Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


59. vica cica (válaszként erre: 58. - Abri)
2010. nov. 5. 14:46

Szia!

Igen nagyon jó lesz utána,jobb fájdalommentes életed lesz.

Én is várom a másik oldalt is,de azért félek!

É.

58. abri (válaszként erre: 57. - Vica cica)
2010. nov. 5. 08:31

Szuper, hogy utána ilyen jó, már én is alig várom, sajnos ezután kezdődik az igazi életem, mert ami eddig volt az egy kinlódás volt.


Szia

57. vica cica (válaszként erre: 56. - Abri)
2010. nov. 4. 22:54

Szia!

Dolgozom,tudom milyen nagy fájdalmaid lehetnek,én is sajnos nap mind nap érzem.Sajnos már éjszaka is.Az operált oldalam viszont szuper,remélem a kővetkező is ilyen jó lesz.

Én megtanultam az önhipnozist/egy pszichiátertől/ és igy a fájdalom elvishető.

Jó éjszakűt!

56. abri (válaszként erre: 55. - Vica cica)
2010. nov. 4. 09:42

Sajnos én már oda jutottam, hogy minden nap beveszem a fájdalomcsillapítót, ennek ellenére nagyon fáj.

Te dolgozol, vagy le vagy százalékolva? Nem tudom mi lesz velem, ezért is aggódom,mert azt hallom, hogy nem rokkantják már le ezzel a betegséggel az embert, de mire 2 műtét meglesz, lesz-e munkahelyem, tudok-e dolgozni?

Szerencséd van, hogy minimallal megműtöttek, nálam fejlődési rendellenességek, vápa probléma is van, nem lesz egyszerű műtét.

55. vica cica (válaszként erre: 53. - Abri)
2010. nov. 3. 20:39

Bocs.lemardt ,nem vagyok hajlandó szedni mármint gyógyszert,tornázom és sok calciumban gazdag ételt eszek,na meg mákot.

É.

54. vica cica (válaszként erre: 53. - Abri)
2010. nov. 3. 20:37

Szia!

Nem vagyok ficamos,de mkét csipőm rossz,csontritkulásom vszinü ,hogy a pajzsmirigynek köszönhető.

Puszi

53. abri (válaszként erre: 52. - Vica cica)
2010. nov. 2. 09:32

Szia!

Te is csípőficamos voltál, és megműtött minimallal?

Szedsz a csontritkulásodra valamit? Én tavaly voltam vizsgálaton, de még nem volt ritkulásom, pedig tartottam tőle a mozgásszegény életmódom miatt. Állítólag a csontritkulás miatt szokott kilazulni a proti.

Engem Bp-en az Ort.Klinikán műt Lakatos prof.

Problémás eset vagyok ezért nem műtenek meg Veszprémben, ahova tartozom.

52. vica cica (válaszként erre: 49. - Abri)
2010. nov. 1. 22:50

Sziasztok!

Kaposváron operált Dr Szabó,minimal invaziv elülső feltárással.Vagyis elől van egy pici vágás,izmokat nem sérett,igy a gyógyulás gyorsabb.

Hihetlen,de rögtön megszünt a fájdalom,pár nap mulva már mankó nélkül tudtam menni,/igy sétáltatott a dokim/de a csontritkulás miatt én még két mankót használtam 6 hétig,igaz 4 hét után már féluton jutott eszembe.

Szivesen segitek,elmondom amit tudok én már a másodikat várom,de nagyon.

51. abri (válaszként erre: 50. - Amacska)
2010. nov. 1. 17:47
Eljön majd az is, tavaly ilyenkor még én se gondoltam, hogy így leszek. Az utóbbi 1 évben rohamosan romlok, úgy látszik most jött el az időm, már nagyon aktuális lesz a műtét.
2010. nov. 1. 15:51
egyébként én sem alszom jól,nehéz a lábamnak a paplan legalább 100x megfordulok,meg fáj le bokáig szintén csak nem birhatatlan
49. abri
2010. nov. 1. 10:07

Nagyon fáj mindkét csípőm, az egész medencém, végigsugárzik a boka fele, úgyhogy minden lépésért megszenvedek.

Az utóbbi 1 évben rohamosan romlok.

Régen pihenéskor nem fájt, most éjszaka is forgolódok, azt se tudom hova tegyem a lábaimat.

Ezért javaslom, hogy ne húzd nagyon sokáig, mert mindenhol hosszú a várólista.

48. amacska (válaszként erre: 47. - Abri)
2010. nov. 1. 08:44
mit érzel ami miatt belevágsz?
47. abri (válaszként erre: 46. - Amacska)
2010. okt. 30. 19:20

Én is azt javaslom, iratkozz fel a várólistára,ha úgy gondolod még tolhatod az időt.Mindenhol elég sokat kell várni, és ha nekiállsz rosszabbodni és akkor kezdesz el orvos után járni, nem biztos, hogy egy-másfél évet bírsz várni.

Most én is ebbe a cipőbe járok, olyan nagyon rosszabbodok, hogy nehéz kivárni a műtétet, ráadásul mindkettőt kell, pedig nálam jobban senki nem fél tőle.

2010. okt. 30. 17:26
úristen hegyre fel,ezt én már elképzelni sem tudom...viszont ha pihentetem nem érzek fájdalmat,ezért nehéz belevágni a mütétbe,hol csinálták neked és ki?Az uzsokiról sok jót hallok
45. vica cica (válaszként erre: 43. - Amacska)
2010. okt. 30. 16:08

Szia!

Nem szabad várni,minél előbb kerülj várólistára.

1 éve operálták a balt és most már alig várom a jobbot.

csodálatos fájdalomnélkül élni,de sajna a másik elkezdett fájni és nem tudnak megoperálni,rosszak a labor leleteim.Addig is Harkányba befekszek kezelésekre,utána remélem meglesz a mütét.

Olyan sikeres volt a mütét,nyáron Montenegróban voltam,hegyre fel,kirádulások.4 ill. 6 hét után már dolgoztam.

Vágj bele,szebb élet,fájdalommentes életet élsz utána.

É.

44. abri (válaszként erre: 43. - Amacska)
2010. okt. 30. 16:05

Szia!

Sajnos úgy beindult a rosszabbodás, hogy muszáj volt orvost keresnem. Tavaly elindultam, idén már meg is nézett, jövőre van időpontom.

Ilyen gyorsan megy ez!

A Karolina úton műt Lakatos prof. Az utóbbi időben annyira fájok, hogy már alig várom a műtétet, pedig én aztán sokáig ellenálltam!

2010. okt. 29. 19:45
azt akartam irni,hogy én igen ...halogatom
42. amacska (válaszként erre: 41. - Abri)
2010. okt. 29. 19:44
szia!Halogatod még a prtotetizálást?Mert igen félek,hogy rosszabb lesz,vannak fájdalamid?
41. abri
2010. okt. 19. 12:58

Szerintem ezt csak orvos tudja eldönteni.

Amikor kiderült, hogy eltört megröntgenezték? Nem javasoltak valamit?

2010. okt. 17. 13:45
Nagymamám 90 éves, sajnos a csípőprotézise eltört. Javasolható egy új? Nagy dilemmában vagyunk.
39. abri
2010. máj. 22. 08:21
Jó, köszi.
38. vica cica (válaszként erre: 37. - Abri)
2010. máj. 21. 13:31

Szia!

Most operált a doki egy csipőficamos fiatal nőt és ezzel a modszerrel.Jól van.

Majd írok priviben.

Puszi:É.

37. abri
2010. máj. 21. 11:45

Úgy tudom, hogy csípőficamosoknál ezt a technikát nem alkalmazzák, csak olyanoknál akinek "sima" kopása van és a csontszerkezete jó.

Nálad mi a helyzet,esetleg hallottál erről, mert persze nem minden úgy van ahogy a betegek egymás közt megbeszélik.

2010. máj. 16. 13:58

Sziasztok!

Tavaly okt.19-én volt bal oldali csipőprótézis mütéttem.6 hét után már dolgoztam,mankó nélkül.

Még ebben az évben meglesz a másik oldalam is,remélem.

Szivesen segitek,ha van kérdésetek!

2010. máj. 14. 01:55
Sziasztok! Ajánlani tudom a specifikus gyógytornákat. Komolyan! Anyunak vettem gyógytorna CD-t régebben. Térdprotézis műtétje volt múlt évben. Ezt írtam már itt. Szépen rendbe is jött a műtét után, de sajnos még nem mozgott magabiztosan. Egyszerűen beírtam a keresőkbe, hogy "térdízület gyógytorna cd" és az elsők között találtam CD-t neki. De volt még csípőprotézisessel műtötteknek is. Remélem azért segítettem ezzel másoknak is.
2009. szept. 9. 10:03

Sziasztok.

Barátomnak nincs netje, hát én tennék fel egy kérdést a nevében. Súlyos csípő izületes és a térdei is "kivannak". A csípő protézis helyett olyat hallott, hogy egy ú.nevezett "csuszkát" raknának be oda, ami ilyen hártya szerűséget képez vagy ehhez hasonlót. Így nem egymáson surlódna a két csont. Állítólag ez nagyon hatásos, kissé drága de ahhoz, hogy továbbra is traktorra ülhessen ilyesmi lenne neki jó, mert a csípő protézis kirázódna és alig tudna dolgozni/emelni mellette. Ha valaki környezetében van aki ilyet használ, kérem írja le mit tud róla. A neten nem igazán találok ilyesmiről semmit, csak a csípő protkóról. Köszönöm.

33. abri
2009. szept. 4. 08:58
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy altatásban csinálják-e, mert azt hallottam, hogy csak gerinc érzéstelenítésben műtenek. Viszont attól nagyon félek, altatásban már rá is szánnám magam a protézisműtétre, mert nagyon szenvedek.
32. timicu
2009. júl. 31. 00:31

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy van e olyan beteg akit nem altathattak a műtétnél?És hogy ő mit tud mesélni a műtétről.

Illetve azt hogy van e olyan krónikus beteg akinél végeztek ilyen műtétet?pl. SLE, autóimmun...

2009. máj. 17. 16:03

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy valaki nem ismeri e Dr.Szabó Zoltánt, a Máv Kórházban ő csinálta a lányom csipőprotézis beültetését. A lányom 19 éves volt akkor, most 25 éves, azóta kétszer volt csak kontrollon, kérdésem, hogy még ott dolgozik e a főorvos úr? Ha valaki tud róla, légyszí írjátok meg. Köszike Bea budaörsről

2009. márc. 20. 08:43
De ahogy elnéztem a betegeket, nem egyformán élték át, valaki könnyebben, valaki nehezebben...WC-re viszont javasolják az emelő használatát...ülésmagasító...ja és először mankó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook