Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csontos lányok ide :) fórum

Csontos lányok ide :) (beszélgetős fórum)


2011. febr. 2. 17:22
Hol vagytok Csontos lányok?:))
15. Ametiszt19 (válaszként erre: 9. - 190124133c)
2011. jan. 14. 21:06

A spinning sport. A lényeg: speckós szobabicajok egy teremben, dübörgő zene és sok sok izzadás :)


De a rossz ülés is magyarázza a panaszokat.

Váltogassátok a testhelyzeteket ha nem tudok egyenesen ülni huzamosabb ideig.

Akinek meg scolicja van, az tornázzon vele, mert később nagyon sok problémája lesz belőle!

14. a83b0152b5 (válaszként erre: 12. - A83b0152b5)
2011. jan. 14. 14:38
*szerintem
2011. jan. 14. 14:38
De jó, hogy jöttetek és, hogy nem vagyok ezzel egyedük! :)
12. a83b0152b5 (válaszként erre: 6. - 46f2f563a1)
2011. jan. 14. 14:37
Igen, gerincferdülésem is van. Én is a tornán gondolkozom. Nagyon sokat ülök a gép előtt és van, hogy magam alá húzom a fenekem, szerinte deformálódott.
11. a83b0152b5 (válaszként erre: 8. - Ametiszt19)
2011. jan. 14. 14:36
Számítógép előtt ülök és tényleg nagyon rossz a testtartásom. Van gerinctorna dvd m azt elkezdtem- remélem segít.
10. a83b0152b5 (válaszként erre: 5. - 9bbc382386)
2011. jan. 14. 14:35
Nagyon szépen köszönöm!
9. 190124133c (válaszként erre: 8. - Ametiszt19)
2011. jan. 14. 14:29
spinningeseknek.... és ők kik?:)Ha lehetne magyarul.
2011. jan. 14. 14:26

A "farokcsont" és az "ülőcsont" két külön dolog. Ahogy rere is írta, fontos kivizsgálni, hogy mi okozza ezt. Lehet gyulladás,megterhelés, belgyógyászati probléma, törés, reumatológiai betegség, rossz testhelyzet és még sok más. Fontos lenne tudni, hogy mióta fáj, nem előzte-e meg valami. PL. spinningeseknek szokott begyulladni a rossz üléstechnikától.

(Ülőpárna tényleg segít, de meg kéne találni a kiváltó okot, mert a párnázás csak tüneti kezelés.)

2011. jan. 14. 14:17

Jót mosolyogtam...,azt hittem,hogy Csontos vezetéknevűeket kerestek...:-) Akkor én duplán jöhetek ide.

Nagyon tud fájni,bár nekem kétszer tört,a z elsőnél elmozdult,a második seggre esésnél visszacsúszott a helyére.Hát ülni ezért is nehéz.,meg elég csontos is vagyok,a bicigliről le kellett mondanom,Ülésnél tényleg segít a lyukas párna.

2011. jan. 14. 14:15
Egy kérdés,görbe a hátad? Én is csontos vagyok és ez volt a gondom.Végül az volt hogy a hátam görbe,emiatt nagyom nyomás helyeződött a farokcsontra.Tornáztam a hátamra hogy egyenesegyek egy kicsit és elmült.
2011. jan. 14. 14:07

Ortopéd sebész:


A betegek fő panasza az elsősorban üléskor jelentkező, jelentős diszkomfortérzéssel járó fájdalom. Röntgennel gyakran észlelhető a farokcsont törése után kialakult ún. álízület, vagy a keresztcsonthoz történő kóros elmozdulása, ficama. Mivel üléskor a farokcsontra nehezedő nyomás okozza a fájdalmakat, a legegyszerűbb üléskor olyan szivacs ülőpárna használata, amelynek közepén lyuk van kialakítva. Ekkor a farokcsont (mivel nem érintkezik közvetlenül a székkel) nem kerül nyomás alá. Máskor helyi érzéstelenítő, súlyosabb esetben gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító szerek, ill. fizioterápia ajánlott. Fontos tudni, hogy kereszt- és farokcsonti fájdalomhoz nagyon hasonló tüneteket tud okozni néhány, a környéken elhelyezkedő szerv (húgyvezeték, végbél, méh stb.) is. Ezért abban az esetben, ha felmerül annak legkisebb gyanúja, hogy a csontrendszeren kívüli oka van a panaszoknak, feltétlenül indokolt egyéb szakorvosi (sebészeti, urológiai, nőgyógyászati) vizsgálat, és persze kezelés.

4. fadigflo (válaszként erre: 3. - A83b0152b5)
2011. jan. 14. 13:49
Igen, eléggé. Én, ha tehetem szinte soha nem ülök le, kiv. ha tanulni kell vagy olvasok. Munkában sem, pedig leülhetnék (eladóként). Rosszabb, mintha lehúzok 10 órát állva. :D Kicsi a fenekem sokak szerint, talán ezért :D
3. a83b0152b5 (válaszként erre: 2. - Fadigflo)
2011. jan. 14. 13:44

Igen rosszul írtam a farokcsont. :)

Annyira kellemetlen! :)

2011. jan. 14. 13:43
Aha, nekem is. Bár nem vagyok az a nagyon nagyon sovány típus, de itt-ott csontos vagyok. PL. 1 óránál többet nem tudok ülni, mert fáj úm. a farokcsontom. Iszonyatos. A múltkor elindultam futni, vicces volt, ahogy fájt ott minden lépésnél :D
2011. jan. 14. 13:40

az a "problémám", hogy a fenékcsontom fáj, ha leülök. Ahol a gerincem véget ér a fenekemnél az, ha magam alá csúszom egy székben vagy a kádban akkor nagyon érzékeny. Nem tudom hány párnát tegyek magam alá, hogy ne szúrjon.

Elég kellemetlen a kérdés, de tényleg komolyan kérdezem, hogy más, hogy oldja meg a dolgot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook