Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


78. 06bfdda89d (válaszként erre: 61. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 7. 12:31

Köszi,úgy lesz!:D


Meg köszi a linkeket is,nagyon jól jönnek majd,most sajnos a hideg miatt futás napolva,marad a tekerés.Hajtom a szobabicajt rendesen,szépen a kormányra ráfeküdve,az nem tudom milyen a hátamnak,de hogy sokkal könnyebb megdolgoztatni a lábaim,az is biztos.:)

77. fe9e12ede0 (válaszként erre: 74. - E974230abd)
2010. nov. 7. 07:55

Igen ám, csak itt mindenki a saját bőrét viszi vásárra. Ezek olyan dolgok, amik sok esetben gyökeresen szembe mennek a hivatalos ajánlásokkal. Nekem kevés az olyan argumentáció, hogy öregapám cigizett, piált, stb. (ide az orosz rulett minden műfaja behelyettesíthető), mégis 100 évig élt.

Elsősorban orvosi kutatások eredményeire lennék kíváncsi. Szendi G. oldalán van egy anyag,


[link]


ha magát Szendi Gábort nem tartjátok autentikusnak étkezéssel kapcsolatban nyilatkozni, akkor el lehet olvasni a tanulmányt bizonyos részletét itt:


[link]


Vagy itt is van érdekesség:


[link]


(Ezekről elsősorban Spéci Nőci szakvéleményét várnám, de addig is sok sikert a vizsgáihoz :))

76. fe9e12ede0 (válaszként erre: 31. - 06bfdda89d)
2010. nov. 7. 07:45

"Viszont. A dohányzást elsősorban a tüdőrákhoz társítják. A cardiovascularis (szív-érrendszeri) megbetegedéseket meg az étkezéshez. "


Ezzel tisztában vagyok, viszont a szív és érrendszeri betegségekkel kapcsolatban rizikó faktornak tekintik. Itt van egy "hivatalos" szórólap, nem én találtam ki:


[link]


(bár több ponttal nem teljesen értek egyet, de ezt nem firtatom)

75. fe9e12ede0 (válaszként erre: 72. - 06bfdda89d)
2010. nov. 6. 20:16

Nem kötöttem bele az agy 3 g/óra fogyasztásába, de tudtommal a 6g/óra az agy + teljes központi idegrendszerre vonatkozik. A máj 24 órás glikogén tartaléka már neccesebb, mert mondjuk TV előtt henyélve lehet ennyi, de mondjuk letekersz 250 km-t, akkor estére már biztos ketózisban vagy, még ha eszel is napközben egy keveset.... Tudtommal az egyik energiarendszer a másikba fokozatosan megy át, tehát már 16 óra után kezd számottevővé válni az izmok felélése. Egyébként semmire sem lenne elég a máj 70-80 g körüli tartaléka. Ezért nem ajánlott 16 órától többet várni 2 kaja között.


Az nem világos még mindig, hogy miért kerül mindenképp a kortizol a képbe. Én nagyobb mennyiségű fehérje+zsír bevitelére céloztam, mikor épp nem beszélhetünk éhezésről (végülis a szervezet anabolitikus állapotba kerül), legfeljebb CH hiányról. Tipikus low-carb. Ilyenkor picit emelkedik az inzulin, tehát az aminosavak is bejutnak a sejtekbe, jól megemelkedik a glukagon, tehát a hiányzó cukrot legyártja a máj. Ilyenkor miért kerülne a vérbe kortizol? Nincs más magyarázatom, legfeljebb az, hogy pánikolsz a köszvény kialaulásától, vagy aggasztanak a telített zsírok, ez idegi alapon stresszt okoz :)

Kortizolra elrettentő példának hoztam fel Cushing szindrómát, de ugye nem véletlen, hogy aki ész nélkül csinálja, és túlzásba viszi a mozgást, főleg kardiózást (csökkent kalória bevitel mellett), akkor rajta is hasonló elváltózásokat fog okozni a kortizol.

Ezért ellenzem a heti 0.7 kg-tól gyorsabb fogyást, mert akkor már valóban jelentős kalória deficitet kell kialakítani, és akkor már valóban stresszt is okoz a szervezetnek.

74. e974230abd (válaszként erre: 60. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 6. 17:40
Általában azt teszem:)nem vagyok nagy diétakövető,csak ösztönből megyek előre mint a tulok:)
73. e974230abd (válaszként erre: 59. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 6. 17:38
Köszi ránézek,és miután mindenféle diétát szeretek könyvformátumban elolvasni ezt is rendelni fogom/tudom ez olyan öreges,de ez van:)/a diétás recepttárra is ránézek,köszi:)
72. 06bfdda89d (válaszként erre: 70. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 6. 08:14

Jó reggelt,csak beugrottam óra előtt,de érzem,megint elkésem,oda se neki,hoztam javítást és nagyon radírozd az adatot.Szóval 6g/óra az agy glukóz szüksége,nem 3.(lehet nekem éjféltájt már annyi,mert aludni akar a szerencsétlen,de én nem vagyok mérvadó...:P :DDD)


"Azt viszont nem értem, miért kellene kortizol is ahhoz, hogy a glukagon hasson a májban. ??? "

Nagyon egyszerű.(csak hogy érzékeltessem: a glukokortikoidok megtanulandó anyaga 6x annyi,mint más hormonoké...szóval nem semmi kiterjedése van a funkciójának,nagyon fontos hormonka)Szóval permissziós hatása van a drágának.Génexpresszió útján biztosítja a glukoneogenezis és a lipolízis enzimjeinek megfelelő szintjét.Ez azt jelenti,hogy már azelőtt jelen kell lennie,mielőtt a mobilizáló hormonok megjelennének.Plusz: mivel inzulin-antagonista,ez azt is jelenti(csak gondold meg,mennyi funkciója van az inzulinnak),hogy gátolja az aminosavak beépülését az izomba,így a májnak több áll a rendelkezésére ahhoz,hogy glukózt szintetizáljon belőlük!Ha hozzáveszem,hogy az inzulin gátolja a lipolízist,akkor ebből az következik,hogy az inzulint-gátló kortizol fokozni fogja azt,így a májnak ugyancsak több anyaga lesz ezúttal glicerin formájában a glukoneogenezishez(cukorújraképzés).Plusz: felerősíti a cAMP hatását a májban,ezáltal a glukagon és az adrenalin hatása elhúzódik.De ehhez mind-mind az kell,hogy már megelőzően jelen legyen és tevékenykedjen.Ezért éhezésben megugrik a kortizol szintje.Ha inzulin-antagonista,akkor azt is jelenti,hogy GluT4 nem helyeződik ki a membránra,minden következményével együtt,ami a fentieken kívül a glukóz éhezésben való GluT4-en történő beépülését meghiúsítja.Mozgás hatására ugyan tud ezekbe a sejtekbe is minimálisan glu bejutni GluT4-től függetlenül is,csakhogy az nem számottevő és főleg nem éhezésben,amikor a mozgás idegi hatásokra lecsökken,kvázi tartalékra kerül az ember a felhasználásban is.Cushingban az a baj,hogy túlteng.Nem túl szerencsés felhozni példának,mivel semmiből sem jó,ha túl sok van,vagy túl kevés.(Addison-kór,vagy mellékvese eltávolítás után)De meg kell érteni,hogy tartós éhezésben (ami lehet relatív is,lsd: ketogen,vagy atkins,amennyiben éhezés alatt a csökkent cho-t értjük és már pedig azt,mert az az energia az élethez)rendkívül fontos szerepe van a kortizolnak a jó gazdálkodásban.Nélküle nem bírnánk ki éhezésben.


"Stressz esetén tovább fokozza a glukagon tartalék felszabadító hatását, de csökkenti az inzulin szintet, így lesz egyszerre megemelt a vércukor szint is, de katabolitikus folyamatok fenntartása mellett. "


Így igaz.Fantasztikus,nem?


"A raktárak szintetntartására szintén van hormon, a leptin. Ennek hatására csökkenni kellene az étvágynak, ha a raktárak telnek. Ha beáll a leptin rezisztencia, akkor ez nem történik meg"


Az étvágy szabályozásában,vagy akár csak csökkentésében,több minden is szerepel,de ezt majd a folytatásban.Megint elkéstem.:)

71. fe9e12ede0 (válaszként erre: 22. - 06bfdda89d)
2010. nov. 6. 01:47

A "poros falu" -ra még reagálnék. (ez most nem lesz tudományos, mert piszok fáradt vagyok én is.... )


A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.

- Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.

- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász. A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:

- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.

Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.

- És azután? - kérdezi a halász.

- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.

- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.

- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.

- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.

- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távoleső faluba költözhetne.

- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.

- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit...

70. fe9e12ede0 (válaszként erre: 68. - 06bfdda89d)
2010. nov. 6. 01:38

Szerintem ugyanarról beszélünk, csak én nem tudom olyan szakszerűen megfogalmazni. Azt viszont nem értem, miért kellene kortizol is ahhoz, hogy a glukagon hasson a májban. ??? Stressz esetén tovább fokozza a glukagon tartalék felszabadító hatását, de csökkenti az inzulin szintet, így lesz egyszerre megemelt a vércukor szint is, de katabolitikus folyamatok fenntartása mellett.


A raktárak szintetntartására szintén van hormon, a leptin. Ennek hatására csökkenni kellene az étvágynak, ha a raktárak telnek. Ha beáll a leptin rezisztencia, akkor ez nem történik meg.

69. fe9e12ede0 (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2010. nov. 6. 01:03

Igazából nem a 0-soknak való ajánlást ptóbáltam ki, hanem a paleo-hoz kezdtem közelíteni. A tej és teljeskiőrlésű termékek elhagyása nem paleos ötlet volt, 2 éve még azt sem tudtam, hogy van ilyen irányzat. Megpróbáltam minél jobban a reform étrend szerint élni, majd hirtelen elkezdtek fájni az ujjaim ízületei. Mielőtt rohantam volna orvoshoz, és beutalt volna a reumatológiára, kipróbáltam visszafordítani az utolsó étrendbeli váltóztatásokat. Erre megszűntek a panaszok. Miután kezdtem a paleoval kísérletezni, mert ugye bátran belevágtam, hisz a tej, kefír, meg a teljes kiőrlésű pékáruk elhagyása javulást jelentett 2 évvel ezelőtt. Aztán kipróbáltam a teljes tejmentességet. Elhagytam a joghurtot, túrót, sajtot. Ekkor hirtelen megritkultak a keléseim, de még mindig akadt 1-2. Aztán elkezdtem odafigyelni minden címkére, ami csak nyomokban tartalmazott tejet, akkor végleg eltűntek a gennyes keléseim. Közben próbaképp elhagytam minden lisztest, megpróbáltam gluténmentesen étkezni. Ekkor elmúlt a vállamból és a könyökömből a fájás, amit addig a kocsi klímájára fogtam. Ez véletlenül egybe esik az omega6 zsírsavak bevitelének minimalizálásával, majd alfa-linolénsav tartalmú olajak fogyasztásával. Ez önmagában megmagyarázná a szervezet szintű gyulladás csökkenését. A glutén kerülésére eltűntek az apró patijaim, ezek legtöbbször a fejbőröm alsó részén a nyakam felett szoktak megjelenni. Glutént elkerülni a mai világban kész művészet, ezért ezek csak üzemi konyha mentes (szabi) időszakban szoktak eltűnni. Aztán kezdtem kísérletezni, egy kis joghurt, majd 6 napig kiütések.... Mikor már eléggé meggyőztem magam, elmentem orvoshoz, jó lenne laboratóriumilag is kimutatni mi a helyzet. Kaptam időpontot, de ugye nem a gyorsaságról híres az egészségügy. Tejre még van egy elképzelés, hogy a bocinak szóló marha növekedési hormon kavar be. Viszont amennyiben autoimmmun folyamat, akkor bizony komolyan kell venni. Közben az olajos magokat (törökmogyoró, pisztáció, néha mandula, dió, mák, tökmag és hasonlókat folyamatosan fogyasztom.

A vércsoport szerinti étkezés számomra nem állja meg a helyét, mert a vércsoportok már rég kialaultak, mikor elkeződött a mezőgazdaság. Ha vannak esetek mikor bejön, akkor másban lehet a sikere kulcsa. Mondjuk mert a 0-nak ajánlott táplálék összeállítás hasonló a paleohoz. Ez pedig vércsoporttól függetlenül sok embernek bejön.

68. 06bfdda89d (válaszként erre: 45. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 5. 23:53

Nem tudom,lehet elbeszélünk egymás mellett...Vagy nagyon késő van...:O (nehezen tudok időt lopni,most megpróbálom,de nagyon leszívták ma is az agyam,na meg én is segítettem ebben,széttanulom magam és ez kezd megviselni:P)Szóval.A helyzet az,hogy a glukokortikoidokat nem igazán lehet megkerülni.Eleve van egy basalis szintjük,plusz:te is tudod,hogy amikor eszünk,akkor nem az akut szükségnek eszünk,hanem a raktárainknak,mert alapvetően a raktárainkból élünk.Ez azt jelenti,hogy az étel utáni igény már akkor jelentkezik,amikor a raktáraink még rendben vannak.Ugyanis két étkezés között,kvázi: amikor nem eszünk...a raktárakból élünk.Alapvető a mozgósításnál a vércukor koncentrációja.A máj glukóz leadása,ami glukagon-függő,3,8-4,5mmol/l vércukor-koncentráció között van,ez az alfasejtek érzékenysége erre a glukozkoncentrációra.Alsó értéken bekapcs,felsőn meg ki.Ez mind szép,csakhogy ahhoz,hogy a glukagon,a katekolaminok a májon hassanak,feltételezi a glukokortikoid(~kortizol,mint legjelentősebb)jelenlétét.Fantasztikus egy találmány.Továbbá igen fontos lenne,hogy az éhezés szakaszait megértsük.3 van.Az első a 24órás,amikor a májglikogén fedezi a szükségeket.Az agyé 3g/óra,a máj leadása 10g/óra.Ha ezt felszorzod,akkor könnyen belátható az agy napi 100-120g-os szüksége,amit mindenképp meg akar kapni.A 2.szakaszban már a glukoneogenezis dominál,de még nem izomfehérjéből.Ez az időszak olyan 24-72óra.Azontúl lép be aztán az,hogy elkezdi a szervezet a saját izmát lebontani.Amikor a ketontestek koncentrációja eléri a 2-3mmol/l-t,akkor lesznek képesek az idegsejtek is szükségeik egy részét a ketontestekhez való adaptációból fedezni.Ekkor visszább esik az izomfehérjék bontásának üteme is.

Cushing...:) Na,majd visszatérek erre a részre is,ha nem felejtem el,hogy itt akartam folytatni.Most viszont szunya!Jó éjt,ahogy tudok,mindig bekuksizok,csak most kissé lelassultam!:D

2010. nov. 5. 13:13

Csók mindenkinek,nyakamon egy rakás vizsga,de amint tudok reflektálok mindenre,bocs a lemaradozásért és hogy majd vissza kell esetlegesen majd időben lépnetek!

Litteldevil!Írok,ahogy tudok!!!

66. Gloomy (válaszként erre: 64. - F758a7200f)
2010. nov. 5. 12:35
:D hát akkor nem véletlen, hogy így "összejöttek" a 0-ások... nekünk a keto jó közérzetet, jó anyagcserét és fogyást biztosít :)
2010. nov. 5. 08:52

És Devil, egyébként jó úton haladtál, ha kipróbáltad a 0-ásoknak javasolt dolgokat, és bejött, mert a B-sek nagyon sok mindenben hasonlítanak a 0-ásokhoz, legalábbis abban, hogy pl nem jól tűrnek pár gabonát, de mégis egy kicsit többfélét mint a 0-ások, és hogy nagyjából erős szervezetük van, jól harcolnak a rákkal, termékenyebbek mint a többiek stb. szóval a könyv is írta, hogy egy B-snek bejönne a 0-ás étrend is.


Viszont egy A-s szegényke kipunnyadna:(

64. f758a7200f (válaszként erre: 47. - E974230abd)
2010. nov. 5. 08:47
Ahhoz mit szóltál, hogy a ketózis kimondottan frankó a 0-ásoknak? :))))))
63. f758a7200f (válaszként erre: 46. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 5. 08:35

Nem vagy az mert kifejti azt is, hogy nem minden B-s tűri jól a tejet, tejtermékeket, bizonyos rasszok egyáltalán nem a B-sek közül és erre nagyon oda kell figyelni. A lisztet szintén nem írja a jól tollerált dolgok közé, csak a rizst, kölest, zabot a B-nek. És a magvak sem neked valók, nyomatod a mákot stb. az olajos magvak is okozhatnak gennyes pattanásokat, ha megeszel 2kg olajos magot, és utána meg 2 kanál lisztet, te a lisztre fognád a pattikat??


Én nem vagyok paleoellenes, egyáltalán, sőt, szerintem nagyon is össze lehet egyeztetni a vércsoportdiétával. A lényeg, hogy több oldalról kell megközelíteni a dolgot, és ne váljon dogmává egyik sem:)

62. fe9e12ede0 (válaszként erre: 33. - 06bfdda89d)
2010. nov. 5. 00:49

Azért óvatos lennék a durumtésztával. GI GL alapján annyival jobb a közönséges tésztától, mint füstszűrős cigi a füstszűrő nélkülitől. Ha pedig a benne lévő lektin (WGA) a hunyó, abból a teljes kiőrlésű termékekbe még több jut.

Ha biokémiai vegyületek halmazaként nézzük a tésztát, előfordulhat pici apró dolgok elkerülik a figyelmünket, vagy legalábbis nem tulajdonítunk nekik jelentőséget. Ha a WGA valóban kikapcsolja a leptin receptorokat az agyalapi mirigyben, akkor tényleg csak a rendkívüli önfegyelem és tudatosság, vagy pedig az élelmiszer hiány állítja meg a feleslegesen bevitt kalóriákat. Így rögtön más megvilágításba kerül az elhízás. De elég csak az étvágyfokozókat megemlíteni. Én már a nátrium-glutamát tartalmú fűszereket sem vásárlom.



Ha valaki megtapasztalja, hogy neki nem jó egy étel, az lehet egyedi eset. Ha valóban ott van a genetikai hajlam az emberek 25-35 %-ban, akkor már ők is kockáztatnak. Ebben az esetben már nem merném kijelenteni, hogy nincs vele baj. Nekem a paleolit receptekben a sok xilittel is fenntartásaim vannak, még ezt sem ette az ember nagy tételben. Az, hogy őseink megcsapolták a nyírfát, és megitták a viricslét az nem volt finomított xilit, és nem fogyott belőle havi szinten egy kiló...

www.youtube.com/watch?v=dxuTuWeHDVw

Vagy a Stara Basn (amikor a Nap isten volt) című lengyel filmben. 5:30 körül látni, mikor a boszi Xilitet gyűjt.

[link]

Szóval ez is rengeteg kutatást kíván.

Megtehetném, hogy hátradőlök elégedetten, hogy megtaláltam a számomra ideális táplálkozást, de mégsem merem kijelenteni, hogy ez mindenkinek tökéletes lenne, és hogy mindenkinek árt a durumtészta. De egyelőre amit a WGA-ról kikutattak, azok a tények szintén óvatosságra intenek. Az a baj, hogy a hivatalos álláspont abból indul ki, hogy 10-20 000 év elég idő volt az alkalmazkodáshoz. Kíváncsi lennék, ha Kolumbusz ma akarná behozni a krumplit, hogy utasítaná el az élelmiszrhivatal már csak az alkaloida tartalma alapján.

61. fe9e12ede0 (válaszként erre: 34. - 06bfdda89d)
2010. nov. 4. 22:33

Persze, hozzá lehet szokni. Nálam inkább az izmok (1-es típusú rostok) lett a szűk keresztmetszet, mert az utóbbi időben meglehetősen csak glikolitikus rendszert terhelő edzést csináltam. Augusztustól csavartam rajta egyet, de már szépen látszik az eredménye. 6 perc/km (10 km/óra) tempót 135-ös rekreációs pulzussal futom. Ha elkísér a lányom bringával, akkor nem viszek mp3 lejátszót, hanem beszélgetünk. És folyamatosan tudok beszélni, nem kell kapkodnom a levegőt.

Ha kell, bringával 1 óra 52 perc alatt letekerem a 60 km-t, szóval sebességgel sincs gondom. Múltkor a barátnőm fia jött, kibújt belőlem a kisördög, szívattam. Alig kapott levegőt, én meg csak dumáltam hozzá. Félúton hazafordult, aztán szidott. :) Pedig épp 2 szer annyi idős vagyok mint ő. De ő "gyúrminátor" hehe. Ennyit az állóképességről.

Bringának van egy nagy hátránya, az hogy gép. Nem erősíti a stabilizáló izmokat. Ha nincs SPD (vagy hasonló elvű) pedálod, akkor nem tudod húzni is a pedált. Mikor megvettem, akkor nekem is tüdő lett a szűk keresztmetszett, de hozzáedződött. Kereszteződésből úgy lehet vele kivágódni, mint ahogy az autók mennek :) (gyorsulás 0-ról 40re)

Bringával a másik probléma, hogy ha sok ülő munkát végzünk, (mint én) akkor a bringán a sok görnyedés tovább rövidítheti hasizmainkat, mit még páran megtetéznek sok felüléssel, tovább gyengülő hátizmokkal meg jön a sok gerincprobléma.


www.fitmuscle.hu/PDF_files/FM14/02_07_FM14.pdf


Én inkább futni szoktam mostanában, a bringa meg megmaradt közlekedési eszköznek. Ha 60-70 km-t kell megtennem, az futva túl soká tartana :(, tehát ilyen távokra maradnak a kerekek.

Futással meg az a helyzet, hogy ha a csípőd és a Q szög nem kizáró ok, akkor szerencséd van.


[link]


Persze a térdek érdekében el kell sajátítani a helyes futótechnikát, ajánlom ezt:


[link]


meg ezt:


[link]


Böngészhetsz még az oldalon, de Kaktusz biokémiás írásának olvasása előtt vegyél be valami nyugtatót, mert az szenvedés lesz :)

60. fe9e12ede0 (válaszként erre: 58. - E974230abd)
2010. nov. 4. 21:28

Ez elég gyenge kritika volt (több sebből vérzik hogy nem olvata a könyvet...), erre született egy válasz Szenditől.


[link]


Az erre meglépett válasz - "a tejbegríz visszanyal" - már nem vitatható tévedéseket fogalmaz meg, de ezek viszont nem kételkednek a palo működésében, és nem is fordítják ki alapjaiból. Olvsd el mindkettőt, aztán hallgas a józan eszedre.

59. fe9e12ede0 (válaszként erre: 54. - E974230abd)
2010. nov. 4. 21:20

[link]


Itt a könyv, rendelési lehetőségekkel együtt. Mielőt kezembe került, nagyja információt már összekapirgáltam Gábor weboldaláról. De még akkor is azt gondoltam, hogy ez a kiadvány megér egy kézzelfogható papír formát, már csak azért is, mert van benna annyi munka, hogy megéri az árát. Ráadásul kölcsön lehet adni nettel vagy géppel nem rendelkezőknek.

Azóta megjelent mégegy könyv, ez a depresszió és a nyugati táplálkozás közti kapcsolatot boncolgatja, most meg egy szakácskönyv.

De az első könyvben nem sok receptet találsz, ez inkább a tanulmányok összefoglalása, és kivesézése, amelyek felsorolása jelentős oldalszámot tesznek ki a könyv végéből. Összesen 897 hivtkozás, van mit eredetiben ellenőrizgetni (és további információkat kitúrni közülük) a magam fajtának. Olvasd el a tartalom jegyzéket a linken, nem lesz zsákbamacska..

Most jelent meg a szakácskönyv, valószínűleg nem fogok élni vele. Ha kíváncsi vagy a receptekre, akkor ajánlom egyik bloggerina weboldalát, hogy legyen elképzelésed az ételekről.

[link]

Bár nekem ez túl igényes, de igazi konyhatündérek kiélhetik benne kreativitásukat.

2010. nov. 4. 21:07

[link]


ezt hogy reflektálod ördögöm???

2010. nov. 4. 21:01
..és ezért mindenkitő elnézést kérek,és próbálok lelassulni:)/írásgyorsaságig:)/
56. fe9e12ede0 (válaszként erre: 35. - 06bfdda89d)
2010. nov. 4. 21:00

Nem lep meg az elfogultságod, és nem is vetem a szemedre. És nem is írtam, hogy azt a cikket be kell vágni mint szél a WC ajtót. Valahogy úgy fogalmaztam, hogy jó gondolatindítónak a fejtegetéshez. Lehet hogy olvasol bennük meredek dolgokat, aztán eltelik pár hónap, belefutsz egy másik anyagba, majd bevillan, hopp itt meg itt már olvastam, nézzük meg ki kutatta a témát, van ott pár hivatkozás, megkeresed a tanulmányt, majd összeáll egy kép. Tudományos kutatás ilyen. Lehet, hogy Neked lesz lehetőséged valódi laborban valódi kutatást folytatni, de akinek nem ez a szakmája, mint nekem sem, a magunk fajtának marad a pár érzékszervünk, meg rengeteg szakirodalom, amiben kedvünkre túrhatunk.

Szendi Gábor soha nem is szokta állítani, hogy ő tévedhetetlen. Sőt a könyve megjelenése óta már helyesbített pár nézetén. Elvárja az olvasóitól, hogy gondolkozzanak. Azt sem állította, hogy a Paleo az ő találmánya lenne, sőt azt sem tagadja, hogy legtöbbször Cordain-tól származnak az információi. (van amiben még Cordain nézeteit is döntögeti) Viszont egy piszok nagy dolog az ő érdeme, méghozzá az, hogy angolul nem beszélőknek magyarul elérhetővé teszi az információkat.

Ha elolvasod az oldalán, hány ember számol be olyan szintú életminőség javulásról, beleértve olyat is, aki már a lakásból nem tudott kimenni, vagy akik elhagyták az inzulin kezelést, ez önmagában nagy eredmény. Ettől függetlenül lehet nem egyet érteni vele, meg lehet nem szeretni. Én továbbra is a józan kritikát javaslom, és a tények beszéljenek, ne a tekintély.

2010. nov. 4. 20:59
És igen..ha valaki még nem vette volna észre,túl gyorsan gépelek a tudásomhoz képest,és ez nem azt jelent i ,hogy "nem beszélni és írni magyar"de azt feltétlenül,hogy nem gépelni jól gyorsan magyar:)))))))))))))))))
54. e974230abd (válaszként erre: 52. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 4. 20:56

És pont ezért tetszik nekem,és érdekel amit csinálsz,és csináltok...

ezért kérdeztem ,hogy van -e írott /könyv formátumú /anyag..én ezt jobban szeretem a netes olvasásnál../Öreg néne vagyok máááá a "Classic form" az igazi azt ki tudom sorkiemelőzni:D//

Tulképp azt hiszem az az ember vagyok akinek kellenek a keretek,mert a szabadság /most kajázásról beszélek:)/szabadossággá válik..és ezt viszont pszichésen nem szeretem/a túlsúlyon túl:)/..azt se annnyira/eddig a ch mentes lét volt az amit legkönyebben ,és sikeresen alkalmazhattam.

SN -nek igaza van abban ,hogy ez nem túl dogmatikus/még kevésbé mint a paleolit:)/viszont sokkal jobban érzem magam ezzel mint amikor "hagyományosan táplákozom..Bár a dogmatikus hagyományos táplákozás/tankönyvszerű/már alapból is lassan idejét múlt....

De a "szakember" lázad bennem az egészségvédő oldalról...így nagyon érdekel a paleolit,ami azért szerintem kereten belül ch mentes ,és nem veszélyeztet semmit.Szóval lökjed az infót,és legyél lazább,most nem egy tudományos konziliumon,hanem egy baráti csacsogáson vagy:)

53. e974230abd (válaszként erre: 51. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 4. 20:47

Dehát pont ez a lényeg:)Ha csúnyán akaro összerakni,akor te már megjártál egy olyan utat,amit miattad sokakknak már nem kell,de ez nem feltételezi azt ,hogy vakon higjenek a mondottakban,és ne kössenek bele..ez neked,és nekik is tanulási folyamat,ami szerintem tök jó,..és eza helyzet a többi "tanulttal"is..Ez tanulási folyamat mindkét részről:)

Perstze csak ha szeretnétek..ÉN a saját tapasztalatból mondhatom,hogy amikor egy új témakörben kell elmerülnöm,és rátanulnom a meglévőre,mindig örömmel tölt el,hisz ez is egyfajtra hobbi:)

Ha nincs kedved a játékhoz ,még mindig ott a lehetőség ,hogy egyszerűen nem válaszosz...

2010. nov. 4. 20:42

"ch mentes vagyok , de nem hiszem hogy eddig túlságosan elmentem volna ebbe az irányba. . . és nem is szeretnék, pont ez a lényeg. . . "


Nekem meg épp ez tetszik a paleoban. Nem megy le 10-20 g CH értékegik, mert ha megeszel 3 almát, már abban található ennyi. Ettől lényegesen több CH-t fogyaszt egy átlag paleós. És mivel nincsenek keményítős szénhidrátok, ezért sokkal de sokkal több gyümölcs és zöldség kerül az étlapra, miközben mégis az elhízott és cukorbeteg vilás CH fogyasztása alatt maradsz. Tehát nekik low-carb vagy.

51. fe9e12ede0 (válaszként erre: 50. - E974230abd)
2010. nov. 4. 20:37
Igen is, meg nem is. Szívesen elmagyarázok bárkinek bármit, amennyiben van rá igény. Viszont az meg én nem várom el mástól, hogy vakon elfogadja, hisz én is tévedhetek. Én felsorolhatok egy rakás kutatást vagy véleményt, de ezek igazát nem garantálhatom. Tehát ha valaki le akarja ellenőrizni, akkor előbb utóbb úgy jár mint én, hogy autodidakta módon elkezdi összerakni a képet. De megint csak azt mondom, szóljatok, ha valami nem egyértelmű, akkor ígérem elmagyarázom azokat az összefüggéseket.
50. e974230abd (válaszként erre: 49. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 4. 20:24
Nem Devil!!!Pont nem,szerintem...itt jön be a te felelősséged,hogy közérthetően,normál emberek számára is érthetően érvelj vagy ellenérvelj,ez a dolgod,és ha már itt vagy kötelességed is,nem csak szakmai vitába bonyolódni biokémiát tanult emberekkel!!!Gondolom/sejtem/ hogy neked nem eza fő profilod,és szinte autodidakta módon képződtél rá erre a témakörre.Hihehtelen erőfeszítés lehetett,és elképesztően sokat tanultál,de hidd el át is kell ebből adnod..és valszeg érzed is,hiszen különben nem lennél ilyen fórumon,hanem csak a szakemberek körében....SZóval magyarázz:)))))
49. fe9e12ede0 (válaszként erre: 41. - Gloomy)
2010. nov. 4. 20:09
Hát ez az a rész, mikor kell némi elméleti ismeret, ezzel eleve kiszúrhatók azok a kamu étrendek, amikkel nem szabad foglalkozni. Én is gyakorlatias vagyok, sokat számít számomra a tapasztalat meg a megfigyelés, de bizony aki egy étren éveboncolására vállalkozik, nem árt ha picit látja mi van a kulisszák mögött. E nélkül sajnos vakvágányra lehet futni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook