Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cserépkályhától visszatartani a gyereket ... hogyan? fórum

Cserépkályhától visszatartani a gyereket ... hogyan? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 8. 21:51
Az én fiam a "nem szabad" kifejezést nem vette komolyan ,de ha azt mondtam "veszélyes" akkor mindig figyelt és nem nyúlt .....
11. Mokka78 (válaszként erre: 8. - Szimonic)
2009. okt. 8. 21:49
Én is nézegettem , de aztán nem találtam megfelelőt és már nem is bánom!
10. Mokka78 (válaszként erre: 2. - Szimonic)
2009. okt. 8. 21:47

Szia! Én ezt úgy oldottam meg hogy az első pillanattól mondtam hogy az veszélyes, tehát akkor is tilos volt odamenni ha nem volt begyújtva!

Aztán szerintem érezte a hőt és nagy ívben kerülte!

Sosem szabadott szaladgálni és játszani körülötte ,hogy véletlen baleset se legyen!

Szerintem megtanulja, ugyanúgy mint a gáztűzhelyet a konyhában


A fiam 2,5 éves és szerencsére nem volt semmi baj! :)

9. c8d93a7aea (válaszként erre: 8. - Szimonic)
2009. okt. 8. 20:58
Nálunk is Apa csinál.Viszont mi néztünk a barkácsáruházakba olyan rácsot amit fel lehet szerelni lépcsőlejáróhoz vagy akárhova,hogy a gyerkőc ne essen le.Abból tök könnyen meglehet csinálni.Én már nem bízok semmit a véletlenre mert akárhogy vigyáztam a fiam 2 hónapja odakapott a forró lábashoz pedig a másik kezembe volt,persze meg is égette magát,szerencsére nem nagyon de én akkor megtanultam,hogy a nem szabad az ő korában nem elég.
2009. okt. 8. 20:51
nem találtam neten semmi ilyet, ami ezt a célt szolgálná, én is arra gondoltam, hogy végszükség esetén majd férjem csinál egy rácsot
2009. okt. 8. 20:49
Szia!Nálunk Apa csinál vasrácsot vagy farácsot a kandalló köré mert a Mamaáéknál az van.Vagy a falba vagy a betonba fúrja bele.Lehet nem mutat valami szépen de annál jobb mintha a gyerek nekiesik és összeégeti magát.Szerintem a "nem szabad" ilyen korban nem elég mert akárhogy vigyáz az ember egy pillanat alatt megvan a baj.Nem lehet rájuk vigyázni eléggé!!
2009. okt. 8. 20:46

De ez tényleg így van :-)


A határokat meg kell tanulni kezelni.

5. szimonic (válaszként erre: 3. - Babáca)
2009. okt. 8. 20:45
igen, férjem is ezt mondja, furcsa hasonlattal élve, ahogy a kutyának is mondjuk, h nem szabad, határozottan:)
2009. okt. 8. 20:45
de biztosan van paraván egyébként. Az is fogja érdekelni, mi van mögötte :-)
2009. okt. 8. 20:44

Nekünk a fűtőtest egy határozott nem szabad- volt. Megúsztuk a féléves, másféléves téli időszakot. (mindkét korban igen aktív tud lenni egy bébi)

szerintem tudatosítsd benne, hogy nem szabad. Ha őszintén és határozottan teszed, megérti.

nem igaz, hogy egy gyermek csakazértis csinálja szerintem nem butus, csak kisember. (egy kúszó mászó bébiről beszélek, nem a dackorszakosról :-))

2009. okt. 8. 20:40

sziasztok!

kislányom épp télen kezd kúszni-mászni, nyúlkálni, félek, hogy a cserépkályha is érdekelni fogja. Lehet kapni valami paravánfélét, amivel távol lehet tartani tőle?

2009. okt. 8. 20:39
Cserépkályhától visszatartani a gyereket ... hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook