Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma vagy szakma? Melyikkel lehet manapság jobban elhelyezkedni? fórum

Diploma vagy szakma? Melyikkel lehet manapság jobban elhelyezkedni? (beszélgetős fórum)


28. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - Lilluska25)
2009. szept. 20. 14:47
hát 7 hónapja úgy tűnik, hogy nem volt értelme. :(
27. lilluska25 (válaszként erre: 26. - 06718ca650)
2009. szept. 18. 23:46
nah ennek azért csak van értelme..
2009. szept. 16. 12:42
én úgy csináltam, hogy érettségi, szakma, diploma. biztos ami biztos. :) de minek... :)
2009. szept. 16. 12:40
manapság sajnos mindegy milyen szakmád van, nehéz elhelyezkedni :(
24. lilluska25 (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2009. aug. 15. 15:20
de már ebböl is sokan vannak sajna
23. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - Lilluska25)
2009. aug. 14. 18:43
a mixer is jó,bár ha már mixer...akkor egy vendéglátós szakma is jól jön.. :)
22. mmacus
2009. aug. 14. 18:38
Ezt a kérdést lehetetlen megválaszolni, adott helyzettől függ. Férjemnek érettségije+szakmája van, nekem diplomám. Mindketten dolgozunk, végzettségünknek megfelelő munkakörben, és kb, ugyanannyit keresünk.
21. lilluska25 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2009. aug. 14. 16:57

én most a mixert akarom.érdekes lesz ez is 3

hónap és heti 1 alkalom 3 óra max..

20. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Ad96793c81)
2009. aug. 14. 16:02

Mint nekem a ruházati eladóim 5 hónap,egy héten egy alkalom ami 3 óra hossza,jah és németet,nem is angolt..németet tanultunk...és még abból is volt vizsga..:D nevetsées volt.

Ugyan ez megy most amin vagyok boltvezetőin,augusztusba indult..ésmár októberre meglessz a boltvezetői meg a péntárgépkezelői papir is,mert csak a papir..a tudás az minimális,bár én szerencsés vok,mert am is fehérneműs boltba dolgozok,szal gyakorlat meg minden megvan.:)

Szóval minden csak a pénzen múlik.:S

19. lilluska25 (válaszként erre: 18. - Ad96793c81)
2009. aug. 14. 15:41
az biztos...amire jártam az is csak 1 év volt,hol leszel te 1 év alatt jó pincér ???vagy akármi.
2009. aug. 14. 15:38
Azt is tudomásul kell venni, hogy az ember manapság nem ülhet a babérjain, mindig van mit tanulni, gyorsan változnak a dolgok, nem szabad lemaradni. A gyorstalpalók egyébként csak arra jók, hogy legyen papír, sokra nem megy velük az ember. Nehéz olyan tanfolyamokat találni ahol tisztességes képzést adnak.
2009. aug. 14. 15:33

nekem közgazdasági szakközépben szerzett érettségim van.

annak idején a gimi volt a menő, de ugye aki nem tanul tovább (fősuli vagy egyetem) az semmit nem ért a gimijével:(

Ezért is volt jó a szakközépiskola.

Én nem bántam meg. Ha nagyon akarnék még elmehetnék fősulira bármikor, az alap meg van.


Bucóka20: "sajnos" az érettségi a mai világban alapkövetelmény. Már szinte a takarítónőknek is megkövetelik:( Olyan, mint régebben a 8 általános volt az alap.


A cég, ahol dolgozom, összesen az 50 főből 3 van, akinek csak 8 általánosa van és ez jó arány. Még a fizikai állományú dolgozóknak is meg van ha nem is az érettségije, de valamilyen szakmája és nem gyorstalpalós.

2009. aug. 14. 15:27
Érettségi+szakma. Nekem bejött:)
2009. aug. 14. 15:23

én bánom h érettségim van (meg egy OKJ )de az érettségivel nem érek semmit,már akkor sejtettem h ugysem fogok továbbtanulni most meg már nem is tudnék,nincs pénzem rá sajna.


inkább egy szakma kellett volna.

14. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Martian)
2009. aug. 14. 13:21
Legalább nem csak én gondolom igy.:)
2009. aug. 14. 12:49
az érettségi tényleg fontos, az az alap, aztán lehet gondolkozni bármi máson
2009. aug. 14. 11:08

Erről a kérdésről jut eszembe,hogy barátom anno (2éve) nem érettségizett le,de szakmája sincs..de már beiratkozott egy heggesztő tanfolyamra,szóval azzal gond nincs,emelett dolgozik (keresis elég szépen),de nem ez a lényeg,hanem hogy nem tudom vele megértetni ,hogy az érettségire is szüksége van,hiába van szakmája,szerintem a szakma magába nem bir olyan nagy jelentőséggel mint a szakma+érettségi.Szerintetek?

Még,azért azt is figyelembe kell venni,hogy csak 21 éves,szal ha netán egyszer szakmát szeretne vátani,és elmenni egy OKJ-sképzésre amit nem a munkaügyi rendel el,oda meg mindenképpen kell az érettségi.

De nem tudom milyen módon tudnám meggyőzni az érettségiröl,csak 1 évet kellene járnia,azt is levelezőin akár.Csak ahhoz meg most szeptemberbe be kellene iratkoznia.:s

2009. aug. 14. 08:51

Ez függ szakmát, diplomától, és helyi kereslettől.

Ilyen általánosan ezt nem lehet meghatározni.

2009. aug. 14. 08:44
Nem tudom!
2009. aug. 14. 07:31

Sziasztok!

Szerintem a szakma akkor ér többet, mint a diploma, ha jó a szakember és önállóan tud dolgozni kizsákmányoló főnökök nélkül pl. asztalos. A diploma meg akkor jó, ha lehetsz kizsákmányoló főnök. Bár manapság friss diplomásként leginkább kávét főzni vesznek fel

2009. aug. 14. 06:57

Nagyon jó kérdés!!!


A munkáltatók elvárása ugyan, hogy végzettséged és szakmai tapasztalatod legyen, de fiatal legyél! Háááát...ez nem nagyon valósítható meg ☺

A kolleganőmet a diplomás papírjával együtt én tanítottam meg olyan nagyon sok szakmai dologra és gyakorlati gondolkodásra, hogy hihetetlen. Nagyon jó kapcsolatunk lett és mai napig mindenkinek hangoztatja, hogy tőlem tanult nagyon-nagyon sok mindent és ha én nem lennék akkor ma sem tudna sok mindent a szakmánkról ☺

2009. aug. 13. 23:59
Ez egy nehéz kérdés.A szakmunkát nem mindíg becsülik meg,a diploma miatt sok helyen többet lehet keresni,holott lehet amit tanult annak köze nincs ahhoz amit csinál.Pl:építészmérnöki diploma,és egy multinál manager mondjuk valamelyik élelmiszer osztályon.Szakmunka.Ott van pl a ruhaipar ,mondjuk ruhakészítő,megölik a multik,meg a kínai cuccok,és az egyebek.Ha ezeket készíti az ember szalagon azt nem fizetik meg,az egyedi gyártáshoz idő mire kiépíti az ember a kuncsaft körét,és még akkor se biztos a jó megélhetés.
6. lilluska25 (válaszként erre: 5. - Fragolka21)
2009. aug. 13. 23:38
nemvolt annyira konkrét a kérdés,általánosságban kérdeztem föleg..
2009. aug. 13. 23:36
Attól függ milyen diploma (villamosmérnök és kommunikációs szakember) és milyen szakma (fodrász és kereskedő). Így nem igazán értelmezhető a kérdés. Esetleg ennél többet írnál?
2009. aug. 13. 23:35
valahol olvastam, hogy egyre kevesebb szakmunkás van, és ebből nagy problémák lesznek később, mert nem lesz aki a mindennapi életben segítene nekünk pl.víz-, villany-, gázszerelés
2009. aug. 13. 23:35

Ja, az elhelyezkedés, az mindkettővel lehetetlenség. De eljön még az idő, hogy egy jó szakmával lesz becsülete az embernek.


előbbihez ami kimaradt, elhivatottság azért kell a szakmához is, ott se a papír megléte domináljon:)

2009. aug. 13. 23:33

szerintem diplomásból már Dunát lehet rekeszteni. És tisztelet a kivételnek, egyik rosszabb, mint a másik:(( Csak a papír volt a cél, nem az, hogy tényleg jó "szakember" legyen belőle:((


Egy jó szakmának nincs párja.

2009. aug. 13. 23:30
ua

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook