Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
65058. Mancini
2023. jan. 30. 21:33
Sziasztok! Remélem nekem is támaszt tudtok nyújtani ebben a dögnehéz folyamatban...30éve cigizek, de kb. október óta, mióta a gyerekeim hazahoztak egy klassz köhögést én is elkaptam, s azóta sem akart elmúlni a produktív köhögés. Már nyilván képzeletben COPD-s voltam, de egy hirtelen ötlettől vezérelve 2 hete vettem IQOS-t, s a köhögés szinte egyből csökkent, mostanra alkalmivá vált. Régóta kacérkodok a leszokás gondolatával, talán mostanra ért meg bennem-persze nagy segítség, hogy IQOS-tól meg nehézlégzés szerű tüneteim vannak, így nem is szívtam belőle csak kb. napi 6-7 szálat. Előtte cigiből elment 30 is. Szóval ott tartok, hogy nekem sem a köhögés , sem a nehézlégzés nem kell, így ma reggel 6óra 30 óta nem cigizek, csak 3 nikotinos rágó ment el eddig. Nem könnyű, amit észrevettem az az, hogy türelmetlenebb vagyok mindenkivel, már azóta is , hogy az elektromost szívtam. Gondolom a nikotinmegvonás. Ahhoz képest , hogy ma nem szívtam egy szálat sem, egész jó a kedvem, mindjárt iszok egy sört is. :) Azt tartom a szemem előtt, hogy a 4 és 6 éves kisfiaimnak még sokáig szüksége lenne az apjukra.. Ha valaki esetleg leírná, mire/milyen helyzetekre vigyázzak, mikor legnagyobb a kísértés, megköszönném. Sok sikert mindenkinek!
65057. 654268ce3d (válaszként erre: 65055. - Soufflet)
2023. jan. 30. 19:33

szia!

ez mit jelent?

újból rá is gyújtottal?

65056. Napsugár8 (válaszként erre: 65054. - R.Reni05)
2023. jan. 30. 07:56
😂😂😂
65055. Soufflet
2023. jan. 30. 01:35

Alkalmankent visszaszoktam.



Most kB 4 napja, de aztan semmi

65054. R.Reni05 (válaszként erre: 65049. - Magdol)
2023. jan. 29. 21:34

Úgy àtérzem!

Reggel nézegettem a körmeimet hogy jèè:) hàt ez nem ilyen volt! Sokkal szebb lett! Meg mintha jobban tudnànk figyelni nem? Nincs az a tompasàg a fejben mint ha bukósisak lett volna rajtam!😄

Hát igen a sóvárgàs az kemény!

Én màr beszèlek hozzà magamban hogy takarodjon most màr el a szervezetemből,😠 és hagyjon

engem most màr békén! Működik!😊

65053. R.Reni05 (válaszként erre: 65047. - Bettyke2)
2023. jan. 29. 21:13

Szia!

Én kakaóval szoktam:)

Eddig jó!

65052. R.Reni05 (válaszként erre: 65046. - Vidéki3)
2023. jan. 29. 21:09

Köszönöm hogy megírtad ezeket a dolgokat így màr tènyleg kezdek megnyugodni! Lényegében az az igazság hogy én egy picit megijedtem amikor jött ez a pár depis nap és azért szerettem volna segítséget kérni! Erre írta ez a hagyjuk is ki, hogy picsogok! Na mindegy nem szàmít.

Szóval az van hogy olvastam egy pszichológiai szaklapot, és abban az volt hogy sok mindenki valamit elnyom a cigarettàval és a nikotin mint dopamint felnyomó pótolja! És azt hittem hogy nàlam is ez van! Mert állítólag akkor jobb kérni valami pszichológus segítséget!

De úgy érzem nem fog kelleni mert naprol napra sokkal jobb! Szóval azt írtàk hogy ez is egy természetes dolog mert van aki erősebb és van aki gyengébb típus!Van aki jobban bírja a megvonàst, van aki kicsit rottyra kerül! Mind mások vagyunk ahogy Te is írod! Mindenkinek màs az ami segít és tovább viszi a cèlig! Nagyon jó olvasni hogy 150 napnàl tartasz! A kilók meg jönnek mennek az nem szàmít!:) Szorítok Neked hogy eltünjenek a polipok és ne keljen műtét! De azért durva hogy leszoksz a cigiről, és elünnek mèg a polipok is! Szuper!!:) Vigyàzz magadra Te is és minden jót kívánok!

65051. 654268ce3d (válaszként erre: 65047. - Bettyke2)
2023. jan. 29. 20:58

szia! én semmivel sem helyettesítettem a reggeli kávét. viszont mellé nikotin pótlót fogyasztozzam, így az érzés megvolt, csak füst nem meg a többi.

délután matcha teát iszom, mikor hazaérek,akkor erős az inger megint. nem olcsó, de napi 1x belefer!

esetleg feketetea, zöld tea.

65050. Magdol (válaszként erre: 65047. - Bettyke2)
2023. jan. 29. 17:05
Szia! Az pár napig nekem is nagyon rossz volt. Fogalmam sincs, mivel lehetne helyettesíteni. Most már egész tűrhető, most arra koncentrálok cigi helyett, hogy milyen finom is a kv, pedig ugyanazt iszom, csak jobban érzem most már az ízeket. :)
65049. Magdol
2023. jan. 29. 16:57

Kicsit én is hosszú leszek, de pl én leírtam mikor elkezdtem, mit is gondolok, és mit szeretnék, és ha gyengülök, akkor visszaolvasom. Remélem nem lesz unalmas! :)


Régóta érlelődött bennem a gondolat, hogy le kéne szokni a dohányzásról. Párszor próbáltam is, de nem sikerült, talán nem is akartam igazán, meg mindig a stresszre fogtam.......Aztán valami kattant bennem. Atyaég, 30 éve dohányzom! Nyilván az elején még nagyon keveset, aztán egyre többet, és többet. 30 év? 46 vagyok, szinte az egész életemet cigizéssel töltöttem. Ez sokkolt! Hamarabb kellett volna ez a sokkolódás. Azt mondtam, kész, vége! Elég volt! Nem mérgezem tovább magam!Szilveszterre már úgy készültem, hogy nem sok cigim van, ha elfogy, nem veszek többet. 1-én 16 órakor szívtam el az utolsó cigit. Már rá voltam parázva, hogy úristen, mi lesz, hogy fogom bírni? Fel voltam tankolva cukorral, nyalókával, rágóval stb. Sokszor jött rám az este folyamán, hogy de jó lenne rágyújtani, jaj de hiányzik, olyankor gyorsabban vert a szívem, szinte bepánikoltam. Inkább korán lefeküdtem, hogy ne szenvedjek, és mihamarabb aludjak el.

Másnap reggel szörnyű volt. A reggeleim hogy zajlottak eddig? Cigi, kávé. Na most a kávé megvolt, cigi sehol. Nem tudom leírni azt a kétségbeesést ami eluralkodott rajtam. Elkezdtem hajtogatni magamban, hogy nem tolsz ki velem, nem hagyom magam, nem kellessz te nekem! Szinte éreztem, hogy az a kis gonosz, kúszik bele az agyamba, és hajtogatja, hogy gyújts rá! Na most már azért se! Megmutatom, hogy kemény vagyok! Minden a cigiről szólt. Reggel cigi, kávé. Munkába menet:cigi. Mielőtt belefogtam valamibe:cigi, miközben csináltam valamit:cigi, evés után:cigi, és még sorolhatnám. Legszomorúbb, hogy igazából már nem is esett jól, szimplán csak a rabja lettem. Nikotinfüggő. Itt a lényeg! Én is azzal vígasztaltam magam, hogy megnyugtat. Valójában az van, hogy ahogy elszívtad a cigit, pár perc múlva kezd kiürülni a szervezetedből a nikotin, ideges leszel a hiányától, ekkor rágyújtasz, megkapod a nikotin adagodat, és azért érzed úgy, hogy már nem is vagy ideges. Ez egy önámítás. Folyamatosan ebbe a csapdába esünk mi dohányosok.

Harmadik napnál jártam, szédültem. Kedvem a béka feneke alatt. Semmihez nem volt se kedvem, se hangulatom. Hallgattam leszokás segítő videókat, meditáltam, és a pozitív gondolatokról olvasgattam. Egyszóval, erősítettem a tudatomat. Egy ideje amúgyis foglalkoztattak ezek a dolgok, de most nagyon rákattantam. Ez szerintem emberfüggő is, sokan nem hisznek ilyenekben, én eléggé befogadó vagyok ilyen téren. Lényeg, hogy állandóan azt mantrázom magamban, ha rámjön a sóvárgás, hogy mindjárt elmúlik, kibírom. Ilyenkor bekapok egy cukorkát, vagy rágót, és mély levegőt veszek. A hűtőre is kitettem egy papírt, amire az van írva, hogy ügyes vagyok, nem adom fel, kitartó vagyok, megcsinálom! Ezzel ösztönzöm magam! Egyre kevesebbet kell a hútő elé állnom! :) Ami eléggé szembetűnő, és nagyon tetszik, hogy szépek lettek a körmeim. Szép rózsaszín. Míg cigiztem, bármit próbáltam, nem jött le az a csúnya sárga, inkább lakkoztam a körmöm, hogy ne látszódjon. Amúgy az összes újjamon egészségtelennek tűntek a körmeim. Olyan színtelenek voltak. A fogaim úgyszintén. Sokkal fehérebbek. Régebben, ha jó nagy levegőt vettem, kicsit fájt a tüdöm. Próbálkoztam anno futással, de nem bírtam. Most azt is bírom, és iszonyat jó érzés! A bőröm is szebb lett.

Tudom, még nagyon az elején járok, de így is büszkeséggel tölt el, hogy majdnem 1 hónapja nem cigizek, mert eddig 3 nap volt a rekordom! A férjem és a fiam is csodálkoznak, hogy milyen jól bírom, mert hát ugye jópárszor megpróbáltam már, de sose sikerült. Nem győznek dicsérni, ami nagyon jól esik, és nem akarok újra csalódást okozni nekik! Szóval most így állok.......

65048. 654268ce3d
2023. jan. 29. 16:49

sziasztok!

lassan 3 hónapos leszek...

sokat gondolkodtam ezen a depresszió szerű érzésen, illetve ürességen, ami erőt vehet az emberen ilyenkor.

nekem az applikacio ajánlgat ötleteket, mihez lehet kezdeni ilyenkor. apróságokat, de segítenek, viszonylag gyorsan sikerelmenyt, elfoglaltságot adnak! mert nekem magamtól sok ötletem nem volt, mihez kezdjek.

plusz én a mozgást kezdtem el heti 4x. mondjuk az nem rövid, hanem közép távon fog látszódni. tegyük hozzá, hogy a mozgás is endorfint termel (ahogy a csoki is).

én meg tudok inni kísértés nélkül egy finom pohár bort. párszor már megtörtent, és finom volt (nem az olcsóbb fajta).

ettől függetlenül lehet hogy másnak nem így alakul! de ne ugorjunk már egymásnak ezekért.

további szép napot mindenkinek 🤓

65047. Bettyke2
2023. jan. 29. 16:47
Sziasztok! Annyira örülök hogy rátok találtam! A kérdésem az lenne hogy a reggeli kávét mivel helyettesítsem? Az a fránya kávé miatt bukok el mindig!:) Köszönöm előre is a segítséget!
65046. vidéki3 (válaszként erre: 65045. - R.Reni05)
2023. jan. 29. 13:35

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz. Ezen túl igyekszem visszafogni magam.

Elvileg ez egy segítő fórum lenne, alcímei többek között: egészség, gyógyulás, terápia. Azért jelöltem ezt a hármat, mert szerintem ez a legfontosabb a leszokás szempontjából. 12 éve olvasom ezt a fórumot, sajnos előbb-utóbb megjelennek a mindent is jobban tudók. Volt olyan is, hogy nem is akarsz leszokni, fejben dől el, állítsd át a kapcsolót, nincs elvonási tünet, ne pótold a nikotint stb. Ahogy sok tekintetben különböző/egyedi minden ember, szerintem annyira egyedi a leszokáshoz vezető út, mellyel végül a célba érünk. Jómagam is elkezdtem néhányszor. (biorez., champix, Carr könyve, e-cigi, tapasz) Első semmit nem ért, ch. iszonyú mellékhatások, Carr könyve inkább bosszantott. Utolsó 2-nél régebben úgy volt, hogy ha nikotinmentes e-cigit használtam a mozdulathoz hiányzott a nikotin, tapasznál meg a nikotin mellé a "rituális" mozdulat.

Ma 150. napja, hogy nem szívok. Most - ahogy írtam régebben - "hibrid" módszert alkalmaztam, azaz napi db-szám csökkentés majd tapasz 11 napig. A "kapcsoló" megtalálásához talán kellett kisebb-nagyobb ijedtség a kisebb, de altatást igénylő műtéthez, és a másik műtét elkerüléséhez. Elsőnél vállalták az altatás "kockázatát" és így a műtétet. Második műtétet lehet megúszom, héten voltam gégésznél és egyik orrüregben nem látott polypot, nem akarta elhinni és endoszkóppal is benézett. Semmi :-) Másikban is visszahúzódóban van, talán nyárra onnan is eltűnik.

Ugyanakkor még most sem rózsaszín köd minden. Minden pozitív "hozadék" után/mellett is vannak kellemetlen órák/napok/éjszakák, bár egyre ritkábban. Kis ingerlékenység, levertség, alvászavar. 6-7 kg. felugrott, de ennyi éppen hiányzott. (Azért írtam ezeket, hogy akinél jelentkezik bármilyen kellemetlen kísérő jelenség, ne gondolja, hogy benne van a hiba, vagy valamit rosszul csinál.)

Vigyázz Magadra, és mielőbbi teljes sikert kívánok Neked és a többi elszánt fórumtársnak is, minél kevesebb kellemetlen tünettel.

65045. R.Reni05 (válaszként erre: 65043. - C155a075a0)
2023. jan. 29. 12:33
Kíváncsi lennèk ki magyaràz itt a fotelból! És arra is hogy kinek lesz előbb cigi a szájába! Azt gondoltam hogy ez egy segítő fórum ès volt egy kérdésem ami nem neked szólt te marha kemény gyerek! És mit csinàltàl? Még belèm rúgtàl egyet! Remélem vissza fogod kapni de előbe;) márpedig az ilyenek mindig vissza kapjàk! Szevasz!
65044. Napsugár8
2023. jan. 29. 08:11

Tudjátok, még mi jutott eszembe?

Rengeteget spórolunk azzal, ha letesszük a cigit!

Rájöttem, hogy azóta sokkal kevesebbszer kell szellőztetni, mert nem füstölöm tele a lakást!


Amikor fél óránként rágyújtottam, tehát minimum másfél-kétóránként szellőztettem... hányszor kellett újrafűtenem a lakást így télidőben! Nem csak a cigi ára marad meg, a mai gáz árak mellett ez is jelentős összeg havonta. Hát ne hagyjátok abba! Menni fog az!

65043. c155a075a0 (válaszként erre: 65042. - R.Reni05)
2023. jan. 29. 03:11

Nem is kell csípni! (itt senkit). De nem is kell sírdogálni ha nehezen megy mert nincs igazi elhatározás és nem is a megfelelő módszert választottad a leszokásodhoz!

Én csak leírtam az én célom, az utam a gondolataim ezzel kapcsolatban! Ha pedig nehéz elfogadni akkor ne olvass engem! Látod rajtam kívül is vannak emberek akik hosszú hosszú idő és picsogás nélkül letették! Vannak menthetetlenek és a pasik bizony nem szeretik a picsogó csajokat! Béke :-)

65042. R.Reni05 (válaszként erre: 65038. - Magdol)
2023. jan. 28. 20:32

Szia! Köszi szépen a bíztatást már jobban vagyok! Csak nem a megfelelő embernek írtam itt.. nagyon nem csípem az ilyen fellengzős ki ha èn nem,

mindent jobban tudok típusú embereket! De Neked köszönöm szépen a tàmogató leveledet!

Velem is amúgy ugyan ezek vannak amiket írsz, de bele törődtem és elfogadtam! Ìgy mintha könnyebb lenne!Gratulálok a 27 napodhoz

az màr majdnem egy hónap!:) Bizony itt már tényleg nem szabad feladni!

65041. c155a075a0 (válaszként erre: 65040. - Magdol)
2023. jan. 28. 16:08
Én is azert tettem erre az időszakra mert ilyenkor megválaszthatom a munkám illetve szabizhatok. Veszélyes üzem a munkám így nem jó szédülve izzadva "megtébolyulva" melózni!
65040. Magdol (válaszként erre: 65039. - C155a075a0)
2023. jan. 28. 15:36
Abban a "szerencsés helyzetben" vagyok, hogy a munkámból kifolyólag, télen itthon vagyok. (kertész vagyok) Azért tettem erre az időpontra a leszokást. Mint írtam pár napja, én eleinte pár napig többek között, pl. nagyon szédültem. Azt olvastam, hogy az agy ilyenkor hirtelen nem tud mit kezdeni a sok tiszta oxigénnel, és azért szédül az ember. Egy szó mint száz, annyira rosszul voltam, hogy nem tudom, hogy dolgoztam volna.
65039. c155a075a0 (válaszként erre: 65038. - Magdol)
2023. jan. 28. 15:19

Ügyes vagy minden tiszteletem a tiéd!

A szelsőséges "viselkedés" szerintem elmúlik 3-6 hét alatt! Én néha olyan voltam mint aki részeg, máskor meg mint akinek leesett a vércuor szintje plusz hangulatingadozás!

Szerintem szép lassan visszakapja az agyunk a neki kellő oxigent és ez a "mellékhatás".

Nekem már elmúlt a 17.-napon.

Nem is tudnék dolgozni ilyen mellékhatásokkal amik voltak!

65038. Magdol (válaszként erre: 65013. - R.Reni05)
2023. jan. 28. 15:11
Ne izgulj ha depressziósnak érzed magad, létezik! Ez van nálam is. Pont ebben a pillanatban is, azért jöttem most ide olvasgatni, hogy erőt gyűjtsek. Nem azt mondom, hogy minden nap, de sokszor nincs kedvem semmihez, és senkihez, szinte sírni tudnék, hozzám se lehet szólni. Máskor meg úgy fel vagyok dobva, hogy madarat lehetne velem fogatni. 27 napja nem cigizek. Nem használok semmilyen segédeszközt, csak az akaratomat. Na meg cukorkát, nyalókát, rágót :) Néha nagyon elfogy az akaraterőm, de arra gondolok, ha már eddig kibírtam, nem szabad feladni!
65037. R.Reni05 (válaszként erre: 65036. - C155a075a0)
2023. jan. 28. 13:14
És szerinted! Mi a valódi segítség?
65036. c155a075a0 (válaszként erre: 65035. - R.Reni05)
2023. jan. 28. 10:13

Értem!


Nem beszólni akartam!

De szerintem a leszokni vágyók java csak kibúvót keres nem valódi segítséget aztán pedig ráfogja valamire holott csak egyszerűen nincs igazi elhatározása (ha pedig ez nincs meg akkor vehetsz te könyvet, tapaszt bármit de nem fog menni).

30év után erős dohányosként is megy ez csak akarni kell!

65035. R.Reni05 (válaszként erre: 65030. - C155a075a0)
2023. jan. 28. 09:00
Azért mert nem mindenki olyan erős mint te! Van aki minden mankó nélkül akar leszokni egy 1300ftos könyvel és nem az 5-6 ezer ftos tapaszokkal! Úgyhogy ez hülyeség amit írtàl hogy könyvre költeni! Inkább költöttem a könyvre mint nikotinos tapaszra csak így sokkal sokkal nehezebb! És akár hiszed akár nem a könyvben vannak marha jó dolgok amiket mint dohányos soha nem tudtàl volna meg ha nem olvasod!
65034. Napsugár8 (válaszként erre: 65031. - Anita511)
2023. jan. 28. 08:56

Nem baj! Ha úgy érzed, szükséged van valami mankóra, akkor használd! Idővel majd azt is leteszed, ha úgy tekintesz rá, mint a bokatörött ember a kezében levő mankóra: csak addig, míg nélküle is képes leszel járni. Majd azt is fokozatosan hagyod el, és akkor már teljesen szabad ember leszel!

Csak csináld! Ne hagyd abba, bármi is történik! Menni fog az! Neked is! :))

65033. Napsugár8 (válaszként erre: 65032. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 08:51
jav: "én sem könyvből szoktam rá = én sem könyvből szoktam le..." :))
65032. Napsugár8 (válaszként erre: 65030. - C155a075a0)
2023. jan. 28. 08:50
Én is 43 évig szívtam, napi másfél dobozzal. Én sem könyvből szoktam rá, különböző praktikákat találtam ki, hogy vége legyen. Hát ezeket a praktikákat szedtem csokorba, és írtam le itt egy cikkben. Ennek lassan 13 éve, semmi segédanyagot, semmi pót-akármit nem használtam. A módszer működik.
65031. Anita511 (válaszként erre: 65022. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 08:25

Köszönöm szépen!

Meg kell próbálnom. Igaz az iqosra simán átálltam, de ezt a bogyót azért akartam beszerezni, hogy ne is kívánjam meg, ne essen jól, mert az unalmas melóhelyen alig bírom ki.

65030. c155a075a0 (válaszként erre: 65029. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 08:18

Valakinek biztosan segít a többiek pedig ráfogják a könyvre a sikertelenséget?

(és miközben olvas addig is a cigire gondol).


Elhatározás és akarat nélkül nem lehet leszokni!

Ha pedig van akarat akkor miért könyvre költeném a pénzem leszokás utáni rehabilitáció helyett? (testmozgás, gyümölcs, stb stb).


Igen, magamat állítanám példának (lehet arcoskodásnak érződik)! Sokat szívtam de elhatározással befejeztem!

Le kell tenni és kész!

65029. Napsugár8 (válaszként erre: 65028. - C155a075a0)
2023. jan. 28. 07:22
Nem is az segít, hogy ezt-azt olvas, hanem ha az olvasottakat elkezdi alkalmazni a gyakorlatban!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook