Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diploma vs. szakma - megéri váltani? fórum

Diploma vs. szakma - megéri váltani? (beszélgetős fórum)


1 2
38. ,zumba
2022. márc. 4. 20:19
Én sem szeretném, hogy a fodrászom egyik hónapban fogadna, a másikban azt mondaná, hogy bocsi, most nem dolgozom, csinálj amit akarsz.Ha keresnék újat, nem mennék hozzá vissza többet.
37. Channa* (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2022. márc. 4. 20:14

Úgy látom, hogy nincs gondjuk ezzel, nem ebből élnek.

Nincs annyi vendégjük, hogy naponta kelljen fogadni őket.


A műkörmös (unokahúgom), pl. azt a néhány "vendégét", beosztja, hiszen nem kell minden nap új köröm, ha jól gondolom. Én csak lakkozom, de elég hetenete egyszer megtennem, a műköröm azért tartósabb. A vendégei a barátnői és kolléganői jellemzően.


A fodrász (másik unokahúg) szintén így van. Ő általában szombaton délelőtt szokta a vendégeit fogadni. Neki sincs sok és ugye a hajat sem naponta vágatjuk, stb.

Ő hozzá szomszédok, ismerősök járnak.


Ez nekik hobbi. Ha úgy döntenek, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni, akkor többet nem fogadják a vendégeiket.



sajnos manapság nagyon béna fodrászok vannak, ezért én is gyakran váltogatom őket.


Régen, amikor ifjú lányka voltam 6 évig ugyan ahhoz a fodrászhoz jártam, majd gyes alatt volt a házunkban egy fodrász lány ő minden héten megcsinálta a hajamat és a körmeimet. Ezt nagyon szrettem:DDD

Aztán elköltözött és lett egy új, akihez jártam 10 évig. Sajnos azóta 2 vágás után keresek egy másikat.:(

36. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 15:40

Szerintem nagyon jó, hogy meg akarod valósítani magad, de el sem tudom képzelni, hogy menne bármelyik munka is kisgyerekek mellett, már ha nem csak hétvégén akarsz velük foglalkozni. Szerintem elég nehéz a fix vendégkör kialakítása, tehát az első években bármikor be kell vállalni a munkát. Én mondjuk pont nem vagyok egy "ősanya" típus, de még így sem hiszem, hogy ez egyszerű dolog.

Persze nagy kérdés, hogy mennyi a segítséged, mert a vendégek nem repesnek,ha lemondasz egy időpontot, mert beteg a gyerek. És hát mindkét szakmában vannak olyan pillanatok, amikor emberileg sem teszi meg az ember, mert sokan kimondottan fontos események előtt mennek. Mert mondjuk lenőtt hajjal, frizurával elég rosszul nézne ki egy menyasszony :D.

Úgyhogy szerintem mérlegelj, majd kövesd az álmaid, de tudva, hogy egy sulit elvégezve még egy kezdő senki leszel pár évig, és rengeteg energiád megy rá a gyakorlásra, ha ez neked OK, akkor rajta :)

35. levarosbukta (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2022. márc. 4. 15:32
Persze hogy megoldják, mert nincs más választásuk. Kénytelenek.
34. Sz123
2022. márc. 4. 12:44
Alapvetően egyetértenék veled, egy jó szakmával többre mész, mint egy diplomával (mondom úgy, hogy diplomám és szakmám is van). Viszont én a műkörmözést hanyagolnám. Az én ismeretségi körömben rengetegen kezdtek el ezzel foglalkozni, míg otthon voltak a gyerekkel. És páran nagyon ocsmány körmöket csinálnak (nem a minta nem tetszik :), csak létszik, hogy ferde a köröm, gyulladt a körömágy, ilyenek). Viszont mennek hozzájuk, mert ők 1500-ért dolgoznak. Azt akarom ezzel mondani, hogy nem csak normál konkurenciád lesz, hanem sokan csak az árat nézik. A fodrászatban nagyobb lehetőséget látok, csak ott meg idő az ügyfélkör kiépítése, meg sokba kerül elindítani egy vállalkozást.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2022. márc. 4. 11:52
Szerintem sem optimális kisgyerekek mellett olyan munkát vállalni, amit akkor kell végezni, amikor a gyerekek jellemzően otthon vannak. De mások is megoldják.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Channa*)
2022. márc. 4. 11:50
Azért a fodrász valamennyire bizalmi állás, ahol nem lehet megcsinálni, hogy csak akkor fogadom a vendéget, ha épp pénzre van szükségem. Aki igényes erre, nem váltogatja a fodrászát, hanem rendszeresen és ugyanoda jár. Nem tudom, hogy az ismerőseid hogyan oldják meg, hogy csak akkor vállalják, amikor kedvük van hozzá.
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2022. márc. 4. 11:11
lehet csinálni, ha a társ partner, de nehéz, mert a vendéghez kell alkalmazkodni. Akinek már sok vendége van az megteheti h akkor dolgozik, amikor akar, de az elején mindent el kell vállalni szerintem
30. levarosbukta (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 11:03
Sajnos akkor marad a megalkuvás. Mind a műkörmös, mind a fodrász szakma jellemzően délutáni, hétvégi szolgáltatás. A gyerekek miatt ezzel ott vagy ahol a part szakad. A mi házunkban van egy műkörmös csaj, sokszor még este 9-kor megy el az utolsó vendége.
29. andi6020 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 11:02

Sok. Az utóbbi hónapokban mindig máshoz megyek, keresem az "igazit".

Sok fiatal kislány elmegy és elvégez egy OKJ képzést, bevásárol alapanyagot az Ázsia centerben, aztán várja a csodát.

Normális alapanyaguk sem minőségben, sem választékban nincs, a munkát vagy összecsapják, vagy rettenetesen "bénák", amit lassúsággal kompenzálnak, továbbképzésre vagy az időt sajnálják, vagy a pénzt (vagy mindkettőt), és még sorolhatnám.

Szóval hiába van kis túlzással minden sarkon körmös, ha jót nehéz találni.

2022. márc. 4. 10:55

uhh szegény, nagyon sajnálom!!



Igen, egyre több helyen divat ez a mediátorság, egyik volt kollégám is ezt csinálja külföldön, jogász amúgy.


Azt se értem h miért lehet előfeltétel ez a fajta diploma, ami neked van, ehhez a továbbképzéshez. Semmi köze egymáshoz. Úgy lenne jó, hogy már dolgozol vmi hasonlóban évek óta, idevágó diplomád is van és erre szeretnél továbbmenni.


Csak amiatt kérdezem, mert lehet engem érdekelne :D igazgatásszervező vagyok, évek óta ebben is dolgozom stb stb.


Főállásként lehet ebben elmenni dolgozni valahova alkalmazottként? Vagy, hogy működik? Mennyire vagy itthon szükség ilyesmire? Mondjuk szerintem sokkal jobban megéri, olcsóbb, mint a per és az ügyvéd.

27. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 10:54

Én csak fodrászról tudok nyilatkozni.

Sajnos ott is van sok kókler.

26. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 10:53

Igen, odaértem később;)


Részemről, én szeretem a biztosat, azaz a fix fizetést, ami fillérre be van jelentve és tudom, hogy minden hónapban megkapom x napon azt az összeget, így én biztos, hogy nem tanulnék ki olyan szakmát, ami nem biztosítja ezt, azaz akkor van bevételem, amikor van vendégem, mellette viszont minden hónapban ki kell fizetni a helység bérlést, alapanyag, stb, azaz nem biztos, hogy fedezi a bevételemet a kiadásom, ami számomra bizonytalan...


Én jellemzően a biztonságra törekszem, és még így is vannak buktatók. Persze, az hozzá tartozik, hogy én azt csinálom, amit szeretek csinálni.

És azt is tudom, hogy ez azért van, mert mindig én voltam a "család fenntartó", mert mindig többet kerestem a férjemnél.


De, én pl. most is tanulok egy ülős munkát, azaz inkább tudás frissítésnek nevezném. A célom az vele, hogy esetleg mellékállásban tudjak ilyen munkát vállalni, és ha esetleg bármiért nem lesz fix állásom, akkor tudjak pénzt keresni, hasonló körülmények között...

2022. márc. 4. 10:49
Amíg pénzed lesz az új szakmából sok idő, ügyfélkört építeni is stb. Abból biztosan nem fogsz tudni megélni az elején és bevételt se fog úgy hozni. Én megtartanám vmilyen szinten azt, amit felépítettem és fokozatosan váltanék.
2022. márc. 4. 10:49
Diplomás, szellemi munkás vagyok. Monitorba bámulok napi 7-8 órát. Fizetés egész jó, rutinból csinálom, de nem érdekel. Egyáltalán nem érdekel! Váltanék, ha tudnám mit szeretnék. Már annyira belefásultam, hogy ötletem sincs, mit szeretnék. Azt csináld, amit szeretnél!
2022. márc. 4. 10:48

Andi, köszi! Tényleg sok a kókler? Máskor, mástól is hallottam már, de akkor a hír igaz ezek szerint...

Csillagszem igen jó, maga a végzettség is nagyon jó, tulajdonképpen nevezik "békéltetőnek" is, a szemben álló felek fordulhatnak mediátorhoz peren kívüli megegyezés gyanánt és akkor nem kell ügyvédhez, bíróságokhoz járni, várakozni. Peren kívüli megegyezés, melyről egy bírósági ítélettel megegyező okiratot kapnak az ügyfelek. Leginkább közlekedési baleseteknél, válásoknál, illetve kisebb szabályszegéseknél használják. A fő gond vele: nem dolgozhatok benne :(((. Ugyanis, a képzés VÉGÉN közölték, hogy csak az vetetheti fel magát a névjegyzékbe, akinek van 5 év tapasztalata az eredeti szakmájában. Magyarán mondva ez az én esetemre lefordítva 5 évig kellett volna egy levéltárban poshadnom, mint történelem szakos bölcsész, hogy gyakoroljam ezt a mediátori hivatást. Nonszensz. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Felvételi feltételeknek pedig megfeleltem (bölcsész előképzettségűek is jöhettek, de voltak szociológusok, politológusok is közöttünk). A fél csoportnak így bukta lett ez a végzettség, fel is szólaltunk ezügyben, de nyilván feleslegesen, mert ez már nagyon a végén volt, valamelyik utolsó órán. Azért úgy lett volna korrekt, ha ezt közlik is az elején az emberrel, nem csak felnyalják a lóvét...

2022. márc. 4. 10:39
Köszi Channa, de már 2x is leírtam, hogy 2 állás nem megy egyszerre. Egy főállás maximum, 6 és 4 éves gyerekeim vannak, 4 fős családunk van, önálló háztartást vezetek. Ez max a 20-as éveimben működött volna, amit írsz.
21. Channa* (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. márc. 4. 10:27

Szerintem is így lenne jobb.


Van több ismerősöm, akik ezt teszik.


Az egyik fodrász melót vállal hétvégére (van neki kis fodrászata a házuknál), a másik műkörmös melót (ő is kialakított a lakásban egy sarkot, ahol tudja ezt csinálni.


Van fix bejövőjük és akkor vállalnak munkát, ha kedvük van hozzá vagy idejük, kell a plusz bevétel, stb.


A műkörmös heti 40 órában pénzügyi vezető, a fodrász pedig főállásban szintén pénzügyi területen dolgozik.


Illetve a fiam IT területen helyezkedett el (mert ugye voltak gondok a vendéglátással), és mellette vendéglátózik ha olyanja van (még nem volt;))

2022. márc. 4. 10:17

A kérdésre pedig szerintem abba vágj bele, amihez kedved van. De azzal gondolom tisztában vagy, hogy a körmös és a fodrász is nem család és gyerekbarát munkaidőben dolgozik.


Én inkább részmunkaidős főállást keresnék és mellette csinálnám kiegészítésként magánvállalkozásban.

19. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 4. 10:09
látom már, szakirányú továbbképzés :)
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 10:07

általános- és igazságügyi mediátori


hű ez jónak hangzik, hol végezted és milyen szintű képzés?

17. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 09:57

Akkor fordítsunk a felálláson: tanuld ki a műkörmöst, majd valamelyik fordrász üzletben bérelsz akkora helyet, ami neked kell, és elég. Ez esetben gyorsabban kialakult a fodrász vendégkörére alapozva a saját ügyfélköröd is. Bár (valószínű) az sem fogja kitölteni a teljes napodat.

Éppen ezért üres óráidban valakinek, akárkinek besegíteni történelmi kutatásokba, valami könyvhöz, tudományos értekezésekhez, bármihez... nem tudom hogyan megy ez. Ez a terület már nem annyira "papír-szagú". Csak mint ötlet merült fel bennem.

16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 09:36

Azt csináld, amit szeretnél. A magad életét éld, ne a szüleidét.

A diplomáidat később is hasznosíthatod.

De ha az említett két szakma körül kell választani, legyél inkább körmös. Igaz, hogy sok van, de rengeteg a kókler.

2022. márc. 4. 09:04
Ne gondolkozz! Tanuld ki a szakmát és majd hasznosítod ha itt az ideje. Az, hogy lesz egy szakmád is csak több lehetőséged lesz a megélhetésre.
2022. márc. 4. 08:34
Én nem váltanék, de az én vagyok és ennyi idős fejjel. Fodrász műkörmös meg amúgy sem.
2022. márc. 4. 08:30
Olyan sok időt nem öltem bele, mert az alapdiplomám fele megvolt (azt írtam, hogy ugye félbehagytam), ott volt egy olyan szemeszterem, hogy fél év alatt csináltam meg 2 év anyagát, hogy végre készen legyek :D, a másik kettő pedig 1,5 és 2 éves képzések voltak, de mellette folyamatosan dolgoztam és levelezőn jártam, plusz nem is tanultam nagyon, a szakdogámmal bíbelődtem, de kb ennyi, szóval olyan nagyon sok időt nem vett el. Akkor azt éreztem, hogy bebiztosítom magam több oldalról és biztosan megállok a lábamon, kezemben a tudás és a lehetőségek, de valahol a lelkem mélyén éreztem, hogy nem biztos, hogy jó úton járok, de ezt az érzést akkor nagyon mélyen elnyomtam magamban és ebben segítettek is nekem (szüleim, párom, párom szülei) még jobban elnyomni, hogy ne butáskodjak, ez lesz a jó nekem. Bíztam ebben, bíztam magamban is, elhittem, de mostmár rájöttem, hogy hiba volt. Szerettem ezeket a képzéseket, érdekeltek ezek a terülteket, de nem tudom magam ebben a körben elképzelni hosszútávon.
2022. márc. 4. 08:21

A racionális érvek mind ellene szólnak. Semmilyen hobbi szinten űzhető lehetőség nem tenne boldoggá?


Nekem furcsa, hogy ennyi időt öltél bele, hogy olyan területen szerezz végzettségeket, amik nem is érdekelnek. Ennyi erővel csinálhattál volna olyan diplomát, ami érdekel is, és nem ennyire papír- és monitorszagú.

2022. márc. 4. 08:18

Charlize, mint írtam van 2 kisgyerekem (ovisok), nem tudok 2 állást vállalni, csak egy teljeset. Most napi 9 órát dolgozom, és hidd el, hogy jobban kicsinált ez az utóbbi 3 év ülőmunka, mint bármelyik fizikai munka, amit eddig életemben végeztem. Igen, megcsinálnám, amit kér a vendég, ez szolgáltatás, nem az, hogy én rá akarnám erőltetni az akaratomat másra, itt azt kell megvalósítani, amit a vendég kér.

Béka-manó igen, ez így szenvedés. Elvégzem a munkám, de nem találok benne sem kihívást, sem örömöt és ez napi 9 órában kifacsar...

10. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 08:04

Én csak azt tudom, ha olyan munkát végzel amit szeretsz, az egy áldás és boldogságot hoz.


Ráadásul tudod mit akarsz. Tudod milyen sokan vannak akik szenvednek a munkahelyükön de fogalmuk nincs mit csinálnának szívesen?


Azonkívül bejutni a kozmetikushoz nekem 1-2 hónap, fodrászhoz 2 hét, de oda laptoppal megyek, körmös fiatal, kis faluban de oda is hónapokra előre be vagyunk írva ha délutáni időpont jó csak. Ebből én azt szűröm le hogy hiány van, főleg délután.

9. Charlize (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 4. 08:01

Egész nap szívni a port műkörmösként vagy ácsorogni fodrászként nem túl kellemes. Nem gondolom, hogy ezek könnyű szakmák. Ha idősebb leszel, nehezebb lesz visszatérni irodába. Plusz a vendég nem azt kérni, ami neked tetszik, akkor is van kedved megcsinálni?


Arra esetleg nem gondoltál, hogy mellékesben csináld a kreatív szakmákat az irodai főállás mellett? Vagy részmunkaidős irodai (pl. 6 órás) állás mellett? Reggel irodai, délután-este fodrász/körmös munka. Akkor ki tudnád alakítani a vendégkört, ha nagyon bejön, akkor meg feladod az irodait teljesen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook