és nem hiszem hogy jó lenne..... Azért sok sikert a babához..:D
268. egypt (válaszként erre: 264. - Kiki32)
2007. júl. 24. 10:57
Szép kis orvos az ilyen!
267. egypt (válaszként erre: 265. - Boribori)
2007. júl. 24. 10:57
Hogy ne jutna el? A kis mennyiség ugyanúgy eljut, mint a nagy, ennek az adaghoz semmi köze. Ráadásul nem csak a méhlepényig jut, hanem egyenesen a babáig, mert a nikotint a méhlepény nem tudja megszűrni. Ami neked kis mennyiség, az a magzatnak óriási adag. Szerintem súlyos felelőtlenség terhesség alatt dohányozni, akármennyit is, mert senki sem tudhatja, milyen következményei lesznek. Az is lehet, hogy csak sokkal később jelentkeznek majd, nem születés után, hiszen szerencsétlen babának a tüdeje is úgy fejlődött mki, hogy szívta magába a nikotint. Esteleg "csak" az immunrendszere lesz gyengébb vagy a tüdeje, hát ha valaki ezt nem bánja... Egyszerűen nem értem meg, hogy egyeseknek ennyire nem számít a gyereke egészsége, és mindenféle kifogásokat keresnek ahelyett, hogy abbahagynák a cigizést.
2007. júl. 24. 10:40
Sziasztok! Én nyitottam meg ezt a fórumot. Akkor még a terhességem elején jártam,most 31 hetes vagyok és a napi 5 szál cigit nem tudtam elhagyni.
265. boribori (válaszként erre: 264. - Kiki32)
2007. júl. 24. 10:16
Hát én is mindig úgy tudtam, hogy ha az ember csak bele-bele szív a cigibe, de nem állandóan szívja (napi egy doboz), akkor nem árt, mert nem kapja a baba folyamatosan a nikotin. Amennyit beleszív, az meg elsem jut a méhlepényig, mert nem akkora dózis.
264. kiki32
2007. júl. 2. 09:53
A doki nekem is azt mondta, hogy inkább egy szál cigi, ha nagyon kívánja a szervezet, minthogy idegbeteg legyél.
2007. jún. 18. 15:22

Szia Vica!


Én csak ma regisztráltam magam, és olvasgattam a fórumokat. Látom nagyon sokan támadtak a dohányzás miatt. Én is dohányoztam, amint terhes lettem letettem, és még a füstjét sem bírtam elviselni, annyira irritált. Most 6 hónapos terhes vagyok, és néha napján megkívánom a cigit, és ilyenkor elszívok egy szálat. Mondtam is a dokinak, hogy mi a helyzet, amire ő azt mondta, hogy amíg néha-néha elszívok egy két szálat, addig probléma nincs, csak a napi 15 szálra ne szokjak vissza. Amit megkíván a szervezetem, azt ne tiltsam meg magamtól. Hát röviden ennyi. Én is tudom, hogy nem jó, de az sem egészségesebb, amikor a belvárosba lemegyek 1-2 órára sétálni.

262. Szofka (válaszként erre: 261. - Vica-35)
2007. jún. 6. 21:18
De lehet,hogy szegeny edesanyad mellett egy egesz eleten at pofogott valaki! Amugy meg szerintem a gyerekeinket nem tudjuk mindentol mindig megovni, de hogy valaki ezt akkor se tegye meg amikor lehetosege van ra..., hat ez nekem ertelmetlen!
261. Vica-35 (válaszként erre: 260. - Win)
2007. jún. 6. 08:44
Köszönöm a gratulációkat. Sajnos az allergia népbetegség és mi idézzük elő a természet "rongálásával".Aki életében nem dohányzott, annál is előfordulhat, hogy asztmás vagy allergiás lesz a gyereke. Senki nem tudja megmondani az okát, csak találgatni lehet.Az anyukámnak olyan por allergiája van, hogy már maga a szó kiejtésekor fullad. Sose cigizett és alkoholt sem ivott még szilveszterkor sem.
260. win (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. jún. 6. 08:28

Én is gratulálok Neked és a kisfiadnak, és jó egészséget kívánok mindkettőtöknak!


Azt tudom mondani, mint Mágika, ne legyen az életedben "mi lett volna ha" kérdés. Mert asztma, allergia, stb., jelentkezhet akár évtizedek múlva is.

259. Mágika75 (válaszként erre: 254. - Vica-35)
2007. jún. 5. 22:22

Szia Vica!


Imádkozz, hogy soha ne kelljen mi-lett-volna-ha kérdéssel a tükörbe nézned!

Mert ugye ez a "csak ennyit, meg annyit szívok" még mindig nagy felelőtlenség és önzőség volt! És NEM KÖVETENDŐ!


Gratulálunk a kisfiadhoz!

Jó egészséget!

Mágika

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook