Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csökkentett szénhidrátos menü! fórum

Csökkentett szénhidrátos menü! (beszélgetős fórum)


15. jajjj (válaszként erre: 12. - Anyumanyu007)
2014. jan. 20. 11:33
Majd írj, hogy válik be. Kíváncsi vagyok :)
2014. jan. 20. 10:06

Szia! Azon nem gondolkoztál esetleg, hogy kivizsgáltasd magad? Ha mind a 20 kiló visszajött, és mondjuk nem túl hosszú idő alatt, plusz az állandó éhség - ez utalhat pajzsmirigy problémára, inzulinrezisztenciára. Nem ijesztegetni akarlak, ne értsd félre, de nem vagy vele hátrébb, ha megnéznek :) (Nekem szülés után alakult ki pajzsmirigy alulműködés, ami hízással jár, én ugyan csak 6-8 kilót híztam, de van aki sokkal többet, ezért vetem fel neked ezt a lehetőséget!)


Én ugyan azóta lefogytam, sporttal, nem diétával, de próbálok egészségesen étkezni. Pl. vacsira ajánlom neked az abonettet, pufirizst, WASA-kenyeret, tehát no kenyér, ezekből fini szendókat lehet készíteni, zöldséggel, krémekkel, felvágottal, vagy kefír, joghurt mellé is finom. sok sikert!

13. 5c0313b0fc (válaszként erre: 11. - Anyumanyu007)
2014. jan. 20. 09:57

A Norbi-kódosnál mivel azt írja, hogy a ch-s kajákat (=3-as kódos) a fogyókúra alatt egyáltalán nem szabad enni, csak miután a fogyókúrát befejezted és a súlytartós időszakba léptél.

Én viszont azt mondom, hogy nem fogyókúrázni akarok, hanem egy olyan étkezési szokást keresek, amelyet akár hosszú éveken is tartani tudok. Tehát a 3-as kóddal ellátottakat is eszem most is. Igaz, hogy a fogyásom lassabb, mintha a ch-s kajákat teljesen elhagynám, de utána nem lesz az étkezésemben olyan, hogy elkezdhetek enni azt is, amit a fogyó alatt nem. Tehát remélhetőleg a jojózás, mint olyan, nem fog bekövetkezni.

Nézd meg, gondold át, majd látod, mi mellett döntesz, neked mi lesz a jó. Akármit választol, mi segítünk, válaszolunk, hogy sikerüljön!!!

2014. jan. 20. 00:28
Ez a kalóriabázis nagyon jó, ezt fogom használni.
2014. jan. 20. 00:11
Köszönöm, a Norbit megnézem.Persze a gond velem van, terhesen betudtam tartani, de most nem. Pedig a gyereknek naponta főzőkm, 4 óránként eszik, csak nekem is kéne.Ezt a kalória bázist is megnézem, még nem hallottam róla.
10. jajjj
2014. jan. 19. 21:37
Szerintem teljesen nem kell lemondani mindenről, főleg az olyan dolgokról nem, amit az ember nagyon szeret. Inkább kompromisszumokat kell keresni.
2014. jan. 19. 15:22

Két dolgot próbálok ötvözni:

- az egyik, hogy napi szinten használom én is a KalóriaBázist, ezzel nemcsak az elfogyasztható kcal-t tudom figyelni, de mutatja a fehérje-ch-zsír bevitelt is. Nagyon jó támpont. Ebéd után felvésem benne, amit délig, az ebéddel bezárólag megettem, és akkor már tudom előre tervezni a d.u.-ra való uzsit és vacsit.

- a másik: kiírtam a Norbi-kódos szerint azokat a főbb étel-fajtákat, amiket: 1-es kód = egész nap ehetsz, 2-es kód: csak déli 12-ig (ebédig), utána azon a napon már ne, és a 3-as kóddal jelölteket csak d.u. 3-ig, és utána nem. Vagyis akkorra marad, ami 1-es kóddal ellátott és egész nap ehető.

Alapjaiban délelőtt mehet minden, még a ch-s kaják is. Ebéd után már a kenyér és tésztaféléket, sütiket felejtsük el. Délután 3-tól viszont felejtsük el az erősen zsíros, fűszeres húsféléket, édes gyümölcsöket, olajos magvakat (mogyorók stb.)

Vacsinak maradnak bármilyen húsok főzve-sütve-párolva, zöldség és gyümölcsök, tojás-túró-tejföl.


Persze azért ha önként és dalolva lemondasz a cukorról, a kenyér- és tésztafélékről, vagy legalább erőteljesen visszafogod. Esetleg lecseréled a búzalisztet másfajtára.

Annyit megér, hogy átnézed, megnézed, végig gondolod, talán az elindulásban segít eligazodni a kezdetekkor.

2014. jan. 18. 22:23
Most amúgy újra használom, volt egy utazás, ami kizökkentett. Viszont most már fordítva használom. Nem utólag írom be mit ettem, hanem előre megtervezem mit fogok enni. Aztán mindig van kis eltérés, de azt már nem is rögzítem. A lényeg h. legyen valami irányadó a naphoz, hogy tudjam mit kéne.
2014. jan. 18. 22:21

Nekem nagyon beválik. Most sajnos volt egy gyengébb időszakom, de kb fél évig használtam, és utána abba tudtam hagyni, és negyedévig nem kellett számolnom, úgy megtanultam, hogy mit ehetek, és mikor. Amiért a leghálásabb vagyok neki, az az, h. azelőtt sose tornáztam, és erre is kalóriabázis motivált.

Amúgy kalóriabázisban a tápanyag értékeket is figyelted? Nekem a is nagy változást jelentett, amikor elkezdtem azt is nézni. Amellé még törekszem valami olyasmire, hogy mondjuk déltől, már ne egyek szénhidrátban gazdag ételt. A délutáni zabpehely is csak a torna miatt kell.

6. gbabi50 (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2014. jan. 18. 22:16
A kalóriabázist én próbáltam de nálam nem működik,ha vegyesen eszem akkor max nem hízok,de nem is fogyok,ha fogyni akarok akkor csak annyi ch.t ehetek ami a zöldségekben van,na meg az almában mint gyümölcs,esetleg málna,eper,meg kell válogatni.A kalória számoló szerint kellett volna fogyjak de nem ment ,pedig elég jól számolgattam,mindent mértem,mindent számoltam.
2014. jan. 18. 22:12
Na,még eszembe jutott hogy szoktam készíteni húsos káposztát,édesből meg savanyóból is,húsos zöldbabot,zöld borsót,rakott karfiolt,de liszt meg rizs nélkül,meg mehet a fasírt is ha nem sok kenyeret teszel bele,és nem rántásos főzelékkel eszed,meg nem krumplival,tejföl mehet a fözelékbe,na ha még eszembe jut még írok.
2014. jan. 18. 22:08

Szia!

Nekem is a hasonló étrend szokott beválni,főleg ha betartom:)

Én reggelire szoktam enni ezekből:joghurt,főtt tojás,virsli,rántotta külőmböző módokon elkészítve ,

sajt,uborka,paradicsom,ha szereted hal konzerv.Vacsorára ugyancsak ezekből választok és ebédre natúr sült húsit,párolt zöldségekkel(mexikói köret),vagy más zöldségek,hát kb. ennyi,semmi liszteset,krumpli,cukor,rizs,ha szereted a halat az jó mert azt is lehet.Sok sikert:)

2014. jan. 18. 22:02

Kaloriabázist próbáltad? Annak segítségével, te magad is borzasztó egyszerűen tudsz összeállítani.

Én amúgy kb. így szoktam:


Hajnali:

1db tejes kávé, sovány tejjel, édesítővel


Tízórai

1db lehetőleg házi zsemle, v. 2 szelet kenyér 80g körül

kevés felvágott, sajt, zöldség


Ebéd

Ide sok mindent lehet tenni, de mondjuk ne tészta tésztával, inkább főzelékek kevés habarással, hússal. Vagy ha már, akkor durum tészta, vagy rizs.


Uzsonna

Ez nekem 3-4 körül van. Szerintem valami joghurt féle a legjobb, de én utána még tornázok, úh. mostanában egy ilyet szoktam enni ilyenkor:

30g zabpehely leöntve fél dl forró vízzel, édesítőt dobni bele ízlés szerint, ha feloldódott hozzádobni 100g friss v. fagyasztott gyümölcsöt, és hozzákeverni 100g natúr joghurtot. Lehet még ízesíteni vanília kivonattal, vagy egy csipet fahéjjal, esetleg reszelt citromhéjjal.


Vacsora

Ez a legkényesebb. Leves szerintem lehet sok mindenféle, egy nagy tányér, de lehetőleg tészta nélkül.

Saláta sajttal.

Saláta hússal.

Párolt/grillezett zöldség hússal.

Spenót kemény tojással.

Omlett zöldsalátával töltve.

Hal, salátával.

Tökfőzelék.


Ha érdekel, akkor van egy Rendszer nevű naplóm, oda írogattam menüket, meg van egy előrefőzős receptek nevű naplóm, oda meg néhány receptet. Nem mindegyik van meg túl részletesen.

Ill. van egy enyimé nevű naplóm, oda meg be szoktam tenni, h. melyik nap épp mi volt a menü... az előre számított napokon, ritkán van meg a 180g ch.

Esetleg még megnézheted a dukán diétát, most nagyon felkapott, és ha jól értettem az is, a sok fehérjére épít, csak ott egy teljes stratégiát ad a kezedbe. Sok recept is van hozzá. Én még nem próbáltam.

2014. jan. 18. 22:00
Ettel, es ennel glutent? Cukrot?
2014. jan. 18. 21:49
Amikor terhes voltam kialakult a terhességi cukorbetegség, így 180 gr-os diétára lettem fogva, aminek köszönhetően nem hogy nem híztam de még fogytam is a terhesség alatt ésszülsé után 20 kiló ment le rólam. Sajnos most vissza is jött, és csak hízok, mióta itthon vagyok, állandóan éhes vagyok. Szeretném újra kezdeni, de nem annyira drasztikusan, csak kevesebb szénhidrátot ennék. Van valakinek ötlete napi menű összeállításához: Reggeli, ebéd vacsi, uzsonna, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook