Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
288. fe9e12ede0 (válaszként erre: 287. - 06bfdda89d)
2011. márc. 13. 16:31

1. [link]


Nem cáfol, hisz 23 000 év az rövid idő ahhoz, hogy a természetes kiválasztódás útján kiszelektálódjon mindenki, akinek nem jó a glutén stb.

Sarló. Ez csak az én véleményem. Ma sem lenne semmi alapjuk ezeknek az aggodalmaknak, ha csak annyi gabonát enne mindenki, amennyit sarlóval be lehet takarítani.


[link]


Mifelénk sem volt máshogy, hisz a kaszát az állatok istálóba való terelése hozta magával.

Ma meg alig találsz élelmiszert,amihez ne lenne gaboa vagy tej hozzáadva.


3."Miért kapják meg az öröklődő civilizációs betegségeket egyre fiatalabb korban?"-kérdi

Pont a napokban filóztam a kérdésen.Ismét tömör leszek: genetika.Kicsit filozofálj a kérdésen te is.


Ez fogas kérdés. Lehetne mondani azt is, hogy mi magunk rontunk a genetikánkon. Hisz ma már azok is továbbörökítik a génjeiket, akiknek akár 100 évvel korábban nem volt esélyük még megszületni sem.


Erre viszont rácáfolnak azok, akik természeti népekből lettek civilizáltak, és elmúlnak a civilizációs betegségeik, amint visszatérnek a régi kerékvágásba.

2011. márc. 13. 15:55

1."hús,hal,zöldség" -mondja

[link] -mondja

Ehhez nincs sok hozzátennivalóm.Szóljanak,ha megegyeztek az evidenciák tekintetében.


2."Az utóbbi 50év ételeiből hiányzik a szükséges tápanyag." -mondja

Erre elég sok link lehetne a válasz,tömören:

Ez így ebben a formában nem igaz.


3."Miért kapják meg az öröklődő civilizációs betegségeket egyre fiatalabb korban?"-kérdi

Pont a napokban filóztam a kérdésen.Ismét tömör leszek: genetika.Kicsit filozofálj a kérdésen te is.


4."Az vagy,amit az őseid ettek."-mondja

Kapcsolódik az előző ponthoz,a válasz a genetikában keresendő,ha ősöket emlegetünk.Ebből a szempontból nézve...No,nézd át te is az öröklődéstant,és aztán gondolkodjunk együtt!


5."iszonyat hosszú idő egy ételhez hozzászokni"

Ua.Számomra itt egy szokásos kérdőjel az evolúciós ugrásokat elnézegetve...Ha kihagyom a genetikát,akkor a válasz: ez lehetetlenség,ha beveszem a genetikát,akkor: ugyan már MI módosítja a MEGFELELŐ gént?Az étel???Nannneeeee...Félek erre nem lesz válaszunk.Olyan kérdés,ami kijátszható.


Áh...most nem hallgatom tovább,egyenlőre ezt kéne kinyomoznunk...Nehéz kérdés és látod:még én sem jutottam dülőre benne.

286. fe9e12ede0 (válaszként erre: 256. - 06bfdda89d)
2011. márc. 13. 12:37

"Hm...igen...olvastam,hogy sokféle irányzata van a paleonak.Szép példája annak,hogy ugyan mi is az,amit biztosra tud a tudomány az ősemberekről...Ne haragudj,de nekem sok állítás csak egy nagy poén...:DDD"


Na akkor ezt kapd ki! Ebből mi a poén?


www.megavideo.com/?v=7WC39KDM


Szerintem egy végtelenül korrekt, nem a ló túloldalára átesős dokumentumfilm.....

285. fe9e12ede0 (válaszként erre: 283. - 06bfdda89d)
2011. márc. 13. 08:42

Ja, a gépzsír, mint vegyipari termék. Tök felesleges. Nem Te ágálsz itt állandóan a túl magas zsírbevitel ellen? Nálam már nem férne az étrendbe. Múltkor a sült tojás ellen a magas zsírbevitelt hoztad fel. Nem tudom, miért sok, hisz tojássárgánként 5 g. Tükörtojást teflon bevonatú szenvicssütőben szoktam készíteni, ha hiszed, ha nem, nem teszek hozzá külön zsírt. (mostanában a sárgáját nyersen használom fel - mióta újból tojnak a tyúkjaink).

Azt is szóvátetted, hogymagas a zsír E% bevitelem. Ez így igaz. Ebből a disznózsír nem jelentős, csak mint kevés szalonna, vagy sonka formájában van jelen, vagy mint rejtett zsír a húsokban. A többi zsiradék , kókusz, kókuszreszelék, (kevés kókuszzsír), avokádó, törökmogyoró, dió, mandula, pisztáció, tökmag formájában kerül be. A kókuszzsírt leszámítva a többi nem igazán nevezhető "üres kalóriának"). Jelentős még a lenmagolaj és olivaolaj fogyasztásom, de kizárólag hidegen sajtoltan, és a kész ételek utóízesítéséhez, vagy salátákra. Akár gyümölcssalátára egy kevés olivaolaj.

(ezt sem nevezném üres kalóriának, hisz ebben meg antioxidánsok és más hasznos anyagok találhatók.

Ebbe az étrendvbe hová férne még mű gépzsír (margarin)?

Aminek amúgy sem kedvező az omega3:omega6 aránya. Konkrét adatot most nem tudok, mert még a dobozaikat is kidobáltam, de valami 4g omega3 (alfa-linolénsavhoz)jut valami 14 g omega6.

Az omega6 amúgy is már túlsúlyban van a rengeteg olajos mag omega6 dominanciája mellett. Ezt meg csak halolajjal, lenmaggal, lenmagolajjal lehet ellensúlyozni.

Most a transzzsírra ki sem tértem, hisz ma már lehet transzzsírsav mentes margarint gyártani.

Hidrogénezés sem alapfeltétel, az csak a sütőmargarinoknál szükséges. A light-ok más eljárássak készülnek, ha ezt felmelegíted, széválik összetevőire. Olajra, meg valami habos trutyira. Ha 40%-a növényi zsír, akkor mi a többi? Csaknem tejfehérje is van benne? De erről biztos többet tudsz.


Ha már mindenképp + zsír kell valamibe, akkor az legyen kókuszzsír (nagyrészt laurinsav - közepes hosszúságú szénlánc) vagy jászvaj (ghee). Vajat kellőképp meg lehet tisztítani a tej peptidjeitől,


[link]


és ha hiszed, ha nem, ettől még nem rügyezett ki az orrom. Butriliksav meg rövid szénláncú.


Tehát felesleges, legfeljebb a gyátó bankszámlájának mint inkább a szívének lehet a barátja.

284. 06bfdda89d (válaszként erre: 281. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 11. 14:36

Erre tipikus példa a pánikbetegség!!!


:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

2011. márc. 11. 14:35
Na.Mi a gondod a szívbarát margarinnal?Ki vele!:)
282. fe9e12ede0 (válaszként erre: 261. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 10:25

"50%-nál már jelentkeznek a tünetek."



Most mondok egy sarkított hasonlatot.


[link]


4.2 zsír, azaz 37.8 kcal

tejcukor 7.4 31.8 kcal

fehérje 1.07 azaz 4.5 kcal


74.1 kcal, ebből zsír 51% (!)

Ilyen csúnya tréfát űzne a természet? Már egy csecsemő sem lehet biztonságban :))))

281. fe9e12ede0 (válaszként erre: 272. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 10:00

""Szóval a szervezet jelez! "


Mindig jelez. . . kérdés: igaza van-e és vajjon igazat mond-e?:)

Na, ezért jó, ha van egy kis szürkeállomány is és az ember nem csak hasból eszik. :) "


Mondok ey példát. Könnyen töredező vékonyodó körmök. Ilyenkor a szervezetmár a hiány következtében határozottan spórolni kezdett valamivel. Vagy rossz alvás, Narancsbőr stb. Nagyon hosszú listát lehetni írni, és mind csupa olyan dolgok, amiket az emberek többsége teljesen figyelmen kívül hagy. Ha pedig odafigyelsz, akkor flúgosnak tartanak ilyesmikért, de állítom, hogy minden komolyabb betegség előtt számos ilyen figyelmeztető jelzést kapsz.

280. fe9e12ede0 (válaszként erre: 273. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 09:52

"Ezt számolással tudod ellenőrizni, mert azért az sem jó, hogy túlterheled magad, nem veszed észre, mert adaptálódsz valamilyen szinten, de közben meg ki van zsigerelve a szervezet, ezt azért jó elkerülni. "


Ez a kizsigerelés elég érdekes téma.


Dr. Ralph Bicher könyvéből idézek. (linket már bemásoltam korábban)


" Meg kell említenünk, hogy a vizsgálatban részt vett mexikóiak többsége, és különösen az 1000 iskolás gyermek közel sem fogyasztotta az NTK áltak javasolt optimális mennyiségeket, amelyet az iskolaebédnél megvalósítottak. Mindenekelőtt a fehérje-, zsír- és a szénhidrátmennyiségek maradtak az ajánlott értékek alatt, úgyhogy Harris professzor ezeknek az embereknek az "alltápláltságáról" írt, miközben az egészségi állapotuk - mint említettük - jobb volt, mint az amerikai középosztályé. Ebből az ellentmondásból Harris a következőket vonta le:

"A legújabb klinikai vizsgálatok szerint az alultápláltság, ha a táplálék harmonikusan összeállított vitaminokban és ásványi sókban gazdag élelmiszerekből áll, smmilyen biokémiailag vagy szövettanilag megállapítható károsodáshoz, illetve hiányos táplálkozás okozta tünetekhez nem vezet, Az ember éhezik ugyan, mégis >>jól táplált<<."

Ez arra kényszerítette Harrist, hogy az éhség fogalmát az eddigieknél finomabban és mélyebben határozza meg. Így mealkotta az üresgyomor-éhség ("hollow hunger"), az álcázott éhség ("hidden hunger") és a megunt-éhség ("humdrum-hunger") fogalmát. Ez természetesen az első kísérlet volt egy, a fogalmak területén elmaradt területen, ahol mégis sok pótolnivaló van. A "holloe-huner" a kalória- és súlytáblázatokkal mérhető, megfelelő körülmények között azonban egészséget nemhogy nem befolyásolja károsan, hanem még javára is szolgál. A "hidden hunger" jóléti társadalmunkban meglehetősen általános, a hatóanyagok hiánya és a tápanyagok túlzott mennyisége jellemzi. Ezzel a jelenséggel "inger-éhség" vagy "Tantalus-éhség" néven már többször foglalkoztunk. A "humdrum-hunger" a táplálék egyformasága révén létrejövő étvágyvesztésként írható le"

"

279. fe9e12ede0 (válaszként erre: 277. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 08:34

Úszógumi nem hiszem, hogy a futástól menne le. Esetleg séta közben. Futásnak köze lehet a kalória deficit létrehozásában, de állítom, hogy azok a zsírdepók nem terhelés közben adják meg magukat. Mivel az úszógumiban nőknél meg főleg a popsiban található a makacs zsír. A kritikus differencia a sima és a makacs zsír között az, hogy a kevésbé problémás zsírsejtek sok béta-2 receptorral rendelkeznek az alfa-2 receptoraik számához képest. Szóval ezekben a katekolaminok nem tudják aktiválni a HSL-t, mert az alfa-2 receptorok keresztbe tesznek neki. Olyan ez, mint ha ezeket a szervezet kizárólag "vész"tartalékként tartaná fent. Vagyis magas inzulin szint + stresszválasz itt nem függ működni. Mint ha csak az alacsony inzulin szint tudná aktiválni bennük a szabad zsírsavak kiáramlását. Sportolás közben pedig nem ez a jellemző. Testépítők sem igazán tudnának a makacs zsírtól megszabadulni, ők meg türelmetlenek, hisz diéta alatt veszítik az izmaikat is. Ezért ők ahhoz a trükkhöz szoktak folyamodni, hogy kofeinnel rásegítenek a katekolamin szintre, majd yohimbine-nel blokkolják az alfa receptorokat + lassú kardio. Én ilyen durva dolgokat nem tennék. Voltak akik efedrint és yohimbint kombinálták, de ez csúnya dolgokhoz vezethet. Állandó stressz, magas pulzus stb...

Én úgy gondolom, hogy az úszógumi leadása inkább az étkezések közti hosszabb szünetekkel függhet össze. (tudom, most a hivatalos ajánlás a 4-5 kis adag, ezzel most megint szembe megyek) Lehet, hogy ez csak az én délibábos elképzelésem, de számomra a magas inzulin szint a kapcsolat az úszógumi, rossz csípő/derék arány, X syndróma között.

Megint oda lyukadok ki, hogy az úszógumi inkább alvás közben fog leolvadni, nem futás közben.

Minap akadtam egy cikkre, ami épp azt a gondolatot domborítja tovább, hogy nőknél ez különösen a szoptatásoz felhalmazott zsírtartalék. Így evolúciós szempontból logikus is, hogy ezeket a makacs zsírdepókat nem sportoláskor fogja felélni a szervezet.

278. fe9e12ede0 (válaszként erre: 276. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 07:51

Nekem ébredési pulzusom 48 szokott lenni, de mikor sokat edzek, akkor akár 44. Terheléskor 150-ig felmenve teljesen "komfort zóna". Persze iyenkor már a glycogén s fogy tetemes mértékben, de 3-5 órákat már többször tekertem ilyen tempóban. Egyszer egy egész napos akciónál elmentem a fővárosba, 112 km, 3 óra 55 perc alatt. Igencsak meggondolatlanul, nem spóroltam a glycogénnel. Aztán következett 22 km, nagyvárosi forgalom sprintekkel. Hazafelé úgy a 150. km körül már éreztem, hogy melléfogtam. És még hátra volt majdnem 100 km. Ekkor tapasztaltam meg, milyen alacsony a tisztán zsírégetésből nyerhető teljesítmény. Volt nálam maltodextrin, meg egy kis édesség, de azt a kis cukrot nyilván lecuppantja az idegrendszer. 150 km után nem voltam képes 20 km/órától többre....

(2009 májusában történt, akkoriban alig edzettem. Vagyis keveset, de azt meg túl gyorsan.)


Ilyen tapasztalatok után értékelek olyan infókat, mint a Lyard féle edzésmódszer. Ilyennel a tisztán aerob zónában jelentősen lehet növelni a zsírfelhasználást (most nem fogyi a cél, hanem az a gond, hogy a cukor "csak" rövidtávú tartalék), így a vázizomzat nem cuppantja le a cukrot az obligált cukorfalók elől.


[link]


A 220. hozzászólásban hivatkoztam egy cikkre, ebből idézek egy részt (miszerint a sportorvosok tudományosan megmagyarázták, miért működött Lyard edzésmódszere):


"Az eredmények érdekesek lettek, és valamennyi rosttípus másképpen reagált. A gyors (fehér) izomrostokban a mitokondriális növekedés 80 % VO2 max fölött kezdődött (lassúbb tempónál nem, valószínűleg, mert ezek a rostok ott nem voltak használva) és exponenciálisan nőtt a 100 % VO2max sebességig. A gyors vörös (középgyors) izomrostok fejlődésének maximuma 85 %-ra adódott, és nem lett jobb a tempó növelésével. A lassú izomrostok fejlesztésére a legjobb tempónak a 70 % VO2 max bizonyult (az adaptáció már 50 %-nál megkezdődött). Bár Dudley úgy találta, hogy a 90 perc nem jobb, mint a 60, Holloszy azt mutatta meg, hogy 2 óra határozottan jobb, mint 1 (ami szépen egybevág a Lydiard-féle edzésjavaslattal, miszerint egy 2 órás futás többet ér, mint két 60 perces – el kell ismerni, hogy nem semmi intuícióval rendelkezett a fickó, ami abból a tapasztalatból született, hogy különböző edzésmódszereket próbált ki saját magán)."


Link.... A rendezvény linkje jelenleg nem él :( , csak az idei kiírást találtam meg.

[link]

277. 06bfdda89d (válaszként erre: 275. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 6. 09:56

Nadrágszíj...Nálam az két lyukkal is tud változni egy nap,vagy akár egy éjszaka alatt,hogy a franc essen bele...Orvoshoz kell menjek,de majd gyakorlat után...Bele ne kössön...Espumisanon addig el vagyok,de valami nem kerek.Remélem nem szedtem össze semmit,bár...nem tudom így ételhez kötni...Ja...hogy akkor az a rosszabbik variáns lesz...Na mindegy!:P Lehet még addig megpróbálok 1-2 mechanikai okot kizárni,bár ez akkor is,ahhoz mérten is túl soknak tűnik,bár...ki tudja...


Ügyin megcsináltad,de...kicsit zanza lett az a bekezdés...Most akkor végülis a futás segített ledolgozni az úszógumikat?

276. 06bfdda89d (válaszként erre: 274. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 6. 09:33

Jézusom...Én mindjárt lefordulok innen...:O Hát én utálom még a 120-as pulzust is...De nagyon nem lehet kivédeni.Én általában 60-ason éldegélek,de egy kevés mozgás után hamar 110,a futásaim végeztével 120,de nem túl jó érzés.Lehet a szivem állása az oka(kissé puerillis:P),de úgy veri a bordáim,hogy egyből felmegy tőle a pumpám,kvázi: tök idegesít.Én rá szoktam szólni,meg még régről (kung-fus korszakomból) hozott némi emléknyom alapján leszorítom.Annyit elérek vele,hogy már nem akar a mellkasomra lyukat ütni,meg valóban elkezd lenyugodni,de az is elég.Ja,meg a légzésem is szépen és hamar visszaáll véle...Ez elég is,hogy ne idegesítsen.:) Amúgy meg mérhetően nem is megy fel a "pumpám",nem tudom,hogy létezik-e bármi ezen a földön,ami képes lenne 110 fölé vinni a vérnyomásom...:)


Hát...Nem semmi vagy.

GRATULA A GYŐZELEMHEZ!!!(link?:D)


Mesélj már nekem egy kicsit hogy van ez...

Elkezdesz futni.Ez kényelmes tempó,vagy kicsit munkás?Van-e holtpontod és ha igen,akkor mikor?Milyen érzés az odavezető út?

Én nem futok sokat,kb félóra lépcsőzéssel mindennel együtt,de az intenzívebb tempó,terepen,ja és szakaszos,vagyis egyenlő szakaszonként megállok,nyújtó-lazító ÉS légzéstámogató tornát végzek(tudod,az nálam necces,viszont a torna javít rajta ez napról napra mérhető is).A végén szoktam lépcsőzni,ez egy gyors sprintet jelent felfele,nem is tudom hány lépcsőfok,még nem számoltam,elég szép szám.Hát mire felérek,már nem mozdul a lábam,a combizmaim kész,kaput...:D Persze pár másodperc és újra jól ellátottak,de azért különleges érzés,milyen az,amikor az agyi parancs hatástalan.A lábfejemmel szoktam még így járni: hosszabb időn át ülök keresztbetett lábbal és nem veszem észre,hogy nem kap elég vért,csak egy idő után olyan furi érzet.Küldöm a parancsot,hogy megmozgassam és:áh,semmi.Jó játék...:DDD


Na,hát akkor jól kitapasztaltad a frankót a futáshoz...:D De nagyon érdekes és tanulságos,hogy mi minden múlik az étkezésen.Tényleg.

275. fe9e12ede0 (válaszként erre: 273. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 23:33

Ha rövidülnek a hasizmok, megdőlt medencével fog járni (lordosis), aztán támad a derékfájás.

Ezt olvasd el:


[link]


Hasazás: felülés, hasprés, hasizom erősítő gyakorlatok.


Még ez érdekes:


shop.builder.hu/pictures/fitmuscle/14/02_07_FM14.pdf


Ezekben benne van minden :)


"Ezt számolással tudod ellenőrizni,mert azért az sem jó,hogy túlterheled magad,nem veszed észre,mert adaptálódsz valamilyen szinten,de közben meg ki van zsigerelve a szervezet,ezt azért jó elkerülni. "


Ebben igazad van. Aerob módon 1 molekula glukóz 36 ATP (38, de 2 - t be kell fektetni a glikolízis kezdeti szakaszában), anaerob módon meg 2.


Ezért szoktam a pulzust alapul venni. Tejsavat kellene nézni, de azt nem tudom mérni. Ugye, tejsav nem keletkezik a zsírok égetésétől. Az csak glukóz felhasználáskor lehet. Terheléskor nő a helyi glycogén raktárak felélése, hisz arra van :)


Kalória meg étvágyrohamokon kívül mondok mégegy tippet. Mínusz egy lyuk a nadrágszíjból ugyanakkora testtömeg mellett. Lement az úszógumiból, ami elptte semmit nem akart csökkenni. Arcra már olyan voltam mint a rákos beteg, de úszógumi maradt. Most arcra nem vagyok olyan sovány, de az úszógumi távozott. Persze van rá más magyarázat is, mert alfa adrenerg receptorokkal ellátott zsírdepóból nem hoznak ki a stresszhormonok sok zsírt, de mégis az inzulin rezisztenciát a derék/csípő átmérővel szokták kapcsolatba hozni :)

274. fe9e12ede0 (válaszként erre: 272. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 23:17

Gyümölcslevek túl gyorsan szívódnak fel, ezért inkább a gyümölcs. De ez most nem téma. Hozzáadott HFCS és társait ne is kapirgáljuk....


Pulzusszám. Minden attól függ, milyen adaptációt szeretnél elérni. Próbáld ki ezt:


[link]


Persze csak számítógépen. Feslőbb zónákhoz már kell egy kis edzettség.


Áprilisban lesz egy amatőr verseny, azon szeretnék indulni. 2003 tól évente részt vettem rajta. Tavaly 60 km-es távot 1:52 alatt tettem meg. Persze nem a másokkal való versenygés a lényeg, hanem számomra verseny önmagammal. (ettől függetlenül tavaly megnyertem :)


Nekem ez kiváló motiváló tényező, mert egy jó indok rá, hogy ne lustuljak el. Másrészt meg lehet tesztelni az edzésmódszereket.


Tavaly télen nagyon elveszett az aerob kapacitásom. Szinte csak súlyzóztam, aztán mikor tavasszal elővettem a bringát.. hát nem gurult.


Aztán gyorsított tempóban elkezdtem edzeni, de mi lett az eredménye? Nitro meghajtásom kiváló lett, de csak addig bírtam, míg volt glycogén. Ha ez elfogyott, zsírral a diesel motor csak vánszorogni tudott. (60 km-re éppen elég maradt) Tavaly a versenyt 155-165 pulzustartományban toltam le, hegymenetnek mindenütt 172 volt. Idén kapásból hozom a tavalyi időmet 150-155 pulzusszámon, hegymenetben sem ment 162 fölé ugyanazon a szakaszon. És még kapkodni sem kellett a mai tempó mellett a levegőt :) Ráadásul még el sem fogyott az izomglycogén, valahogy megoldottam zsírból, mert még a végén sprintelni is bírtam volna.

273. 06bfdda89d (válaszként erre: 271. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 22:58

"De elkanyarodtunk a témától."


Nem baj,mert ehhez a részéhez hülye vagyok,mint 6 másik...:) Szóval...Már a múltkor sem értettem és azóta is többszöre eszembejut(tudod én szobabiciklizek meg kissúlyzózok itthon a hideg miatt:( ),de ezt...ezt nem értem:

"a bringától meglehetősen kiegyensúlyozatlan lesz az izomzatod. Ráadásul ülőmunkától rövidülő hasizmokat tovább rövidíti. Ettől már csak a sok hasazás lehet rosszabb."


Megrövidül?Azt akkor mi?Majd előre hajolva kell járni?Nem értem...Tényleg.

A hasazás az mi?:)

Hogy kell a hátizommal törődni?

Ja...és az állandó tanulás miatt mindig ki vannak a nyakizmaim.Azzal mit csináljak?:(


"Tehát kalória deficit kilőve."


Ezt számolással tudod ellenőrizni,mert azért az sem jó,hogy túlterheled magad,nem veszed észre,mert adaptálódsz valamilyen szinten,de közben meg ki van zsigerelve a szervezet,ezt azért jó elkerülni.


Ennek örülök:

"Többek közt, azt a nézetet sem vallom, hogy fehérjéből kellene glukoneogenezis által ellátni az agyunkat cukorral. ":)

272. 06bfdda89d (válaszként erre: 265. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 22:50

Na,gyors voltam...Az 50% a bétasejt pusztulásra írtam...:D


Viszont...Amennyit futsz(meg még ne is eszel normálisan...)ez nem hagnzik rosszul,de...ez sem nem hivatalos,sem nem tudományos,inkább egy opcionális ötlet!:D

=> "40% CH, 40% zsír, 20% protein között"


"Szóval a szervezet jelez! "


Mindig jelez...kérdés: igaza van-e és vajjon igazat mond-e?:)

Na, ezért jó,ha van egy kis szürkeállomány is és az ember nem csak hasból eszik.:)


Hú nyami fini gyümiket ettél.Már nekem is kéne valamit a 100%-os narancs juice-n kívül,dehát a suli meg a hobbim (ja,hogy az ugyanaz...ok!:) diktálja az iramot...:( Na, majd:holnap!


Hú tepertél ám,mint állat...Azért...hát...a pulzust jobb 120-n tartani...szerintem...Mi a véleményed?

271. fe9e12ede0 (válaszként erre: 267. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 22:43

"Elvileg egyébként nem vagy rendben.Rendben akkor lehetnél,ha ugyanúgy szórikázhatnál az egészségeddel,mint ezelőtt 20 éve.Na akkor sem kellett volna,nem azért mondom,de ha elkezdenél visszaállni,akkor visszaromolna...Mer' hogy az a fránya genetika..."


Fránya genetika bizony! Mert szinte alig váltóztunk az elmúlt 10-20 000 év alatt. Ha pedig előtte nem ettünk annyi keményítős CH-t, mert annyi magától sehol sem termett, azt mindig úgy kell előállítani!

Tudom, ezen nem fogunk egyetérteni, Neked a sok keményítő meg tej a "normális", számomra meg nem. Számomra meg aki azt eszi, az hazardírozik. Számomra ez a "paleo", se több, se kevesebb. Hisz az ősember is megevett mindent, amit meg tudott fogni, el tudott kapni, és nem pusztult bele azonnal. Aztán vannak dolgok, amihez alkalmazkodtunk, van emihez csak látszatra. Nyilván az egyenlítő környékén egész évben van friss gyümölcs. Ott azon éltek. Kiegészítve kis hallal meg tojással. Aztán ahogy kezdtük belakni a Földet, más és más égöveken más lehetőségek voltak. Kicsit északabbra már a hőkezelt gyökerek is tápláléknak számítottak, hisz hőkezelés megpuhítja a cellulózt, vagyis gyümölcsöt (vízoldékony rostot) csinál a gyökérnövényekből. A hüvelyesek már fogyaszthatatlanok főzés nélkül, magokhoz meg már malom is kell. Persze, kezdet kezdetén is tudott az ősember köveken magot őrölni, de kérdem én, mennyi vadgabona magot tudhatott saját 2 kezével összegyűjteni? Sarló feltalálásáig nem sokat.... Jégkorszak utáni Európában kimondottan jól jött egy kis genetikai mutáció a tejcukor gyerekkor utáni bontásához.

De mi van a többi peptiddel?

Ezeket a dolgokat komolyan veszem, persze vannak dolgok, amik ellen magam is kardoskodok a paleo fórumokon. Többek közt, azt a nézetet sem vallom, hogy fehérjéből kellene glukoneogenezis által ellátni az agyunkat cukorral. Az eszkimók napi 22g szénhidrát, 229g fehérje és 169g zsír (Bircher adatai) fogyasztás mellett erre az üzemmódra vannak kényszerítve. Nem mondom, egy kiadós edzés vagy koplalás belevihet minket is egy ketózisba, de nem ennek kellene lenni az alaphelyzetnek. Ilyen vad paleós dolgokat nem nyalok be mint sokan...


"Egyébként...Nem tudom elképzelni,hogy a betartott hivatalosra így járj,ha csak nem akkor is már sokat futottál,elképzelhető akkor,igen.De az nem az étrend számlájára írandó,hanem E-hiányos voltál a sok futás miatt.Szerintem.:)"


Futni nem futottam, hanem tekertem. Futni azért kezdtem, mert a bringától meglehetősen kiegyensúlyozatlan lesz az izomzatod. Ráadásul ülőmunkától rövidülő hasizmokat tovább rövidíti. Ettől már csak a sok hasazás lehet rosszabb. Legtöbb ember ott rontja el, hogy csak a tükör izmaival törődik. Amit látni a tükörben. Én a hátizmaimal többet törődök. (erre meg derékfájás vezetett rá. ami mára teljesen tünetmentes)


De elkanyarodtunk a témától. Kalóriában számolva az akkori bringázás töredéke volt a mostani sportnak. Miután lefogytam, drasztikusan visszavettem a sportot. Megpróbáltam követni a "mediterrán" étrendet, akkor kezdődtek az ízületi panaszaim. Egyre betegebbnek éreztem magam. Abban az évben alig tekertem. Havi szinten 100-200 km-t, ami semmi a korábbi 850 km-es havi átlagomhoz. Mostanában visszapakoltam a terhelést.

Kalória hiányt írtátok Pirosalmával együtt (tavasszal - nyár elején), de arra már nem válaszoltam, hisz nagyjából képben voltam mit ettem, mennyit sportoltam. Tehát kalória deficit kilőve.

270. fe9e12ede0 (válaszként erre: 268. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 22:07
Tudom, nem cél, de néha így jön ki. Ha éjszakás vagyok, éjfélkor betolom a vacsimat, aztán reggel hatig már nem szoktam enni. Lefekvés előtt meg már nem (esetleg 1 almát, 2-3 szem aszalt datolyát vagy hasonlót), aztán felkelek délután 3-kor, 4 kor harapok valamit, aztán kezdődik minden elölről. Persze csak 2 éjszakás között. Eleinte szoktam még lefekvés előtt is harapni. Volt mikor reggel 4 re éheztem meg, aztán 5-re tolódott, de miután 6-ig sem éhezek meg, ezért egyszerűen kihagytam a (hajnali)reggelit.
269. 06bfdda89d (válaszként erre: 266. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 21:53
Van,mert tények.Idézheted nyugodtan,persze.:)
2011. márc. 5. 21:50

Egyébként miért akarsz te 16órát koplalni?Az nem cél...:DDD


;)

267. 06bfdda89d (válaszként erre: 264. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 21:49

"Ami a sz*r inzulinérzékenységet illeti, "úgy gondolom" hogy már a múlté. Azért csak "gondolom", mert mikor ilyennel felkerestem a háziorvost, kivágott mint kotlót sz*rni :) "


Nekem egy bajom van a háziorvosokkal:szakképesítés híján teljes meggyőződésük,hogy értik a cukorbetegséget és az odavezető folyamatokat...És még kezelni is tudják.Így akarnak 16-os cukrokra még valami tablettát kikombinálni...:SSS


"Csak ez ugye nem tudományos, mert nincs semmi mért érték."


Ez a hozzáállás ezen a területen már biztosan felejtős nálam...:)

Vannak dolgok,amiket nehéz bemérni.Ez is egyike azoknak.Annyira egyediek vagyunk.(na most nem a vc-re értem...de hát tudod te ezt.Szeretem,ha valaki érti,hogy mit hogy értek...:)Kvázi:az éhségrohamok már maguk is jogosan terelik a figyelmet a túllövés kérdésére.Ez édes ételek után tök normális,de ha az ember mindig így jár,az figyelmeztető jel.Egy házidokinak örülnie kellene,ha valaki laikus létére rájön,hogy az IR mindig megelőzi a hiperinzulinémiát,ezzel a T2DM-et...és aszerint módosítja az étrendjét.Nagyon baráti ez a szervezet részéről,hogy már ekkor szól.Azért javasoltam én is csak annyit neked,hogy ami kell az obligátosoknak,az legyen meg,hozzátéve,hogy a te sok futásodhoz ez egy passzintos étrendnek tűnik a számomra,minél többet gondolkodom rajta egyébként,de...ezt csak óvatosan jegyzem meg és azt nem tartalmazza,hogy ezt ajánlanám még akár óvatosan is bárkinek,pont a már korábbi párbeszédeink miatt.


Egyébként...pont a napokban hallottam,hogy 30napos koplalás után is a vc normális lehet,annyira adaptálódott a szervezet.Ez persze nem jelenti azt,hogy akkor a 31.napon ne halhatnánk éhen,ez inkább érdekesség...:)


"Tudom, ez megint nem tudományos, mert az egészségügy csak akkor kezd vele foglalkozni, ha a reggeli cukor gázos."


Így van,ez még nem betegség,a reggeli rossz cukor már erősen affelé tendál.:)


Elvileg egyébként nem vagy rendben.Rendben akkor lehetnél,ha ugyanúgy szórikázhatnál az egészségeddel,mint ezelőtt 20 éve.Na akkor sem kellett volna,nem azért mondom,de ha elkezdenél visszaállni,akkor visszaromolna...Mer' hogy az a fránya genetika...


Tényleg sok zsírt eszel...Azért a jó teherbírás.Gondolom,ha így van,ahogy írtad.


Egyébként...Nem tudom elképzelni,hogy a betartott hivatalosra így járj,ha csak nem akkor is már sokat futottál,elképzelhető akkor,igen.De az nem az étrend számlájára írandó,hanem E-hiányos voltál a sok futás miatt.Szerintem.:)

266. fe9e12ede0 (válaszként erre: 257. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 21:44
Ezt a magyarázatot idézhetem más fórumokon? Agyaltam rajta, és van benne ráció :)
265. fe9e12ede0 (válaszként erre: 260. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 21:43

Ez az 50% E zsírból megnyugtató. Párszor kijött magasabbra, de azok ritka kivételek voltak. Azóta van, hogy kijövök 40% CH, 50% zsír, 10 protein, de van mikor 40% CH, 40% zsír, 20% protein között. Persze azt is megfigyeltem, hogy ha 50% zsír fölött vagyok pár napig, napok teltével egyre jobban kívánom az édességet. Szóval a szervezet jelez!

Most, hogy vége lett a "téli álomnak" - szintetntartásnak, elkezdtem magam formába hozni tavaszra. Ilyen edzések pedig eszik a CH-t, amit pótolni kell.


[link]


[link]


[link]


Ma is csak tömtem magamba az almákat, kiwit, ananászt stb. Valamelyik nap megint lemérlegelek minden falatot, mert kíváncsi vagyok. De mikor csak lassú futások (10 km/óra) vannak a tervben, akkor alacsonyabb CH arány elegendőnek tűnik.

264. fe9e12ede0 (válaszként erre: 262. - 06bfdda89d)
2011. márc. 5. 21:23

Ami a sz*r inzulinérzékenységet illeti, "úgy gondolom" hogy már a múlté. Azért csak "gondolom", mert mikor ilyennel felkerestem a háziorvost, kivágott mint kotlót sz*rni :) Azt mondta, hogy mivel a éhomi cucum rendben van, ezért nem indokolt ilysemivel foglalkozni. Sőt még a nagylabort sem bocsátotta meg, amire a gasztroenterológus főorvos küldött. Én meg megkértem, hogy nem lehetne tenni egy pipát a TSH rubrikába. Szó nélkül bepipálta, a doktornéni meg rossz néven vette. Na mindegy. Az alapján a cikk alapján ami szerint akkor "rossz" érzékenység jött ki, az szerint most épp nagyon jó érzékenység alacsony inzulin termeléssel lenne az eredmény. Csak ez ugye nem tudományos, mert nincs semmi mért érték. Na szóval mikor elhagytam a gyorsan felszívódó CH-kat, pár hétig még kaja után is hypoglycemia szerű tünetek jöttek rám, de pár hét után rendeződött. Akkoriban írtunk is a témában. Szóval azóta a dolog rendeződött, én úgy gondolom, hogy a szervezetem már nem tüzel "verébre ágyúval". Azóta képes vagyok 16 óra koplalás után lefutni a 15 km távomat, és még utána sincs fondom. Párszor kipróbáltam 16 óra koplalás + futás után kölcsön akkucheck, aztán mutatott 6.5-öt. Persze stresszválasz. Fél óra múlva pedig 5.4-5.6.

Tudom, ez megint nem tudományos, mert az egészségügy csak akkor kezd vele foglalkozni, ha a reggeli cukor gázos. DE! Előtte lefogytam vagy 15 kg. Aztán aránylag "hivatalos" ajánlások szerinti étrenden farkasétvágyrohamok. Paleo meg megoldotta. És az a legszebb az egészben, hogy valaha azt sem tudtam elképzelni, hogy ki lehet bírni 16 óra kopalást "gyötrődés nélkül", hát még hogy lehet furni a végén egy hatalmast!

2011. márc. 5. 15:29

Hoztam egy kis érdekességet és előre is elnézésedet,más irányba kezdtem kutatgatni,a zsírokhoz úgy is vissza kell majd térjek mindenképpen...Utána idézőjelben idézem,amiért belinkeltem.Csak érdekességnek(neked,nekem:fontos info:)

Figyelmedet PPAR-gammára hegyezve:


1. [link]

/egeszsegugy/20100723-uj-molekularis-osszefuggest-

talaltak-a-diabetesz-es-az-elhizas-kozott.html


2. [link]

a-kulcs-a-belbetegsegek-gyogyitasahoz_587.php


"A hatóanyagok a PPAR-gamma nevű, főként a zsírsejtekben található fehérje termelődésére hatnak, amely viszont a szervezet inzulinválaszában szerepet játszó géneket szabályozza."


"Charmaillard elmondta, hogy a konjugált linolsavat (CLA) tartalmazó élelmiszerek is növelhetik a PPAR-gamma fehérje aktivitását, enyhítik a vastagbélgyulladást és az ezzel összefüggő rákok ellen is hatásosak. Konjugált linolsavakat elsősorban


a tej és a tejtermékek, valamint a hús és a tojás


tartalmaz."

(+ ugye véd IR-rel szemben is...:)

2011. márc. 5. 12:27

Ja,egyébként azt akarom még hozzátenni,hogy azért neked ezekkel a félmaratonokkal,vagy hogy hívják,mindenképpen mákod van.De újra ott vagyunk,ahol a part szakad,ugye hát én nem téged menedzsellek a véleményalkotásban,hogy aki nem fut ennyit,az ne emelje a zsír E%-ot az élelmezésében.Ráadásul neked van egy sz*r inzulinérzékenységed így jogos a csökkent ch jó GI-vel,de ez sem az a kategória,amit egy egészséges,átlagos,de egészséges életvitelű emberhez passzintani kellene.A többiek inkább egy ilyesmi embere felé tendáljanak,vagy vállalják be a kis maratonokat,amennyiben úgy szeretnének étkezni mint te.Annyi lenne szerintem még nálad,hogy ha az agy és egyéb glu igénye rendben,tehát nem glu-denovo-ból fedezve,akkor az sem lenne rossz.Szerintem...:)Bár tény,hogy ehhez is az E zsírból van,végülis...De egy tuti:te eléggé spéci eset vagyol...:)


A kecsketejet valahonnan háztól hajtsd már fel,aztán tesztelj!!!:)

2011. márc. 5. 07:48

50%-nál már jelentkeznek a tünetek.


Nem tudom,hogy mit jelent a kevesebb.De ezek tények(több helyen lejegyzett).Emiatt nagyobb a hajlamuk T2DM-re.

260. 06bfdda89d (válaszként erre: 259. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 07:47

Hát szerinted miért van limitálva az ajánlott étrendnél a zsírvevitel E%-a?Ha ez tartósan át van lépve,az tartósan nem kívánatos szintet jelent.Akkor is,ha az van elhasználva.Szerintem.Lehet ezzel hazárdírozni,mert ugye most:kinek van igaza...De én ezt így vélem.


Nos...Több más területre is igaz:"úgy marad az ember"-válasz bármilyen tartós "elváltozás"-ra,ez sem kivétel...


IR-t okoz,ilyen ecccerű.

259. fe9e12ede0 (válaszként erre: 257. - 06bfdda89d)
2011. márc. 4. 22:46

Jó kis info, még pár dolgot utána kell olvasnom. De kérdem én, miért baj, hogy ilyenkor az inzulin hatástalan marad? Mivel feltételezzük, hogy a cukor sem túl sok, ezért nyilván kevesebb inzulin indokolt.... A magas vérzsír sem egyértelmű, mert míg felélik a sejtek, addig miért lenne magas?

Tartósan magas már kóros (gondolom én).

Csak attól lehetne magas, ha többet viszel be, mint szükséges. De ez cukor esetén is problémát okoz.

Tehát míg a sejt jóllakik zsírral, addig nem kér cukrot.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook