Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan halaszthatnám minél későbbre a csipőprotézis beültetést? fórum

Hogyan halaszthatnám minél későbbre a csipőprotézis beültetést? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 21. 01:37

Ja bocsánat, a lényeg kimaradt. Általában a porckopás miatt van szükség ilyesmire (ritkábban valamilyen ízületi betegség, pl RA miatt). Általában a béres porcerő, és hasonló gyógyszerek segítenek, kondroitin (gyulladáscsökkentő), glükózamin és msm (mindkettő táplálja az ízületet), amik jók ilyen bajokra. Kúra szerűen kell szedni őket 3 havonta.


Mindenképp érdemes autoimmun betegségre is tesztelni, általában ezeknél párosan jelentkezik az ízületi fájdalom, tehát mindkét oldalon. Ha ilyen baja van az embernek, akkor gyógyszeres terápia kell, a műtétre meg elképzelhető, hogy nincs is szükség.


Korai kopásnál korai stádiumban még javíthat a hidrogél injekció: [link] térdnél ezt csinálják, csípőnél fogalmam sincs.


Kopás általában két dologtól lehet: túlerőltetés (pl élsportolóknál) illetve az esetek többségében attól, hogy nem használják eleget az ízületet. Az ízületeknek szükségük van mozgásra, különben nem kering bennük az ízületi folyadék, ami szállítja a tápanyagokat, illetve elviszi a salakanyagokat. Enélkül az ízület az évek során szép lassan leépül, amíg a porc helyett már a csontok kezdenek el egymáson súrlódni. Nehéz megmondani, hogy a mozgás ilyen előrehaladott esetekben ront vagy javít a helyzeten. Erről inkább egy orvost érdemes megkérdezni.

2015. ápr. 21. 01:26

Szerintem nagyban orvos függő a dolog, van olyan rokonom, akinek még rosszabb lett utána, de van olyan is, aki meg fájdalom nélkül él vele 15 éve.


Azt érdemes tudni, hogy ezek nem örök életre szólnak, és legjobb esetben is 15-20 év után újra műteni kell. A második műtét már keményebb procedúra (főleg ha az első cementes rögzítésű volt), és nagyobb az esélye, hogy nem úgy sikerül, ahogy kellene. Szóval oda, ha lehet még tapasztaltabb orvos kell.


Én is nézegetem, hogy kinél érdemes revíziós műtétet csináltatni nagyanyámnak. Azt írják Gyulán is csinálják, és eddig az ottani orvosokról általában csak pozitívumokat hallottam. Nagyon lelkiismeretesek, hálapénzt nem fogadnak el (legalábbis az onkológián), stb. Ahhoz képest sok helyen az országban a hálapénz az első, anélkül szóba sem állnak az emberrel...

8. 9ee282a420 (válaszként erre: 5. - Amacska)
2010. okt. 21. 10:50

Az én utcámban is él egy egy férfi aki bevállalta, azóta bottal jár, a kapun kívülre nem megy, és szinte elviselhetetlen fájdalmai vannak. Sokszor kiveri a veríték is.

Ilyet látva, hiába hallok én jó tapasztalatokat is, nem vállalnám a műtétet, csak ha már minden kötél szakad.

2010. okt. 21. 10:08
Szia! Az én édesanyámat most műtötték 3 hete. Már annyit kellett rá várni, hogy a fájdalomtól menni nem tudott. Két mankóval ment a műtét előtt. Már torzult az arca, mert semmi nem segített neki a fájdalma enyhítésében. Szegeden műtötték, ez már a másik csípője volt, mind a kettőt megcsinálták neki. Úgyhogy én csak azt tudom mondani, hogy ne halogasd. Jól sikerült neki ez is. :) Szegeden tudok orvost ajánlani, és elérhetőségét is tudom, ha nem számít annyira a távolság.
2010. okt. 21. 09:47
az egri kórházat senki nem ajánlja,igy még nehezebb rászánni magam,hisz se Pesten sem Debrecenben nincs ismerősöm
2010. okt. 21. 09:45
köszi,még nincs nagy fájdalmam és én beszélgettem olyanokkal akiknek roszabb lett utánna és szedi a fájdalomcsillapitókat,csak akkor tudom rászánni magam ha elviselhetetlen lesz a fájdalom
2010. okt. 21. 09:44
Minél hamarabb esel át rajta, annál jobb. Most az ősz beálltával ajánlatos már csináltatni, mert a szervezet nyugalmi időszakba kerül.
2010. okt. 21. 09:41

Tudom, hogy nem véleményt kértél, de remélem nem bánod, ha hozzászólok.

A nagybátyám és a barátnőm mindkét szülője átesett már ilyen műtéten. A nagybátyám alig várta, de a műtétet többször elhalasztották, több mint fél évig tologatták az időpontot. A barátnőm szülei maguk odázták a műtétet - gondolom, félelemből.

Most, így utólag, azt bánják mindannyian, hogy nem szánták rá magukat hamarabb. Annyival könnyebb számukra azóta a mozgás, az élet.

Kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg! Gyógyulj meg mielőbb!

2010. okt. 21. 09:37
Ötletekre lennék kiváncsi milyen étrendkiegészitők,egyébb alternativ megoldások segithetnének,hogy minél később legyen szükségem erre a nagy mütétre,az orvosok csak ezt javasolják
2010. okt. 21. 09:34
Hogyan halaszthatnám minél későbbre a csipőprotézis beültetést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook