Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


108. 06bfdda89d (válaszként erre: 105. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 19:35

"Atkins bácsinak Te adhatod a pontot, mert mozgás nélkül (ezzel indítottál) pucolja le a zsírt. (ezt én nem díjazom)"


Huh.Sokat írtál,megrágom majd,csak még a nemi hormonok hátravannak,na meg egy kis kajatudomány...:D


Figyelj...ne készíts mán ki!Há' mikor mondtam én,hogy mozgás nélkül?Mondtam?AtyaIsten...Nézd el nekem!De légy kedves és utolsó állásfoglalásomat számítsd be.Uncle Atkinst nem ismerem,de ha megegyeznek az arányok,akkor aláírom őt.Bár...én napi 100-120g ch-hoz ragaszkodom!!!:) Innen indítunk és igen,igazad van: ezen a ponton hagyjuk el a %-olást,de csak mert diétázunk és a diétát ebben határoztuk meg.Kár bekerni a májglikogént,egy nap alatt kimerül,a diéta picit hosszabb!:D De majd még átráglak mégegyszer mit is írtál,most mennem kell!

107. 06bfdda89d (válaszként erre: 104. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 19:24

"(leszámítva hogy egy fogamból kifúrtam a próbatömést - nyomtatott áramkör fúróval, meg felszúrtam az ínyemet gyökérkezelés közben - hétvége lévén :)) "


Jesszus!:O

106. 06bfdda89d (válaszként erre: 104. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 19:23

"Ellentétben Veled én nem fogok gógyszereket felírni, nem fogok műteni "


:)))) Én sem. :)))

Az egyetemünk eléggé poliklonális:),szóval ha azon a sejtérés-vonalon érnék,ahol mondjuk Pirosalma,akkor ezen tevékenységek említésre kerülhetnének,de utóbbi akkor sem lenne túl aktuális,minthogy azesetben diabetológus lennék.Bár most a hormonoknál elbizonytalanodtam,mert amilyen undorral álltam neki,most annál inkább érdekelnek,szóval azesetben lehet inkább az endokrinológia felé mennék,legalább nem maradnék ilyen "egyszerű"(finoman szólva) bennük.Most,ami itt előkerült,azok azok a gondolatok,amiket a kapott információk indítottak be egyébként.A tények adottak,a következtetés(lsd:"csodadiéta")enyém.Nem írom alá...:P :)

De kár ezen töprengeni,nekem más vonalon zajlik az érésem,így a betöltendő funkcióm is.Én ezeket abszolút csak a táplálkozás kérdésében szemlélem,szóval ha elfilozofálok/unk rajta,akkor nálam már helyben is vagyunk.Hihetetlen dolgok elhangzanak egyébként előadásokon,nagyon jó bent lenni és leírni a diétás kérdéseket,hangozzék az el biokémia,élettan,mikrobi,vagy épp kórélettan előadáson.Frenetikus.Nekem az.

Én leszek az,akinek nem lesz szabad bárminek is újat mondani,ami csak előfordulhat az ételekben,akár káros,akár hasznos legyen is az.:D


"Egyetértünk abban, hogy a jelenleg fogyasztott fehérje mennyiség alacsonyabb, mint amit a legújabb kutatások alátámasztanak, hogy szükséges lenne."


Nem,nem ezt mondtam,ez elég vakmerő lenne a részemről,amolyan köhög a bolha,no meg nem is értek ezzel egyet,mert:alapból az OÉTI féle E%-os megoszlást támogatom,amit személyre szabottan lehet módosítani,amennyiben indokolt(jó,sokszor az).Én egy speciális indokot hoztam fel:fogyókúra.Etéren JELENLEG ezt látom jónak,bátorít,hogy egy élettan/biokémia prof. szintén egyetértett ezzel,szintén csak fogyás esetére.


"Egyetértünk abban, hogy a megemelt fehérje fogyasztást elviseli az egészséges vese."


Ez nem kérdés.De újra elmondom: a fogyókúra átmeneti állapot,a kívánatos testsúly elérésével a diéta módosítása szükséges.


"lektin"

Erről milyen anyagod van?


"Minőségi fehérje az bizony husi, akár tetszik a vegáknak akár nem."

Igazából megfelelő párosítással és mennyiséggel el lehet érni a komplettálást.A veszélyei inkább akkor vannak és VALLJUK BE ez az általános,amikor megfelelő szakértelem híján egyszerűen elzárkóznak az állati fehérjéktől,ezzel együtt nagyon sokminden mástól és olyan hiánybetegségek lépnek fel,amik egyáltalán nem voltak a palettájukon betervezve,csak kezdjük a vassal,ami ha nem állati eredetű,ezt nem is tudom,talán tablettában pótolják maguknak???,a hasznosulása katasztrofális.


"nitrogén karbamiddá alakításával megszenvedhet a máj..."


Hát nem tudom...A máj hihetetlen teljesítményre képes.Nézz meg egy masszív alkoholistát,hány évbe tellik,mire májkómában "végre" meghal...Na neki probléma a fehérjefogyasztás látod...:P Ha megnőne a vérben az ammóniumion,az egész egyszerűen felgyorsítja az ornitin-ciklust.Én nem tudok róla,hogy ez károsítaná a májat,mint pl. az alkohol esete.Ott ugye pont az okoz gondot,hogy van egy bizonyos kapacitása a májnak.Talán olyan...8-9g/óra,amit oxidálni képes.A többi alkohol,mint méreg elidőzget a vérben -mint ahogy tudjuk is ezt- várva a sorára és mint méreg,nem nevezném barátságosnak.

Neked van valami anyagod erről?


"megemelt fehérje bevitel és a magas GI CH lenyomása"


Csak lesek.:O Hát ez meg hogy?Na...mindig van valami...:)


"zöldség, gyümölcs, hús, olajos magvak a rövid válasz."


Rövidnek rövid,minthogy elég hiányos...:P

A gabona az nálam punktum,ha sikér,ha nem(kivéve,ha indokolt figyelembe venni,ami semmi esetre sem = 100%)!:DDD

;)

105. fe9e12ede0 (válaszként erre: 103. - 06bfdda89d)
2010. nov. 12. 17:18

" akik -elmondásod szerint- azzal építik az izmaikat, hogy izombontós edzést végeznek. Bocs, ez a része jól láthatóan homályos nekem."


Pedig megér 1 percet. Edzés közben az izomrostokban mikrosérülések keletkeznek, amikre a szervezet adaptációval válaszol. Több izmot növeszt, hogy máskor ne tudd megzúzni. Persze mindig növeled a terhelést (leszámítva a negatív ciklusokat, de ebbe most nem megyek bele) Ez a progresszív túlterhelés. Hypertrófia a jelenségre a szakkifejezés.


Hogy az átlag diétázót mennyiben érinti, nem nehéz eldönteni. Idézek pár tanulmányból:


"Kramer, Volek et al.

Influence of exercise training on physiological and performance changes with weight loss in men.

Med. Sci. Sports Exerc., Vol. 31, No. 9, pp. 1320-1329, 1999.


Túlsúlyos alanyok 3 csoportba lettek beosztva: csak diéta, diéta és aerobik, diéta és aerobik + súlyzózás. A diéta csoport 6.65 kg zsírt vesztett 12 hét alatt. Az aerob csoport kb. fél kilóval többet adott csak le, 7 kilót (heti 3x30 percről indulva 3x50 percekig eljutva a 12 hét végére). A súlyzózást is végző csoport 9.60 kg zsírtól szabadult meg (44%-kal és 35%-kal többtől, mint a diéta, illetve az aerobik csoport). [A testtömeg csökkenés -9.64, -8.99 és -9.90 kg volt, aminek a csoportok sorrendjében 69%-a, 78%-a és 97%-a volt zsír.]

Lényegében az aerob edzés a való világban nem adott semmi pluszt a csak diétához képest. 36 edzés egészen 50 percig felmenve alkalmanként meglehetősen sok munka fél kiló többlet zsírvesztésért 3 hónap alatt. Ezzel szemben a súlyzózás beiktatása jelentősen dobott a zsírégetés ütemén."



"Bryner RW, Ullrich IH, Sauers J, Donley D, Hornsby G, Kolar M, Yeater R.

Effects of resistance vs. aerobic training combined with an 800 calorie liquid diet on lean body mass and resting metabolic rate.

J Am Coll Nutr. 1999 Apr;18(2):115-21.


Az aerob csoport heti 4 óra edzést végzett. A súlyzózók heti háromszor 2-4 szett 8-15 ismétlést csináltak 10 gyakorlatban. A VO2 max növekedett mindkét csoportban, ahogy súlycsökkenés is történt mindenkinél. A súlyzózók szignifikánsan több zsírt adtak le és nem csökkent a zsírmentes tömegük még 800 kcal/nap energia bevitelnél sem. Azért volt ennyire kevés a táplálék, hogy az étkezés hatását minimálisra szorítsák és csak az edzés eredményét figyeljék meg a zsírmentes testtömegen és anyagcserén.

A súlyzós csoport növelte az anyagcseréjét az aerob csoporthoz képest, ahol "kihűlt a kazán". Úgy tűnik, hogy a nagy ellenállásos edzés komolyabb inger a test számára, mint a koplalásos diéta."


Szóval fogyizónak nem azzal kell törődni, hogy 1 óra futás vagy bringa mennyi zsírt visz le (mert egy óra súlyzó az zsírt szinte alig éget, glycogént meg annál többet), hanem a nap 24 órájában kell gondolkozni, mikor még alvás közben is olvadnak a kilók. Ez megint ördögi kör, mert a súlyzó sérülésveszélyes, szóval ehhez is kell legalább negyed év szoktatás. De ugye elhízni mindenkine van ideje, de lefogyni sürgős.


Na jó, most szememre veheted, hogy akkor minek nekem ennyi kardio? Meg is válszolom, hogy teljes legyen a kép. Kardio közben valóban leginkább zsírt használ a szervezet, de elvileg olyan keveset, hogy 1 óra könnyed kardió esetén egyszerűbb 1 kanál zsírral (kb. 60 g) kevesebbe enni, mint egy óráig elégetni. Ez így van. Nekem ezzel az a célom, hogy az izomzatomban több mitokondrium legyen, valamint több hajszálér képződjön. Ennek az lesz az eredménye, hogy még régy zsírt tudok égetni, mikor már más a glycogénjét pancsolja. Sokkal később kezdjek savasodni (laktát), tehát sokkal magasabb legyen a laktát küszöb, kitolódik az a zóna, ahol nem lesz szűk keresztmetszet a tartalék glycogén.

Zsírból van elég tartalék mindenkin, legfeljebb nem mindenki tud hozzájutni. Mint mikor nálad a millás bankszámla kártyája, de nincs meg hozzá a PIN kód.


Proteinnel kapcsolatban biztos hallottál már a nyúléhzésről. Ez az a jelenség, mikor az indiánokat kiszorították északamerikai vadászmezeikről, és csak nyúlat tudtak enni. Fejfájás hasmenés. Szóval a fehérjéhez kell a CH (ez írtad is), de a zsír is. Tehát megint egy piros pont Atkins bácsinak, meg a paleonak is.


A CH igényről szóló fejtegetésed teljesen világos számomra, nekem épp ezért verik le a biztosítékot a %-os megadások. Ha mellé írod az összkalóriát, akkor teljesen elfogadom. Szerintem a fehérje fogyasztást inkább a zsírmentes testtömegre kellene számolni, ettől kevesebb ne legyen. CH-t pedig az agy és idegrendszer 6g/óra fogyasztásához megcélozni. Ez egy kínos kérdés, mert soha nemlehet bekalkulálni a glikogén reszintészire fordított CH-t. Hiába célzok meg egy értéket, (6*24 azaz 144g), mert fogadni mernék, hogy ma reggel ettől többet eldurrantottam. De talán még a Te "remekbe szabott" adagodtól is többet. Röpke 1 óra leforgása alatt. Szép idő lévén ezen a héten ma harmadszor jöttem bringával a citybe, azaz szerda délben elővettem a bringám, ma reggelig belevertem 147 km-t. Ennek java részét zsírból fedeztem (135-140 pulzusértékig, persze forgalomban nem tudtam tartani, égett a glycogén, de ez jelentéktelen (pár percek). Ma reggek 26 km-ből 21 szembeszélben, alig volt 150 - 160 alatt a puzlusmérő. Szóval ilyenkor a napi CH bevitel már eleve mínuszban van. Ezt ezért nehéz számolni, mert csak találgatni lehet, hogy mennyi használódik el. Persze ilyenkor nam árt banán vagy valami édesebb, hogy rásegítsen a visszatöltésre. Aki meg netán fogyni szeretne, annak eltart 3 napig mire visszapótolja (alacsony GI kaják fogyasztása esetén)


Atkins bácsinak 1 mínusz, hogy ketogén koplaláson nem lehet súlyzózni, esetleg CKD-n, de ezt meg viccből sem ajánlanám átlagembernek fogyizni.

Sportemberek is a határaikat feszegetik ilyesmivel.

Atkins bácsinak Te adhatod a pontot, mert mozgás nélkül (ezzel indítottál) pucolja le a zsírt. (ezt én nem díjazom)

104. fe9e12ede0 (válaszként erre: 103. - 06bfdda89d)
2010. nov. 12. 16:00

Beszélgetést én is élvezem, nekem is mindig ad egy löketet, hogy mi mindennek kell utána járnom. Ellentétben Veled én nem fogok gógyszereket felírni, nem fogok műteni (leszámítva hogy egy fogamból kifúrtam a próbatömést - nyomtatott áramkör fúróval, meg felszúrtam az ínyemet gyökérkezelés közben - hétvége lévén :))

Szóval én bőven beérem, ha olyan szinten megértem testünk működését, hogy ne "nem rendeltetés szerű" használat rövidítse meg az élettartamát.

Ehhez viszont sokat segítettél, hisz az ilyen dolgok megértése sokkal egyszerűbb iskolapadban, ahol lehet kérdezni.


Összegezzük amiben egyetértünk. Egyetértünk abban, hogy a jelenleg fogyasztott fehérje mennyiség alacsonyabb, mint amit a legújabb kutatások alátámasztanak, hogy szükséges lenne. Egyetértünk abban, hogy a megemelt fehérje fogyasztást elviseli az egészséges vese.


Nemrég még én nyafogtam a lektinek miatt, igaz akkor külön nem tértem ki a tripszin inhibítorok ügyére, de ez az egyik oka, hogy kerülöm a szójás termékeket. (felvágott, virsli stb.) Minőségi fehérje az bizony husi, akár tetszik a vegáknak akár nem.


Én arra hívtam fel a figyelmedet, hogy ekkora mennyiségű fehérjéből (60% már picit sok) származó nitrogén karbamiddá alakításával megszenvedhet a máj, vagy a beteg vesének is gondot okozhat. De erről nem találtam egységes adatokat, 300 g protein emésztéséről olvastam.


Ami a húsevés és a köszvény összefüggését illeti, igencsak érdekes kutatásokat folytattak ezügyben.

Érdekes, hogy megemelt fehérje bevitel és a magas GI CH lenyomása sok embernél javulást hozott köszvényes esetén.


[link]


Szóval zöldség, gyümölcs, hús, olajos magvak a rövid válasz.

103. 06bfdda89d (válaszként erre: 101. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 15:08

"Jelenleg azt az étrendet, amit növényi+állati fehérjében eléri az össz energia bevitel 20%-át, magas fehérje tartalmú étrendnek tartják. A 30%-ot pedig már nagyon magasnak kategorizálják. "


Ez...kicsit egy szál fecske csinálta info.

Érdemes a nemzetközi ajánlásra odafigyelni,mert a tudomány nagyobbik %-a áll mögötte rengeteg kutatással,felméréssel,véget nem ér a szakmai értekezések,konferenciák száma,az ajánlások és egyebek(->pl.diag.kritériumok) változása ennek a jele és nem a fejetlenségnek.


Na most a zöldségfehérjéket azért sem szerencsés idekeverni,mert:

-nitrogéntartalmú anyagokból olyan 1-3%-nyit tartalmaznak

-melyeknek jó része ráadásul gátolja a fehérjék emésztését,minthogy egy részük a tripszint,kimotripszint gátolja(kb.8-10féle is előfordulhat egyszerre egy zöldségben az enzim inhibitorokból - másik része a pektin-bontó enzimet gátolja,meg felelnek még egy rakás nem kívánatos elemért is,de az biztos,hogy az emészthetőséget negatívan befolyásolják).Természetesen,mint fehérjék,a hőkezelés megoldja a problémát,de pl. az uborkát nem szoktuk megfőzni.


"Jelenleg vadászó-gyűjtögető életmódot folytató népességekre a 20-30% jelemző"


Ami miből áll?A többi gyümölcsből összeszedett szénhidrát?Gyümölcsön nincs az a vadász,aki el van.Mert milyen ch-tartalmú természetben leledző ételt keressek,ami fehérje-mentes?


Én azért élvezem a veled való beszélgetést,mert akár a kaját,akár a hormonokat is boncoljuk,jövőhéten mindkét témából vizsgázom.Sokat segít az átbeszélgetésük.:D

És te is megismered a black-tie/fehérköpenyes felfogást a témában!:)

102. 06bfdda89d (válaszként erre: 100. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 14:42

Na,elővettem a számológépem,hogy pontos legyek.Ez alapján az ajánlott arány mellett egy 1600kalóriás étrend + testmozgás.


A baj alapvetően az,hogy te is más célra és én is más célra számolunk.Hagyd a testépítőket,akik -elmondásod szerint- azzal építik az izmaikat,hogy izombontós edzést végeznek.Bocs,ez a része jól láthatóan homályos nekem.Úgyhogy maradjunk egy átlag ember fogyókúrájánál a kedvemért...:)


" Elmagyaráznád, hogyan védi meg kortizol az izmot? "


Ezt nem mondtam.Azt állítom,hogy mi védjük meg megfelelő tápanyagok megfelelő arányú bevitelével és normálisnak nevezhető edzéstervvel.Mi csak felhasználjuk nemes adottságait.


"Csak arra kartam kilyukadni, hogy ekkora adag fehérje mát orosz rulett lehet a veséknek."


Ez a tényállás egészséges veséknél nem bizonyított.A genetika defektusát meg ugyebár manifesztáció igazolja,ez megint az,hogy inkább ne,mert a szomszéd is hogy járt,mindegy,hogy %-os arányban tulajdonképpen hányan is lesznek vesebetegek emelt (nem hipermennyiségű,ami ráadásul kockázati tényező -nem bizonyítottan ugyan- a vastagbélrákban) fehérjebevitel következtében és itt el is értünk oda,hogy nem bizonyított eme hatása.Sőt...igazából volna egy olyan sanda gyanúm,hogy inkább a fehérje-hiányos táplálkozás az,ami veszélyezteti a veseműködését,de ez most elég homály még,ennek neki kell feküdjek és neki is fogok,mert egyáltalán nem mindegy a kérdés.Ha megvan,akkor majd írom,hogy így van-e,vagy nem.


Na.Akkor indoklok.Az agy glükóz igényét nem akartam megvonni,én azt gondolom az már a túl-drasztikusságba hajlik,felesleges terhelés,de ebben azért egyetértünk szerintem.Ezért a napi ch-fogyasztást 100-120 körülre lőttem be.Ez 1600-as kalória mellett jelent 30E%-ot.A fehérjét pont azért emeltem meg,hogy az aminosavak ne az izomfehérjéből származzanak,ez elég járható út.A zsírt pedig azért csökkentettem radikálisan,az esszenciálisoknak helyet biztosítva,hogy a zsírraktárak legyenek mozgósítva az izmok energiájához,minthogy alacsony ch miatt(ezt gondolom nem kell magyarázni,hogy már annak számít) a perifériás glukóz-felhasználás gátlás alá kerül (kortizol...:)

Hát úgy ezek miatt.

101. fe9e12ede0 (válaszként erre: 99. - 06bfdda89d)
2010. nov. 12. 13:41

Erre külön reagálnék, hogy külön legyen megmérkőztetve a paleoval szemben.

Jelenleg azt az étrendet, amit növényi+állati fehérjében eléri az össz energia bevitel 20%-át, magas fehérje tartalmú étrendnek tartják. A 30%-ot pedig már nagyon magasnak kategorizálják. Jelenleg vadászó-gyűjtögető életmódot folytató népességekre a 20-30% jelemző, Dr. Cordain elemezgeti, hogy ettől többel igencsak megterheljük a máj karbamid szintetizálását, aztán lesz mit kiválaztani a veséknek.


(forrás: Cordain: The Evolutionary Basis for the Therapeutic Effects of High Protein Diets. Journal of Nutrition & Athletic Excellence May 1 2007)

100. fe9e12ede0 (válaszként erre: 99. - 06bfdda89d)
2010. nov. 12. 13:03

Csak majdnem előztek meg a diétáddal, mert a PSMF a Tiédhez képest sokkal kevesebb CH-t tartalmaz. Igazán ketogén diéta zsír nélkül. Elmagyaráznád, hogyan védi meg kortizol az izmot? Az én képzeletemben épp fordítva működik. Kortizol felemészti a saját izmaidat, abból gyárt vércukrot. Ez ketózissal minimalizálható (hogy ne legyen a szervezetnek CH igénye), de akkor meg már a "hírhedt" Atkins dokinál tartunk.


Nem állítom, hogy a kortizol nélkülözhető a raktárak megbontásához, de túl magas kortizoltól nem lehet aludni, meg van még egy két érdekes mellékhatása. Én személy szerint nem kérnék belőlük.


A 2000 kcalt csak azért hoztam fel, mert vannak testépítők, akiknek ennyi a kalória bevitelük szálkásítás alatt, hisz akkor is edzenek. Lefeljebb kevesebb sorozatot végeznek 1 izomcsoportra, hogy megússzák a súlyok csökkentését. Csak arra kartam kilyukadni, hogy ekkora adag fehérje mát orosz rulett lehet a veséknek. Tehát ha nem akarsz akkora fehérje mennyiséget bevinni, de csak 500 kcal mínusszal játszol (lassú tartós fogyás céljából), akkor megintcsak több zsír fog kelleni,és megint Atkins dokihoz jutunk..... Mikor ezt felfogtam, akkor nagyot nőtt a szememben, bár még ketogén megközelítést nem alkalmaztam magamon, és nem is áll szándékomban. (majd ha nem lesz mit enni...)

99. 06bfdda89d (válaszként erre: 95. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 12. 00:04

Hú,de álmos vagyok,de azért megpróbálok reflektálni...(remélem nem leszek nagyon hülye,ha igen,majd szóljál,korrigálok,vagy nem szólsz és én korrigálok,vagy hülyén halunk meg - azt akkor mi van!:D)


"Katekolaminok vs. glükokortikoidok. "

Hát ez így nem túl jó,még rágódhatunk rajta,de hidd el,hogy utóbbi nem csak esszenciális alap,de meg is erősíti az előbbi hatását a kérdést illetően.Szóval amit én rágok az az,hogy szegény kortizol,nem rádob egy lapáttal,hanem létszükség a kérdést illetően és nem követő,hanem előfeltétel,meg közép és utó.Na.Ezt sajnos eszinemeszi,így van,ezzel a kérdéssel kell megbarátkozni.Egyébként a "fáradtságos" és "rettentően nagy" agytornával kidolgozott csodadiétám,amit mint kiderült már lenyúlták régen,a kortizolra alapoztam.Na jó,akkor legyen ACTH az alap,nekem egyremegy...:DDD


Stressz...jajj,majd azt máskor,előbb majd még izom-ügyben is akarok írni.


"Ezt nem árt szem előtt tartani, ezért nem szoktam ajánlgatni 1 órától több intenzív sportot senkinek (pulzusmérő pulzusmérő pulzusmérő), amenyiben anaerob, legalább 2 nap pihenőt tartani a megdolgozott izmoknak, hogy tudjanak regenerálódni. (glikogént viszzatölteni + a mikrosérüléseket kiheverni). "

Na itt a kulcs kéremszépen.Ez a lényeg.Az előtte való időszakban egy általam ajánlott (vállamonvereget-vállamonvereget-:DDD) diétával a kortizol jótékony hatása érvényesül és zsírdepo ágyő,izomka helyén marad!Mit szólsz?


"egy 2000 kcal étrend mellett"

No ez nem a diétás adag,az tuti.Mondjuk a diétás adagot én nagyon keveslem,nőkre 1000-t,férfiakra 1200-at írnak,hát...Én utóbbit adnám nőnek,1400-at férfinak a javasolt arányban.Na,az már 2-es fázisú éhezés...:D Legyen a zsír max.15%,na.Mit szólsz?Ja tudom...majd utána olvasok annak a PSMF-nek!:D


"válóper"

-hah!Én mindig azt mondom,hogy amíg ez nem örömöt jelent,addig kissé el lett hamarkodva...:P (ez az: itt van,csak menj már a fenébe című magánszám...:D)Ja,hogy van pozitív stressz is...ja ok!:) (csaaaaak:Viccelek!:D - ez azért van,mert nagyon fáradt vagyok,úgyhogy megyek is,nem fárasztalak tovább.Jó éjt!)

98. 06bfdda89d (válaszként erre: 97. - 06bfdda89d)
2010. nov. 11. 18:44
Jav: adenohypophysis...:D (ja már nem látok kettőig se,remélem most jól bötűztem,ha nem: javits!:)
97. 06bfdda89d (válaszként erre: 96. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 11. 18:43

"Ez az álalad javasolt a makronurtiens-arány megközelítésed :) ez maga a PSMF"


Affene...Elkéstem!:)

De ezek szerint látatlanba tettem le a voksom valami mellett...Még nem hallottam erről a diétáról,majd utánaolvasok.:)


Köszi a megamailt,ha otthon leszek le is töltöm,most suliban vagyok,tanulok,mint güzü és naggggyon elegem van az adenohypopysis hormojaiból,már zsong az agyam...:P


Ja,a zsír volt egyedül hasraütéses tippecske,nem áll mögötte még semmi,a proteint akartam felhozni,ch-t lejjebb nem nyomnám,ezt viszont meg is tudom indokolni!Meg az emelt fehérjét is...:D

96. fe9e12ede0 (válaszként erre: 93. - 06bfdda89d)
2010. nov. 11. 15:37

Ez az álalad javasolt a makronurtiens-arány megközelítésed :) ez maga a PSMF. Nekem csak az nem szimpi benne, hogy rohamdiéta. Gondolod, hogy ha valaki rákap, akkor majd a fogyás tempójától megszédülve le tud vele állni?


[link]


[link]


Itt vannak javasatok a ciklizálásra, időtartamokra. Ezek átolvasása után elég egyértelmű lesz az élveboncolás....


Van még egy szempont, amit a szerző nem említ, de nem tudom szó nélkül hagyni.

De egy 2000 kcal étrendmellet 60% proteint az durván 285 g-t tenne ki. Ha hús protein tartalmát 20%-ra kerekítjük, akkor az 1428g, azaz másfél kiló husi lenne. Hát szerintem ebből már keletkezik annyi húgysav, amit egy beteg vese garantáltan nem tud lekezelni. Embernek nincs urikáz nevű enzimje mint a kizárólag húsevőknek. Ráadásul a saját fehérjéink lebomlásával is meg kell birkózni a vesének. Szóval elég határeset, de alacsonyabb kalória bevitel mellett talán még nem okoz gondot. Makk egészséges vese nélkül óva intenék mindenkit tőle...


Zsír bevitel pedig meglehetősen alacsony (esszenciális zsírsavakat mindenképp kell bevinni.

95. fe9e12ede0 (válaszként erre: 93. - 06bfdda89d)
2010. nov. 11. 15:06

Katekolaminosk vs. glükokortikoidok. Van egy (szeintem) jó jegyzet. Hidd el, keresem már hetek óta a forrását. Valamikor letötöttem, és azóta nem lelem (a forrást), de nem ártana körülnézni azon a helyen, mert az nyilván egy kincsesbánya. Mindenesetre feltöltöttem ide, mert a benne lévő ábrák nagyon beszédesek, és kicsit nehéz szavakban körülírni. (lesz még 1 -2 ábra amire hivatkozni fogok) 7 napix max 10 letöltésig lesz elérhető, ha netán más is kíváncsi rá (esetleg lemarad a 7 napból) akkor felteszem mégegyszer.

Egy múltkori jegyzetből ( [link] ) a 15. oldalon nekem az jön le, hogy már a katekolaminok fokozzák a glukagon kiválasztást. Kortizol még rádob egy lapáttal, de neki a "visszatartást" kell a készletek felélése közben megoldani. Ha pedig kivárod, hogy a kortizol átvegye a főszerepet, akkor bizny nem fognak az aminosavak beépülni az izmokba... (inkább lebomlani)

Az ACTH után tényleg percek kérdése a kortizol kiválasztás beindulása, de ugye a stressz mennyiség az általában összeadódik, tehát vizsgaidőszak, esetleg válóper, stb. hatására már eleve olyan stressz fog kialaulni, ami még az adott mozgásmenniséggel együtt


[link]


Ennek a 13. oldalán szépen el van magyarázva.

94. 06bfdda89d (válaszként erre: 89. - E974230abd)
2010. nov. 11. 12:43

Hát...örülök,ha örömödre van,"kicsit" már megint kockafejű (bio-kaja)kémikusok benyomását keltjük,dehát ha egyszer szeretjük a témát...(nem,nem a marsról jöttünk...:D)Sajnos vannak szavak,amiket nem lehet kihagyni.És igenis egyszerűbb szakszavakkal kommunikálni.:)Nézd:

hiperinzulinaemia: "krónikusan megnövekedettt plazma-inzulinszint"... :DDD

Szóval tényleg nem felvágósdi,dehát...nehéz lenne ezek nélkül.Egyébként még nincs konklúzió semmiből sem.Most szüljük...:D Ha meglesz,leírjuk magyarul,hogy mire jutottunk.Az mondjuk nem tudom,hogy mikor lesz,mert eléggé filozófikus,az élet nagy kérdéseit boncolgatjuk épp...:DDD

Azért nagyon ari vagy,köszi a türelmet!:)

93. 06bfdda89d (válaszként erre: 88. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 11. 12:33

Na.Kb. ez:

Megfelelő fogyáshoz ajánlott kalória-bevitel és elégséges sport/testmozgás mellett a következő energia%-os eloszlásra gondoltam:

ch:30%

pr:60%

lip:max.10% (azok kedvéért,akik ragaszkodnak,hogy csak velük szívódnak fel...:)


Megint nem tudlak követni,már nagyon sokat elolvastam,úgyhogy csak kiemelnék egy-két dolgot és lehet,hogy inkább pontokbaszedve írd le,hátha könnyebb lesz a nehéz fejem.:)


A proglukagongén átírása is kortizolhoz kötött,szóval még csak glukagon sincs nélküle.

Az egyik legjelentősebb válasz a kortizol stresszben.


A szövettant ellébecoltam...:P Öreg hiba volt,azóta már sokat pótoltam,de még van mit!:)


Az izom energia-nyerésére munkában majd még visszatérek,azt hosszabban tervezem,de most van egy kis időhiányom.Talán holnap.(remélem)Az viszont biztos,hogy nem volna szabad úgy edzeni,hogy abból sérülés legyen.Az már eléggé céltévesztett dolog.De majd írom ezt is.Aztán megmondod,mit gondolsz.:)


Hu.Nagyon bekutyultad...Írom:

1.Stressz,napszak,akármi...:)

->ACTH (megjegyzem a napszakos ritmus a bűnös a reggeli IR-ért.Érdekel?:D)

2.Az ACTH pedig -eszinemeszi- a glukokortikoidok/kortizol szintézisének fő szabályozója.Kvázi: megjelenését pár perccel követi a kortizol.(továbbá hat még a mineralokortikoid/aldoszteron szekrécióra is és az androgén szekrécióra is - csak a teljesség kedvéért,etéren)

3.A glukokortikoid/kortizol pedig hat az adrenalin(egyik katekolamin) szintézisére


Nem könnyű téma a hormonok,érzem a bőrömön...:D De érdemes átlátni,ha meg akarjuk érteni a működésünket,mert irányítják az életünket.Na majd írok a stresszválaszról is.Mikor engedi az időm.Úgy utálom a hormonokat tanulni,de annyira le is köti a figyelmem,állati érdekes téma,tisztára lázban tart.:D Kissé embivalens vagyok benne...:))))


Na,legyen a főszerep az ACTH-é!:DDDDDDD

92. fe9e12ede0 (válaszként erre: 90. - E974230abd)
2010. nov. 11. 07:02
Szerintem erről Te többet tudsz. Mondjuk nekem csak halvány elképzeléseim vannak, hogy mit takar ez a fogalom (léböjt). Tehát ha elmagyarázod, és megindkolod hogy mire való, akkor lehet élve boncolni témát.
91. 06bfdda89d (válaszként erre: 90. - E974230abd)
2010. nov. 10. 13:42

Dehogy,csak tanulok.Jövőhéten két vizsgám is lesz,szóval...Majd jövök!;)

Littledevil,nem felejtettem el írni,kis türelem!!!

2010. nov. 9. 21:38

Okés behaltatok..más...léböjt..

Nos?

2010. nov. 8. 22:12
Azért titeket már olvasni is agymenés...tök jó,mert mozgatja a gondolataim,és bár a biokémia nem az én szakterületem,de ha nagyon agyalok értem amit beszélgettek/:Dez már ha beszélgetésnek nevezhető:)/és mégis tök jól megmozgatjátok pro és kontra az elképzeléseim mezeit.....csináljátok csak,bár Almát nagyon hiányolom,mint semleges ámde szókimondó erlmét kettőtök közé....
88. fe9e12ede0 (válaszként erre: 80. - 06bfdda89d)
2010. nov. 8. 13:44

"A kortizolt igazából csak azért hoztam fel, mert a megértésével világossá vált számomra valami és azt gondolom, hogy előnyös és jótékony tulajdonságait egy fogyókúrában a tápanyagok energiaszázalékainak megfelelő eltolásával igen meg lehet sokszorozni testmozgással kombináltan. Erre próbáltam utalni. A glukózigény leírása adja az alapot az egészhez és úgy kb. van egy körvonal a fejemben. Ha érdekel szívesen leírom neked. "


Persze hogy érdekel, bár nem akarok visszaélni készségeddel, bőven beérem egy kis útmutatással, merre kapirgáljak.


Visszatértem a témához, kezdem sejteni, hol csúszott szét a gondolatmanetünk. Megpróbálok a kényes részre fókuszálni...


Na szóval a stresszhormonok fontosságával tisztában voltam, tudom, hogy nélkülük a glukagon nem ér semmit. Legyen az éhezés, de a sportot is ide sorolhatjuk, hisz akkor is a készleteire van utalva a szervezet. Szóval az (adrenalin, noradrenalin legjelentősebbek - nem részletezem külön őket, melyik hol hat) hatására nyílnak ki a zsírraktárak (leszámítva az alfa-adrenerg receptorokkal "megáldott" hályat), (tágulnak a légutak, nő a szívfrekvencia stb, de most nem erre fókuszálok) és megindul a glikoneogenezis a májban, és izomban is lehetővé válik a glikogén lebontás. Ezeket a mellékvese velő termeli. Ezek hatására az agyalapi mirigy ACTH -val beindítja a mellékvese kéregben a katekolaminok termelését, (legjelentősebb a kortizol), ami csavar egyet az edigi folyamatokon a glükokortikoidokhoz képest. Elkezdi felkészíteni a szervezetet a hosszú idejű stresszre. Ez a kulcsszó. Hosszú idejű túlélés. Míg az adrenalin izmok glukózfelvételét fokozta, glikolízist is(máj élte fel tartalékait), meg a májban a glukoneogenezist. Ugyanakkor a kortizol leállítja a cukorfelvételt az izmoknak meg a zsírdepóknak. A májban visszafordítja a glikogén lebontást, azaz beindítja a szintézist (csak a májban, máshol továbbra is blokkolva marad). Lefokozza a glikolízist, majd tovább fokozza a glukoneogenezist (akár saját húsból). Zsír mobilizációját tovább fokozza (bár vannak zsírdepók, ahol szintén visszatartja a zsírt - köldök körül pld.), de a főképp cukrot elkezdi megspórolni csak az idegrendszer + agy számára. Ezzel eddig egyetértesz? (sok fogyizó örül, mert a mérleg mutatója szélsebesen megindul lefelé - persze lehet hogy több izmot veszítenek mint zsírt, ezért korai az öröm hehe)

Itt van az a csavar, hogy bár nem vitatom, hogy a kortizol az elejétől fogva jelen lehet, de kb. 1 óra intenzív terhelés után kezd jelentősen megugrani a szerepe. Tehát ezt az időablakot kell kihasználni a sportnál, míg a szervezet könnyedén szabadul meg a tartalékaitól, és nem kezdi glukoneogenezisre felélni a a saját izmainkat. Persze intenzitástól függően. Ezt nem árt szem előtt tartani, ezért nem szoktam ajánlgatni 1 órától több intenzív sportot senkinek (pulzusmérő pulzusmérő pulzusmérő), amenyiben anaerob, legalább 2 nap pihenőt tartani a megdolgozott izmoknak, hogy tudjanak regenerálódni. (glikogént viszzatölteni + a mikrosérüléseket kiheverni).

Nem intenzív aerob terhelésből mehet naponta, vagy lehet több is, de itt meg ne lépjük túl a maximális pulzusszám 75%-át. Van aki ilyen pulzuson utazó sebességgel teker, van aki fut, de annyira kényelmi zónában, hogy közben tud beszélgetni (ha van kivel). De sajna sok tunya embernek a tempósabb gyaloglás is nagyobb terhelést jelent. Tehát ők már tempós gyalogláshoz is az anaerob rendszertől kérnek kölcsön. Tehát nekik már ez nagyobb stresszt jelent, mint egy edzett embernek a folyamatos futás.

Ezért kell a fokozatosság, és ezért szoktam megpróbálni lebeszélni azokat, akik 0-ról indulva, napi 1 óra sport (pihenőnap nélkül), 900 kcal bevitel melett akarnak fogyózni. Ez nálama "láncfűrész" fogyókúrával egyenlő. Ő testüket a főképp kortizol fogja "formásítani". Így már érted, miért írtam, hogy lehetőleg kortizol maradjon ki a játékból? (ha nem is kihagyható, de legalább ne legyen övé a főszerep)

87. fe9e12ede0 (válaszként erre: 85. - 06bfdda89d)
2010. nov. 8. 12:02

Mint írtam, ezeket az oldalakat 2-3 éve találtam, és annyira belém gyökereztek az ottani tévedések, hogy időbe telik megszabadulni tőlük.....


Nekem meg az a véleményem, hogy tömegelni se tőlük tanulj, ha netán erre adnád a fejed, bár elég hatékonyan csinálják. Előre bocsátom, hogy jómagam is rendszerint kézbe veszem a vasakat, és nem irigységből írom ezt az eszmefuttatást. Ez alatt értem, hogy nem azért írom, mert látszólagos igyekezet ellenére sem nézek ki úgy, mint a weboldalaik szereplői. Első sorban nekik a külsőség a fontosabb, a látszat, a nagy izomtömeg. Divat. Hogy mennyire sport? Nem tudom. Erőmelésnél ott a fizika, a felemelt tömeg az eredmény. Futásnál, bringánál az időeredmény. Tesépítőket pontozzák. Mint kakasokat a díszmadár kiállításon. Ugyanez a véleményem az adonisz komplexusról mint az anorexiáról, bulímiáról stb.

[link]

Szóval divat. Tudom, sok embernél ez már leüti a biztosítékot, amit írtam, nálam a rövid futamidő ami igazán ellenszenves. Mit értek ez alatt? Gondolom egyetértesz, hogy gyurjunk.hu/inzulin.html praktikák és társai rövid távon tönkreteszik az embert. Ezzel csak az baj, hogy sok naturál olyan célért hajt, amit nem lehet dopping nélkül elérni, a magazinok címoldalán meg ugye sejthető hogy nem a csirkemellfilétől nőttek akkorára.

Az a bajom vele, hogy nem az egészségről szól. Paleo megközelítés sem a kizárólag álóképesség vagy erő fejlesztését támogatja, valós irányzatokból inkább a cross-fit ál legközelebb, de ez meg nem véletlen, mert cross-fit berkekben épp a paleo meglehetősen elterjedt életmód. Aztán az is igaz, hogy ha nem specializálod magad egyetlen mozgásformára, akkor nem leszel mindenben első, de nekem ez nem számít. De ha már megint előhoztam a paleo-t (hisz diétavetélkedő a topic), nézzük milyen edzést ajánl.

[link]

86. fe9e12ede0 (válaszként erre: 84. - 06bfdda89d)
2010. nov. 8. 11:14

Igen, ez vitathatatlan. Glukóz az egyetlen energiaforrás, amit minden sejtünk fel tud használni. Ezért a glukózt tekinthetjük a "közös valutának" az intermedier anyagcsere kereskedeklemben.

Erre gondoltál?

2010. nov. 7. 19:20

A dokumentumot megnyitottam.Ilyenekből ne tájékozódj.A vérben nincs glikogén.Magából a májsejtből is már glukózként tud csak kijutni,ehhez kell a glukóz de novo szintézis(cukor-újraképzés) utolsó lépése,ami gyakorlatilag a májsejt legbelsejében történik(endoplazmatikus reticulumban),mikor is a glu-6-P-ból glu lesz.Külön belső csatorna(GluT7),külön enzim(glu-6-P-áz) hozzá,vissza a májsejt-citoszolba és úgy ki a csatornán(GluT2) a májsejtből.

Tömegeléshez lehet (BIZTOS) jobban értenek,mint én:D,de tőlük ne tanulj biokémiát,élettant.Arra vannak szakmai oldalak.

84. 06bfdda89d (válaszként erre: 83. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 19:03
"Egyetlen" szót mondok: intermedier anyagcsere.Csak gondold végig,hogy mi a központi és kiemelt komponense,célja,végterméke.Minden más komponense visszautal rá és erre mutat.De ha gondolod,kifejtem én.
83. fe9e12ede0 (válaszként erre: 80. - 06bfdda89d)
2010. nov. 7. 16:21

Hidd el, keveseltem. Ezek szerint a "sportemberek" nem jártak utána. Eleinte nem ellenőriztem az információikat, magam is bedőltem nekik, és még hangoztattam is.


Az egyik adatot itt találtam (70g).


[link] (26. oldal)


Legtöbbet [link]


oldalon olvastam, de ez több sebből vérzik. (ettől lényegesen több CH-t spajzolok be feltevésem szerint.)


[link] Itt az izom glikogén tárolásáról találtam adatokat, ezt nagyjából igazolta a mérlegem, egy kiadós (anaerob) edzés után a dehidratáció visszaálltával mért tömegem szépen megy fel 3 napig. (izomglikogén visszatöltés)


[link]


Itt olvastam még máj glikogénről, de itt a molekulák mérete maradt meg az emlékezetemben.


Tehát hála Neked, megint egy dolog a helyére került.



Egy eretnek gondolat. Mi lenne, ha az éhezésre úgy tekintenénk, hogy a szervezet nem külső forrásból, hanem saját raktáraiból fedezi a CH igényt. Egy sarkított példa. Az oroszlánnak is van CH igénye, meg termel inzulint is. De nem zsömléből fedezi, hanem húsból. Mégis végig anabolitikus állapotban van, fejlődik. Ha az embert vegyes táplálkozásúnak tekintjük, miért kell feltételezni, hogy az összes CH igényét kizárólag CH-ból kell merítenie?


Többivel egyetértek, az nem vita tárgya.

82. 06bfdda89d (válaszként erre: 77. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 12:51
Jesszus!Ezt a sok olvasnivalót...De tuti át fogom őket rágni!!!:)))
81. 06bfdda89d (válaszként erre: 76. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 12:50
Természetesen,ezt nem vitatnám el,igaz.:)
80. 06bfdda89d (válaszként erre: 75. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 12:47

Nem azért javítottam,csak a pontosság kedvéért.Meg: a májglikogén az olyan 190g.A 70-80g túl kevés,hol olvastad?


A kortizol egy részt,ahogy írtam,a glikogén mobilizálásához szükséges enzimeknél jön képbe,másrészt,amit kifelejtettem az az,hogy a proglukagongén átírása kortizol jelenlétéhez kötött.Ugyanis ha nincs jelen állandóan az inzulinantagonizmusával,akkor már a basalis inzulinszint is képes arra,hogy meggátolja a glukagon szintézisét.Mert ezt az átírást az inzulin gátolja.Ne szidd már szegényt annyira,iszonyat fontos.Kvázi nélküle igencsak nem működne a tartalékmobilizálás,ahogy azt láthatjuk is Adison-kórnál,vagy mellékvese eltávolításnál,akik ugye szegények igen csak hipoglikémiára hajlamosak,nos ez a kortizol hiánya miatt van.Bizony ám!:)

"Éhezés" alatt én a ch-hiányra gondoltam,szigorúan vett értelemben azt jelenti és ha a folyamatokat nézzük,így érdemes a témát kezelni.Leírtam az éhezés szakaszait azért,mert ott az egész a glukóz-bevitel hiányáról szól.Már az első szakasztól kezdve.A kortizolt igazából csak azért hoztam fel,mert a megértésével világossá vált számomra valami és azt gondolom,hogy előnyös és jótékony tulajdonságait egy fogyókúrában a tápanyagok energiaszázalékainak megfelelő eltolásával igen meg lehet sokszorozni testmozgással kombináltan.Erre próbáltam utalni.A glukózigény leírása adja az alapot az egészhez és úgy kb. van egy körvonal a fejemben.Ha érdekel szívesen leírom neked.

Azért is írtam le a szakaszokat,hogy az egyes eseményeket lásd elkülönítve.Ha valaki az "éhezését"(lsd.fentebb) képes a 2. szakaszban tartani és hát a fogyókúrák nem beteges formája ott van,akkor nem jöhet a képbe a kórosan magas kortizol szint izomfehérje-bontást fokozó tulajdonsága sem.

79. 06bfdda89d (válaszként erre: 71. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 12:34

Hát ez nagyon klassz!:)

(tudtam,hogy nem jó hely nekem a közgazdaság...:DDD)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook