Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a mate tea torokmaró utóízét elvenni, hogy iható legyen? fórum

Hogyan lehet a mate tea torokmaró utóízét elvenni, hogy iható legyen? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 9. 10:00

Én a TARAGÜI Yerba Mate szálas teát ajánlom. Uruguay-i rokon ismertette meg velünk ezt a teát. Neki mindig ezt veszem ajándékba is. Egy kis szűrő kanállal isszák. Nálunk is kapható már. Mivel ezt a teát nem szokták leszűrni, hanem ezen a kanálon keresztül isszák. Bombilla a neve.

Alvaro családjában nem ritka a 90 feletti életkor, ehhez ez a tea is hozzájárul.

Filteres vackot nem szabad venni, a szálas tea az igazán hatásos.

20. Ekka
2009. dec. 17. 16:06
Ezt a teát, és sok másik fajtát is, nem szabad lobogó vízzel leforrázni. Ennél a teánál az ideális hőmérséklet, (mármint a vízé, amivel nyakon öntjük)60-80 celsius fok.
19. kisfüles (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2009. dec. 17. 15:56
igen,de ha picike falucskában laksz,akkor lehet hogy csak rendelésre kapsz.Velünk már előfordult ilyen.
18. kisfüles (válaszként erre: 16. - Bodza21)
2009. dec. 17. 15:54
Édesanyámmal néhány hónapja isszuk.Mivel mindketten elég "súlyos egyéniségek"vagyunk,nekünk is magas a vérnyomásunk.Édesanyámnak,ma délután 15:15 körül 155/88 volt a vérnyomása 190/115 ről.Az igazsághoz hozzátartozik viszont,hogy ő szedi a Q10 TABLETTÁT is.Ez a fajta 50 mg-os.Az étvágyat tényleg elveszi.
17. micimacko72 (válaszként erre: 16. - Bodza21)
2009. máj. 12. 11:50

Sziasztok! Én is ittam és tényleg elveszi az étvágyat. Én narancsos, citromos izesitésűt fogyasztottam. Ennek nem volt kellemetlen az ize, finom volt :-))

Ajánlom mindenkinek!!

2009. máj. 10. 11:54
Sziasztok.és a fogyás miatt szeretnék mate teát venni.Valoban el veszi az étvágyat a keserü íze? Mert az lenne a jó. Magas vérnyomás mellett lehet inni? Mert ugy hallottam hogy koffeint is tartalmaz.
15. seva55 (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2008. jún. 17. 13:22
Szia! Nem rég kezdtem el inni a mate teát. Én a filtereset iszom, mégpedig úgy, hogy hagyom kicsit kihűlni, és fél literbe beledobok 2 db pezsgőtablettát ( ezt lehet variálni ), így mindig más ízű italt kapsz, és nem unod meg az ízét. Hidegen olyan, mintha jegesteát innál. Próbáld ki!!
14. ipi (válaszként erre: 12. - Bernuska)
2008. jan. 30. 10:58
ja meg barna cukorral...
13. ipi (válaszként erre: 12. - Bernuska)
2008. jan. 30. 10:57
Nyugodtan idd meg, csak minőségibb a másik, és csináld hígabbra... mézzel nekem ízlett :-)
2008. jan. 4. 08:31
Köszi a tanácsot, mindenképp kipróbálom, ha benyomtam a mostani maradékot... sajnos még van 4-6 filterem, és elég drága ahhoz, hogy csak úgy félretegyem....
2007. dec. 23. 19:03
Bármelyik boltban ahol teát árulnak... próbáld ki a citromfüveset is:-)
2007. dec. 22. 23:24
:D gyógyszertárban beszerezhető a szálas?
2007. dec. 21. 21:53
Sziasztok! Én most egy teázóban dolgoztam... sajnos ez a legtöbb zöld teánál előfordul. Viszont a szálas tényleg előnyösebb, mint a filteres, mert sajnos a filteresben nagyon apróra törik...
2007. dec. 21. 15:14

de fél litert ír a doboza


igazad lehet a filterrel kapcsolatban... tényleg logikusan hangzik :)

próbálok majd beszerezni szálasat is :D

7. ipi (válaszként erre: 4. - Bernuska)
2007. dec. 21. 13:31
Szia, én is csak szálasat ittam még mateból. Ezt teaházban lehet beszerezni. Tudnod kell, hogy azt a teát szokták filterezni, ami az összetört levelekből megmarad, hogy az utolsó szemig hasznosítsanak mindent ;-) szóval sokszor nem a legjobb minőség. Egyébként én 1 filtertvagy 1 lapos evőkanálnyit bármilyen teából 1 literben áztatok.
2007. dec. 20. 17:37

az alapíze nekem is ok, ezzel az aljával van gondom, lehet, hogy azonnal meg kellene innom mindet, amit elkészítek, hogy ne ülepedjen le a tea az aljára?

Mert ha kiöntöm az alját, akkor a "hatóanyag" nagy részét öntöm ki, nem?

2007. dec. 19. 09:42
Én is ezt iszom, de még nem tapasztaltam ilyesmit,pedig én szálasat iszok és csak akkor szűröm le mielőtt elfogyasztanám.Jó tömény de hatásos étvégycsökkentő és frissítő.
2007. dec. 18. 14:37
de ez filteres, és azt írja, hogy fél liter vízzel kell leforrázni, és 5 percig benne hagyni... hogy érdemes akkor elkészíteni?
2007. dec. 18. 13:52
Nagyon töményre főzöd. Tegyél bele kevesebbet, a végét pedig öntsd ki, ha nagyon rossz - ne sajnáld :)
2007. dec. 18. 13:22
Nagyon megszerettem ezt a teát, finom, azonban leszáll az aljára egy csomó tea, ami nagyon rossz ízű töményen, de kiönteni sem akarom. Mit lehet ezzel tenni? Más teáknál nem éreztem ilyet...
2007. dec. 18. 13:17
Hogyan lehet a mate tea torokmaró utóízét elvenni, hogy iható legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook