Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dietetikus és védőnő képzés fórum

Dietetikus és védőnő képzés (beszélgetős fórum)

2014. okt. 20. 08:31
Van olyan, aki nem régen kezdte a szülésznőséget Magyarországon? Érdekelne, valójában hogyan kezd egy szülésznő, tényleg évekig tévolról sem látja a szülészetet? És milyen beosztással dolgozik?
2014. okt. 20. 08:30
Neeem, mazo én sem vagyok, heti egyszer takarítok, csak nálam a nagyobb most kezdte az ovit, ami jelenleg, amíg be nem szokik reggel 8tól 3ig tart, utána mennem kell a kérésére, a kicsi meg most lesz 2, Ő két hét múlva kezdi a bölcsit, de csak heti 3 délelőtt. Ergo sulira nem sok idő van most. De mindegy is, mert ugye nem jelentkeztem, így fel sem vehettek. Ha bármit teszek, akkor februárban lehet és szeptemberben kezdődik.
2014. okt. 19. 22:52
Mondjuk az en lanyom reggel8tol este 6ig bolcsiben van tobbnyire. Szerencsere szereti es alig varja hogy mehessen, szoval ezzel nincs gond. A ferjem mikros kajat eszik estenkent, takarítani hetente egyszer szoktam, lehet hogy ez mar mas szamara elhanyagolasnak szamit de a ferjem nem panaszkodik. :-)
17. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - 67c772efc3)
2014. okt. 19. 22:44
En iden voltam 30, nem otthon tanulok es nem is otthon fogok dolgozni. Itt 11.5 oras egy muszak a szuleszeten, abbol kell heti harmat csinalni aztan a tobbi napod szabad. En tanultam otthon gyogytornat es baromi idegesito volt hogy nem volt kotelezo gyakorlat csak a harmadik evben. Ez így sokkal jobb hogy 4 het egyetem utan mar mentunk is terepre. Mindenkit mashova helyeztek, de majd rotalnak minket. Az egyik lany pl az elso napjan egy otthon szulesen vett reszt. En a masodik napomon mar vert vettem (eletemben eloszor). De mar tanultuk hogyan kell a mehszajat vizsgálni vajudas kozben úgyhogy ket het mulva a szuleszeten azt is gyakorolhatom majd. Aztan megyunk vissza az egyetemre par hetre es utana megint 6 het gyakorlat. :-)
2014. okt. 19. 22:05
Ironica, Te mennyi idős vagy?
2014. okt. 19. 22:04
Még azért ötletelek, mert ugye mire jövőre kezdeném a sulit (bármi), akkor lennék 30 éves, lenne két ovis gyerekem, akit leadunk reggel és 3 körül kéne értük menni. A munkahlyem nagyobb eséllyel nem vesz vissza, a férjem meg eleve abban támogat, hogy csináljam, amit szeretnék. Azaz nem kell dolgozni rohanni, mert kenyérrel kell a pénz. Ergó, megtehetném. Még a szülésznő szakot is levelezőn. Csak a jövőtől tartok. Elvégezni sem akarok olyan képzést, amit utána nem csinálok. Mondom, mennék csecsemősnek is, de oda azt sem tudom, milyen végzettség kell.
2014. okt. 19. 21:58
Én a korábbi infokat ugyancsak szülésznőnek tanulótól hallom. Nem, erről már letettem, most lett volna igazi módom, amíg se munka, és mondjuk az első évet letudhatom így. Te hol tanulsz, hogy már elsősként gyakorlatra mész? Én nem is a képzést nem tudnám megoldani, hanem utána. Hogy teszem azt távol vagyok az otthontól 48 órát is. A férjem munkahelye nem olyan, és én meg nem vagyok híve az oldja meg a család a problémámat ember. Hidd el, sokat rágódtam ezen, és ha valaki azt mondja, tuti szülészettel foglalkozhatok a suli után, mennék, de ez nem így van.....
13. 3a5c305959 (válaszként erre: 12. - 67c772efc3)
2014. okt. 19. 21:03
Iden juliusban (ha jol tudom) behoztak hogy Magyarorszagon is vezethetnek szulesznok terhesgondozast. Szoval ha egy alacsony rizikoju no nem akar orvoshoz jarni a terhessege alatt akkor jarhat szulesznohoz. Talan emiatt lassankent tobb szulesznore lesz szukseg. En szeptember kozepen kezdtem es mar gyakorlaton vagyunk, ket het mulva megyek szuleszetre, mar alig varom. Az en lanyom is csak harom, de ha van segitseged a parodtol vagy a nagyszuloktol akkor nem lehetetlen. Nagyon sokan vannak a csoportomban akik 3-4 gyerekkel csinaljak a kurzust. Nem akarlak gyozkodni, te erzed hogy mi a jobb neked es a csaladodnak.
2014. okt. 19. 20:52
Én elhivatott lennék, de két gyerek az két gyerek és még nagyon kicsik ehhez(2-3 éves). Elhanyagolni viszont nem szeretném a családomat.És sajnos mást sem hallok, mint hogy az elején a szülészet közelébe sem lehet menni, sőt... Kihalásos alap. Én most februárban jelentkeztem volna, de a jövőképet tekintve, erről letettem. Így most más irányba megyek. (Mellesleg, ha elölről kezdeném, orvosira mennék). Diplomás ápoló, csak azt nem tudom, Ők hol helyezkedhetnek el? Vagy ez olyan széleskörű, mert ápolóra mindig van szükség? Pl. csecsemősnek is mennék szülészetre, de tudtommal oda sem lehet bejutni...
11. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - 67c772efc3)
2014. okt. 19. 20:47
En szulesznonek tanulok mert nem tudom elkepzelni hogy mas csinaljak. Ha nem erzed ezt az elhivatottsagot akkor tenyleg ne vagj bele mert nehez es emberprobalo, az biztos. Diplomas apolo esetleg? Onnan konnyu tovabbmenni barmilyen iranyba ha akarsz kesobb.
2014. okt. 19. 20:38
Védőnő még most is csak nappalin van, levelező nincs. Igen, dietetikus és szülésznő van levelezőn. Én alapvetően szülésznőnek mentem volna, de be kellett látnom, nem családbarát. És a szülésznőség a szakma csúcsa, így idő, mire eljut oda az ember. Amby, köszi a leírást. Alapvetően ha belefognék valamibe, szeretném csinálni, rendesen, de jó tudni, mire számíthatok a család mellett. Jó lenne valami EÜs részen elhelyezkedni GYES után, ha kell, tanulva. De hogy mi az, ami nagyjából családbarát és nem vagyok öreg sem.... Passz..... Jelenleg nem az anyagi oldala vonz
2014. okt. 19. 09:25
Szerintem van levelezos kepzes dietetikus szakbol (meg szuleszno szakbol is van, ami engem elegge meglepett).
8. Amby
2014. okt. 18. 22:19
Azért nézd meg, hogy most is csak nappalin van-e. Azóta már lehet hogy változott valamit.
7. Amby
2014. okt. 18. 22:13
tizenvalahány tantárgyunk volt félévenként ,és egy héten többször is reggel 8-tól délután 5-ig előadás és gyakorlat volt. És akkor is csak nappalin lehetett védőnőnek tanulni. Ész viszont kell hozzá, mert ennyi tantárgyat nem lehet csak magolni, át is kell látni és nagyon sokrétű. A biológiára épülő tárgyaktól (pl.anatómia, kórélettan,mikrobiológia, járványtan, ápolástan, gyerekgyógyászati ismeretek, szülészet- nőgyógyászati ismeretek, belgyógy ism. ,stb) a pszichológiáig, szociológia, eü műszaki ismeretek, számítógépes ismeretek, latin nyelv, szakmai angol ilyesmik is voltak.
2014. okt. 18. 20:31
És mennyire volt nehéz a védőnő képzés? Nem lustaság miatt kérdezem, hanem általánosságban érdekel. Főleg, hogy soha nem az eszemről, hanem a szorgalmamról voltam híres és ugye mellettem van még 2 gyermek is. Azaz bele merjek-e vágni hasonlókba vagy sem. Elhelyezkedés?
2014. okt. 18. 20:24
Dietetikuskent elhelyezkedni nagyon nehez, max elelmezesvezetokent.
4. pritta (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2014. okt. 18. 19:45
védőnői nappali képzésen tanultam. hogy meddig tart egy nap változó attól függően hogy néz ki az órarend. vannak felvehető órák amik délután 3-4 után vannak. néha kora reggeltől késő délutánig bent vagy. van hogy csak pár órát...
2014. okt. 18. 19:24

Dietetikusnak tanulva leszek mondjuk optimális esetben 35 éves. És még 0 a tapasztalat. Van értelme? Értem, aki valamit akar, nem korfüggő, de mégus. 0 háttérrel kórházba mehet el egy dietetikus? Vagy? A gyerekeket meg szeretem, nekem is van kettő, nem ezen múlik.

Az egész lényege, hogy későn jöttem rá, orvosi pálya érdekel. De még nem érzem magam annyira öregnek, hogy efféle, eüvel kapcsolatos témában elhelyezkedjek.

2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2014. okt. 18. 19:14

van kereslet dietetikusokra, igen és egyre inkább lesz rájuk szükség, mert mindenki szétzabálja magát és kövér disznó lesz (velem együtt :D )

védőnő...csak akkor menj oda, ha tényleg imádod a gyerekeket

2014. okt. 18. 19:07

Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy akik most végzik a szakot, mennyire érzitek nehéznek? Úgy tudom, a védőnő szak csak nappali képzésen van. Ez mit jelent, egy nap átlag mettől meddig kell bent lenni? Dietetikusokra van kereslet a mai világban?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook