Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


138. 06bfdda89d (válaszként erre: 137. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 02:21

Na jól van...így jár az,aki hülyére tanulja magát hajnali fél3-kor is még: horror-hambikat lát...:D

(lehet sok volt a mai kávé adagom?:O)


...Ajj,de rohadtul elegem van a hormonokból...mán ez naon sok lesz így...:PPP

137. 06bfdda89d (válaszként erre: 136. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 02:19

[link]


:PPP :D

136. 06bfdda89d (válaszként erre: 134. - 06bfdda89d)
2010. nov. 14. 02:11

Há-há...biokaja a'la america...:DDD :P


Nyami!:DDDDD

135. 06bfdda89d (válaszként erre: 131. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 21:35

Röviden és tömören?


Hülye hozzá...Ennyi.Előbb szerezzen normális szakvizsgát diabetológiából,nem árt,ha átnézi hozzá a kórélettant is,aztán utána majd maga fog sajnálkozni ezen a nagyon okos cikken...Ennyi.Tömören,velősen!


Nem nyitottam meg idő híján,de megnyugtatásul: az idézet el is vette a kedvem,hogy ilyen szakszerű diskurzust olvassak,miszerint egy diabéteszes majd health-t getel...

134. 06bfdda89d (válaszként erre: 130. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 21:30

Komolyan lehidalok...nagyon nem megy nekem ez a sporttéma...Mi ez?Fuldokló-tanfolyam?:


"anaerob edzés"


Hát most irigykedem...Ilyet...:


"Nyáron nem volt probléma, mert ásóval a kezemben 2 perc múlva már jöttem is vissza a "bevásárlásból"."


De jó egyeseknek!:)


"Szóval CH bevihető zöldségből gyümölcsből."


Meghiszem azt!:)Főleg a brokkoliból...:PPP

Jajj,csak irigykedem ám...az a kedvencem,aztán abból annyit ehetsz és még mindig a nullához közelít a nyamvadt ch!Ez persze azért van,mert a brokkoli mínuszról indít!:DDD (vicc!!!)


"Tojás."


Nyami.Te!Én éhes vagyok...Megyek és eszek!!!Most.Ilyen későn.NEKEM:lehet!:)))


"Felsorolnád, szerinted mik az igazi előnyei? Táplálkozás szempontjából."


Már ígértem más topikban is.Az lesz,hogy amikor kidolgoztam a tételt,felnyomom.Dec.-ben vizsgázunk belőle.(először)Aztán lesz majd szigorlat is belőle.(szigorúan veszik,mi?:D)Meg majd még államvizsga is!Úgyhogy...KÉSZÜLJ!!!:DDD


"Fogunk is enni még elég amerika gabonát, hisz a sajátot már rég eladtuk."


Nem is: begyújtottuk!!!

Amerikai...Nem is értelek...neked mi bajod a műanyag,ám biológiailag lebomló amerikai koszttal?:DDDD

133. 06bfdda89d (válaszként erre: 129. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 21:21

"Bőrszín az adaptáció a napsugárzás mennyiségéhez. "


A japánok meg sárgák,az meg holdtól,mi?...Littledevil ne idegesíts...:)

Genetikára utaltam.Köztudott,hogy a fehér európai is meg az afrikai is,meg az ázsiai is más-más betegségekre hajlamosak genetikailag.


"visszaküldtek cukorbeteg bennszülötteket embereket a természetes körülményeik közé, majd elmúlt az inzulin rezisztenciájuk. Újból nyugati étrend, újból megbetegedés. "


Na,erről beszélek.Nekünk nem kell elköltözni,hogy az IR-t visszafordítsuk,elég odafigyelni a diabetológusra,aki nem paleot ajánl.De aki megfogadja a tanácsait,annak is elmúlik az IR-e!Na,ezt kapd ki!!!;)


"Erről szól a paleolit étrend. És bizony követői közül soknak jelentősen javult a diabetese. Van aki az inzulinnal is leállt. "


Ahhoz,hogy ezt elérje,sokkal szigorúbb diétát kell tartania,mint egy cukorbeteg-diéta,vagy egy átlagos paleosnak.Tudom,olvastam őket...Mivel nem hoz nekik gyógyulást,ezt már beszéltük,mi a gyógyulás,így inkább szúrnak,meg tartanak egy könnyebb diétát.Littledevil!Te aki ismered a pancreast,a T1DM-t,ennek nehogy felülj mán!

Nézd:

[link]

Korábbi nagy paleós...:)))


"acetaldehid-dehidrogenáz jó példa, ezt kell blokkolni a kaukázusiban, aztán elmegy a kedve a részegeskedéstl egy életre :)"


Na,hát pontosan ezt használják gyógyszeres terápiában.Csak mivel a rosszullét nagyon rossz és az alkohol meg nagyon fini,ezért nem szokták szedni.Akkor jön a kapszula a bőr alá...:)Egyébként röhögni fogsz,de a krónikus alkoholista ezért lehet piszok rosszul kevés alkoholtól is,mert hogy el is tud használódni...Azt egy rosszkor beküldött adag igen ciki tud lenni...:PPP

132. 06bfdda89d (válaszként erre: 128. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 21:05

" Vagy azért van ott, hogy legyen mihez hozzányúlni."


Hát nyílván...:) Mást mondtam?


"Ezt az előkészületesdit nem igazán értem, de már többször említetted. Nagy mennyiségű zsírsavmobolizációja időigényse, de a vérben alapból van valamennyi zsírsav. Az alapanyag cserétnem tudják ebből ellátni? (ez az eretnekség)"

Figyelj,én most meg nem mondom neked,ez időben mit jelent,egy biztos,nézd át a glikolízist,meg a zsírsavak "darabolgatását",szerintem egyértelmű lesz...De arra hiába is áhítozol,hogy majd átmegyünk maciba,meg tevébe,szóval...ez nem fog menni még a paleosoknak sem!:DDD (jaj,de könnyen beszélek...:PPP)


"a vérben alapból van valamennyi zsírsav.2

Na,kalap-kabát annak az embernek,meg nagyharang,te,akinek akkor az FFA szintje,hogy majd abból fedez egy maratontávot...Te!Él az még???:DDD Na,számítsd az időhöz hozzá a lipolízis folyamatát is nyugodtan...;)


"(ezt ne vedd komolyan, csak poénkodtam)"

:DDDD

2010. nov. 13. 15:27

Tyű! Aztamindenit! Most nyitottam meg Dr. Mercola tegnpi hírlevelét! Tévedés ne essék, egyáltalán nem paleo guru.


[link]


Again, it's imperative to understand that if you have diabetes, you need to avoid sugar/fructose, grains (even organic, whole grains) and other starchy carbs like rice, potatoes and cereal, to get healthy.


Na szóval akkor hogy is van ez a gabona előnyeivel? Nem tagadom, hízik a májam mikor ilyet olvasok "nem paleós" szakemberektől. Nos akkor "eppur si muove?"


Lehet meg fog ártani a májamnak, de a héten már egyszer nagyon nagyot hízott!


[link]


Figyeled a dokumentum fejlécét? (ja persze és a tartalmát) (ők nem kutyhúsra meg a barna bőrre koncentrálnak)

130. fe9e12ede0 (válaszként erre: 127. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 15:11

Te mennyi napi ch-t képzelsz el és miből fedeznéd?


Mint már fejtegettem, az agy és az idegrendszer fogyasztását próbálom megcélozni. Sok anaerob edzés után picit megfejelni. Lehetőleg zöldségekből és gyümölcsökből. Nyáron nem volt probléma, mert ásóval a kezemben 2 perc múlva már jöttem is vissza a "bevásárlásból". A brokkolim utolját (ami nem hozott virágot, de derékig érőre megnőtt, most eszik a nyúlak. :)


[link]


Persze "kényszer körülmények" hatására néha akad rizs vagy krumpli, de ha nem vagyok rákényszerülve az üzemi konyhára (elég gyakran megúszom), akkor önszántamból nem. Amióta alig eszem a keményítős szénhidrátokat, azóta elfelejtettem mik azok a farkasétvágy rohamok.

Meg a "csokika" függőség is a múlté.

Szóval CH bevihető zöldségből gyümölcsből. Kalóri szempontjából ez kevés, de kalóriának meg ott vannak a zsiradékok. Fehérjét meg azt hiszem elég mélyen kitárgyaltuk. Sok friss husika, semmi feldogozott. Tojás. Olajos magvak szintén elég sok fehérjét tartalmaznak, de azok ugye nem teljes értékűek.


Gabona előnyei? Könnyen és sokáig tárolható. Szálítani szintén sok kalóriát lehet kis méretek mellett. Római birodalomban ezért szerették. Sokat be lehetett belőle tárolni, úgy tudtak hadakozni meg terjeszkedni.

Felsorolnád, szerinted mik az igazi előnyei? Táplálkozás szempontjából.


hirszerzo.hu/belfold/20101104_kenyerar_liszthiany_valsagtanacskozas


Fogunk is enni még elég amerika gabonát, hisz a sajátot már rég eladtuk.

Nembaj, addig míg a breadetáriánusok lelkiismert furdalás nélkül fogják enni a tengeren túli gabonából sült kenyeret, addig én is lelkiismeret furdalás nélkül megveszem a kókuszreszeléket, az igazi kókusz, olívát, datolyát meg banánt. Ezeket valószínűleg soha nem fogok a kertben termeszteni :(

129. fe9e12ede0 (válaszként erre: 126. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 13:57

Bőrszín az adaptáció a napsugárzás mennyiségéhez.

Engem a cukorháztartás beli eltérések jobban érdekelnek. Mi történne egy (európai) cukorbeteggel, ha azt a kaját etetnéd vele, mint azona szigeten esznek a bennszülöttek? Ha a pimák elkezdik enni amit mi, akkor cukorbetegek lesznek. De számos kísérlet volt, hogy visszaküldtek cukorbeteg bennszülötteket embereket a természetes körülményeik közé, majd elmúlt az inzulin rezisztenciájuk. Újból nyugati étrend, újból megbetegedés.


Most ne kutyahús meg giliszta szinten ne boncolgassuk a témát, mert saját környezetünken is el lehet érni hasonló élelmiszereket amikkel utánozható az a makronutriens arány. Erről szól a paleolit étrend. És bizony követői közül soknak jelentősen javult a diabetese. Van aki az inzulinnal is leállt.


acetaldehid-dehidrogenáz jó példa, ezt kell blokkolni a kaukázusiban, aztán elmegy a kedve a részegeskedéstl egy életre :)

128. fe9e12ede0 (válaszként erre: 125. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 13:48

Nem eretnek, ez az eszi nem eszi. Izomnak zsír az ideális üzemanyag. 1-es típusúnak eleve, 2a, 2b az csak akkor szokta kivenni melóból a részét, ha már cukor kell. De megfelelő állóképességi edzéssel a 2a is átalakul igazi diesel(zsír) motorrá.

"erőteljes munkához csakis azért nyúl hozzá,mert az kéznél van"

Tyúk és a tojás esete. Vagy azért van ott, hogy legyen mihez hozzányúlni.

Ezt az előkészületesdit nem igazán értem, de már többször említetted. Nagy mennyiségű zsírsavmobolizációja időigényse, de a vérben alapból van valamennyi zsírsav. Az alapanyag cserétnem tudják ebből ellátni? (ez az eretnekség)


"Aminosavból glukózt gyártani: iszonyat "költséges" amúgyis... "


Hát igen. Az állatkerben is olcsóbb lenne zsömlével etetni az oroszlánt. De neki hús kell. Ilyen költséges (világ legdrágább szőlőcukrát) használja. Persze az emésztőrendszere más, ezért fel sem merül a lehetőség. :))

(ezt ne vedd komolyan, csak poénkodtam)

2010. nov. 13. 13:28

Vannak tartományok,ahol megisszák a friss vért.


Vannak helyek,ahol kutyát esznek.


Meg ahol hangyát és egyéb bogarakat sütnek.


Ez most így...Nem az igazi.


Gabona és előnyei.


De nézzük innen:

Te mennyi napi ch-t képzelsz el és miből fedeznéd?

126. 06bfdda89d (válaszként erre: 124. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 13:26

Jé,csak nem barna a bőrük?


Kár őket hozni példának.


A japánok zöménél hiányzik az acetaldehid-dehidrogenáz,melynek folyományaként egy igen-igen minimális alkoholtól is mérgezést kapnak és a rosszulléttől kórházi ellátásra szorulnak.Ebből akkor most az következik,hogy még minimális alkoholt sem szabad innunk.Senkinek.Soha.

Na szóval...;)

125. 06bfdda89d (válaszként erre: 123. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 13:22

Nézd.Az izom favoritja a zsírsav.Egész egyszerűen azért,mert abból kvázi dupla annyi energiát nyer,mint cukor vagy bármi más felhasználásából nyerhető.Én leszek a te számodra "eretnek": nem is szereti a cukrot.Rövidtávú,erőteljes munkához csakis azért nyúl hozzá,mert az kéznél van.De a zsírsavak felhasználásához az előkészület megkezdődik,gongra indul.Ennyi."Sajnos" ez is eszinemeszi tény.A másik: a leggizdább embernek is van annyi zsírraktára,ami bőven fedez egy hosszabb lélegzetvételű izom munkát.;)

Aminosavból glukózt gyártani: iszonyat "költséges" amúgyis...


És most már egyre valószínűbbnek látom a kis tálbázathoz biggyesztett tippem.

124. fe9e12ede0 (válaszként erre: 106. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 13:17

""zöldség, gyümölcs, hús, olajos magvak a rövid válasz. "


Rövidnek rövid, minthogy elég hiányos. . . :P "



[link]


Terülj terülj asztalkám a Trobriand szigeten.

10.fotó.


Egyetlen keményítős szénhidrát.

13. fotó


Elég hiányos

14. fotó

123. fe9e12ede0 (válaszként erre: 121. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 13:05

Az eretnek gondolatom második fele az, hogy miért ez az örök átállás glukózról zsírsavakra. Ha alacsony a CH beviteled, annyira, hogy a fehérjék aminosavaiból van hozzágyártva a vércukor fenntartásához, (ezt merem feltételezni a 30%CH@1600kcal-ból) akkor is cukrot akarnak fogyasztani az izmok? Nekem az jön le az eddigiekből, hogy az izmok inkább zsírt kérnek. Ha nem kapnak eleget, meg a forgalomban lévő oxigén is kezd kevés lenni a kívánt teljesíményhez, akkor állnak át cukorra, de azt meg a saját helyi glycogén raktárukból veszik.


Most "megint" előhúzom a kitavai tanulmányt.

Férfiak (122 alany) adatai között találtam:

Mean (SD) Min – max

S-glucose, mmol/L 3.7 (0.6) (2.3 – 6.1)

Insulin, IU/mL 4.0 (2.9) (0.7 – 26.2)

nőknél(47 alany):

S-glucose, mmol/L 3.9 (0.7) (2.5 – 5.5)

Insulin, IU/mL 4.8 (4.7) (1.8 – 30.3)


Szerinted elképzelhető, hogy ők alapanyagcseréjükhöz szabad zsírsavakat égetnek? Egyáltalán mit szólnál ilyen cukorértékekehez, ha ilyet mérnél a pácienseiden :) ?

2010. nov. 13. 12:29
Vagy szoktak olyanok elhangzani,hogy "azt ott most ne nézzék,majd kijavítom" és hasonlók.De csodálkozom,mert nálunk az összes előadásanyag védett oladalas,szóval...Érdekes,na.
121. 06bfdda89d (válaszként erre: 114. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 12:27

Jó,hát ez felejtős.Irreális ahogy van.Talán inkább azt tudnám elképzelni,hogy ennyit mozgósít,amíg az izom átáll a zsírsav-felhasználásra,de mást nem.És ez is csak tipp.Na,ezért jó bentülni az előadáson!:D

Nekem is vannak olyan előadásanyagaim(bocs,nem oszthatom meg,védett oldalas),hogy ha nem lettem volna ott az előadáson,hát hülyét kaptam volna,hogy mit ír ez???De összerakva az előadással már lejön,hogy mit akar.Szóval esetleg lehet ilyesmiről szó.

120. 06bfdda89d (válaszként erre: 118. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 12:19
Jól van.Sziporkázol!:)))
2010. nov. 13. 11:20

[link]

Mostanában ebből szoktam mazsolázni. Kiollózom a kortizol anyagcserére kifejtett hatását a könyvből (csak nehogy öngyilkos legyen a fogpiszkáló lábú, holdvilágképű bikanyakú fogyókúrázó :) Szerintem senki nem így szeretne a végére kinézni.... 313. oldal


Szénhidrát-anyagcsere: A cortisol serkenti a gluconeogenesist és enyhén a glyco¬geno¬ly¬sist. Gátolja a glucose behatolását a sejtekbe, fokozva az insulin-resistentiát. Mindezek eredmé¬nye-ként növeli a vércukorszintet, tartós hypersecretiója esetén steroid-diabetest okozhat.

Zsíranyagcsere: fokozza a lipolysist, növeli a szabad zsírsav-szintet, a phospholipideket és a cholesterint a serumban; insulin jelenlétében fokozza a lipogenesist (a zsírszövet redis¬tri¬bu¬tiója jön létre, törzsre localisálódó elhízással: holdvilág-arc, bikanyak, „narancs fogpisz¬kálókon”-aspectus).

Fehérje-anyagcsere: antianabolicus, sőt catabolicus hatást fejt ki (fokozza a proteoly¬sist), ami hypersecretio esetén trophicus zavarokban nyilvánul meg (striák, izomatrophia, osteo¬po¬rosis, nyirokszövet-involutio, sebgyógyulás gátlása, fekély – ugyanis csökken az epithelium-regeneratio, a nyák-termelés, de nő a sósav-secretio).

Víz- és electrolitháztartás: a glucocorticoidok kis mennyiségben fokozzák a diuresist, de nagy adagban Na+- és víz-retentiót okoznak, és fokozzák a K+-, s a Ca2+-ürítést.

A csontokra hatva: a matrix képződését lassítják, a Ca excretiót fokozzák; gyerme¬kek¬nél törpenövést, felnőtteknél osteoporosist okoznak (a részleteket l. az osteoporosis fejezetében).

A szív-ér rendszerre hatva növelik a vérnyomást, fokozván a catecholaminok iránti reactivitást, s nagyobb mennyiségben a volaemiát is.

A vérképzésre: serkentik a vörösvértest-képzést, akár polycythaemiáig, a fehérvérsejt-kép¬zést (enyhe leucocytosist és neutrophyliát váltva ki), de lymphopeniát és eosinopeniát okoz¬nak.

Endocrin hatásaik: Negatív feedback hatás révén gátolják az ACTH- és a CRH-secre¬ti¬ót, de az STH felszabadulását és hatásait is. A gonadotropinok hatásait, s a TSH elválasztását szin¬tén negatív irányba befolyásolják.

Farmakológiai (nagy) adagokban gyulladás-csökkentő, antitoxicus, antishock, valamint (még nagyobb adagokban) immunsuppressiv hatásokat is kifejtenek. Ugyanakkor jól ismertek a ki-váltott trophicus zavarok (főleg az ulcerigén hatás), valamint központi idegrendszeri hatásaik (főleg psychés: izgatottság vagy depresszió, mely akár suicidiumig mehet).

118. fe9e12ede0 (válaszként erre: 117. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 10:39
:) 33 :)
117. fe9e12ede0 (válaszként erre: 116. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 10:38
bocsika, nekem is hajnali fél11 van. 35. oldal.
116. 06bfdda89d (válaszként erre: 114. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 10:30

Ok.Mond,hogy hülye vagyok a táblázatokhoz,meg a grafikonokhoz,vagy hogy szombat hajnali fél11 van,de...a 35.oldalon én nem ezt olvasom.A táblázat az ATP-nyerés forrásait mutatja méghozzá talán %-osan?/rate/Mert azért glikolízisből nem igazán stimmelne a 23-as szám sem...Vagy...nem értem.:)


Egyébként meg debrecen is gyárt értelmes nebulókat,szóval...Lehet,hogy nem túl szigorúak katalógus ügyben és a lógó diákokat a nehezen kezelhető előadásanyaggal akarják motiválni az órai részvételre ám ők nem hagyják magukat...? :PPP :D

115. fe9e12ede0 (válaszként erre: 113. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 10:15

"Áh,brutális.Nem támogatom.Nem is fogom.Szerintem az agy szükségeiből nem kéne engedni,felesleges terhelésnek tartom."


Atkinsnál ez a szükséges rossz. Álendíti a proteolízis túloldalára a szervezetet, vagyis mikor már nem a saját izmaidat kezded felélni, és nem azokból kell a májnak vércukrot gyártani.

(mert a vércukor igény is jelentősen lecsökken) Ilyenkor szinte már csak a zsír fogy, és az izomzat megőrződik. De ez mellett megnézném ki tud sportolni.... Erre ítam a mozgásnélkült...


A logikáját értem, de nem csinálnám. Szerintem a növekedési hormont kell egy fogyókúránál segítségül hívni (nem a kortizolt), meg a kalória megvonást. Erre írtam tegnap példákat (tanulmányokból).


Alwyn Cosgrove ezzel a módszerrel rekord idő alatt pucolja le a klienseit.


[link]


Adsz elég fehérjét, meg súlyzózól. Ezáltal a szervezet nem akar izmot bontani.

Például metabollikus súlyzózás. Kettlebell. Ez még a szívnek is edzést jelent. Ha már túl könnyű a kettlebell, akkor jöhet a tenziós súlyzózás.

Ez piszokul pazarolja az energiát, mert anaerob munka....

Rövid intenzív edzések elegek hozzá, 3-4 maponta 1 óra teljes testet megdolgozó súlyzózás. Izomcsoportokra 10-15 ismétlés, 2 sorozat. Pár hónap után lehet növelni a súlyokat, hogy 8 ismétlés után beálljon a bukás. Ez kalória megvonással kombinálva szintén hasonló hatást fog elértni, nem éled fel az izmokat,mert a szervezet mindig ingert kap rá, hogy azokra szükség van, viszont nem lesz halmozott stressz.


Az agy és idegrendszer igényeit mindig szem előtt tartom. De ugye a táplálékkal bevitt fehérjéből is tud keletkezni glükóz. Erre kezdtem példát felhozni, hogy az oroszlánnak is nyilván glukózra keyteg az agya, mégsem zsömlékben számolod a CH igényét (mint a diabetesesknek). Ha eszik az ember elég fehérjét, semmi akadálya, hogy legyen elég glükóz az agynak meg az idegrendszernek. Igen, ehhez glukagon kell. Kitárgyaltuk. Ahhoz meg kell kellenek stresszhormonok, mert az inzulin gátolná a keletkezését. Akkor felteszem a költői kérdést. Mi van a "GI tract" által termelt glukagonnal? Erről valahogy nem túl gyakran olvasni, de arról már egyáltalán nem, hogy netán segítene a glükóz háztartás fenntartásában, fehérje evés által? Tudom, eretnek gondolat, de nekem ez kellőképpen megmagyarázná, hogy a természeti népek miért ketyegnek el 30% CH-n 1600kcal mellett, Ez 114 g CH-nak felel meg, és nem hiszem, hogy az ő agyuk kevesebbet használna mint a miénk. Ez óránként 4.75 G ch lenne az agynak meg az idegrendszernek, és hidd el, az az áletforma több izomglycogént igényel, mint a TV nézéses nyugati életforma. Vadászni, fára mászni, naphosszat vonulni, nincs mosógép, nincs autó....

De még glycogén reszintézisre is jut elég.

Érted, hová akarok kilyukadni?

114. fe9e12ede0 (válaszként erre: 80. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 09:45

Nya, megtaláltam hol olvastam a 80g májglikogént.


[link]


35. oldalon van egy táblázat. Ez szerint a májglikogén 3.5 óra éhezésre való, vagy 70 perc sétára, vagy 18 perc tornára. Ez keltette fel a gyanút, mert magyarázatot adna arra a mítoszra, hogy miért 20 perc után indul be a zsírégetés, viszont egy csomó elméletet felforgat.

Nem a "kiskegyed" weboldalán találtam :(


Szóval látszik, hogy az akadémiai berkekben sincs egységes vélemény....

113. 06bfdda89d (válaszként erre: 111. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 13. 09:14

"Nem mondtál ilyet. Csak olyat mondtál, hogy átlag meber."


:DDD


Az átlagot olyan értelemben vedd,hogy nem bodybuilder,hiszen hozzájuk történt a viszonyítás.

De gondolom te is érted,csak inkább az bosszant,amit írtál is.De ne bosszankodj.Azért vagyunk,hogy ezen változtassunk.Ha megértik,ha egyszer lejön nekik is,akkor az maga lesz a siker.


"2000 kcal..."


NEM DIÉTÁS ADAG!!!:D


Atkins...

Áh,brutális.Nem támogatom.Nem is fogom.Szerintem az agy szükségeiből nem kéne engedni,felesleges terhelésnek tartom.

112. fe9e12ede0 (válaszként erre: 106. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 09:09

"szabottan lehet módosítani, amennyiben indokolt(jó, sokszor az). Én egy speciális indokot hoztam fel:fogyókúra."


Ilyenkor húzom elő a "vadembereket a kalapból" Dr. Cordain egy tanulmányábó íródott. (zárójelben a fordítók megjegyzéseket hagyd figyelmen kívül, mert van bennük pár kapitális baklövés, viszont ezt ne írjuk Cordain számlájára.)


[link]


A táblázat igazán érdekes.


Kukkants bele eredeti Cordainba,


[link]


ott is vannak meglepő dolgok. Egyik ábrából kiderül, hogy minél magasab a fehérje bevitel, annál kevesebb a testzsír. A másik ábrán kiolvasható, hogy 50% zsírbevitelhöz is csak egyszámjegyű testzsírszázalék dukál.


Persze ezek a vademberek csak akkor találkoznak először civilizációs betegségekkel, mikor elkezdik azt enni amit mi. Cukorbeteg pima indiánok ugye ismerős téma ( [link] de a törzs másik fele, melyik megmaradt az őserdőben, nekik kutya bajuk :)


Lektin témában már belinkelem egyet:


[link]


"Csak lesek.:O Hát ez meg hogy?Na...mindig van valami...:)"


Én nem akor lestem, mikor elolvastam. De nekem nem volt meglepő, hisz már említettem, hogy nálam a teljes kiőrlésű őrület rengeteg kefírrel, tejjel, joghurttal, sajttal ízületi panaszokat okozott. Ezért hagytam el a tejet, kefírt, joghurtot, meg a korpás pékárut. (akkor kezdtek fájni az ujjaim ízületei, mikor a nagy "reform" és mediterrán kísérlet jegyében növeltem ezeknek az élelmiszereknek az arányát. Tehát 2 lehetőseégem volt, teszek egy kísérletet, elhagyom, hisz előtte el voltam nélkülük, vagy orvoshoz megyek, ő pedig reumaológára küld, aztán szedhetek bogyókat - (míg élek) a melegen ajánlott teljes kiőrlésűkhöz meg a tejhez.) Azóta teljesen tünetmentes. Ennek több mint 2 éve. Idén tavasszal próbaképp elhagytam a sajtot, meg azt a kevés tejszínt, és akkor meg eltűntek a gennyes keléseim, amik évtizedeken át voltak. Egy darabig azt hittem, hogy csak én vagyok ezzel így, de mint kiderült paleós társaságban meglepően nagy azok száma akinek eltűntek az ízületi panaszaik ettől az étrendtől. Sőt vannak akik köszvény miatt nem mertek husit enni. De olyan is akad, aki labor lelettel győződött meg róla, hogy lejjebb ment a húgysav szintje, annak ellenére, hogy több husit eszik, viszont nem eszik kenyeret. He. "eppur si muove"

Nekem is az a véleményem, mint a tegnapi köszvényes cikk végén a tanulmány készítőjének. Újra kellene ezket a dolgokat gondolni.

111. fe9e12ede0 (válaszként erre: 108. - 06bfdda89d)
2010. nov. 13. 08:32

"Figyelj. . . ne készíts mán ki!Há' mikor mondtam én, hogy mozgás nélkül?Mondtam?"


Nem mondtál ilyet. Csak olyat mondtál, hogy átlag meber.


"Úgyhogy maradjunk egy átlag ember fogyókúrájánál a kedvemért. . . :)"


Nekem ezzel csak egy bajom van, hogy aki életmód váltásban, tudatos táplálkozásban és tudatos sportolásban gondolkodik, az nem átlag. Az a ritka kivétel. Sajnos. Az átlagnak valami bogyókra van igénye, ami lehető legrövidebb idő alatt lepucolja róla a zsírt. Nézz szét itt a Hoxán. 90%-ban fogyiporok, étvágycsökkentők, mindenféle hangzatos píáros csodaszerek a téma. Megszámolhatod a pulzusmérős vagy TV előtt tornázók hozzászólásait. (ők a ritka kivételek).

Bocsi, ez valóban egy kis ironikus provokáció vol részemről, nem akarlak kikészíteni.


".Bár...én napi 100-120g ch-hoz ragaszkodom!!!"


2000 kcal-ból a 100g CH az 25%, 120 pedig 28% :)


"Uncle Atkins" pedig megér egy nekifutást. Az ő megközelítése az, hogy egy bevezető szakaszban leviszi annyira a CH bevitelt, hogy beáll a ketózis. Napi 20-50 g, kinél mennyi indítja be igazán. Aztán fokozatosan vissza lehet csempészni a CH-t, de a hivatalos ajánláshoz képest low-carb.

A fogyás befejezte után olyan arányokat említ, ami hasnlít a paleo makronutriens arányokra, persze én nem kérnék abból az irdatlan mennyiségű sajtból meg tejszínből, amit az őt követők fogyasztanak. Aztán lehet ezt a módszert vegásítani, vagy lehet az állati zsírokat növényiekkel helyettesíteni. Szóval ő a szülőatyja a ketogén bevezető szakasszal indító fogyókúráknak. Magas protein bevitele hajaza Tiéddel, de még így sem 60%. (Ezt csak azért említem, mert egy Atkinsos fórumról költöztünk ide. :) - 10-20g CH)

2010. nov. 12. 19:37
Nem.Nem tudom mit csinál ott az "U"...
109. 06bfdda89d (válaszként erre: 108. - 06bfdda89d)
2010. nov. 12. 19:36
jav: bekerniU=bekeverni :)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook