Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumit elvenni, de hogyan? fórum

Cumit elvenni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 26. 09:38
Akiktől én hallottam a cumimanó ötletét, azok is négy éves korában vették el a kislánytól a cumit. Lehet, hogy akkor már érettebbek lesznek. :)
50. egypt (válaszként erre: 47. - Yasamano)
2013. márc. 26. 09:21

Miért befolyásolná a beszédfejlődést? Max. a hangképzést, de ha csak éjjelre van cumija, erre sincs sok esély.

Mi is próbáltuk ezt a kisnyuszis verziót is, nálunk nem jött be, de ez attól függ, mennyire erősen kötődik a gyerek a cumihoz. Ha nagyon, akkor semmiféle trükk nem jön be, és ha elvesszük tőle, akkor jön valami pótcselekvés.

2013. márc. 26. 09:14
A randevújára nem fogja vinni!Most vigasztalódik!
48. gkreka
2013. márc. 26. 08:58

előkerestem a naplóm egy régi bejegyzését, amit a cumielhagyásról írtam:


Dani egyik nap jon hozzam huppogve, hogy mar nem jol mukodik a cumija. megneztem es tenyleg ki volt lyukadva. kertre, hogy vegyunk egy ujat, de azt mondtam, hogy ilyen nagy fiunak mar nem arulnak cumikat a boltokban. rogton beletorodott, foleg mert beigertem neki, hogy mivel ilyen nagy lett felviszem a Gianicolora egy kis ringlispilezesre (amugy is mentunk a vendegeknek megmutatni a Garibaldi szobrot es a kilatast). este volt egy kis nyafi es nehezebben aludt el a szokasosnal, de ket nap alatt tul voltunk rajta, ugyhogy cumi elfelejtve. amire kulono buszke vagyok, hogy egyszer sem akarta elcsorni Picibeni cumijat.



Dani ekkor 3 és fél éves volt, Beni fél. Éppen Rómában éltünk, így könnyebben elhitte, hogy itt nem lehet nagyfiús cumit kapni. Mire visszaköltöztünk Magyarországra és beírattam oviba, már nem zavarta, hogy más gyereknek van cumija. Azt hiszem, a történeteiteket olvasva, hogy örülhetek, hogy két nap hisztivel megúsztam a leszoktatást.

47. yasamano (válaszként erre: 1. - Molyka)
2013. márc. 26. 06:15

Nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, egyszerűen leírom, én hogyan fogom csinálni.

Kislányom júliusban lesz 4 éves, és a logopédus szerint ez az a kor, amikor a cumi már károsan befolyásolja a beszédfejlődést.

Jó ideje elkezdtem előkészíteni a témát. Először arról beszélgettünk, hogy a boltban már nem lehet cumit kapni, vigyázzon arra, ami van. Aztán jött a Húsvéti Nyuszi kérdéskör. Azt mondtuk neki, hogy a nyuszinak kisnyuszijai lesznek, szükségük van a cumira, de hát ugye már nem lehet kapni. Ő maga ajánlotta fel, hogy odaadja. Persze beígértük, hogy cserében a nyuszi hoz neki valami igen klassz ajándékot.

A gyakorlatban úgy tervezem, hogy szombaton este együtt kitesszük a cumit a fészekbe. Gondolom fektetéskor már meggondolja magát, de addigra a nyuszi elviszi a cuccot, és beteszi a várva várt Jessie babát a fészekbe. Igaz így előrébb kerül a Húsvét, de ez legyen a legnagyobb gond:-)

Azért jó néhány napos esti (és nappali) vergődésre számítok, de legalább megvan a kerettörténet.

46. Hedi13
2013. márc. 26. 06:15

Szia! Kisfiam három évet töltötte nemrég és még van cumizás nálunk is. Bölcsibe jár, oda vinni kell az alvókendőivel. Ott is csak alváshoz kapja meg.

Jó ideje alváshoz adjuk csak itthon is, de egy pár hónapja néha kéri napközben is, főleg ha álmos.

Én is nagyon szeretném már, ha nem cumizna, de látom, hogy szüksége van rá, hogy megnyugtassa magát.

Én úgy gondolom, hogy magától le fogja tenni, ha eljön az ideje. Bár én is gondolkodok egy "cserébe játékon", amit esetleg ő választ ki a játékboltban. Hátha.. :)

45. Molyka
2013. márc. 26. 01:15

Na igen.. Se körömrágós, se tépkedős, se bepisilős, se ujjszopós gyereket nem akarok!

Emésztem a cumi témát. :)

Cooltim, sajnálom a kislányodat a szája miatt. Ezeket még olvasni is szörnyű.

2013. márc. 26. 00:42

Nekem 3 es fel eves a lanyom. Tavaly marciusban szokott le a cumirol. Sajnos egy szerencsetlen kismotoros esese utan. Elorebukott, omlott a szajabol a ver. Tobb napig fajlalta a fogait, szajat es nem tudott cumizni sem, sem cumisuvegbol inni a tejet, kakaot. Pedig O is nagyon ragaszkodott hozza. Aztan ket hetig nem kerte. En orultem, hogy leszokott rola, de nagyon sajnaltam a fajdalom miatt.

Aztan ket het utan kerte, de akkor mar nem adtuk oda neki.

Szeptemberben kezdte az ovodat. Azota "tepkedi" a huvelyk ujjan a koromagyat. Ott vezeti le a feszultseget.

Szerintem ne vedd el tole, csak korlatozd! Sok sikert!

2013. márc. 26. 00:25

Az én kisfiam Molykáéval egyidős és "csak" alváshoz használja a cumit.

Próbálkoztam a "cumimanóval", de egyértelműen kijelentette, hogy neki nem kell semmilyen játék/ajándék, neki a cumija kell. :D

42. Molyka
2013. márc. 25. 23:28

Köszönöm a hozzászólásokat. Úgy tűnik, hogy a többség a cumi mellett van, (ide húz a szívem, hiszen V-nek jó) így egyelőre csak korlátozom.. Törést semmiképp nem akarok okozni neki.


Úgy gondolom, hogy sok(k) ez a 2-3 éves kor. A bilizés, a bölcsi/ovi, a beszéd, a kaka gondok, szembesülni hogy már nem babák, és most ez a cumi is... (mondjuk a fiam itthon van még velem, és nem tiltom meg hogy baba legyen, de akkor is... )

41. Molyka (válaszként erre: 40. - Egypt)
2013. márc. 25. 23:21
:) Sejtettem. Nehéz ügy...
40. egypt (válaszként erre: 38. - Molyka)
2013. márc. 25. 23:15
Persze, csak az elején Szafaripók hozzászólására reagáltam, a többit neked szántam.:)
39. egypt (válaszként erre: 36. - Molyka)
2013. márc. 25. 23:14
A cumizás nem az ok, hanem a tünet. Azzal, hogy eleszed, ha nem akarja, semmit nem oldasz meg.
38. Molyka (válaszként erre: 34. - Egypt)
2013. márc. 25. 23:14
Ezt nekem szántad szerintem. :)
2013. márc. 25. 23:14

Kukk + !

[link]

[link]

36. Molyka (válaszként erre: 32. - Ramóna26)
2013. márc. 25. 23:12
A nem abbahagyott vagy újra kezdett ujjszopás megrekedt érzelmi szintre utal. (nem Téged piszkállak!!!) Ezt nem akarom, hogy ilyen kialakuljon.
35. egypt (válaszként erre: 32. - Ramóna26)
2013. márc. 25. 23:12
Na ez az, ha elveszik a gyerektől, talál helyett valami más pótcselekvést, ami semmivel sem jobb. Az ujjszopás sokkal károsabb, mint a cumizás.
34. egypt (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 23:11

Ja, hát én is így gondoltam, de egyáltalán nem oldódott meg, mivel egy csomó gyerek cumizott és cumizik még mindig az oviban...

Szóval erre ne nagyon számítsatok, nagy valószínűséggel lesznek a csoportban cumisok.


Én pszichológusokkal is beszéltem már a leszoktatásról, elvenni a cumit nem szabad, ha nem akarja és ennyire függ tőle, sokkal nagyon károkat okozhatunk így.

Én próbáltam a cumitündéres szuperdadás módszert, nem jött be, pedig együtt beszéltük meg, de végül csak visszakérte a borítékból a cumit.

Nálunk is egy normálisnál erősebb szükségletről van szó (szintén hosszú betegség miatt alakult ki), ez egyáltalán nem olyan egyszerű eset, mint más gyereknél.

Ne foglalkozz azzal, hogy 3 éves, na és? Kit zavar? Mi baja lesz a cumitól (a fogait leszámítva)?

Én azért mindenképp csak alváshoz adnám oda neki, gondolom, napközben megvan nélküle. De alváshoz hagynám.

Persze lehet próbálkozni, de mindenképp kell neki adni valamit a cumi helyett, pl. egy anyaillatú rongydarabot, plüssöt, stb, amit elfogad. (Megjegyzem, nálunk ez sem jött be eddig, de hátha...)

33. Molyka (válaszként erre: 26. - Ramóna26)
2013. márc. 25. 23:11
Na igen... most már legalább nem rágja szét a cumikat. :)
32. ramóna26 (válaszként erre: 30. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 23:10
Hát igen,a barátnőm pont így járt. Azért is szeretném ha minél előbb elhagyná,hogy arra már elfelejtse. De ha nem akkor nem. erőltetni nem fogom Tőlem a nagynéném vette el,és nagyon sokáig szoptam az ujjam,még sulis koromban is.
31. Molyka (válaszként erre: 18. - Luca széke)
2013. márc. 25. 23:09
A pelenka az a bábá. Nélunk 20 bábá van, azok közül 4 megcsinálva "úti bábának" azaz kicsinek, így van vagy 30 rohadt pelenka! :D
30. szafaripók (válaszként erre: 26. - Ramóna26)
2013. márc. 25. 23:02
És ha majd lesz olyan társa, aki cumival megy (márpedig valószínűleg lesz), mit mondassz neki, a másik miért viheti, és ő miért nem?
29. Luca széke (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 23:02

Ez a közös alkotás nem rossz ötlet. Akár festékes tenyérrel összenyomdázni... Fő helyre kitenni, és OTT A HELYE ! Aki belép kötelezően megdicséri.

Hmmmmmm ??

28. szafaripók (válaszként erre: 23. - Molyka)
2013. márc. 25. 23:00

Ezekkel az a baj, hogy olyan érzelmi hatások, amik negatívak, ergo még inkább ragaszkodni fog a cumihoz, hogy megnyugodjon...

Egyébként én úúúúgy szeretem, hogy mindenki beszól az embernek, utcán, boltban, stb...

Nekem sokszor megjegyzést tettek, amiért a gyerekem nem köszönt, amikor bementünk valahova. Egy időben még lesütött szemmel magyarázkodtam, hogy nem beszél a gyerek, nem fog köszönni se. De egy jó ideje pont nem érdekel. 3 évesen nem nagyon érdekel, hogy nem csinál mindent illem szerint...

27. Bettyg (válaszként erre: 1. - Molyka)
2013. márc. 25. 23:00
Tesóm kislánya odaadta a Mikulásnak, aki elvitte olyan kisbabának akinek a szülei nem tudnak venni. Cserébe pónit küldött a Miki. Kis mesével el lett kábítva a gyerek, simán ment az eldobás. Pedig ő is ezt használta alváshoz ill. ha vmi sérelem érte. Sok sikert!
2013. márc. 25. 22:58
Molyka,szia! Ugyan ez a helyzet nálunk is. Kislányom júliusban lesz 3 éves,szeptemberben kezdjük az ovit,nagyon szeretném ha arra már nem lenne cumi,de erre esélyt sem látok. Már elmondtam neki,hogy az oviba nem viheti magával a cumit,erre ő: És a párnát anya? (Nekünk cumi és kispárna van) a párnát igen!-mondtam én. Hát kíváncsi leszek! Egyébként Rebus szájában sem lóg egész nap,de pl ha elesik vagy bármiért sír,akkor azonnal kell neki,mindkettő. Na ezért is szeretném ha szeptemberre már nem lenne. De erőltetni én sem akarom. Arra várok mikor rágja szét :) volt olyan időszak hogy 3 naponta vettem neki cumit,és mondtam ha ezt is szétrágja akkor nincs több,azóta nagyon vigyáz rá :) És tudja azt is hogy a boltban nincs több cumi,elfogyott,mert az anyukák megvették mindet a kisbabájuknak. :)
2013. márc. 25. 22:58

Mi eltüntetjük őket.

Csak alváshoz kell neki, bár már nélküle is elalszik néha.

"Elvitte a cica"

24. szafaripók (válaszként erre: 22. - Luca széke)
2013. márc. 25. 22:57

Én is ezt mondtam neki!:))) Nem is tetszett, de szerintem ennél hülyébb ötlete nem is lehetett volna...

(Azóta persze rácáfolt: hülye ötletek vannak neki dögivel...)

23. Molyka (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:55
Neeeem büntetem ilyen miatt. :) Külső ingerek gyakrabban érik, "ilyen nagyfiú és cumizik" vagy "csak a dedósoknak van cumijuk" vagy "dobd el mert nem vagy már kisbaba" tőlem inkább azt hallja, hogy csúnya lesz a fogacskája...
22. Luca széke (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:54

Büntetni ezért ??

Ugyanmá...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook