Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit mondjak, ha sok diplomás között el kell mondanom a szakmámat és ez szorongást okoz? fórum

Mit mondjak, ha sok diplomás között el kell mondanom a szakmámat és ez szorongást okoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. ágica... (válaszként erre: 37. - Netona)
2023. máj. 22. 21:00

Ez is?


“Igazgatási ügyintéző vagyok“

81. ágica... (válaszként erre: 29. - Netona)
2023. máj. 22. 20:58
Gyerekek is vannak? A tiéid?🤣
80. ágica... (válaszként erre: 24. - Netona)
2023. máj. 22. 20:56

Ahh! Tehát már leérettségiztél!

Tudsz azért nagyokat mondani, ‘hallode! 🤣

Nah, olvasok még rólad. 😝

79. ágica... (válaszként erre: 1. - Netona)
2023. máj. 22. 20:50

Nem most fogsz érettségizni? 🤔

Félre értettem valahol valami?



“hogy közalkalmazott vagyok a hivatalban (segélyeket és egyéb támogatásokat intézek), és plusz pénz gyanánt mezőgazdaságban dolgozok maszek alapon.”

78. Imisz (válaszként erre: 66. - Netona)
2022. aug. 5. 15:24

Így már érthető. De eddig nem mondtad, hol kellett erről beszélned.

Amúgy meg, a pároddal élsz, ha neki jó vagy így másnak tényleg semmi köze hozzá, ha rokon ha nem rokon!

Magadnak akarj megfelelni, ne másnak!

Egyébként legközelebb ha ilyen eset adódna, mondd meg nyugodtan az igazat, de arra helyezd a hangsúlyt, hogy jó munkahelyed van, szereted a munkádat, jó a légkör, kollégák / főnök stb. A lényeg az, hogy szeresd amit csinálsz és nem az, hogy milyen végzettséggel rendelkezel!

Egyébként aki a munkád miatt lenéz(ne) annak arra miért fecsérelsz energiát? Az EMBERT kell nézni, nem azt, hogy mit dolgozik!

2022. aug. 5. 13:31
A diploma pedig nem presztízs. Nem leszel sem jobb, sem több, sem nagyobb tőle.
76. d3a0d82b9c (válaszként erre: 1. - Netona)
2022. aug. 5. 13:26
Azt ugyan honnan tudod, hogy mit gondoltak?
75. Csillagszem38 (válaszként erre: 71. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 5. 13:09
Nagyon furcsán reagálta ezt le. Nem is ertem
74. Csillagszem38 (válaszként erre: 66. - Netona)
2022. aug. 5. 13:02
A válást ünnepelték, ez komoly?? Te jóisten .. és ezeknek az embereknek a véleményére adsz? Ez nagyon gáz
73. K-né Zsóka (válaszként erre: 64. - Netona)
2022. aug. 5. 12:14
Meglehet, de az biztos, hogy egy dologban nem mondasz igazat, nem vagy diszgráfiás! Ha ez nem igaz, akkor a többi miért lenne az? Inkább önbizalmad nincs és most mi kellene megerősítsünk abban, hogy igenis te egy értékes, a társadalom számára hasznos ember vagy.
2022. aug. 5. 09:21
Abban az esetben ha intelligens elmerek között vagy azért nem kell szoronganod, mert ők helyén tudják kezelni a dolgokat. Ha bunkó paraszok közt vagy, akkor meg azért. Az intelligenciánk szintje nem a végzettségünk függvénye.
71. dfc04c70e4 (válaszként erre: 66. - Netona)
2022. aug. 5. 09:04

Miért pattogsz?

Idáig egyáltalán nem utaltál arra, hogy milyen apropóból kellett a munkádról beszélned. Nem vagyok gondolatolvasó. Honnan kellett volna tudnom, hogy egy válás ünneplésekor, szalonnasütés közben az asztalnál ülve folyt a beszélgetés? 😀


Kérdeztem valamit, amire láthatóan elég ingerülten válaszoltál. Az utolsó mondatod ingerültségről árulkodik. Te tudod, miért.

70. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Netona)
2022. aug. 5. 08:40
Hogy "más" mit csinál, az csak a "mást" minősíti. Nem lehet és nem is érdemes azzal foglalkozni, hogy mások mit gondolnak rólad. Megváltoztatni a véleményüket lehetetlen, megfelelni nekik meg értelmetlen. Mások úgyis mindig véleményt fognak alkotni a ruhádról, a hajadról, az alakodról, a munkádról, a véleményedről, az ízlésedről, a lakásodról, az autódról, a szóhasználatodról, és minden másról is. Ha ezen pörögsz, tönkre teszed magad.
69. globus (válaszként erre: 67. - Netona)
2022. aug. 5. 08:38

Mit vársz tőlünk egyáltalán?

Elmondtuk a véleményünket, egyéb vigaszt nem nyújthatunk.

Az látszik, hogy óriási törést okozott benned ez a kerti parti. Ha a képzettséget irigyled, csináld meg. Ha nem tudod, válogasd meg a baráti köröd. Suba subához, guba gubához. Mondom úgy, hogy nincs diplomám, tehát legjobb jóindulattal.

Mondjuk több diplomás ismerősünk van, akikkel jóban vagyunk, nekünk emiatt nincs problémánk.

68. Netona (válaszként erre: 56. - Charlize)
2022. aug. 5. 08:28
Mindenki hülye, csak aki a kakat törli fel, az az okos.
67. Netona (válaszként erre: 58. - Bichi)
2022. aug. 5. 08:27
Azért, mert te soha senkit nem néztél még le a munkája miatt, ezért más sem teszi ezt?
66. Netona (válaszként erre: 51. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 5. 08:25

Összejövetelen voltunk, a párom egyik rokona elvált és azt ünnepelték meg szalonnasütéssel.

Ültünk az asztalnál, és megkérdezték. Ezen mit nem lehet megérteni?

65. Netona (válaszként erre: 49. - Imisz)
2022. aug. 5. 08:23

Összejövetelen voltunk és rákérdeztek, hogy mit csinálok.

Mert mit kellett volna válaszolnom, amikor rákérdeztek normálisan? Semmi közöd hozzá te sxggarcú barom???

64. Netona (válaszként erre: 46. - K-né Zsóka)
2022. aug. 5. 08:22

Honnan?

Hát persze, unatkozok!

63. f6e17c1dbe (válaszként erre: 1. - Netona)
2022. aug. 5. 07:47
Valószínű a te munkád értékesebb és hasznosabb, mint amit sok diplomás végez. Mondom ezt úgy, hogy diplomám van, de soha nem szoktam ezt felhozni. Dolgoztam diplomával építőiparban, jártam ki az erdőre. Szóval amúgy nem az a lényeg mit csinálsz, az a lényeg, hogy szeresd. Az embernek nem szabad másokhoz hasonlítania saját magát. Ha pedig többet akarsz magadból kihozni, akkor tanulj, szerencsére a mai világban már nem kell 40 évet lehúznunk egy munkahelyen. 😊
2022. aug. 5. 07:44
Diplomások és nem diplomások közt is ugyanúgy vannak suttyók és jó emberek is egyaránt. Aki pusztán a munkája miatt lenéz bárkit, annak lehet akárhány diplomája, akkor is sötét.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Netona)
2022. aug. 5. 07:42
Azért tök józtak, és néztek össze, mert ennyiből fogalmuk sincs, hogy valójában mi a munkád. Közalkalmazott hivatalban. Ez gyakorlatilag bármi lehet, így nehéz rá jól reagálni.
60. Csillagszem38 (válaszként erre: 58. - Bichi)
2022. aug. 5. 07:18
Nem értem én sem a problémáját. Ha frusztralja H nincs diplomája, tessék továbbtanulni.
59. Amaunet (válaszként erre: 42. - Netona)
2022. aug. 5. 03:48

Miért vagy ilyen kishitű? Sokkal több van benned, mint gondolod! Ha nem vagy elégedett azzal amit elértél, akkor menj előre, tegyél azért, hogy ki tudd hozni magadból azt amit szeretnél.

Szerintem alul értékeled önmagad, azt, amit eddig elértél. Fiatal lehetsz, ha mások (feltételezett) véleménye ilyen szorongást vált ki belőled.

A te életed. Így akarsz élni?

Ha neked ez a munka megfelel, elégedetté tesz és meg tudsz élni belőle, akkor ne érdekeljen, hogy másoknak mi a véleménye erről.


Az első bejegyzésed olvasva egy verssor jutott eszembe. „A mindenséggel mérd magad!” (József Attila).

58. Bichi (válaszként erre: 18. - Netona)
2022. aug. 4. 23:00

Szerintem neked van bajod a munkáddal, és alapból szégyenként éled meg, és ezt simán bebeszéled magadnak.

Én még soha senkit nem néztem le a munkája miatt, és nem is értem, hogy egy hivatali, vagy mezőgazdasági munkán mi lenne, amit le kell nézni.

Ráadásul a legtöbb hivatalnok úgy pöffeszkedik a munkahelyén, mintha legalábbis ő lenne a kiskirály...

2022. aug. 4. 22:30
Diplomás közgazdász vagyok, amivel kitörölhetem a seggem, csak azért van róla papírom mert "unatkoztam" terhesség alatt.... mindemellett ügyfélszolgálaton dolgozom, másoknak segítek és qrvara nem számít a diploma, max 1-2 seggarcnak aki nagyra van magával. Ha szereted amit csinálsz akkor az a lényeg, légy rá büszke.... 🤷‍♀️❤️
56. Charlize (válaszként erre: 1. - Netona)
2022. aug. 4. 21:37

Na, lássuk, tulajdonképpen ki mit is csinál???

Grafikus: rajzol, feliratokat, logókat tervez. Ez alapból nem is diplomás munka.

Pszichológus: ő diplomás, de miből áll a munkája? Más sirálmait hallgatja. De jó neki… ja bocs, nem is.

Idegenforgalmi menedzser. Ez miez? Nyaralós utakat árul? Neki sem kell diploma hozzá. Vagy tévedek??? Persze attól még lehet neki…

Német nyelvtanár. Na bumm…

Előadóművész. Győzike is annak tartja magát, szerintem.

Stewardess: repülős pincérnő?

Ügyvéd. Hajajjj, volt férjem is az. No comment inkább.

Vízilabdázó. Jó sportoló. Ő csapatjátékos, nem nézhet le senkit!!!

Marketinges. Na, ez a közgáz ruhatáros szak sokszor.


Rendesen dolgozol, hivatal, szabályok, bürokrácia. Mellette másodállásod van. Le a kalappal!!!


Ma már a közszféra sem lébecolás, mint régen. Mindenki leterheltebb, egyre több feladat jut 1 emberre. Én is utaltam segélyt, nagyon komoly elszámolási rendszer volt hozzá.

2022. aug. 4. 21:11
Mi volt ez az összejövetel, osztálytalálkozó ?
54. dfc04c70e4 (válaszként erre: 53. - Csillagszem38)
2022. aug. 4. 20:37
Akkor már ketten várjuk a válaszát.
53. Csillagszem38 (válaszként erre: 51. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 4. 20:34
Nekem is ez lett volna a következő kérdésem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook