Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császàros szülés altatásban fórum

Császàros szülés altatásban (beszélgetős fórum)


23. Bobesbobek (válaszként erre: 22. - Kattantak)
2013. febr. 9. 07:56
Köszönöm,hogy megosztottad velem.
2013. febr. 8. 23:53

Nekem két császárom volt.. a lányommal vajúdtam, aztán császár, miután kiemelték altattak, mert gondok voltak még velem... a fiammal már programozott császárom volt, ott nem kellett altatni...

a kislányomat szinte semmit nem tudtam szoptatni, a fiam most 11 hónapos, még esténként szopival zárjuk a napot...

a kettő közötti lényeges különbség én azt gondolom nekem az volt, hogy második alkalommal volt segítségem. ahol szültem látogató nem jöhetett be, így lényegében onnétól kezdve hogy lábra tudtam állni nagyrészt egyedül kellett mindent megoldani a kórházi napok alatt.. és akinek volt császári sebe az tudja mit jelent... és mikor már fáj, és fáradt az ember, akkor valszeg könnyen el is hagyja magát, főleg, ha nincs is közvetlen támasza... szerintem nekünk a lányommal ezen ment el a szopizás...

a kisfiammal fogadtam csecsemős nővért... Hatalmas segítség volt.. amint lehetett mellre tette a fiam, segített, hogy kell jól csinálni.. de ami még ennél is fontosabb volt, tudtam pihenni, nyugodt voltam, jó kedvű, kipihent.. nem stresszeltem, hogy megint sír a gyerek, és megint nem fog rendesen szopizni, és mit rontok el, miért nem megy... szóval a legfontosabb szerintem, hogy legyen segítséged, és élj Vele.. nem kell 24 órában Neked egyedül megoldanod mindent... nem attól leszel jó anya, hogy az első pár napban felbuksz, de akkor sem engeded ki a kezedből.. pihenj amikor úgy érzed muszáj, ha kipihent vagy máskép látod a világot, és fog menni az a szopizás is, ne aggódj :)...

21. Ancsa19860211 (válaszként erre: 20. - Karolinasz)
2013. febr. 5. 09:27

Ez természetes, hogy nem lett semmi baja az altatástól:) Régebben meg nem is volt más lehetőség, a gerinctáji érzéstelenítés nem olyan régóta van. És abban az időben is rendben megszülettek a császáros babák, mikor csak altatásban császároztak:)


Amúgy azt én is sajnálom, hogy kimaradt a természetes szülés megélése, mert nekem vhogy hiányérzetem maradt utána. Pedig nagyon ragaszkodó a kislányom.

2013. febr. 5. 08:50
Altatásban szültem császárral. Az egész kb. 8 percet vett igénybe, onnan, hogy betoltak a műtőbe. A babának kutya baja nem lett az altatástól, picit aluszékony volt egy napig, de megnyugtattak, hogy néhány baba amúgy is aluszékonyabb, szóval semmiféle összefüggés nincs a két dolog között. Délután 5 körül szültem és másnap reggel 8-kor már a kislányommal voltam. Csak rajtad múlik, ha gyorsan fel tudsz kelni, akkor nekik nem érdekük, hogy külön legyél a babádtól. De ha jól emlékszem délután már azokat is kitolták az osztályra, akik rosszabbul voltak. Cicire tettem, de még nem volt tej, nem fejtem pluszban. Második nap felkeltem és elöntött a tej. Semmiféle hátrányt nem szenvedett, hogy egy nappal később kapott anyatejet, 8 hónapig szoptattam és bár sajnálom, hogy elmaradt a természetes szülés élménye, a kapcsolatunk így is nagyon szoros lett.
19. d71ef05a8e (válaszként erre: 18. - Ancsa19860211)
2013. febr. 4. 12:03

Én is valahogy így gondolom. Igaz ugyanl hogy nagyon összetett agyi és fizikai folyamatok állnak a sikeres szoptatás hátterében, de foylton csak azt nyomatják, hogy MINDENKI KÉPES szoptatni. Hát nem. Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy mindenki képes megfoganni és egsézséges gyermeket a világra hozni, de mondják ezt egy meddőséggel kezelt asszonynak. Ő tudja csak igazán, hogy mennyi mindennek kell ehhez stimmelnie, a hromonrednszertől kezdve a csillagos égig.


Az uTrogestan, Duphaston gyógyerről is szint emindenki hallott, vagy szedte, vagy ismerősének kellett szednie. Kérdem én, ha olyan létezik, hogy a női szervezet nem tudja előlállítani a beágyazódáshoz és a terhesség fenntartásához legfontosabb hormont, miért ne létezhetne, hogy a szoptatáshoz szükséges prolaktint és egyebeket nem a megfelelő mértékben termeli a szervezte?


Én magam is félek attól, hoyg hogy és mint lesz majd, de egyre inkább meggyőződöm arról, hogy akinek megy,annak csázár után is megy a szoptatás, akinek sajnos nem, annak sima szülés után sem.


És senki nem tudhatja, hoyg neki miért igen vagy miért nem.

18. Ancsa19860211 (válaszként erre: 14. - E4cce736f7)
2013. febr. 4. 08:58

Szerintem akinek nem jön a tej, annak természetes szülés után se jött volna. Nem vagyunk egyformák, van, akinek sikerül a szoptatás, van, akinek nem, de attól még nem lesz valaki rosszabb anya.

Van olyan ismerősöm, aki nagyon akart szoptatni, az egész napja csak abból állt, hogy szoptatott, fejt, masszírozott, a gyerek mégis majdnem kiszáradt, még kórházba is kerültek, de addigra szegény csaj teljesen kimerült a sok stresszelés miatt. Miután áttértek a tápszerre, helyreállt a világ rendje, anya és babája is kiegyensúlyozott volt. Én meg szinte nem csináltam semmit, miután belövellt a tej, kb 1 hétig napjában 1-2x masszíroztam, néha kicsit szívtam a mellszívóval, utána pedig tényleg semmit, minden ment magától. Ha ránéztem az órára, hogy hamarosan szoptatás idő van, utána ránéztem a kislányomra, már éreztem is, hogy csöpögni kezd a tej:)

Szóval ez nagyrészt genetika, csak az a baj, hogy a legtöbb védőnő nagyon nyomatja a szoptatás témát és ez stresszeli azokat a kismamákat, akiknek nem sikerül.

17. Bobesbobek (válaszként erre: 16. - E4cce736f7)
2013. febr. 3. 23:01
Persze de ne emészd magad emiatt,én most is felkèszülök hogy fogok hàtha de ha nem hát nem.a leényeg hogy egèszségesek :)
16. e4cce736f7 (válaszként erre: 15. - Bobesbobek)
2013. febr. 3. 22:39
persze tudom én csak én annyira rákészültem hogy dejó lesz majd ciciztetni és olyan jó érzés volt azt a kicsit is adni neki ami volt :( nagyon nagyon sajnálom hogy csak ennyi jutott ebből a csodálatos élményből. Imádjuk egymást a lányommal ettől függetlenül is csak sajnálom :(
15. Bobesbobek (válaszként erre: 14. - E4cce736f7)
2013. febr. 3. 22:30
ñekem az elsonel termeszetes szűles bvolt.volt hogy szinte egésznap cicin volt azt nem lettt tejem.ez ne bántson 4eves a fiam egészségesebb mint az àtlag és nagyon szoros a kapcsolatunk emiat ne szomorkodj mert mem erdemes
2013. febr. 3. 22:24
Túlvan lihegve vagy nem kitudja, de akinek nem jön a tej annak annyira nem pozitív a császár. Én akartam szoptatni készültem rá és még sem ment.hiába volt cicin sokat mindkettőn nem volt tejem.Nem is lövlelt be. Most hogy a császár miatt volt-e nem tudom de az én akaratom és a kicsim kitartó szopizása is kevés volt sajnos :((((((( És még így négy hónap után is tudok sírni miatta :(
2013. febr. 2. 15:33
Köszönöm a segitseget kicsit megnyugtató amiket irtok.
2013. febr. 2. 14:43

Akivel pozitív dolog történik, pozitívan éli meg, az azt mondja, túllihegik. Akivel negatív, az nem mond ilyet. Hallottam nem egy "ellenpéldát", ill. láttam a kórházban, amikor szültem, de számodra a POZITÍV GONDOLKODÁS az egyik legfontosabb, le se írom őket!:)


Szerintem a legegyszerűbb, hogy beszélsz az orvosoddal, és elmondod a félelmeidet, és azt, mit szeretnél.

A legtöbb kórházban tartanak szülésfelkészítő tanfolyamot, oda is bemehetsz, beszélj a nővérekkel, náluk mi a szokás, és hogyan tudnák NEKED megkönnyíteni.

Az számomra már rég kiderült, hogy még egy településen belül sem ugyanolyan se a terhesgondozás, se SEMMI!!!

11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. febr. 2. 14:36

Nem is kicsit van túllihegve. Én és a húgom is altatásos császárral születtünk és anyukánk egyéves korunkig szoptatott minket. Én érzéstelenítéses császárral szültem, 2 nap múlva indult be a tejem sűrű mellre tevés mellett, én is egyéves koráig szoptattam a kislányomat (pedig az első két napban, míg nem volt tejem, még tápszert is kértem neki, mert már lila volt a feje az ordítástól, annyira éhes volt).

Mikor engem császároztak, volt olyan szobatársam a megőrzőben, aki altatásos császárral szült és nem is kellett 12 órát várni a babára, mert 6 óra múlva behozták hozzá egy kicsit.

2013. febr. 2. 14:24
Anyukámat altatták,2 napot nem voltam vele,addig nem is szoptatott,de nem befolyásolta semmiben ez később,neki épphogy az volt a gondja,hogy túl sok teje lett ... én is teljesen egészséges voltam.A babát gyorsan kikapják,semmi baja nem lesz,az lehet,hogy bekábul kicsit,de az normális.
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Szabina1984)
2013. febr. 2. 14:09
Ez remek hír:)
2013. febr. 2. 13:32
Altatás esetén nagyon gyorsan kiveszik a babát, hogy minél kevesebb altató jusson a szervezetében. Igen, előfordul, hogy ő is alszik,és "ébreszteni" kell, miután kiemelik. Ez nem az a valódi élesztés, hanem csak az alvó babát kell felébreszteni, mert ő is átalussza a születését :)...Ne ijedj meg, semmi baj nem lesz. 12 éves szülészei tapasztalat és egy altatásos császár tapasztalata van mögöttem :)
2013. febr. 2. 13:25

Nem volt semmi gond a babával, sem a szoptatással. Szerintem kicsit túl van lihegve a dolog.

Áronkám reggel 9kor lett meg, délben keltem fel és olyan 5 felé hozták be hozzám elősször. Gyakram tettem mellre, szépen megindult a tejem, nem volt semmi gond.:-)

6. Bobesbobek (válaszként erre: 5. - Mikiller)
2013. febr. 2. 12:03
Sajnos nekem epi nem lehet csak altatas,e.
2013. febr. 2. 11:45

Hugom hétfőn szült, császárral, érzéstelenítéssel (epidurális). Bent tartották az orvosok most hétvégére (elvileg ma már jöghettek volna haza) mert nem indult meg a teje, egészen tegnapig, amikor meg elkezdett "dőlni" :D..


A sógorom cseppentett bele a pici szemébe, meg tarthatta is a kezében picit a szülés után közvetlenül.

4. Bobesbobek (válaszként erre: 2. - Szabina1984)
2013. febr. 2. 11:36
Az ijesztett meg hogy azt mondták ilyenkor előfordul hogy újra kell èleszteni a babát mert hogy bekiàbul az altatotól.Na ettöl nagyon megijedtem.Utàna mikor kaptad meg a babát apa megkapta vagy ő sem?
3. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Szabina1984)
2013. febr. 2. 11:31
Megkérdezhetem, mennyire befolyásolja a szoptatás megkezdését, hogy altatásos császármetszés után kb. 12 óráig nem találkozik az anya a babával? Vagy ennek a jelentősége csak túl van lihegve?
2013. febr. 2. 11:28

Szia, 2 császáron vagyok tól, 4 hó múlva vár rám a 3..


Egyik altatásban történt, a másik nem..

Kapsz injekciót, simán elalszol..nem fogsz emlékezni semmire. Nekem szebb élményeim voltak, mikor fent voltam..a 3.at mindenképp ébren szeretném.

Kitartást, nemsokára a karjaidban tarthatod a babádat.:-)

2013. febr. 2. 11:24
Sajnos gerinc próblémáim miat császáros szülés lesz kb t hèt mulva amitől amugy is be vagyok tojva.Ráadàsul most mondtàk hogy csak altatásban.Van valaki aki eltudja mesélni mire szàmíthatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook