Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csalántea fogyasztók ide...! fórum

Csalántea fogyasztók ide...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. aug. 29. 23:00
én is nagyon szeretem a csalánteát. most is azt iszom.....
2009. aug. 29. 22:58
sziasztok... én még nem olvastam a hsz-ket, de naaagy csalántea ivó vagyok :)
79. hüppy
2009. aug. 26. 17:33
Sziasztok!Olvastam az eddigi hozzászólásokat, és én már csak azt nem értem, hogy hogyan lehet egy friss csalánból a csalánteához alkalmas hozzávalót készíteni.Én a hajamra szeretnék teát főzni, amit úgy kell elkészíteni ahogy azt az előzőekben leírtátok.(1liter forrásban lévő vízbe 2 púpos evőkanál csalánt kell tenni, ezután lefedni, majd hagyni 20-30 percig.Le kell szűrni, aztán a megmosott vizes hajat kell átöblíteni vele, és lágyan bele lehet dörzsölni a fejbőrbe is.)Meg kell szárítani aztán összemorzsolni? És kb. mennyi ideig kell szárítani? De csak a levelét, nem? A válaszokat előre is köszönöm!
78. 3a0842d373 (válaszként erre: 77. - Daxi)
2009. jún. 26. 12:26

Szia Daxi,


megpróbálhatod, ihatod, öblítheted. Mint lejjebb írtam, max. napi 2 csészényi legyen az ivóadag. A hajad tuti fényesebb lesz tőle.

A hajhullásnak sok oka van, sőt, még annál is több. Gyulladástól kezdve, túlsavasodáson át a pajzsmirigy (de más hormontermelő szervek)problémájáig is. Ezekre az okokra pedig sajna nem hat a csalán.


Ha gondolod, próbáld ki, járj sikerrel.

Üdv.

CSM

77. Daxi
2009. jún. 25. 18:38

Sziasztok.

Nekem ma ajánlották a csalánteát hajhullásra, de nem tudom hogy kellene használnom. Mennyit lehet inni belőle naponta vagy ha hajhullásra szedem akkor csak azzal kell leöbliteni a fejet hajmosásnál??

Köszönöm előre is a válaszokat!

76. 3a0842d373 (válaszként erre: 75. - Kittusz)
2009. jún. 15. 22:38

Egész világos legyen! Legalább húsz percig ázzon és ha ezután is túl sötétnek látod vagy erős az íze, hígítsd tovább forró/forralt vízzel.

Esetleg tegyél bele kis mézet :) (vagy sokat) :)))

Próbáld meg eltalálni, hogyan fogyasztható.

Amúgy az igazi teamánok édesítés nélkül isszák :)

2009. jún. 15. 22:32
Hát az biztos, hogy markáns íze van :) Tegnap véletlen ottfelejtettem, s elég sokáig ázott... Ma már figyeltem rá, de így is elég erős íze volt néhány perc után. Nem olyan rossz, de asszem nem lesz a kedvenceim között :)
74. kittusz (válaszként erre: 73. - 3a0842d373)
2009. jún. 14. 17:46
Köszi megint, már vettem is egy zsályát, mindjárt kipróbálom :)
73. 3a0842d373 (válaszként erre: 72. - Kittusz)
2009. jún. 13. 12:49

Szia Kittusz,

Lehet inni is a zsályát, csak ne túl sötéten, mert úgy nagyon markáns íze van. 2-3 nap teafogyasztás után várhatod az izzadás csökkenését, napi max. 2 csészényit igyál: 1 evőkanálnyi tea 3 deci vízzel leforrázva. Ez leginkább változókori, ill. hormonális izzadás szere. Ha inkább stresszes vagy, akkor nyugtató hatású teát kellene innod. A zsálya egyébként a szájüregi problémák, afták és gyulladások legjobb szere. Szájüregbe melegen, szintén világosan és addig zubogtatni, amíg fehér habbá nem válik. Utána kiköpni.

Ha nem izzadunk, az sajna nem egyértelmű jele annak, hogy nyugisak vagyunk :( De távban erről többet nem tudok mondani.

Kellemes teázgatást mindenkinek :)


CSM

72. kittusz (válaszként erre: 67. - 3a0842d373)
2009. jún. 12. 19:03
Köszi a választ! Látom te nagyon képben vagy ezekkel a dolgokkal :) Zsályateáról azt hallottam, hogy csak külsőleg alkalmazva jó az izzadás ellen, vagy ez akkor nem így van? Annyira mondjuk nem zavaró, csak néha. Amúgy alapjába véve elég nyugodt típus vagyok, még vizsgák előtt is csak ritkán stresszelek.
71. 3a0842d373 (válaszként erre: 70. - C62e5b7d24)
2009. jún. 9. 14:06

Mindenképp jó az olaj! Előtte tegye a következőt: egy evőkanalat vegyen kézbe, és a púpjával felfelé tegye be a szájába és kaparja le a nyelvéről a lepedéket. Egyre mélyebbre fog tudni benyúlni a kanállal és egyre több, fehér ragacs jön majd le. Utána jöhet az olaj! Óvatosan, nehogy felsértse a nyelvtestet, nem jó, ha kiserken a vér.

Első napokban ne nyúljon nagyon hátra, mert felöklendezhet, de az idő múlásával hozzászokik a kotorászáshoz és az intenzitást is lehet növelni ill. most lájtosan, simogatósan kezdeni:)

Sok sikert és csináld Te is :)

70. c62e5b7d24 (válaszként erre: 69. - 3a0842d373)
2009. jún. 9. 13:54

Köszönöm a választ, akkor nekikezdek egy jó kis salaktalanításnak hét végén.

Még valamit kérdeznék; a párom szokott öblögetni étolajjal, állítja, hogy az is jó méregtelenítő. A reggeli ödlögetések után szinte tejszerű lesz az olaj, amikor kiköpi. Szerinted van igazság abban amit mond? Tényleg tisztít ez is?

69. 3a0842d373 (válaszként erre: 68. - C62e5b7d24)
2009. jún. 9. 13:36

Szia Freddie :)

igen, jó vértisztító hatású a csalán, de magában kevés. Jó kis keverékeket lehet kapni pl. a Herbáriától, van salaktalanító keveréke is.

Inkább ezeket javaslom, mint hogy monoteák hosszútávú fogyasztásával kísérletezzünk.

Nem ártana, ha a belecskéinkkel kezdenénk a tisztítást, hisz a további szerek, teák és gyógymindenfélék csak akkor hatékonyak, ha nem egy szennyezett, ragacsos bélrendszerből kell felszívódniuk :)


Üdv.

CSM

2009. jún. 9. 09:55

Sziasztok!

Most, hogy a kisebbikem elválasztotta magát, gondoltam elkezdenék egy alapos tisztítókúrát.A csalánra gondoltam először, azt hallottam, hogy jó vértisztító. Igaz ez, vagy csak vízhajtó tulajdonságú?

67. 3a0842d373 (válaszként erre: 65. - Kittusz)
2009. jún. 5. 09:07

Most csak röviden, mert rohanásban vagyok. :)


Izzadás a csalánra nem jellemző, ha zavaró, próbáld a zsálya teát. 1 teáskanálnyi teafű + 2 deci forró víz, 30 percig állni hagyni. De gondold át azt is, mennyire vagy stresszes, ideges mostanában.

Bővebbet már csak priviben, írj, ha kérdésed van


üdv.


CSM

66. kittusz (válaszként erre: 64. - 3a0842d373)
2009. jún. 4. 23:17
amúgy köszi csm a hasznos infókat :)
2009. jún. 4. 23:17

Hali! Én azt nem tudom, hogy a vízhajtó hatás miben nyilvánul meg? Szóval többet kell pisilni tőle, vagy jobban kiizzadod a felesleges vizet, vagy mindkettő? :) Mert én rengeteget iszok (vizet és teát is) és főleg ezért sokat izzadok is, ami elég kellemetlen tud lenni... Szóval jobb lenne ha inkább vizelet formájában ürülne a sok víz, és nem izzadság formájában, de nem igazán értem hogy a vízhajtó-hatás miben nyilvánulhat meg. (Bár iszom a csalánteát, de nem sok változást érzékelek ilyen téren, ugyanolyan mintha bármilyen más teát innék)

Amúgy én egy filter teát fél liter vízben áztatok. Számít ez vmennyit hogy 2 vagy 3 vagy 5 (vagy akármennyi) deci vízzel iszom, vagy csak a filter mennyisége? Előre is köszi annak aki válaszol :)

2009. jún. 3. 22:47

Kedves fórumozók,


a csalán rendkívül gazdag hatóanyagtartalmú növény, egyik jó hatása a vízhajtó hatás. E tulajdonságánál fogva napi kétszer 3 decinél többet nem ajánlatos fogyasztani belőle. Elsősorban káliumhiányt okozhat, illetve mikro-és makroelemeket is kihajt a szervezetből. Hatóanyagára érzékenyeknél allergiás tüneteket is eredményezhet. (lejjebb valaki kipirosodásról írt) Túlzott fogyasztása a vesét is ingerli, túl azon, hogy fokozott munkára készteti.

Kúraszerű fogyasztása 3 hétnél tovább nem ajánlatos. Bőrproblémákra a préslevet javasolt kenegetni, vagy inkább a tejoltó galajfüvet javasolnám. Utóbbi kifejezetten "zártkörű felhasználásra" javasolt, mert a miteszeres-pattanásos bőr pórusaiba némileg belerakódik, majd a megsötétedett miteszer egyszer csak kipottyan. Tehát kicsit elszínezheti a pofika bőrét.

Fogyasztó hatást pedig a víz kihajtása kapcsán észlelhetünk, ám a tea nem kezeli a túlsúly valódi okát. Sajna a gyógyszeres kezelések utáni méregtelenítésre sem alkalmas, főként nem magában. A fogamzásgátló maradványait minimum fél éves, több oldalról támadó tisztító kúrával érdemes megpróbálni kisöpörni.

Erős vérnyomáscsökkentő hatása által álmosságot, hirtelen vérnyomásesést eredményezhet, nehezíti a koncentrációt.


Jó egészséget mindenkinek,


üdv.


CSM

63. kittusz (válaszként erre: 60. - Kicsikezseni)
2009. jún. 3. 22:01
székrekedésre a mályvatea nagyon jó, próbáld ki! én a zöld dobozosat veszem, hatása garantált! :)
62. esztella100 (válaszként erre: 41. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 3. 06:46

Szia!

Mennyit iszol naponta a teából,és mennyi idő után tartasz szünetet??

Mert úgy tudom,hogy szünetet is kell tartani!

61. Maja88
2009. máj. 1. 14:05
én is azt olvastam h a csalántea jó rá, csak szerintem tovább kell innod, mint egy alkalom h hatása legyen!
2009. ápr. 28. 22:20

Sziasztok!


Tudtok valamit arról, h a csalántea jó a székrekedésre? Szomszédomtól kaptam 1 főzetre valót, mert azt mondta kitisztít. De én azt hittem beleimet takarítja ki:( Nem tudrok rá valami gyógyteát ajánlani?

59. Maja88
2009. ápr. 26. 08:30

sziasztok!

eddig még nem hallottam erről a teáról, most szeretném kipróbálni, mivel nemrég hagytam abba a fogamzásgátlót és szeretném, ha minnél gyorsabban kiürülne belőlem. erre is jó ez a tea??

2009. ápr. 15. 19:30
Én szoktam vele borogatni az arcomat is a pattanások miatt mintha szebb lenne a bőröm szine, a pattanások nem nagyon akarnak eltünni, de tudom türelmesnek kell lennem. mennyi ideig kell inni ezt a teát és mennyit naponta?
2009. ápr. 14. 16:42
Én szeretem a csalán teád ,de az arcomon piros foltok lesznek tőle.
56. kiscsaj16 (válaszként erre: 55. - 8a8125e283)
2009. ápr. 14. 16:39
friss csalánból szerintem az sokkal jobb
55. 8a8125e283 (válaszként erre: 54. - Kiscsaj16)
2009. ápr. 12. 18:44
És Te filteres teát csinálsz vagy friss csalánt szedsz?
2009. ápr. 12. 08:43
Nekem pattanásokra ajánlották a csalánteát ez a 4ik nap mióta iszom hát az izé... inkább nem nyilatkozom, de ha szép lesz tőle az arcom akkor megéri, napi 7 decit szoktam inni. Mennyi ideig kell inni a teát és muszáj 1 litert inni és miért délelőtt kell inni délután már nem szabad?
2009. ápr. 8. 16:17
Problémás arcbőrre valóban hatásos a csalántea fogyasztása? Filteres is jó ha nem akarok erdőbe menni szedni?
52. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 51. - Badonyimariaeva)
2009. jan. 21. 18:08
Nem ajánlatos a napi fogyasztása korlátlan ideig.. viszont csak így hatásos, de kúrában, napi kb 1 litert a délelőtt folyamán, kortyonként.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook