Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


2009. márc. 20. 08:39
Édesanyámnak van, nagyon nem akarta a műtétet. Már sokat szenvedett amikor nem volt választása. Megműtötték, sokkal könnyebb és jól van.
2009. márc. 20. 08:38
AZ biztos, hogy nagyon jó az anyag, amivel rögzítik...nekem a kimondottan erre specializálódó klinikán,mivel jól viselkedtem a gerincérzéstelenítő beadásánál (más problémám van,nem csípő)...kaptam a doktornőtől egy kis elefántot...ebből az anyagból...pillanatok alatt megkeményedett,és tartós...és hamar meg kellett csinálnia, mivel tényleg hamar szilárdult..de pikk-pakk minőségi elefántot hozott össze, tehát a napi rutin megolt :))) ja a másik beteg egeret kapott, ugyanígy villámmódszerrel :)
27. abri
2008. nov. 10. 09:00

Nálunk a családban van protézises, én is az leszek előbb-utóbb.

Neki azt mondták Hévízen a rehabilitáción, hogy soha nem szabad bizonyos mozgásokat csinálni, mert a protézis kilazul vagy kiugrik nem tudom.

26. szimba (válaszként erre: 25. - Alex19850921)
2008. nov. 6. 06:42

A dokik elég szigorú szabályokat szoktak mondani, amik legtöbbjét szinte lehetetlen betartani. Nekem például, hogy 4 kilónál többet nem emelhetek. Azóta jöttem haza 15 kilónyi pakkal a bevásárlásból... És még szülni is szeretnék, és emelgetni a gyerekemet.

A tapasztaltak nekem azt mondták, hogy azt az ember úgyis érzi, ha egy mozdulat nem jó a csípőjének. Én ezt próbálom betartani, ha valamiért feszülést, húzódást érzek, azt nem csinálom tovább.

25. alex19850921 (válaszként erre: 24. - 8f1ddc2679)
2008. nov. 6. 00:19
Köszi szépen jó ezt hallani.Ő is megyeget persze,két mankóval.Anyum is ott tartott hogy volt nap már hogy nem tudott lábra állni.Februárra volt kiírva műtétre de a sors is azt akarta hogy túl legyen rajta.A nehezén túl van akkor ezek szerint.Már csak a felépülés vár rá :-) Jobbulást nagyidnak is és minden lábadozónak :)
2008. nov. 5. 23:59

Szia!

A Nagyimat 3 hete műtötték, 1 hete már otthon van. Előtte hónapokkal már olyan fájdalmai voltak, hogy már egy lépést sem bírt tenni, de szó szerint.. aludni sem tudott, ha nem mozdította, akkor is borzasztóan fájt. Sem a kórházban, közvetlenül a műtét után, sem pedig azóta nem érzett egy cseppnyi fájdalmat sem egyáltalán. Hozzá gyógytornász jár, aki azt mondta, a 6 hét után UGYANÚGY fogja használni a derekát, lábait, mint amikor még semmi baja sem volt, vagy mint az, aki teljesen egészéges.. Ezt mondta a nő, aki tornásztatja is rendesen és még azt is, hogy nem kell ágyban feküdni nappal, mindent lehet csinálni és kell is, csak mértékkel. Ma már ez teljesen rutinműtét.. Csak meg kell erősíteni az izmokat újból.

Hát ennyit tudtam segíteni.

Jobbulást az Anyudnak!

2008. nov. 5. 23:50
Helló.Érdeklődni szeretnék valakitől,aki már túlesett csípőprotézis beültetésen.Anyum az most vasárnap került haza a korházból.Cementeset kapott,ráadásul erős csontritkulása is van.Azt szeretném megkérdezni hogy most a 6 hét kivárása után,csak lesznek ilyen mozgás korlátozottságai mint jelen pillanatban,vagy használhatja a lábát mint azelőtt?Most nem hajolhat,nem ülhet alacsony dolgokra..ezekre értettem egészen pontosan.Ez megmarad majd a továbbiakban is?Köszi előre is az infókat
22. szimba (válaszként erre: 21. - Abri)
2008. okt. 16. 13:44

igen, 50 év alatt százszor meggondolják, hogy csinálják-e, a cserék miatt. nekem még azt mondták, hogy csak egyszer lehet cserélni, mert utána már a csontok nem is bírnák a terhelést.

de a muszáj nagy úr.

21. abri
2008. okt. 16. 13:40
amikor fiatalabb voltam azt mondták azért nem javasolják, mert még ki tudja hányszor kell cserélni, és az rosszabb mint az első műtét.
20. szimba (válaszként erre: 19. - Abri)
2008. okt. 16. 13:25
igen, muszáj volt megcsinálni 25 évesen (az elsőt), akkor már másfél éve nem tudtam járni. egy nagy tortúra ez az egész orvososdi, de maga a műtét tényleg egy megváltás, és utólag már csak az a lényeg
19. abri
2008. okt. 16. 13:10

szimba, neked ilyen fiatalon van protézised?

nekem is van valami comfej elhalásom is.

18. abri
2008. okt. 16. 13:03

én is mindig nagyon nehezen kerülök be hévízre.

már adtam ott a dokinak pénzt, azt mondta szeptemberben bekerülök. még mindig semmi hír az időpontról.

a kórházban napi 2000 az ellátás, plusz fizetsz mindenhol zsebbe amerre jársz.

ennyit az ingyenes ellátásról.

2008. okt. 16. 12:57

na ez a másik amitől felmegy nekem a pumpa


gyógyvizek országában élünk ebből az egész ország megélhetne kb. annyira mint más olajban gazdag országok meg is teszik


de vannak helyek ahova vágyálom eljutni, mert megint csak egy részről pénz nélkül nem megy, másrészt az epi miatt nem engednek még úgy sem, hogy nem olyan vészes a bajom, hogy ettől vízbe fulladnék

másrészről mondtam viszek egy kísérőt, és ő majd vigyázz rám, úgy hogy ha szeretnék menni, akkor saját zsebből eljárhatok

16. abri
2008. okt. 16. 12:48

nekem veleszületett csípőficamom van, sajnos genetikailag öröklődik a családban.

49 éves vagyok szinte mindig fájtak a forgóim, de ahogy megy az idő egyre rosszabb.

többször voltam persze ovosnál, az egyik azt mondta, már rég meg kellett volna műteni, a másik, hogy minél később, mert el van vékonyodva a csontom, és ha ki kell cserélni mondjuk 10 év múlva a protézist, akkor a csontom nem bírja ki.

járok hévízre is kezelésekre, de nem nagyon használ.

2008. okt. 16. 12:43
mindegy, ha végleg beakad valamelyik amik most épp nyavalyognak, akkor kénytelenek lesznek valamit csinálni, gondolom én
2008. okt. 16. 12:41

most az egyik térdemmel nem stimmel valami, ami kitelt az ortopéd dokitól, hogy röntgent csinált azon nem látszott semmi, aztán rájöttem miért nem küld UH-ra, vagy MR-re(vágyálom)


az már pénzes buli :(

13. szimba (válaszként erre: 12. - Martian)
2008. okt. 16. 12:37
nekem a többi nem kopik, "csak" gyulladt, lassan az összes ízületem :(
2008. okt. 16. 12:35

kopik a többi is sajnos, a kisebb ízületek már évek óta fájnak, most kezdett a nagyobb


először azt hittem, hogy lágyék sérv mert előtte megemeltem magam, aztán mondta a házidoki, hogy ez bizony a csípőm :(

2008. okt. 16. 12:33

stazepine epilepszia elleni gyógyszer 6 évesen kezdtem szedni


hivatalosan egy orvos se állította, hogy az okozta, de vannak baráti körömbe orvosok akik váltig állítják, hogy bizony attól van

10. szimba (válaszként erre: 8. - Martian)
2008. okt. 16. 12:32
felvetődött nálam is, hogy szteroid indukálta combfejelhalásom lett, de igazából a mai napig nem tudják pontosan, miért pusztult el 2-3 év alatt a teljes ízület
9. 2577cdcc12 (válaszként erre: 8. - Martian)
2008. okt. 16. 12:28
Milyen gyógyszertől?
8. Martian (válaszként erre: 7. - Szimba)
2008. okt. 16. 12:27

sziasztok


mitől kopott el ennyire az ízületed, mert nekem egy gyógyszertől, most vagyok 30 és most kezdett el a jobb fájni :(

7. szimba (válaszként erre: 6. - 2577cdcc12)
2008. okt. 16. 12:24
2004-ben csinálták a jobb csípőmet, tavaly februárban a balt. :(
6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 5. - Szimba)
2008. okt. 16. 12:23
Ilyen fiatalon neked már van?
2008. okt. 16. 12:22

Azt az orvos javasolja, hogy mikor kell megcsinálni. Túl korán úgysem fogják, főleg fiatalabb korban addig húzzák, ameddig lehet.

Nagyon hamar fel lehet épülni a műtétek után, én 4-5 hét múlva már segédeszközt se használtam. És csak onnan tudom, hogy protéziseim vannak, mert emlékszem a műtétekre! :) Egyébként pont olyan, mintha a saját ízületeim lennének.

2008. okt. 16. 12:05
Nálunk öröklött dolog ez az ízületi kopás, leginkébb a csípőzületben. Apukám 48 éves, de már nemsokára protézis kap. Nekem még csak ropognak az ízületeim. Vajon mire számíthatok, úgy néz ki egyre fitalabb korban jelentkeznek a tünetek :(
2008. okt. 16. 12:00
Nehéz interneten tanácsot/információt adni. Minden az egyéni állapottól függ. Anyukámnak a Szegedi Újklinikán csinálták 1998 májusában és sajnos hosszabb lett az a lába. Elméretezték! Azóta a környezetemben csak pozitív dolgokat hallottam azoktól, akik ilyenen átestek. Meg persze tovább fejlődött az orvostudomány is.
2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Abri)
2008. okt. 16. 11:59
A nagyim éppen most lábadozik. Kb 3 hete csinálták, és már másnap felállt, már simán járkál, persze vannak dolgok, amiket tilos csinálnia (lehajlás, emelés, normál módon ülés), de szerintem 80 éves létére nagyon hamar felépül :o). A műtét után kell némi segédeszköz egyes feladatokra, de hát valamit valamiért...
1. abri
2008. okt. 16. 11:52
Van valakinek tapasztalata csípőprotézissel kapcsolatban? Mikor érdemes megcsináltatni, hol, kinek hogy sikerült?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook