Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés altatásban - tapasztalatok fórum

Császármetszés altatásban - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


16. Vivi8
2018. ápr. 14. 08:20
Koszi a valaszokat, halistennek ugy nez ki, hogy megis mehet a spontan szules, ugyhogy egy picit megnyogodtam :)
15. Clarah (válaszként erre: 2. - Vivi8)
2018. ápr. 9. 13:02

Szia! A fájdalom az első napokban eléggé falkaparó. Viszont baba mellett "nincs ideje és figyelme" az embernek a fájdalomra - én legalábbis ezt vettem észre magamon. De erősen sziszegtem és bogaraztam felkeléskor, mozgáskor.


Minden jót nektek!

2018. ápr. 9. 12:55

Szia Vivi!

Lehet, hogy már megszültél, azért leírom. Altatásos császárom volt.

Óriási fájdalomra ébredsz és ez oráról órára jobb egy picikét. Egyetlen tanács, amivel ezt elértem: FOROGJ!

Egész nap ezzel foglalkoztam. Elfordulni jobbra, majd balra. Ez a művelet kib!@## fáj és sokáig tart. Ez a császárosok 24 órás "vajúdása". Erősen koncentráltam, csak az járt a fejemben, amit mondtak:...és akkor előbb rendeződik bent és elkezdi magát gyógyítani". Segíts a testednek, hogy az szabadon tehesse a dolgát! Megéri. Otthon már szépen elláttam egyedül a babám.

Nálunk hozták 3 óránkét cicire a babát az akutban is. Utána rooming in-ben voltam. Hoztam-vittem, ahogy jólesett.

13. Vivi8
2018. febr. 20. 06:40
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat :)
2018. febr. 17. 16:56
Szia! Én is altatásos császárral szültem. Nekem a sebem abszolút nem fájt. A hasfalam inkább. Engem is felkeltettek 8 óra után. De még előbb láthattam a babámat. Minél többet sétálni, hamarabb regeneralódsz!
2018. febr. 17. 16:13

Császárral szültem. A tapasztalataim a legjobbak, nem éreztem semmit, nem fájt semmni, csak amikor felébredtem, már " várt " a fiam.

Nem is volt semmiféle komplikáció

2018. febr. 17. 10:23

Én az elsőt szültem altatásos császárral,24 óráig fel sem kelhettem,én a kínok kínját éltem át az első 3 napon.

A másodikat meg tudtam szülni simán,17 óra vajúdás után is azt mondom,hogy a sima szülés volt könnyebb.

A harmadikat epidurális érzéstelenítéssel császárral,kb 8 óra múlva kelhettem fel. Ez után a császár után sokkal könnyebben és hamarabb gyógyultam.

2018. febr. 17. 09:42

Hidd el a termeszetes szülés egy borzalom a csaszarhoz kepest.En nagyon megszenvedtem az elsőt.Szamomra semmi szep nem volt benne.Szegeny gyereket is alig lattam a kimerultsegtol.

Nekem megkonnyebbules volt hogy a 2.at csaszarral kellet szülnöm(egeszsegugyi okok miatt).

8. Vivi8 (válaszként erre: 7. - Inta)
2018. febr. 16. 05:58
Nem lehetettett konnyu neked.. En kicsit felek maga a fajdalomtol, mivel a fajdalom turo kuszob nagyon alacsony nalam, de picit megnyugodtam, hogy eddig mindenki azt irta, hogy nem volt veszes. :)
7. inta (válaszként erre: 2. - Vivi8)
2018. febr. 15. 19:24

Szia, engem altattak, mert menet közben derült ki, hogy nem tudnak érzésteleníteni. Sajnos én vajúdtam előtte tizenpár órát, plusz a féresikerült EDA-nak is nagyon kellemetlen mellékhatásai voltak, de konkrétan az altatásos császárnak nem. Azzal nem volt gond, maga a seb sem fájt borzasztóan a többihez képest.

Viszont mivel előtte sokat vajúdtam, elég lassan ébredtem fel rendesen, és bár idatették rögtön a babát, mikor magamhoz tértem, szinte azonnal elaludtam. Éjjel ébredtem, másnap reggel kaptam vissza a kisfiamat.

6. Vivi8 (válaszként erre: 4. - Dolcsy1989)
2018. febr. 15. 13:09
Gerinc problemaim miatt nem kaphatok oda erzestelenitot.:/ koszi a tanacsot :)
5. Vivi8 (válaszként erre: 3. - Yankees)
2018. febr. 15. 13:07
Koszi szepen a jo tanacsot :)
4. dolcsy1989 (válaszként erre: 2. - Vivi8)
2018. febr. 15. 11:57

Es azt lehet tudni miert altatasban lesz a csaszar?

Nekem is epiduralis erzestelenitesben volt 2 is, es ugyanugy mint az elottem szolo nekem is 6 oraval kesobb kellett felkelni furdeni meg katetert akkor szedtek ki. Barhogy is lesz mielobb kelj fel es setalgass. Minden jot kivanok es ne aggodj. ;)

2018. febr. 15. 10:06

Szia

Nekem epiduralissal volt tervezett csaszarom, a mutt utan 6 oraval mar fel kellett kelni maszkalni. Hallgass a noverekre, minel hamarabb kezdesz mozogni annal konnyebb lesz es kevesbe fog fajni.

Nekem nem volt veszes a fajdalom, 24 orat az intenziven voltunk, utana vittek le a normal szobaba, akkor kaptuk meg a babat :)

2018. febr. 15. 09:57
Ez az elso terhessegem es sajnos csaszarmetszes lesz altatassal. Ha valaki megosztana velem a tapasztalatait, megkoszonnem. Pl: az altatas utan milyen jellegu a fajdalom, mikor lathatom a babat, stb.
2018. febr. 15. 09:45
Hello!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook