Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumit elvenni, de hogyan? fórum

Cumit elvenni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 19. 15:05

Mi is megcsináltuk!

Erik április 23 óta nem használja a cumiját!!! :)


A cumimanó vitte el és hozta helyette az áhított markolót!


Saját akaratából tette le a cumit (második nekifutásra) és azóta nem keresi, nem kéri.

Az első héten volt néhány nyöszörgős éjszakánk, de a várt 3 hétnél ez jóval kevesebb és kibírhatóbb volt!

Nagyon örülünk és büszkék vagyunk a mi ügyes kisfiunkra!!! :)

2013. ápr. 9. 21:37
Nálunk a fogzás végett szétrágott cumik mentek a kukába, és nem vettem ujat, itt vége is lett a cumis korszaknak 2 évesen. .
79. yasamano (válaszként erre: 47. - Yasamano)
2013. ápr. 4. 11:23

Megcsináltuk, elvitte a nyuszi a cumit!

Szombaton este mindkettőt beraktuk a fészekbe, de az egyiket kivette, mondván, az neki kell estére. Nem vitáztam. Reggel viszont, mielőtt felébredt elcsórtam a másik cumit is. Félgőzzel kereste, mert lekötötték az ajándékok, és elfogadta, hogy azt is elvitte a nyúl. Estére kifáradt, simán elaludt, de 1 óra múlva felébredt, és sírt a cumi után. Megölelgettem, visszaaludt percek alatt. Másnap még egyszer említette a cumit, azóta szóba sem hozta. Simán elalszik, nem ébred meg éjszakánként, nem talált pótcselekvést helyette. Érett volt rá, hogy elvegyük a cumiját, a nyuszis sztori csak segített.

Ettől függetlenül azt gondolom, ha nagyon sírt volna, visszaadtam volna azt a példányt, amit nem rakott önszántából a fészekbe, és vártunk volna még a leszoktatással.

78. egypt (válaszként erre: 77. - Molyka)
2013. ápr. 3. 16:42
Ez nem az a cikk, itt csak a legvégén említik az ujjszopást egy fél mondatban, de megrekedt érzelmi szintről ebben nincs szó.
77. Molyka (válaszként erre: 76. - Egypt)
2013. ápr. 2. 23:06

Azt olvastam, hogy megrekedt érzelmi szintet tükröz, aki nem hagyja el az ujjszopást 5-6 éves kor körül.


http:// www.origo.hu/egeszseg/terhesseg/20130328-tisztelni-kell-a-csicsikat-atmeneti-targy-winnicott.html

76. egypt
2013. márc. 28. 17:37

Ezt most olvastam az ujjszopásról, végül is ugyanaz, mint a cumizás:


"Gyermeke még mindig szopja a hüvelykujját? Nos, ne aggódjon - ebben az életkorban sem Önnek, sem a fogorvosának nem kell ezzel törődnie. A hüvelykujj szopása egyelőre még nem vezet fogászai problémákhoz. Azonban amikor gyermeke már öt vagy hat éves, ne bátorítsa ezt a tevékenységet. Ezzel együtt a legtöbb gyermek magától abbahagyja az olyan cselekvéseket, mint például a hüvelykujj szopás, különösen ha erre senki nem figyel oda. Ha megpróbálja gyermekét lebeszélni egy olyan cselekvésről, amely megnyugtató és megszokott számára, azzal tulajdonképpen csak felhívja arra a figyelmét, hogy szüksége van rá, és ezzel megerősíti az adott viselkedést."

75. vica66 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2013. márc. 28. 11:00
Senki nem mondta, hogy baj, csak megjegyeztem, hogy előbb rá- majd leszoktatjuk a gyerekeket.
2013. márc. 27. 20:54
Miért kellene elvenni a cumit?
2013. márc. 27. 20:53
Probald meg Ranschburg Jeno egyik konyvet,biztos van benne hasznalhato.
72. egypt (válaszként erre: 70. - Vica66)
2013. márc. 27. 16:52
Nem értem, miért baj, ha cumival nyugtatják a babát, pont erre találták ki, egy éves korig kifejezetten ajánlják is, pl. a bölcsőhalál is megelőzhető így. Nem arra gondolok, hogy bármi baja van a babának, nyomjuk a cumit a szájába, de nagyon sokszor hasznos.
2013. márc. 27. 10:45

Na 60.bejegyzésemre csak annyit,hogy kicsim épp tegnap mondta a mamájának,hogy el kell dugni a cumit mert a nyuszi el akarja vinni:)

Olyan kis cuki!

Szóval most húsvétkor még biztos nem lesz leszokás.

70. vica66 (válaszként erre: 69. - Szafaripók)
2013. márc. 27. 10:12

Ismerős az ilyen "szuperanyu". :-) A saját megfelelési kényszerét, vagy kisebbrendűségi komplexusát kompenzálja így. Nekem olyan ismerősöm volt, aki többek között azzal szeretett dicsekedni, mi mindent sikerült már megetetnie a pár hónapos babájával. Talán pacalt még nem evett...


Különben a cumiról az is eszembe jutott - csak tartok tőle, hogy megorrolnak rám -, hogy pont azok, akik anno rászoktatták a gyereket a cumira (mert milyen jól is jön, ha meg kell nyugtatni)akarják aztán nagy bőszen leszoktatni, amikor már "ciki"...

69. szafaripók (válaszként erre: 68. - Szafaripók)
2013. márc. 27. 09:45
Van az oviban egy anyuka, aki folyton veri a mellét, hogy a lánya már másfél évesen szobatiszta volt, és megjegyzéseket tesz, amikor látja a "balesetes csomagokat" valamelyik gyerek szekrényén. A másik csoport dadusától tudom (aki "szuperanyu dadusa is volt), hogy gyerekkorában vele nagycsoportban is sűrűn előfordult "baleset" - csak ezt azóta elfelejtette...:(
68. szafaripók (válaszként erre: 67. - Vica66)
2013. márc. 27. 09:43

Igen-igen.

Az én fiam most 3 éves, de ránézésre simán 5-6nak szokták gondolni (116 centi, 19-20 kg). És mindig jönnek azzal, hogy egy ekkora gyerek blabla (ne bújjon el az anyja mögé, stb...) Aztán néznek rám csúnyán, hogy miért nem szégyellem magam és mentegetőzök, amiért nem csinálja, nem köszön, akármi. Aztán amikor megtudják, hogy hány éves (általában nem mondom meg rögtön, hagyom, "túráztassa magát" a dolgon), még ők kérnek bocsánatot... Nagyon helyes!

67. vica66
2013. márc. 27. 09:37
Az az érzésem egyébként hogy sokan azért akarják korlátozni, leszoktatni a gyereküket - akár erőszakkal is -, mert szégyellik mások előtt, hogy már ekkora a gyerek, és még cumizik. Kár.
66. vica66 (válaszként erre: 11. - Molyka)
2013. márc. 27. 09:28

Molyka, nem olvastam végig, ennél a hozzászólásodnál kívánkozott ki belőlem:

"másrészről pedig hogy tényleg függővé válik, és egyre inkább eldurvul a helyzet."


Még nem láttam felnőttet cumival a szájában. :-) Úgy hogy emiatt ne aggódj. Ez egy lelki szükséglet a gyereknek (most még), szerintem csak kárt okoz, ha megfosztod tőle. Idővel magától el fogja hagyni, ha már nem lesz rá szüksége, és a játék, a társaság leköti.

Ez az én véleményem, de a te gyereked.

65. lilibe (válaszként erre: 1. - Molyka)
2013. márc. 27. 09:14
Szerintem első körben úgy kellene "korlátozni" a cumit, hogy csak alváshoz kapja meg. Aztán lehetne valami játékot venni helyette, ami tetszik neki. A cumit ekkor én odaadnám a cicának, kutyának, nyuszinak (persze vele ezt megbeszélve és úgy hogy ő is beleegyezik). És utána kitartónak kell lenni, ha mégis kérné a cumit.
64. Molyka (válaszként erre: 63. - F0d623b3f2)
2013. márc. 26. 22:03

Itt ilyenről szó sem lehetne. Egyrészt elmegy és megmossa magának, vagy megkér, hogy nyaljam le gyorsan.


Kisfiam nagyon ragaszkodik hozzá...

2013. márc. 26. 21:19

A cumi szerintem is sokkal jobb mint az ujja :)

Nekem 2 éves a picurka es most meg friss az élmény (örülök) nem adok gumit egyátalán sem lefekvéskor délután sem estére. Most tartunk a 6. Napon...

Sosem volt cumi a szájában csak amikor aludni készült.

A sajat "taktikám": mult hetig 2 cumi vilt mindig vele (igy volt praktikus, 1 szilikon es 1 gumi). Egyszerűen egyik délután elvettek az egyiket mert nagyon nem fogadott szót es nem érdekelte cseppet sem. Feltettem egy polcra azzal, ha jó fiú lesz vissza adom. El is felejtette (éltettem onnan 2 nappal később). Aztán MTI heten amikor láttam hogy rágja - mondtam, hogy oviba senki sem hord mar cumikát. Erre másnap délután (ebéd utan) amikor kiegyensúlyozott volt ő is es en is - mondtam, hogy ne haragudjon de nincs tiszta cumi, nem lett elmosogatva es piszkos.

Pár este még kérte meg a nagyszülőket is megpróbálta becserkeszni párszor, de sosem sírt érte es hisztizett.

Csak jókor kaptam el :)

Kicsit büszke is vagyok magamra.


De ha szopizná az ujjat, biztos vissza adnám neki (már nem fogja)... Remelem!

62. Molyka (válaszként erre: 61. - Egypt)
2013. márc. 26. 21:03
Örülök én is. :)))
61. egypt
2013. márc. 26. 16:10

Örülök, hogy ahogy látom, itt mindenki egyetért abba, hogy nem szabad erőltetni a leszokást, és semmi baja nem lesz a gyereknek, ha kicsit tovább cumizik...:)

Úgy utálom, mikor valaki azon sápítozik, hogy ekkora gyerek és még cumizik??? Na és?

2013. márc. 26. 12:53

Sziasztok, az Én kisfiam hamarosan 3éves lesz.

Bölcsibe jár és cumizik.Bár a bölcsi óta sokkal kevésbé mint előtte.

Ott csak alvásnál, de ha itthon van ha nyűgös, fáradt akkor kéri.

Láttam a szuperdadát, gondoltam kipróbálom a tündéres trükköt, csak ez Mikulás környékén volt, így azt mondtam neki,hogy kitesszük a csizmába, Mikulás elviszi kicsi babáknak mert ugye nagyfiú, bölcsis is nem kell cumi, és még kap is ajándékot a cumiért cserébe.

Először ráállt a dologra, de hamar meggondolta és sírt,hogy az az Ő cumija és nem adja oda másnak csokiért sem.

Oké, hát nem erőltettem. Ez számomra olyan dolog mint a bilizés. Ha még nem érett rá úgy sem lesz szoba tiszta.

De Vekerdy könyvében olvastam,hogy egy felnőtt sem pelusos, tehát előbb utóbb minden gyermek szobatiszta lesz.

Mivel cumival sem látok felnőtteket, így azt is elhagyja ha megérett rá.

Most a nyuszival próbálkozom,hogy talán az elviheti a cumit, de ha nem hát nem.

Baja nem lesz tőle, viszont ha erővel vesszük el tőlük akkor igen.

Nem egyet szét is rágott már, akkor is azt mondtam nem veszek többet, mondván, nincs már a boltokban, elvitték a pici babáknak, de mivel úgy láttam most még kell neki, hát vettem.

Egyszer a nyáron elkallódott , d.u.táni alváshoz készülődtünk hát volt ordítás a cumi után.

Végül kifáradva a sírástól elaludt én meg feltúrtam a házat a cumiért.

De az tény, hogy ha el van terelve a figyelme akkor egész nap eszébe sincs.

Nem attól függ a gyerekek fejlődése hogy hány évesek.Ez egyéni mindnél.

Nem szabad abba a hibába esni,hogy mások gyerekeit figyeljük melyik mit tud, mivel többet, jobban mint a sajátunk.

Óvodás kor végére tuti elhagyja minden kisgyerek.

Szép napot Nektek és kis cumisoknak és nem cumisoknak:)))

59. egypt (válaszként erre: 53. - Cippora)
2013. márc. 26. 12:06
Így van, pontosan ezt mondta a pszichológus nekünk is.
58. Cippora (válaszként erre: 57. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 11:53
Én meg csak megerősítettem a gondolatodat :) :P
57. szafaripók (válaszként erre: 56. - Cippora)
2013. márc. 26. 11:49
Én is így gondolom, ezt próbáltam megfogalmazni!:)
56. Cippora (válaszként erre: 54. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 11:49
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.Régen valóban volt,de a mai jó minőségű cumik már nem okoznak fog-gondot.
2013. márc. 26. 11:33
Nekem a 3 gyerekem közzül egy cumizott csak, a másik kettő nem igényelete. Én nem csináltam belőle problémát ,igaz volt hogy minden zsebében cumi volt ,de oviban a kiscsoportban saját maga tette le. Szerintem majd megérik rá a gyerek felesleges erőltetni és kínozni ezért
2013. márc. 26. 11:00

Ez a cumi + fog dolog szerintem túl van misztifikálva. Talán régen, amikor még olyan kemény gumiból voltak a cumik...

Nem egy olyan gyereket ismerek, akiknek legalább 3 éves korukig, néhányat, akinek majdnem 5 (!) éves koráig volt cumija, és egyiknek se kusza a fogsora... Ez sokszor azért adottság kérdése is...

2013. márc. 26. 10:53
Nálunk ez még nem aktuális,de én nem venném el tőle ha annyira ragaszkodik.Megbeszélném vele,hogy cumizni csak otthon és alvásnál mert már nagyfiú,és ez magánügy.Egy pszichológus is azt javasolta,egy 4 éves gyerek anyukájának,hogy ne vegye el ha az megnyugtatja,hiszen a felnőtteknek is van mindenkinek olyanja ami megnyugtatja.Aki az ujját szopja attól sem lehet elvenni.Én nem csinálnék belőle gondot.Magától el fogja hagyni ha megérik rá...
2013. márc. 26. 10:14

Sziasztok

Az en fiam is cumizott,es bizony elore allnak egy picit a fogacskai:(Nalunk anyosom (ugyesen)probalta elterelni a figyelmet a cumirol eroszakkal,azt erte el vele hogy az addig csak este cumizo gyerkoc ki sem vette a szajabol a cumit a kovetkezo honapokban:(Teljesen ketsrgbe voltam esve akkor mar 3 eves volt..

Mignem egy nap ugy elgurult az a franya cumi hogy az esti lefekvesnel sem talaltuk meg..Fol voltam keszulve a legrosszabbra,es lass csodat az en okos nagyfiam 2 perc nyoszorges utan elaludt,es ejszaka sem kerte a cumit..Talan masnap kereste de mondtam hogy elveszett,a boltban pedig nem arulnak cumit csak kisbabaknak.Beletorodott.

A cumit hetekkel kesobb talaltam meg az agy kihuzhato fiokjaban,amit nagyon ritkan hasznalunk.

Kidobtam:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook