Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » CSOK-ra vásárolt házat ki lehet adni albérletbe? fórum

CSOK-ra vásárolt házat ki lehet adni albérletbe? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Aszparagusz)
2020. jún. 7. 11:11

Nem ügyeskedés miatt vettük igénybe, viszont így, hogy a megélhetésünk van veszélyben, muszály lépni.

Semmi esetre se szeretnénk bűvészkedni és kijátszani a dolgokat, ez nem a mi műfajunk.

Amit találtam, az hivatalos megoldásnak tűnik!

2020. jún. 7. 11:08

Találtam egy írást neten, miszerint jegyzőtől kell kérni igazolást a csok miatt, illetve ha a terhelt ház teljes eladási árát másik ingatlanra fordítjuk, akkor át tudják vezetni a csok-ot stb.

Szóval úgy fest működik a dolog hivatalosan ;)

33. rabankari (válaszként erre: 32. - Aszparagusz)
2020. jún. 4. 17:24
Egyetértek!
32. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 4. 16:23

Elég egy kedves szomszéd (aki látja a költözést), vagy esetleg a bérlő, aki felnyom.

Fizethetsz vissza mindent.

Alapjában a csok-ot a gyerekes családok lakhatásának támogatására találták ki. Meg az ügyeskedésre.

31. rabankari (válaszként erre: 30. - Rabankari)
2020. jún. 4. 13:45

Mármint úgy értve, hogy vízvételi lehetőségnek kell lennie fürdőszoba,konyha.

Ez megoldható?

30. rabankari (válaszként erre: 29. - Szonóra)
2020. jún. 4. 13:42

Szerintem -osan ingatlanra ahol nincs vezetékes víz nem lehet igényelni.


[link]

2020. jún. 4. 09:54

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki igényelt-e már falusi csok-ot, olyan házra ahol nincs vezetékes ívóvíz csak fúrt kút? Ha, igen milyen vízvizsgálatot kértek, melyik hatóságtól? A vezetékes vizet nem lehet oda beköttetni. Köszönöm

2020. jún. 2. 08:21

Szerintem nagyon gondoljátok meg.

Van egy házad, amin hitel van, bár nem tudom hogy működik ez a csok, mit, hogyan kell fizetni. De! Ha városba költöztök gondolom ott albérletbe... tehát a csokon kívül még albérlet kiadása is a nyakatokba zuhan. Mi van, ha a bérlő nem fizet? Benne van a pakliban.. ő is kerülhet fizetési nehézségekbe, és lehet hogy az egyéb rezsijét is nektek kell kifizetni, olyan mint víz, villany, stb... sőt, megeshet, hogy a lakásra sem vigyáz, vagy idővel nyilván elhasználódik, mire kirakod, több százezer forintos károtok lesz, ráadásul behajtani sem fogod tudni, hisz jogilag nem adhatod ki.

Én a helyedben inkább más irányban gondolkoznék. Vannak munkahelyek, melyek céges buszt, vagy szállást biztosítanak, de nagyon sokan járnak falvakból a városba dolgozni, és távolsági bérletek azt hiszem 80, de van ahol 100 százalékát is visszatérítik.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2020. máj. 26. 19:27

Köszi, bár jeleztem, eladni nem áll szándékunkban, max. a kiadáson gondolkodtunk.

Tényleg köszi a linket :)

2020. máj. 26. 19:18
2020. máj. 26. 18:46
10 éven belül, pontosítok :)
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. máj. 26. 18:45
Nem lehet eladni.
2020. máj. 26. 18:33
Ha el akartok költözni, akkor nem egyszerűbb eladni? Megszabadulni tőle és a hiteltől is?
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Simple)
2020. máj. 26. 18:25

Én is így gondolom, csak ők lehet nem.

Legyen igazad :)

Egy dolgot tudok, hogy lépni kell!

21. simple (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 18:22
Biztos vagyok benne. Semmire nincs ember, de ilyesmire pláne nincs. Ha mégis csesztetnének, amit kizártnak tartok, egyszerűen leírjátok nekik a tényeket. Hogy nem akartatok éhenhalni, és máshol kellett munkát vállaljatok. Ez most egy speciális helyzet.
2020. máj. 26. 18:09
Szerintem a kutya nem fogja nézni.
19. Bless the child (válaszként erre: 17. - Simple)
2020. máj. 26. 18:09
Elképzelem, hajnali 3-kor becsengetnek ellenőrizni😀
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Simple)
2020. máj. 26. 18:07
Legyen igazad!
17. simple (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 18:03
Ha bejelentve maradtok, hidd el a kutya nem fogja ellenőrizni azt, hogy fizikálisan is ott éltek-e. Nincs semmire kapacitásuk a hivataloknak, nem még ilyen ügyekre.
2020. máj. 26. 18:01

Köszönöm szépen!

Ezekszerint van kiskapu :)

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - _Berry_)
2020. máj. 26. 17:58

A terv az lenne, hogy ezt kiadni, azért nem piaci áron, és egy olyan városba költözni, ahol lehet élni.

Van munka, mégha netto 200000ft-ért, de lenne valami.

Szorult helyzet annyiban, hogy a napi megélhetés a tét, mert maga a hitel nem vészes havi szinten, de az, hogy most pénz előtt már csak 3000ft van, az gáz, sose volt ilyen.

Keressük a megoldást, így minden opció érdekel, hátha van okosabb itt nálunk :)

2020. máj. 26. 17:53

[link]


Itt van, hogy mikor nem minősül bentlakási kötelezettség megszegésének, ha máshová költözöl

13. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 17:45
Megoldás lehet, ha ismerősnek adjátok ki, vagy ismerős ismerősének, de mindenképpen olyannak, akiben meg lehet bízni, elmondani a helyzetet, tehát ha ellenőriznének, akkor sem árulnának el. Lehet, hogy ehhez esetleg picit olcsóbban kellene kiadni, de ha szorult helyzetben vagytok az is több, mint a semmi.
2020. máj. 26. 17:41

Az maradna mindenképp.

Viszont úgy érzem, a jelenlegi helyzetben, nem kötelhezhetnek az éhenhaláshoz gyerekestül.

Igyekszem megoldást találni, de itt helyben, lehetetlen.

Nagyon elkeserít, hogy ez a vírus, márha valóban létezik, nem csak a mi életünket tette tönkre, hanem sok más családét is.

A törvény meg visszatart, mert engem büntetnek azért, hogy szeretném biztosítani a család megélhetését, biztonságát.

2020. máj. 26. 17:36
A csok szerződésben le van írva fehéren-feketén, hogy mit vállaltál. Olvasd el
10. rabankari (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 26. 17:20
A bankban elmondják hitelfelvételkor. Azt is, hogy bár jelenleg nem gyakorlat, de ellenōrizheti a hatóság véletlenszerűen és bejelentésre is.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 17:17

Érdeklődd meg hivatalosan megteheted-e , vagy sem.

Én azon nagyon meglepődtem, hogy önkormányzati bérlakást is kiadhatnak bérbe. Nem találtam benne logikát.

Ilyen alapon talán a CSOK-ra vásárolt lakást is kilehet adni.

Jogásztól érdeklődjetek.

2020. máj. 26. 17:15
Az állandó lakcímed az maradjon
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Rabankari)
2020. máj. 26. 17:15

Oh :(

Akkor zsákutca :(

2020. máj. 26. 17:14

Újabb gondolat.

Ha nem adom át senkinek, hanem egyszerűen csak hétvégente használjuk?

Tényleg lépnünk kellene, mert jelenleg a napi megélhetésünk forog kockán :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook