Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dagadt vagyok, ez az igazság... fórum

Dagadt vagyok, ez az igazság... (beszélgetős fórum)


1 2
54. eb85e22a13 (válaszként erre: 11. - F3000dc5ef)
2014. jún. 21. 03:44

Napi 4szeri kajalas pl.nem egesz nap,es nem nagy mennyiseget jelent. A vercukrot meg vegkepp nem emeli meg, pont szinten tartja.

/nekem sajnos igy is tul alacsony a vercukrom,pedig napi atlag 4 szer eszem./Ha ehezik ,akkor leesik, majd mikor eszik megugrik. Ez a folyamat viseli meg a szervezetet, es hizlal. /a megugras utan ujra leesik hirtelen/. Ha sosem hagyja,hogy nagyon ehes legyen, akkor nem esik le a vercukra,igy falas roham sem lesz,es tulzott ehseg.

53. eb85e22a13 (válaszként erre: 7. - 848af36cf9)
2014. jún. 21. 03:35

Hogyne lenne.. Ha valaki nem egeszseges.

En gyerekkorom ora vegetarianus vagyok, rengeteg zoldseget eszem,kb. 100 g.ch-t naponta, cukor,liszt,edesseg,gyors kaja,teszta,krumpli,kenyer kizart mar sok eve. Heti 5- 6 edzes,es nagyon aktiv eletmod mellett hiztam anno 1.5 honap alatt 22 kilot.

Szoval van olyan,hogy vki.jol,egeszsegesen kajal,mozog,es hizik.

Ezert ajanlanek minden olyan esetben eloszor egy vervetelt a dietak elott, mikor vkinel indokolatlannak tunik a hizas, vagy irrealisan soknak, vagy ha betartott dieta mellett is elmarad a fogyas. Ha fennall vmilyen hormonalis/es/vagy endokrin betegseg,akkor azt kell elotte kezelni,de legalabbis elsokent azzal kezdve..

2 szelet tk.kenyer etkezesenkent?

Az nalam napi 10 szelet lenne.:D

Kenyeret delelott erdemes fogyasztani aki szeretne. En megvagyok 5-6 eve nelkule. A ch-m barna rizs.

De en is a ch.csokkentett dietakra eskuszom,es a cukor nelkuliekre, persze en glutent sem eszem. Masoknak a szigort nem ajanlom kurakban, inkabb azt,h.egyenek szinte mindent,kiveve probaljak kerulni a nagyon egeszsegtelen dolgokat,es a fentieket. Es persze ne egyenek keveset. En 4-5 szor eszem pl.naponta,igy sosem vagyok nagyon ehes, es nem raktaroz a szervezetem.

52. Bcicus (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2014. jún. 20. 13:24
Pedig sajnos az.
2014. jún. 20. 12:40

Mekkora tanács ez: " Ne egyél" ... inkább nem is minősítem...

Én hiszek a napi 5-6 kis étkezésben illetve a se cukor, se fehér liszt, se krumpli, se tészta kombinációkban. Nekem működik. Természetesen ezek nem nagy vagy egész étkezések, csak kicsik a gyomrom sosincs igazán leterhelve így nem is puffadok. Jó lenne ha az anyagcseréd is rendbe tenni. Nekem nem volt a legjobb sajnos (nagyon sok antibiotikum kúrán vagyok túl) és a rost gazdag étkezés sem segített ezért rászoktam a lenmag+natúr joghurt kombóra és azóta nem puffadok.

50. grizus
2014. jún. 20. 09:50
Ami a puffadást illeti, én régen rengeteg almát ettem, egyszerűen betegesen kívántam, folyton azt ettem. És állandóan püffedtem. Pedig állítólag az alma a citrom mellett a másik gyümölcs, ami összehető más kajákkal és nem savasít meg erjed úgy. Egy alma talán nem, de ha megeszel hatot, az már erjedni, ergo püffeszteni fog. Ma már egyáltalán nem püffedek, pedig mindent eszem. Csak ne lennék dagi...
49. grizus
2014. jún. 20. 09:47
Én is utálom a hájamat, de eldöntöttem, hogy nem fogok odáig eljutni, hogy megint gyűlöljem magam emiatt! Ma felvettem az új fürdőrucit, jó rám de a fenekem valami borzalmas benne, a pocakom is nagy... ez van, igen, utálom, de gyűlölködni emiatt nem fogok! Majd lefogyok valahogy, addig meg kibírom. Szeretnem kell magam így is. Ez régen rengeteg problémát okozott. Akkor szeressem a hájam? Nem, nem azt kell szeretni, hanem magamat, aki nem a testem. A testet pedig legrosszabb esetben elviselni. Persze jobb lenne csinosan... a sors vicce, hogy amikor annyira utáltam magam, max. 5 kiló feleslegem volt, most meg minimum 30!
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Bcicus)
2014. jún. 20. 05:39
Nem hiszem, hogy kivitelezhetetlen lenne...
47. Bcicus
2014. jún. 20. 01:59

Ismerős érzés. Én i hányok magamtól, pedig már fogytam, cska még mindig iszonyat kövé vagyok.

160g ch diéta 30-20-50-20-40 elosztva, reggel 7kor első étkezés, utána 3 óránként, fehér, liszt, cukor teljesen kiiktatva, a ch nagy része lassú ch, gyümi max uzsira.

Mozogni kéne nekem is, de kivitelezhetetlen.

46. vacsa (válaszként erre: 11. - F3000dc5ef)
2014. jún. 19. 20:42

Pedig én így fogytam le és így tartom a súlyom évek óta:-)

Pont attól híztam el hogy csak este ettem...


Kinek a pap, kinek a papné ;)

45. mmacus (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2014. jún. 19. 20:40
Tejet régóta nem fogyasztok, esetleg 1 actimel, vagy ma pl körözött, néha sajt. Ezek nem okoznak gondot. De érdekes módon mióta a liszteset és cukrot elhagytam, ehetek bármilyen zöldséget, főzeléket, semminek nincs puffasztó hatása.
44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2014. jún. 19. 20:34

Sose gyűlőld magad. Nincs miért. Még ha éppen nem is vagy top formában, ez a világot biztos nem zavarja annyira, mint amennyire téged, tehát felesleges ennyire végletes érzelmekkel viseltetned maga iránt.

Mellesleg, volt egy nagyon jó program a TLC, magyarra fordítva Mit ne vegyünk fel? cimmel. Különböző korú, helyzetű, formájú hölgyeket raktak rendbe küllemileg, amibe beletartozott a ruhatár is. Ott hallottam az egyik műsorvezetőtől, hogy, ha a ruha nem áll jól, akkor nem velünk van a gond, hanem a ruhával. Szerintem teljesen igaza van. Biztosan van olyan cucc, ami a jelen helyzetben is jól mutat rajtad, csak lehet, hogy nem a jelenlegi cuccaid között. Tudom, hogy kis hazánk nem igazán díjazza a telt idomokat, pedig jópáran vagyunk gömbölyübbek, mint kellene, de azért itt-ott lehet találni csinosabb holmikat is, arra az 1-2 hónapra, míg le nem fogysz. :))))

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Mmacus)
2014. jún. 19. 20:03
Nekem a lisztes és cukros mellőzés nem vált be. Nekem a tejtől volt problémám.
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Honeywald)
2014. jún. 19. 20:01

1 hónapja tejporral iszom a kávémat. Eddig 1 dl tej habosítva, bele 2 édesítő+kávé+fahéj. ebből naponta 4-5 adagot fogyasztottam. Mindig puffadtam, gondoltam kipróbálom kevesebb tejjel

1 hónapja csak reggel iszok egy ilyen kávét, majd a melóhelyen tejporral iszom. Azóta nem puffadok.

Ja, és fogytam is néhány kilót, pedig még tornázni sem járok annyit....

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 848af36cf9)
2014. jún. 19. 19:53

Ha ezt csinálnám, akkor tuti 200 kilóra híznék. Minek kellene ennyit enni?

ennyi erővel, akkor ehetne naponta 2x-3x nagy adagot.


szerintem kicsit csökkenteni kell a mennyiséget, illetve az édességet is korlátozni kell. Tehát egyél mindent, de ne sokat. És mozgás!

Bicaj naponta 1 óra. Nem unalmas és jó mozgás:)

40. Pasionella (válaszként erre: 38. - Amadil)
2014. jún. 19. 16:02

Nem baj, végig olvastam és köszönöm! :-)

Időnként szeretnék futni, úgy érzem szabad lennék és elmenekülnék arra az időre még a gondok elől is, próbáltam de nem ment, a gyorstempó sem. Orvos még nem látott ez ügyben de hiába a futócipő, hiába a terep, mindenhol és mindehogy ugyan az: a sípcsontom annyira megfájdul, hogy járni se bírok.

Régen akkor is ez volt ha csak siettem suliba és késésben voltam. Annyira megfájdul, hogy nincs tovább amíg el nem múlik a fájdalom. Szóval nagyon nem megy a futás, ezt lehet meg kellene nézetnem orvossal, eddig még nem tettem.


Ami nekem egy időben bevált az a zumba volt, akkor örömmel csináltam és kitartással és csak úgy olvadtak a centik.

Azt tervezem jövőhéten újra előveszem, nem mertem egyből órára menni de kénytelen leszek mer tnem tudom hova lett a dvd-m.

Örömömet leltem benne és szerettem csinálni és használt is. Minden egyéb tornát nagyon hamar megunok.


Konditeremre gondoltam még de ahhoz valahogy nincs bátorságom, illetve azt se tudom melyik gép mire való.

39. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. jún. 19. 16:02

"Fogyjunk együtt, úgy könnyebb" c. fórumban épp ma írtam le, hogy személy szerint milyen utat választottam. No meg persze azt is, hogy fejben mit kell először eldöntened!!!!

Ha gondolod olvasd el azt is, ha gondolod gyere közénk te is és mindenki, aki úgy gondolja, hogy ott közöttünk talán több bátorítást, megerősítést kaphat.

Mindenki követi a saját útját, de egymásba kapaszkodva, együtt sírunk-együtt nevetünk módon!

Mindenkit szeretettel várunk, ha kérdés van, saját eddigi tapasztalat alapján válaszolunk.

38. Amadil
2014. jún. 19. 15:52
...Mégsem sikerült rövidre :-S Bocsi... :-)
37. Amadil (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. jún. 19. 15:50
Szia! Leírnám a sztorimat (próbálom röviden), lásd, mások is vannak hasonló helyzetben, másoknak is vannak hullámvölgyeik, kudarcaik ezzel kapcsolatban, de érdemes dolgozni az életmódváltáson. Igen azon, s ebbe szerintem beletartozik a gondolkodásmód is. Szóval, én sosem voltam (gyerekként) vékony, de kövér sem. Amolyan husis lányka voltam. Aztán középiskola alatt kezdtem hízni, a 164cm-es magasságomhoz 64 kg-ról 86kg-ra híztam az érettségiig. És csak siránkoztam, panaszkodtam, takargattam a "hájaimat". Aztán jött egy nehéz pár hónap (komoly családi tragédiák sorozata) és kb 3hónap alatt 56kg-ra fogytam. Észre sem vettem szinte. Aztán jött 2hónap meló a Balcsin, még 8kg eltűnt rólam, és sovány voltam,amivel nem tudtam megbarátkozni. Igen, tetszettem a pasiknak, ezt élveztem nagyon de otthon esténkén arról álmodtam,h picit visszahízok. Mire sikerült feldolgoznom azt ami miatt így lefogytam, kicsit erősödtem, viszont nem figyeltem magamra megint, és ugyan nem 86-ra, 79kg-ra híztam. Megint kesergés, sírás, aztán egy nap a kutyusommal sétáltam a város széli mező mellett mikor egy futó elszáguldott mellettünk, a kutyám utána én meg a kutya után. Mimózám megfogtam, s néztem a futó után, azon gondolkodtam, ez segíthetne nekem. Akkor, ott eldöntöttem, változtatok az életemen. Utánaolvasgattam, mit hogy érdemes az elején, hogyan kezdjek neki. Másnap megrendeltem a futócipőm és elkezdtem futni (május utolsó napján múlt két éve! :-) ) Az elején több volt a séta, de aztán belejöttem. Minden 2. napon futottam, mára el sem tudom képzelni,hogy sport nélkül éljek. Egy év múlva félmaratont futottam, pedig még mindig volt és van is rajtam egy kis plusz (kb 6-8 kg). Nem diétáztam, "csak" elkezdtem rendesen enni. Rászoktam a reggelire (soha azelőtt nem volt része az életemnek a reggeli étkezés), sok zöldséget és gyümölcsöt eszek, ill. ezekből készítek főtt ételt. A teljes kiörlésű étkeket nem bírom megenni, helyettük graham lisztböl sütöm a kenyeret, és sütiket (leginkább piros gyümölcsöseket), minden nap eszem valamelyik étkezésre natur joghurtot, amibe magam teszek friss gyümölcsöt, zabpelyhet (natur, semmi plusz dolog), lenmagot megdarálva, kis mézzel édesítem, s gyakran teszek hozzá fahéjjat, gyömbért (sokszor ez a reggelim). Leginkább csirkehúst és halat eszem többnyire rizzsel és nyers zöldségekkel. Cukrot keveset használok, helyette mással édesítek, de ezt pl csak pár hete próbálgatom, mit mivel, mi hogy jobb nekem. Sosem akartam koplalni, nem is teszem. Egyszerűen igyekszem a rendszeres mozgás mellett rendszeresen és a lehetőségeimhez képest a egészségesen táplálkozni. Mindig próbálgatom mit, hogyan és mivel lehet helyettesíteni, elkészíteni. Mostmár azt is látom, hogy nem nagy ördöngősség mindez, csak furcsa mást és máshogy csinálni, mint ahogy megszoktam. Mostanában pl a kölessel haverkodom. Elöször kidobtam,amit sikerült főznöm belőle, mert iszonyú lett. De újra nekiestem és jól haladunk, kezd egyre jobb lenni amit főzök belőle. Sok főzeléket is eszek mostmár. Tavaly kicsit elhanyagoltam a futást(, pedig 3hónap alatt 13kg-t fogytam, és akkor még nem figyeltem ennyire az étkezésre), aztán kezdtem újra, akkor már így,tudatosabb táplálkozással, s kb 1,5hónap alatt 4kg-t fogytam. Ezek mellett mondjuk én folyamatosban dolgozom, néha nehéz mindent összeegyeztetni, ráadásul egy éve van még egy hobbim, mountaimbike-ozom:-) Míg a futással fogyok, a tekeséstől formálódok, izmosodok. Nehéz volt az elején, de a sport pl hihetetlen nagy önbizalmat ad! És még mindig van, ami lötyög rajam, s bizony tekeréskor az én fenekem tuti nem néz ki olyan jól az ülésen, mint a soványabb csajoknak, de nem sírok, hanem rákapcsolok és a következő emelkedőn jól letekerem őket, pl egy versenyen. Mert elkezdtem montiversenyekre járni, ez is önbizalmat ad nekem, s a célom mindig annyi csak,hogy ne én legyek a legutolsó. Keresd meg te is azt, amiböl tudsz erőt meríteni, ami erősíti az önbizalmad! Feszegesd a határaidat, aztán késöbb még át is fogod őket lépni, s az fantasztikus érzés lesz, akár a sport, akár az étkezés terén. Ne azonnal akarj mindent,hanem próbáld meg élvezni az utat, amin el akarsz indulni. De persze ehhez rá kell lépni arra az útra.
2014. jún. 19. 15:22

Szerintem nem kell ezen annyit töprengeni. Kerüld a fehét listet és cukrot, az édességet, a cukros üdcsiket. Egyél amikor éhes vagy, legyen fehérje dús(ha lehet ne tejtermékekből fedezd az összes fehérjét, legyen benne husi is). Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt is, de azzal a cukor miatt csínján. És a mozgás. Én is tudom, hogy nagyobb részt a diéta hozza meg a sikert, és úgy gondolom, hogy elengedhetetlen a fogyáshoz, de a mozgás is.

Biciklizz, sportolj valamit.

A legfontosabb, hogy nem szabad éhezni. Ha éhezel, lelassul az anyagcseréd és amit majd megeszel, az is raktárba fog menni.

2014. jún. 19. 15:15

Nekem:

heti 2x1 óra fallabda + n.bi u.date

-10 kg december óta (lassan, de biztosan).

A legfontosabb hogy én nem görcsöltem rajta, nem terveztem a fogyókúrát, csak úgy jött.....


Üdv.

34. mmacus
2014. jún. 19. 15:14
Mióta kerülöm a kenyeret és minden fehér lisztes dolgot és mellőzöm a cukrot, egyáltalán nem puffadok. A kilók kicsit lassabban olvadnak, mint fiatalabb koromban, de türelmes vagyok:)
33. c4851bb5de (válaszként erre: 31. - F3000dc5ef)
2014. jún. 19. 15:01
Pontosan, én is azóta nem puffadok, mióta nem zabálok össze mindent.
32. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2014. jún. 19. 15:00

Fel a fejjel, meg tudod csinálni! ;)

Hány éves vagy? Korábban én is pikk-pakk ledobtam, ha volt rajtam pár kiló. Most már nehezebben megy, DE nem lehetetlen! :) Mozogj, de valami olyat, amiben örömöd is leled, én is sok mindent kipróbáltam, mire megtaláltam a nekem való mozgást.

31. f3000dc5ef (válaszként erre: 30. - Honeywald)
2014. jún. 19. 14:47

Öööö...hát ez nem egészen így van :D a hús ha normális savas környezettel találkozik már a gyomorban, és elég ideig ott is marad, és úgy jut tovább a belekbe, akkor egyáltalán nem puffaszt.

Ha összeeszed olyannal, ami gyorsan leköti a gyomorsavat (krumpli, tészta, kenyér) és nem jut elég a húsnak....na akkor már valóban lehetnek gondok. Mert nem normálisan emésztődik, hanem elkezd erjedni/rohadni (elnézést ez van) a belekben, mert túl hamar került oda.

30. honeywald (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2014. jún. 19. 14:34
én egy nap keserűsós vizet ittam, összesen 30g-ot. kipucolt és utána nem ettem sokáig hust, és nem is puffadtam. ahogy a hús bomlik, levegő szabadl fel, és az puffaszt.
29. f3000dc5ef (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2014. jún. 19. 14:32

Hát ne egyél :DDDD Ilyen egyszerű :D Nincs gabona-nincs tejtermék=nincs puffadás :DDD



Inkább azt a csinos érzést ápolgasd magadban !!!

2014. jún. 19. 14:25

Nem tudom és nem értem mitől van ez az állandó puffadás. Arra már rájöttem hogy joghurtokat, müzliket pl semmilyen formában ne egyek, de úgy néz ki, hogy lassan már semmilyen magvas dolgokat nem ehetek mert mindentől puffadok.

Tegnap nem volt enynire szörnyű a helyzet, megkockáztatom, hogy még csinosnak is éreztem magam...

A mai délutánon egészen estig takarítással fog telni, holnap viszont elutazom, igazán mozogni csak jövőhéttől tudok elkezdeni.

Eddig csak halogattam de most már elég, én nem ezt akarom.

Egy tök csinos nő lehetnék, az egyedüli amivel meg vagyok elégedve az a fejem...de hiába nézek tükörbe, legszívesebben lehánynám magam.

27. f3000dc5ef (válaszként erre: 23. - Pasionella)
2014. jún. 19. 14:17

Próbálj ki olyan módszert, amit eddig még nem próbáltál. Légy nyitott.


Mert ha valamit már kipróbáltál, tartósan és kitartóan, és mégsem volt eredmény, akkor azt szerintem nem kellene erőltetni. Mert az a módszer számodra nem jó.

Nem jó ha éhezel, nem jó ha nincs energiád, és nem jó, ha nincs eredmény, és nagyon nem jó, ha közben nem érzed jól magad.

2014. jún. 19. 14:15
én is folyton puffadok és hányingerem van mindentől. biztosan nincs jól a gyomrom, de én félek attól hogy mondjuk megtükrözzék. ne egyél szénhidrátot kenyér, tészta, stb. formában. Egyél mondjuk zabpelyhet. én is gyűlölöm magam, de már heti 5x aerobicozom, nincs mit tenni, muszáj. semelyik ruhám sem áll jól, nincs egy alkalmi gatyám mert kihíztam. most munkám sincs, szóval venni se tudok, viszont jövőhéten már eldől hogy tudok-e dolgozni menni. Na de a lényeg az, hogy vissza akarok fogyni még annál is jobban mint régen voltam, mert nincs pénzem se időm új ruhákra
25. f3000dc5ef (válaszként erre: 18. - 848af36cf9)
2014. jún. 19. 14:13

Már miért lenne hülyeség amit mond?????


Én speciel tudom miről beszélek :DDD és szerintem ő is :DDDDDD



Pláne, mert itt vagyok élő példának :DDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook