Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
65088. Magdol (válaszként erre: 65081. - Napsugár8)
2023. febr. 10. 16:05
Olyan egyszerűnek tűnik, remélem erős leszek! Három napot leszek ott, nagy lesz a kísértés. :)
65087. Magdol (válaszként erre: 65085. - C7e2a207e8)
2023. febr. 10. 16:04
Nálunk az egész család cigizett. Az még lehet, hogy annyira nem is befolyásolt volna, de később a haveri társaság már annál inkább. Tinik voltunk, minden haverom, barátnőm cigizett, ciki volt nem cigizni. Persze így már utólag okosabb az ember. Gyorsan függővé tud válni az ember. Aztán meg jönnek a gondok-bajok, és arra fogjuk, hogy idegesek vagyunk, és azért cigizünk. Mindig keressük a kifogásokat, hogy miért nem tudunk leszokni. Vagy épp miért nem akarunk. Legalábbis nálam így volt.
65086. Magdol (válaszként erre: 65082. - Groot)
2023. febr. 10. 15:55
Drága jó anyukám menthetetlen. 10 éve kapott egy agyvérzést, fél oldala le volt bénulva, éppen hogy csak rendbe jött. Jobb kezét alig-alig tudja mozgatni, és biceg, de ez se tántorítja el, ugyanúgy cigizik tovább. Nem lehet beszélni vele. E cigiről hallani sem akar. Édesapám is gégerákban halt meg, de még ennek hatására sem hagyja abba.
65085. c7e2a207e8
2023. febr. 9. 22:03

Nem dohányoztam soha.

Azért gyerekkoromban kipróbáltam... hát az valami borzasztó volt.

Gyakran foglalkoztatott a kérdés, vajon miért kezd el dohányozni az ember.

Annyira jónak találja, és utána nem tud meglenni nélküle?

Dolgoztam egy munkahelyen, ahol minden nő dohányzott, de egyik férfi sem. Fújták, mint a gyárkémény.

Akkoriban még lehetett cigizni az irodákban.

Annyira büdös bagószaga lett a hajamnak, a ruháimnak, minden bevette a füstszagot.

Hazaérve éreztem csak igazán a füstszagomat, vittem magamon a lakásban mindenfelé.

Alig vártam, hogy megszabaduljak a benti ruháimtól.

65084. 654268ce3d (válaszként erre: 65080. - Magdol)
2023. febr. 9. 20:59
egyébként ha elég intelligens az illető, akkor meg sem fog kínálni... engem senki nem kínál! amilyen drága amúgy sem szeretetszolgálat senki.
65083. 654268ce3d (válaszként erre: 65080. - Magdol)
2023. febr. 9. 20:55

szia! nekem a férjem dohányzik. nem egyszerű! az elején nem mentem ki vele, mikor rá gyújtott! mondtam hogy megvarom itt bent a melegben, fagyoskodjon egyedül 😇 nem sértődött meg vagy ilyesmi...

most már kimegyek vele, de még mindig nehéz, úgyhogy most eldontotem hogy megint nem. mínusz 10 fok van! a nehéz meg az is, hogy én takarítom utána a csikkeket, ezért ott a kísértés. de inkább kidobom őket mint hogy bámuljam.

szóval nem lehetetlen! mikor a mamamnak volt a temetése, akkor elszívtam itthon másnap 1.5 szálat. azóta sem,nem volt jó.

ma van a 100.napom egyébként! az orrom fogom február végefele megvizsgslzatni, a háziorvos nem tudott érdemben segíteni. mentolos cukorkát és orrkremet javasolt, illetve mentolos inhalációt. majd kipróbálom, de előbb a fül orr gégész.

nem biztos hogy tudtam segíteni neked, de en ezeken megyek keresztül.

65082. Groot (válaszként erre: 65080. - Magdol)
2023. febr. 9. 20:40

Engem már többször kínáltak, két szót kellett kimondani: köszönöm nem.

Amikor anyukád rágyújt, csúnyát írok de képzeld el hogy mennyi füst megy a tüdejébe és nem kap oxigént rendesen. Talán még őt is sikerül lebeszélned. Vagy vigyél neki ajándékba finom ízű nikotinos e cigit, hátha átszokik, azt azért könnyebb csökkenteni nikotinban.

65081. Napsugár8 (válaszként erre: 65080. - Magdol)
2023. febr. 7. 14:49
Egyszerű! Büszkén! vissza utasítod, mondván, te már x ideje egyetlen szálat sem szívtál el, és elkezded neki (=magadnak!) ecsetelni, mennyivel jobban érzed magadat azóta... ezzel eltereled a szót a kínálásról
65080. Magdol (válaszként erre: 65079. - Fjudit2)
2023. febr. 6. 19:35
Még nem kerültem olyan szituba, hogy kínáltak volna cigivel, fogalmam sincs, hogy reagálnék, meg tudnám-e állni, hogy ne fogadjam el. Te viszont nagyon ügyes vagy! Jövőhéten majd kiderül, ugyanis anyához elutazok pár napra, és ő nagy bagós. Húúúúúú, na majd akkor kiderül, hogy mennyire vagyok kemény! Most itt dicsérgetem magam, aztán meg jön a koppanás. Tippeket szívesen elfogadok hogy tudjak majd ellenállni neki!
65079. fjudit2 (válaszként erre: 65078. - Magdol)
2023. febr. 6. 15:29
Nagyon örülök Magol! Én használok ugyan...........13-dik nap , most fogyott el egy doboz tapasz (7 db-os) már csak felet raktam fel, volt, hogy 2 napig is fent volt, szerintem ez csak placebo nálam. :) Rágóból a 30 db-ból 10 db!!! Én is nagyon büszke vagyok magamra, már nem szenvedek, csak néha gondolok rá. Voltam társaságban, ahol kínáltak cigivel, büszkén elutasítottam, néztem, hogy dohányoznak. Jó úton járunk, nem fog elmaradni a siker. Én is mondogatom, hogy én így szeretném, senki nem kérte, én elhatározásom, 45 év után. További sok sikert neked, és mindenkinek!
65078. Magdol (válaszként erre: 65075. - Fjudit2)
2023. febr. 5. 20:36

Elkezdtem olvasni. Sok mindenben magamra ismertem. Viszont vállon veregettem magam, mert annyira nyomorúltnak és bénának éreztem magam, hogy mennyit kínlódok a leszokással, míg ez a blog író, sokkal jobban szenved. Én tőle, bár beképzeltnek tűnhet, de sokkal jobban bírom. Pedig azt hittem, hogy nálam jobban senki nem szenved! Ez most adott egy kis löketet, hogy lám, nem is vagyok olyan gyenge, és béna, és szerencsétlen, és sorolhatnám. :) Holnap folytatom az olvasását.

Most már tényleg majdnem teljesen elhiszem, hogy nagyon kemény vagyok, hisz 30 év dohányzás után egyik napról a másikra letettem a cigit, és nem használok semmilyen segédeszközt. Remélem hamarosan eljön az a nap, hogy nemcsak majdnem, hanem teljesen elhiszem, hogy kemény vagyok. 1 hónap és 3 napnál járok. Nyilván nem szabad elbíznom magam, még bármi megtörténhet, de igyekszem elhessegetni ezt a gondolatot.

65077. 654268ce3d (válaszként erre: 65066. - 654268ce3d)
2023. febr. 5. 19:38

Kipróbáltam: ugyan nem csuklottam tőle de azért éreztem a hatást.

a tabletta tovább tart, de ez is mentolos. azt írja, 1mg 1 fújás, ami érződik is.

lassan 100 napos leszek, elegem van. már nem szívesen foglalkozom ezzel a témával, ugyanakkor elengedni sem tudom.

valaki érzett még ilyen kettősséget? 😵

65076. 654268ce3d (válaszként erre: 65073. - Magdol)
2023. febr. 4. 10:34
szia! büszke lehetsz magadra!
65075. fjudit2
2023. febr. 3. 10:24
[link] Az olvasnivaló lemaradt!
65074. fjudit2
2023. febr. 3. 10:21
Csodás napot, nálunk hull a hó, Győrben. Hoztam egy kis olvasnivalót, még én sem értem a végére, hátha segít a most leszokásban levőknek. Kitartást, nekem a 10-dik tiszta napom a mai, büszke vagyok magamra, fél tapasz van, ez kell még.
65073. Magdol (válaszként erre: 65072. - Vidéki3)
2023. febr. 2. 20:31
Uhhhh megnéztem a kalkulátort. Eddig el nem szívott cigik száma 640 db. Ez naggyon durvaaaa. Most kezd tudatosulni bennem, hogy basszus..........Sose számolgattam, nem is akartam tudni róla, hogy hány szál cigit szívok el egy hónapban.
65072. vidéki3 (válaszként erre: 65071. - Magdol)
2023. febr. 2. 20:20
Elismerésem! Nem vagy beképzelt, lehetsz büszke. Minden óra, nap, hónap nyereség, nem csak pénzben. Ma mondta egy ismerős, más az arcom és a viselkedésem. Dohányos ismerőssel nem találjoztam, de nagyon büdösnek erzem utcan és pl.ha valaki felszall buszra, villamosra. De liftben is negerzem, ha dohanyos volt epp előttem. dohanyzas.hu kalkulâtor fül mutatja az eredményeket.
65071. Magdol
2023. febr. 2. 20:07

Ma van 1 hónapja, hogy nem gyújtottam rá! Soha nem gondoltam volna, hogy eljutok idáig! Nem szeretnék beképzeltnek tűnni, de nagyon büszke vagyok magamra! Még most se érzem túl könnyűnek, sokszor rámjön a sóvárgás, de már jól tudom kezelni, nem olyan nehéz mint az első pár nap. Viszont fogalmam sincs, ha dohányzó ismerőssel találkoznék, és megkínálna, ellen tudnék-e állni?

Lusta vagyok visszakeresni, valaki egyszer leírt egy linket, ahol meg lehet nézni, hogy eddig hány cigit nem szívtam el, mennyit spóroltam, stb. Leírná mégegyszer? Előre is köszönöm!

65070. Regin_a
2023. febr. 2. 17:00

Saját tapasztalat hogy hiányzik a megszokott mozdulatsor

Már nagyon régen nem tudőzöm le, mert bele is halnék, de pöfékelve szivom

Abbahagytam egy hétre, és nagyon hinyzott a mozdulatsor, ami vele jár

Szoval ne csak a nikotin, kátrány stb hiányára gondoljatok

két hetes erős köhögős megfázás , fertőzés sokat segit a leszokásban :)

65069. vidéki3 (válaszként erre: 65064. - Mancini)
2023. febr. 2. 12:34

Ha eléggé elszánt vagy, a siker sem marad el.

Egyénenként változó.

Többeket, több helyen olvasva: általánosságban jellemző 3 nap, 3 hét, 3 hónap. (Mondhatni, ezt tapasztaltam.)

31-én telt el 5 hónap. Megszokás még jelentkezik, evés után nyúlnék a polcra. De nincs ott semmi ;-). Alvászavar épp megint van, lehet a közeledő telihold miatt.

65068. Napsugár8 (válaszként erre: 65064. - Mancini)
2023. febr. 2. 10:47
No ezek a legnehezebb időszakok! De minden egyes órával tovább bírjátok, annyival közelebb a teljes győzelem!
65067. Napsugár8 (válaszként erre: 65065. - Groot)
2023. febr. 2. 10:46

Gratulálok! Akkor már igazán túl vagy rajta. Szerintem nyugodtam elmondhatod, hogy leszoktál a cigiről.

Most már erről a mankóról következik. Ha akarod. És miért is ne akarnád? Hiszen valahol tudat alatt még mindig a cigihez kapcsolódsz általa!

65066. 654268ce3d
2023. febr. 1. 19:24

sziasztok!

megjott a spray 🙂 még kb 56db van a tablettábol ami 1.5mgos (azóta ezt már nem forgalmazzák csak a 2mgost... hm...),aztán jöhet.

két doboz van a sprayből egyébként, úgy gazdaságosabb az ára. lehet én is túl tankoltam belőlük 🧐 meglatjuk.

kitartást kívánok mindenkinek!

65065. Groot (válaszként erre: 65059. - Napsugár8)
2023. febr. 1. 16:30

Vasárnap lesz az első évfordulóm. 🙂

Az e cigit még szívom, de kiderült hogy túl sok liquidet vettem. Úgy gondoltam akkor hogy karácsonyig kitart, utána hogy tavaszig, de úgy tűnig nyárig is elég lesz.

65064. Mancini
2023. febr. 1. 08:43
Na, már 48 órája kitartok, hogy látjátok, ahogy telik az idő egyre jobb lesz?
65063. 654268ce3d (válaszként erre: 65060. - Mancini)
2023. jan. 31. 16:06

szia! én a tapasszal 3 éve leszoktam 3 hónapra, úgyhogy ajánlom. az az én hülyeségdm volt, hogy túl hamar hagytam abba és inkább újra ragyujtottam!! 🤬

most a minitabot használom, de nem hagyom abba olyan gyorsan. fokozatosan csökkentem, most rendelt a férjem nekem még 60dbot illetve egy ilyen sprayt, amit írtál. nagyjából ennyi. nekem a rágó is gyomorsavat csinál, ezért csínján bánok vele (mármint, bármilyen rágó) de jó mentolos. kíváncsi vagyok majd nekem mi lesz a tapasztalatom vele! 👍

65062. Napsugár8 (válaszként erre: 65060. - Mancini)
2023. jan. 31. 14:30

Nem tudok rá mondani semmit.

Én mindenféle segédeszköz nélkül szoktam le, csak úgy, szépen-lassan, naponta néhány szállal kevesebbet.

65061. fjudit2 (válaszként erre: 65060. - Mancini)
2023. jan. 31. 14:11
Én a tapaszt használom, első napokban az egészet, három napja felezem, utána negyedet fogok felragasztani, és szépen telik az idő..........majd nem kell! Eltelt egy hét, viszonylag jól bírom, egyébként az első napokban a megszokás, a mozdulatok hiányoztak, nem a cigi!Kitartást!
65060. Mancini (válaszként erre: 65059. - Napsugár8)
2023. jan. 31. 08:31
A Niquitin tapaszról mi a véleményed? Ezt a Nicorette spray-t használom, de az olyan gyomorsavat csinál, hogy rettenetes..
65059. Napsugár8 (válaszként erre: 65058. - Mancini)
2023. jan. 31. 07:52

Olvass vissza, rengeteg jó tanács, ötlet, segítség található már itt. Sőt, sokan már nincsenek is az oldalon, akik sikerrel leküzdötték.


Én a fokozatosan leszokok, és nem az azonnal leteszem módszert választottam. Egy varázsmondattal kezdtem:

"Még 5 percet bírj ki!" :))

Adatlapomon találsz egy cikket, ahol leírtam, hogyan csináltam.

Egyetlen titka azért van: soha ne add fel! Bármi is történik: mindig folytasd!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook