Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 39 hetes vagyok, hirtelen bedagadt a lábam, állandóan szomjas vagyok, mitől lehet? fórum

39 hetes vagyok, hirtelen bedagadt a lábam, állandóan szomjas vagyok, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


11. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Stella1989)
2013. márc. 22. 17:14
Kb. erről írtunk eddig is:) Ez most már csak szülés után fog lemenni, ha a védőnőd, orvosod szerint nincs gond, akkor ne parázz miatta:)
2013. márc. 21. 16:06
ma ahogy NStén láttam egyik kismama lábát!hát az enyém nem is nagyon vizes....mert neki hát hatalmas volt.
2013. márc. 21. 08:23

én 7 hós terhesen házasodtam. Esküvő után le kellett vágni a lábamról a cipőt, úgy feldagadt.

Nekem anyukám azt mondta, hogy a túlzott szénhidrát-bevitel miatt van.

Én is észrevettem magamon, hogy ha jól bevacsiztam (lecsó sok fehérkenyérrel) másnap még az arcomon a bőr is kifeszült és az ujjaimat is alig tudtam behajlítani.

Az orvosom azt mondta, hogy én ilyen "vizes" vagyok, miután nem talált semmi rendellenességet.

Amint csökkentettem a szénhidrátbevitelt, sokkal kevesebbet vizesedtem fel.

Polcold fel a lábaidat, pihengess.

2013. márc. 20. 22:29
vérnyomásom rendben ma mértem.
7. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Stella1989)
2013. márc. 20. 20:05

Mikor mértek utoljára vérnyomást?


Igyál naponta 2-2,5 liter vizet, túlzásokba nem kell esni, ennyi elég. Az a terhesség legvégén teljesne normális, hogy víz van a bokádban, ami csak éjjel apad le, vag yhosszabb séta után, vagy ha pár órát felpolcolt lábbal ülsz, aztán ha talpra állsz, akár csak egy mosogatás erejéig is, újra megjeleniik.


Még egyszer: amíg a vérnyomásod teljesen rendben van, a vizeletedben nincs fehérje, önmagában ez a vizesedés nem jelent gondot. Viszont holnap menj el a háziorvoshoz vagy védőnőhöz egy vizelet tesztre és egy vérnyomásmérésre, hogy biztosan megnyugodj.

2013. márc. 20. 17:59
az a furi hogy a arcomrol meg megy le a viz...picit edig is vizes voltam, ..és van hogy eklmulik a boka dagadás kicsit ha föteszem a lkábam,de visza jön aztán..
2013. márc. 20. 17:57

a hirtelen vizesedés nem jó hír. Otthon tudod ellenőrizni a vérnyomásodat?

Nyugalom, Nyugalom, Türelem, Türelem!

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2013. márc. 20. 17:54

Nekem a bokám már régóta minden nap vizes, nem is annyira a bokám pontosabban, hanem a lábfejem, de az ujjam és arcom nem szokott. a védőnő mindig azt mondja, hogy amíg a vérnyomásom jó és a vizeletben sincs fehérje, addig önmagában a boka vizesedése még nem jelent problémát, persze törekedni kell arra, hogy leapadjon: felpolcolás, stb.


Viszont ha fokozottabban figyelnek rád emiatt, annak inkább örülj szerintem, ebbena terhességi korban a magzatvízvételnek már nem jelentősek a kockázatai, hiszen a szülés amúgy is bármikor beindulhat, és inkább nézzenek meg alaposan mindent, mint hogy elbagatellizálják a dolgokat.


Ezzel együtt ha semmi más gond nincs, NST-k jók, stb. akkor nem hiszem, hogy aggódnod kéne.

2013. márc. 20. 17:51

kb 18 héttel szülés előtt:)

Én sajnos a 21. héttől kezdve vizesedtem:(

2013. márc. 20. 17:51
úgy emlékszem, az utolsó időben már ez "természetes" dolog, ezért ne aggódj. A lányomnál is épp így volt. Az jót tesz, ha felpolcolod!
2013. márc. 20. 17:49

picit már vizes vagyok, ujaim stb.de tegnap az ujaimrol és az arcomrol kezdett le meni a viz.

de a bokámra ment szinte!!!jól be dagadt! vizeletem jóü,és vérnyomásom is...


holnap 39+2,lesz magzatvizvétel... ez is furi mert teljesen problémamentes a terhességem,és kb 1 hétmulva kéne leni e ennek a vizsgálatnak. a másik doki nem érti miért akarja ezt az én dokim. as saját dfokim meg nem érem el2 napja!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook