Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Daganat után lehet fogamzásgátlót szedni? fórum

Daganat után lehet fogamzásgátlót szedni? (tudásbázis kérdés)


8. vikucka (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2016. aug. 1. 13:42
endokrinologus-nogyogyasz. Lehet Pestre kell menni, hogy talalj ilyet. O megmondja, milyen vizsgalatok kellenek.
2016. aug. 1. 13:22
De a tsh szintemet direkt úgy tartják, mintha túlműködne a pajzsmirigyem, mert állítólag ez is segít abban, hogy nehogy kiújuljon a baj. Kérdeztem az orvosomat, hogy van-e hozzá köze, de csak rázta a fejét, hogy teljesen más hormonokról van szó. Hormonprofilt hogyan tudnék kérni? Mert itt kisvárosban azt mondták szükségtelen.
6. vikucka (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2016. aug. 1. 06:44
a pajzsmirigy gyógyszert kell, hogy beállítsák. Ez akár 1-2 évig is eltarthat. Barátnőmnek kivették az egész pajzsmirigyét, beállították a gyógyszert, van ciklusa és már szült 2 gyereket is. Egy baromi jó endokrinológus - nőgyógyász. önmagában a fogamzásgátló nem fogja megoldani a problémádat mert attól még a tsh szinted meg a többi hormonszinted nem normalizálódik.
2016. aug. 1. 05:48
Én hormonprofilt készíttetnék, hogy mi lehet a gond!
2016. júl. 31. 20:59
Érdekes egyébként, hogy a probléma azután jött ki, hogy eltávolították a pajzsmirigyem, addig normálisan mindig 33-35 napra jött meg, ami több mint az átlag, de az orvosok azt mondták teljesen normális így, hogy be van állva.
2016. júl. 31. 20:57
Én eddig nagyon a gyógyszer ellen voltam, de már annyira megkeseríti ez az egész az életemet, a szépségemet elveszi, görcsölök, normálisan nem tudok nyaralni mert a legváratlanabb pillanatban is megjöhet, a szexuális életemre is nyilván kihatással van, hogy havonta nem 5-6 hanem 10-15 napot vérzek. Kérdeztem a nőgyógyászokat is mit szólnak ahhoz, hogy daganatom volt, azt mondták szerintem nem baj de kérdezzem meg a kezelőorvosom. A kezelőorvosom pedig ugyanúgy rájuk hivatkozott, magyarul igazából senki nem tudja. :/
2016. júl. 31. 20:55
Pajzsmirigy daganatom volt, és a pajzsmirigyem eltávolítása óta teljesen felborult a menstruációm. Eleinte 1-2 napos közti vérzéseim voltak 14-16 napra. Majd egyre erősödött. Volt, hogy hónapokig elmúlt, volt hogy 40-50 napra jött csak meg a menzeszem, most épp 15-20 napra 5 napos kis vérzésem van, másik 15-20 napra jön a normális. De sosem lehet kiszámítani. Pattanásosodok is nagyon durván, a velem egyidősekhez képest szörnyen csúnya az arcom, és nagyon görcsölök is. 3 különböző nőgyógyásznál voltam már ezzel a gonddal, azt mondta mindhárom hogy hormonbaj, szedjek gyógyszert. Őszintén fél éve voltam utoljára, akkor már ki is váltottam, de azóta se kezdtem el szedni, mert nagyon félek a következményeitől. A kezelőorvosom sem tudott erre mit mondani. Ti szednétek/szeditek daganat után? Mit gondoltok?
2016. júl. 31. 20:52
Daganat után fogamzásgátló szedése. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook