Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumit elvenni, de hogyan? fórum

Cumit elvenni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. szafaripók (válaszként erre: 18. - Luca széke)
2013. márc. 25. 22:53

Igaz!

A pelussal egyébként olyat is csinálhatsz, ha szeret festeni, hogy nem elveszed, vagy áldozatul esik valaminek, hanem leültök, és együtt csináltok belőle valami szépet, amit bekeretezel neki, kiteszitek valami "fő" helyre a lakásban. Akkor nem olyan érzés, hogy elvették, hanem hogy ő csinált belőle valami szépet, amire büszke lehet. De! máris nincs nála folyton!:)

2013. márc. 25. 22:51

Ill. beszéld meg vele, hogy szeretnéd megkérni, hogy ne használja annyit a cumit. Csak ezt se árt megindokolni neki, hogy azért, mert zavar téged, szebb a mosolya, ha nincs ott a cumi...

Mi az orrtúrásról szoktunk le azzal, hogy anyát/apát zavarja. És ha úgy érzi, túrni kell, akkor inkább fújjuk ki. Néha persze még most is az orrában "találom" az ujját, ilyenkor nem leszidom, csak megkérdezem tőle, hogy szeretné-e, ha kifújjuk. Rögt9n kiugrik az orrából, és nem piszkálja tovább. Anyósom szerint büntetni kellett volna érte, mert az "annyira" használ...

Szerintem meg minden szülőnek saját kulcsa van a gyerekéhez...:)

19. Molyka (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:50
Pl. amikor olvasok neki. Amikor mesét néz. Nem vagyok álszent, előfordul hogy mesét néz... Amikor álmos, amikor nyűgös. Általában utóbbi kettő esetben hozzám is bújik.
2013. márc. 25. 22:50
Azt írod, hogy a cumi a pelussal együtt működik. Mi volna, ha a pelussal "történne valami" ? Pl. véletlenül valamitől használhatatlanná válik. Szétszakad, (kutya széttépte, mert neki is kellett volna:)) festék megy rá vagy ilyesmi. Akkor a cumi se kellene neki.
17. szafaripók (válaszként erre: 16. - Molyka)
2013. márc. 25. 22:48

Akkor egyelőre szerintem ennyit próbálj: csak bizonyos szitukban adod oda. De ha jól értem, most is ez megy.

Figyeld meg, pontosan mikor kéri, milyen érzelmi helyzetekben, és ezekre keress más megoldást, hogyan reagálhatná le, hogyan nyugodhatna meg. Ha ki tudod váltani, akkor nem fog kelleni neki a cumi...

16. Molyka (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:45

:) Igazad van...


Ha nem tartom kordában, akkor folyton a szájában lógna... ez zavar. Nem tudom miért pontosan...

15. Molyka (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:43

Elvárás pont nincs, csak tőlem lenne... ezért indítottam a fórumot, hogy jó ötleteket kapjak.


Én gondolom hogy nem kéne már...

14. szafaripók (válaszként erre: 11. - Molyka)
2013. márc. 25. 22:43

Akkor ne vedd el, de tartsd kordában a dolgot.

Bár ha csak bizonyos szitukban kéri, akkor nem hiszem, hogy "függővé" válna.

Nem tudom, mikor tervezed oviba adni, de lehet, hogy ott 1-2 hét alatt megoldódik magától, mert látja, más se cumizik.

Nem kell amiatt aggódni, hogy a te gyereked valamit csinál vagy sem, amit az ilyen idősek "átlagban" nem. Azért van az átlag, mert vannak szélsőségek is.

Az én fiam most volt 3, de nem nagyon beszél. Idegenekkel (és az óvónőkkel se) szinte egyáltalán nem. Pedig az ő korában már... Ettől függetlenül okos, egészséges és kiegyensúlyozott.

Hogy más mit szól, hogy anyósom zsugorítja az agyam, hogy miért nem beszél, csak annyira zavar, hogy miért szól bele. Egyébként a gyerekem jóléte, boldogsága a fontos.

13. Molyka (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:39
Pont ezt nem akarom...
12. szafaripók (válaszként erre: 9. - Molyka)
2013. márc. 25. 22:39

Akkor nem is értem, miért aggódsz.

A fogainak nem árt, ha tényleg ilyen keveset használja. Viszont akkor miért akarod elvenni? Mert szerinted már nagy hozzá? Ha a cumi helyett megtalálja az ujját, ugyanilyen célra, az nem fog zavarni?

Te ismered a gyerekedet, és csak azzal kell foglalkozni, neki mi a jó (testileg, lelkileg), nem azzal, hogy ilyen idősen mik az elvárások (a tiéd, anyósé, nagyié, családé, szomszédé)...

11. Molyka (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:38
egyébként elég nagy feszültséget okoz nekem ez, hogy egyrészről azt mondom, hogy lesz*rom, miért ne lehetne neki, másrészről pedig hogy tényleg függővé válik, és egyre inkább eldurvul a helyzet.
2013. márc. 25. 22:37
Olyat nálunk is csináltak egyébként, egy ovis társ, hogy a Mikulás elvitte a cumit. Még januárban is előfordult, hogy kereste a gyerek. Aztán nem. Február óta viszont rendszeresen bepisil, pedig előtte nem. Az óvónők szerint is azért, mert belül felgyülemlik a szorongás, és nem tudja, hogyan kell levezetni (korábban erre is jó volt a cumi), és így jön ki.
9. Molyka (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:37

:)


Segít neki megnyugodni, habár nem ideges. :) Voltaképp nem tudom hogy rossz szokás-e inkább, vagy tényleg valami pótlék-e?

Közelt sem arról van szó, hogy egész nap a szájában van, de mondjuk ha mesélek neki, akkor kéri, ha nagyon fáradt, szintén kéri.

Elmenetelkor nincs, van hogy el se visszük magunkkal.

8. szafaripók (válaszként erre: 6. - Molyka)
2013. márc. 25. 22:33

Akkor te is látod, hogy pótlék. Ezért csak úgy vedd el, ha már mindenképpen el akarod venni, hogy adsz helyette mást.

Vagy próbálj olyasmit, hogy ha mentek valahova, kérd el tőle. Egyre kevesebbet lesz vele, megtanul nélküle meglenni.

De továbbra is azt gondolom, nem feltétlenül baj, hogy van neki. Valami, ami segíti őt a megnyugvásban. Ha elveszed, akkor meg kell tanítanod neki azt is, hogy enélkül hogyan tud megnyugodni pl.

7. Molyka (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2013. márc. 25. 22:32
Hallottam már a cumimanóról... simán eltehetném, de a lelki világát is szem előtt tartom. Nem hiszem, hogy egy dolog, ami megnyugtatta, segítette elaludni, stb. pótolna egy rég vágyott játék.
6. Molyka (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. márc. 25. 22:30
Ha játszunk, akkor nem is igényli. Előfordul, hogy nem játszom vele... olyankor keresi, beveszi, kéri. (mosogatás, felmosás, stb)
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Molyka)
2013. márc. 25. 22:30
Joe Frost, a szuperdada:) konyve is van es musor is a lifenetworkon, ott pl. A " cumitunder" vitte el es helyette kap a gyerkoc, pl.kisdompert vagy nemtom,mire vagyik:)
4. Molyka (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2013. márc. 25. 22:29
Gondoltam erre is de hamar elhessegettem... elvihetné a nyuszi, de ha a nyuszit azzal köti össze, hogy a kedvencét elviszi...
2013. márc. 25. 22:29

Szerintem nem kell feltétlenül eröltetni.

Az én fiam magától hagyta el, bár ő előtte se függött tőle.

Nálunk az oviban még ma is van olyan 4 éves gyerek, akinek ott figyel a cumi a zsákjában, de van, hogy egész nap a szájában van.

Ha téged zavar, próbáld elvonni a figyelmét, máshogy megnyugtatni, talán akkor magától elhagyja. Ha nem, akkor majd az oviban, ha látja a többieket, magától elhagyja...

2013. márc. 25. 22:27
Eleinte csak alváshoz kapja meg majd vedd el végleg... Nálunk a Mikulás vitte el és hozott helyette csokit...
2013. márc. 25. 22:26

Májusban lesz 3 éves a kisfiam, mondhatni, hogy cumifüggő. Amikor kisebb volt, csak elalváshoz kellett, majd jött egy betegség kb. tavaly ilyenkor, és azóta elválaszthatatlanok a cumival és a pelenkával. (együtt működik csak a kettő)


Természetesen korlátozom, igyekszem minél kevesebb lehetőséget adni neki a cumizásra, de nem mindig sikerül.

Nem lóg folyamatosan a szájában, viszont lassan el kéne hagyni... egyrészt nem teszi szebbé a fogait, másrészt nem hiszem, hogy egy 3 éves gyereknek cumiznia kéne.


Teljesen egyik napról a másikra nullára tenni nem akarom, hiszen eddig a cumira és a pelenkára mindig "számíthatott" azzal aludt el, hirtelen zavarnám meg.

Akkor fokozatosan? De hogyan?


Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook