Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi kassza/pénzbeosztás fórum

Családi kassza/pénzbeosztás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
170. globus (válaszként erre: 168. - Fincsi5)
2019. ápr. 26. 17:32
Van. Az a kétoldalról füles fajta, mint a reklámszatyrok. Amit lehet kézben vinni, vagy akár összekötni. Meg van a nagy, az simán téglalap alakú. Nagy tekercsben van mindkettő. Van még ezen kívül olyan papírzacskó, aminek egyik oldala átlátszó celofán, ezt én sosem választom.
169. forrest2010 (válaszként erre: 167. - Syria)
2019. ápr. 25. 17:40
...olyan apró gyümölcsnek mint a cseresznye v meggy vittem magammal átlátszó vödröt az Aucha.ba , a pénztáros nézett , mint Rozi a moziba :) annak a tetejére ragasztottam a matricát :) a halas zacsikat + ami olyan klassz erősbe volt téve amikor vettem , azokat kimostam kiszárítottam és legközelebb olyanba vettem a krumplit , hagymát , zöldséget , almát , mert azok a vékony vackok pillanatok alatt szétszakadtak amikbe kéne pakolni az árút :( na azon is kiakadhatott a pénztáros , de sose szólt , h egymás tetejére raktam a matricákat , látszott a zacskón h már avétos 1 cseppet !
168. fincsi5 (válaszként erre: 155. - Globus)
2019. ápr. 25. 16:24
Nálatok vannak a Spárban kicsi zacskók? Mert nálunk csak nagyok vannak, 1.2 kifliért vagy 1 pogácsáért könyékig belemászok.
167. syria (válaszként erre: 162. - Guruljka)
2019. ápr. 10. 08:21
Gyümölcs, pékáru esetére nincs épkézláb ötletem az egyszer használható förmedvények kiváltására, már ami a szupermarketeket illeti. Piac, kisebb bolt helyzete más, de oda járnak szerintem jóval kevesebben. (Pestre gondolok, itt él az ország egyötöde.)
166. Guruljka (válaszként erre: 164. - Guruljka)
2019. ápr. 9. 17:16

Mármint a pékáru!!!


A gyümölcsre simán jó, azon megragad az az ármatrica.

165. Guruljka (válaszként erre: 164. - Guruljka)
2019. ápr. 9. 17:15
Igaz, fizetés után már beletehetem vastagabb zsákocskába.
164. Guruljka (válaszként erre: 163. - Bulikázós)
2019. ápr. 9. 17:15
Igen, de abban hamar ki is szárad.
163. bulikázós (válaszként erre: 162. - Guruljka)
2019. ápr. 9. 17:13
Régi függönyanyagból lehet varrni zacsit! Az átlátszik, súlya sincs.
162. Guruljka (válaszként erre: 150. - Syria)
2019. ápr. 9. 17:07

Térfogatban talán, de el tudom képzelni, hogy egy vékony anyagból varrt tasakba teszem a kifliket, sőt még nyitva is hagyom azt a pénztárig.

Mi hátizsákkal járunk boltba, ez elfér a biciklikosárban is. Kisegítőnek van benne szatyor is.

Arra nem vagyok viszont felkészülve, hogy pl. a gyümölcsöt mibe szedjem, amiben le is mérhetem és ráragasztom a mérlegtől kapott árcímkét.

Lehet, éppen a reklámújságok lennének erre a megoldás. Zacsit csinálni belőlük.

161. syria (válaszként erre: 159. - Szneszabonoja)
2019. ápr. 9. 16:59
Kár, hogy kevesen gondolkodunk és teszünk is így.
160. Guruljka (válaszként erre: 158. - Guruljka)
2019. ápr. 8. 20:45
Bocs! Nem ide való, eltévedtem kicsit!
159. szneszabonoja (válaszként erre: 155. - Globus)
2019. ápr. 8. 20:08
Akár a saját soraimat olvasnám! :D Mindig lapult régen 1-2 összehajtható szütyő, amióta gyerek van ezek száma 3-4 is megvan! :) Csak így tovább!
2019. ápr. 8. 20:04

A fiamat, legnagyobb megdöbbenésére, megbíztam szalonna vásárlásával is. Ő még fennállása óta nem vett szalonnát.

Mindegy, némi segítséggel végrehajtotta a feladatot, a szalonna puha, bár a bőre kemény. Húscsík is leledzik benne.

Gondoltam, "lemeózom".


Még nem tértem magamhoz - lányok, mitől tud egy szalonna édeskés lenni???

157. syria (válaszként erre: 155. - Globus)
2019. ápr. 8. 19:54
Semmit ne változtass, igazad van, a mosható textilszatyor "Összehajtva, tekerve bármilyen kézitáskában elfér". A kis szatyortekercset összefogatom egy 7+8 cm-es tépőzár párral (más az ilyen maradékot biztosan kidobja), ami a vásárlás ideje alatt a szatyor fülén várakozik, hogy a kipakolás után folytathassa a feladatát. :)
156. syria (válaszként erre: 147. - Bözsi néni)
2019. ápr. 7. 10:39

Ha ésszel csináljuk, akkor megéri elmosogatni (pl. nem folyóvízben), ahogy gondolom, ti se eldobható tányérokból esztek, s nincs tudomásom arról, hogy feltalálták volna az eldobható fazekat. :)

Műanyag zacskót nyilván nem érdemes elmosni, ahogy akkor tették, amikor még ritka kincs volt, s nem szakadtak szét, nem lyukadtak ki akárhány használat után se. De nem egy helyen láttam tejeszacskóból horgolt lábtörlőt. Az pl. ötletes újrahasznosítás. :)

Az a legjobb, ha minél kevesebb szemetet termelünk. Csak hát abba is energiát kell fektetni, de egészen biztosan kevesebbet, környezetkímélőbbet, mint az újrahasznosításba.

155. globus (válaszként erre: 150. - Syria)
2019. ápr. 6. 11:22

Fura, hogy mióta kezdődött a csomagolóanyag-takarékosság, azóta a Sparban kitettek rengeteg fehér! papírzacskót, pedig azelőtt bizonyították, hogy ennek előállítása fák életébe kerül és maga a gyártási technológia környezetszennyező.

Nem is tudom, mit csináljak... :) Annyi bizonyos, hogy minden esetben van nálam textilszatyor. Többet vásároltam, egyet magam varrtam, felváltva kimoshatom. Összehajtva, tekerve bármilyen kézitáskában elfér, és nem okoz problémát, ha hirtelen meglátok valamit, amit muszáj megvásárolni :)

154. globus (válaszként erre: 152. - Forrest2010)
2019. ápr. 6. 11:19

Első lépésben még az is haladás lenne, ha azonos jellegű termékeket egy zacskóba tennénk. Pl. 2 db zsemle + 5 kifli, vagy kenyér mellé beférne a 3 db kifli. Sárgarépa mellé pár fej hagyma. Ahogy csomagolják már a cukrászsüteményeket is: közös papírtálcára kerül többféle süti és kívül többféle vonalkód.

Tudom, ez így pitiáner példának tűnik, de több milliós esetszámnál komoly megtakarítás. Ugyanakkor vannak termékek, melyek nem párosíthatók.

153. ab61752c45 (válaszként erre: 152. - Forrest2010)
2019. ápr. 6. 11:14
a húst mibe? de mire hazaérek vele,már mindenhol folyik a leve.
152. forrest2010 (válaszként erre: 145. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 11:12
... oké ! és pl kiflit ? mibe raknád ? h lássa is a pénztáros ? h háy db van a szatyrodba ?
151. forrest2010 (válaszként erre: 144. - Syria)
2019. ápr. 6. 11:10
...néhány évvel ezelőtt az auc.anba olyanok voltak , lebomló nylon zacsik , csak aztán akkora pénzeket nyomtak volna rájuk érte , h teljesen beszüntették , mára már szinte csak a silány kifliszacsi maradt :( ami nem lebomló :(
150. syria (válaszként erre: 146. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 09:45

Az ötlet jó, de meglátásom szerint társadalmunk túlnyomó többsége jelenleg nincs abban a fizikai, mentális állapotban, hogy alkalmazza. Pl. aki nem kocsival jár, annak súlyban, térfogatban is megterhelő lehet.

Már azzal is megelégedhetnénk, ha mindenki a saját textil, ilyen-olyan szatyrával menne vásárolni, ahogy azt az előzőekben írtam.

149. syria (válaszként erre: 145. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 09:44

Persze, hogy nem, évtizedek óta teszem. Meg tudom számolni egy kezemen, hányszor vettem műanyag szatyrot, akkor is a strapabíró kötélfülűt, utoljára kb. 8 éve. Ha az ember nem fog ki rossz szériadarabot, aminek a fémkarikája elvágja a műanyagot (mert nem egy bolthálózaté sajnos ilyen), akkor hosszú évekig szolgál.

A szemlélettel van baj. Próbálok ellene tenni, de mint tudjuk: egy fecske nem csinál nyarat. 2293. bejegyzés:

[link]

Ha a most két számjegyű összegért kapható műanyag szatyrokat (de az is lehet, hogy már 3 számjegyű) mondjuk 1000 Ft-ért adnák környezetvédelmi adó címén, valószínűleg sokan elgondolkodnának; bár előtte nyilván jól felháborodnának.

148. bozsu55 (válaszként erre: 147. - Bözsi néni)
2019. ápr. 5. 19:47
Ahol csak tudom visszautasítom a zacskókat, amit meg muszájból adnak igyekszem még felhasználni.
2019. ápr. 5. 19:42

Azért azt is érdemes lenne kiszámítani, modellezni, hogy a többször használatos edények zacskók mosása, mosogatása mennyi vizet használ fel. Mert a jövő nagy problémája - a globális felmelegedés következtében - a vízhiány lesz.


Szóval ki tudja, mi a jobb. Lehet, a lebomló lenne a megoldás. Bár nem tudom, a gyártáshoz kell-e víz, és ha igen, mennyi. Modellezni kéne.

2019. ápr. 5. 18:49

Országos lista:


[link]

145. Guruljka (válaszként erre: 144. - Syria)
2019. ápr. 5. 18:48

Végül is nem lenne nagy fáradság, kisebb-nagyobb textil tartókákkal járni vásárolni.



[link]


Érdemes rákeresni, "Csomagolásmentes bolt" több is van már.

144. syria (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 18:34

Ha így van, akkor elég ocsmány megoldás.

Állítólag már feltalálták a lebomló nejlonzacskót.

143. forrest2010 (válaszként erre: 139. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 16:10
...de legalábbis módjával kellene :( mert cefetül hízlal :(
142. forrest2010 (válaszként erre: 131. - Bozsu55)
2019. ápr. 4. 16:08
...ügyi vagy ! jó kis vitaminforrás :) azt hiszem visszatérek én is a régiekhez :) hajdanán a Met.óba vettem őszönként 1 zsák káposztát , tavaly nem jutottam el , de előtte évbe 80 ? de mindenképpen 90 alatt vettem kilóját és nem romlott ránk belőle 1 levele se :) tudom , h fincsi , + úúúúúúútálom h mindent belevagdosnak , a torzsától a vastag eres részéig , én nem szoktam :) elhasználom azt is az alaplémbe :)
141. Guruljka (válaszként erre: 136. - Bozsu55)
2019. ápr. 4. 14:20

Én szeretem a székelykáposztát is, és igazából a lecsót is, de ettől még nem eszem gyakran. Ezért hiszitek, hogy nem szeretem, én meg inkább rátok hagyom az egyszerűség kedvéért.

A töltött káposztát is megeszem, de én magam nem készítem el, még akkor sem, ha valószínűleg nem halnék bele a műveletbe.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook