Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi kassza/pénzbeosztás fórum

Családi kassza/pénzbeosztás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
50. globus (válaszként erre: 45. - Csgybzs)
2019. márc. 25. 10:08
Két alkalommal "bedolgoztam" a KSH-nak háztartási naplóval, hasonló precízséggel írogattam a kiadást-bevételt, még egy kocka élesztőt és citromot is beírtam. Nem tudom, hogy mit csináltak az adatokkal, de örültem, hogy vége lett. Apróságokig lebontva nekem elég zsibbasztó volt... szerintem az is járható út, ha eldöntöm, hogy naponta hány Ft-ot költhetek, de abba bele kell férnie annak, ami szükséges.
49. aszparagusz (válaszként erre: 40. - 12d083b51b)
2019. márc. 25. 10:08
Az idő is pénz! nem biztos, hogy megéri egyik-helyről a másikra járkálni csak azért, mert ott valami olcsóbb.
48. globus (válaszként erre: 31. - Channa*)
2019. márc. 25. 10:04

Én is ugyanígy, de nem írok táblázatot.

Valamint megesszük az állott kaját, ha nem romlott :)

Havi bevásárlást autó híján nem végzünk, de naponta sem járok, pedig közel vannak üzletek. Megesszük a másnapos kenyeret, sőt a más-másnaposat is, amíg el nem fogy. Közben összeírom, mi van fogytán és a kenyérrel együtt veszem meg. Úgy mondanám, igény szerint vásárolunk. Listával megyek, igyekszem nem elcsábulni, pl. édességes polcot nagy ívben kerülöm. Inkább házi süti (ritkán), saját befőttek, fagyasztott gyümölcs. Teákat iszunk, nem dohányzunk, felesleges ruhákat, cipőket nem vásárolunk és készételeket sem.

Stb. stb... mindenki másképpen él, csak általános ötleteket tudunk hozni, személyre szabni magunknak kell.

47. 12d083b51b (válaszként erre: 45. - Csgybzs)
2019. márc. 25. 09:48

No ezt a részletességet vezettem addig, amíg vállalkozó voltam, és ezért értelemszerűen volt egy oszlop a kiadások között: "vállalkozás" címszóval, így valóban a napi záró kassza ténylegesen és papiron is mindig egyezett.


Így derült ki az is egy alkalommal, hogy a szomszéd üzletben a kezdő kiscsaj a pénztárban többet adott vissza egy ezressel. Rögtön vissza is vittem, hogy záráskor ne legyen hiány a kasszában. Mondta, hogy utána már ő is rájött, de nem gondolta, hogy van ember, aki visszaviszi. Ő is örült, én is. :)

2019. márc. 25. 09:28
Örömmel olvasom, mennyien vezetünk lakáskasszát. Én is színezem a kifizetetteket, mint Channa. És van külön fülem az óraállásokra is.
45. csgybzs (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 09:24

Lakáskasszát vezetek 2011 óta. Egy excel táblázat, amibe minden nap beírom a költést, az utolsó kétszázasig.

Minden januárban legyártom az év decemberig, így pontosan látom, hogy év végén mennyi bevételünk lesz.

Több kiadási kategóriát hoztam létre (étel-ital, hitelek, tankolás, biztosítás, szórakozás), A oszlop a tervezett összeg, tehát már látom, hogy mennyi kiadás egy hónap. Mellette B oszlop a tényleges, ide például az étel-italhoz minden nap csak egy plusz jellel hozzáadom a költést.


Alá a fizetések, és a kettő különbözete mindig ugyanannyi, mint amennyi a bankszámlákon és kp-ban nálunk van. Bizonyítottan működik, jól kalkulálható, egyszerű.

Vannak még nagyon jó applikációk is erre, de egy sima kockás füzet is megteszi.


A pénzügyi tudatosság a mai világban az egyik legfontosabb dolog.

2019. márc. 25. 08:33

Fix fizetésből először kivonom a számlákat és a maradékot elosztom a következő fizetésig.

( nem vagyunk milliomosok, de azért viszonylag elfogadható a fizetés )

2001 óta fiammal élünk ketten, a konyhával, háztartással kapcsolatos dolgokat ( konyhapénz ) és a rezsit 100 %-g én állom


Egyébként 18 éves koromtől vezetek háztartási naplót, az első bevételek az egyetemi ösztöndijak és a szüleimtől kapott zsebpénz voltak.

43. Piroska52 (válaszként erre: 38. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 08:01

jaj,az úgy nem megy ám,hogy irok egy listát mit kell venni,

aztán még ez is,meg az is kellene,

mert akkor meg minek a lista?

első mindig a csekk,

42. ikres_anyu (válaszként erre: 38. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 08:00

Az sem mindegy, mennyi pénzt osztasz be. Kicsiből nem könnyű félrerakni. (de nem lehetetlen.)

A minőség sem mindegy. Lehet 3-400 forintos párizsit venni, de egy normális sonka ennek többszöröse. Lehet rajta spórolni, csak hát...

És gyerekek vannak? Na "rajtuk" én nem spórolok. Nyilván nem szórjuk a pénzt, de a kaja, a ruhák, cipők nekik feltétlenül megvannak.

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 07:56

Amikor nagyon spóroltunk, pár hétig Excelben tételesen vezettük, hogy mire mennyit költünk. Leírva remekül látszik, hogy a heti bevásárlás végösszege mitől ugrik meg, ami nem is létszükség. A tervezés elengedhetetlen eleme a spórolásnak.

Kiváló költségvetési alkalmazások vannak okostelefonra is. Pár pöccintéssel azonnal regisztrálni tudod az aktuális kiadásod. Rendszeres bevételeket (pl. fizetés) és kiadásokat (pl. közmű) elég egyszer megadni. A program automatikusan statisztikát készít havi és éves bontásban, így diagramon is látod, hogy hova megy el a legtöbb pénz, és hogy pluszban vagy mínuszban zártad a hónapot.

40. 12d083b51b (válaszként erre: 38. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 07:54

Persze azt sem árt tudni, hogy mit, melyik üzletben adnak olcsóbban, mint máshol. Tehát időt kell arra szánni, hogy már eleve abba az üzletbe menjünk be, ill. célszerű figyelni a postaládába dobott reklámújságokat is, és az alapján menni egyik helyről a másikra.

Másrészt ne kártyával menj, hanem kp-vel, akkor tuti, nem költesz többet. :))

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2019. márc. 25. 07:43
Nálunk pont ugyanez van.
2019. márc. 25. 07:38

Köszönöm de ettől bizony nem sokkal lettem előrébb 🙂

Nekem nem megy a pénzbeosztás. Pedig lenne mit beosztani, de kicsúszik a kezeim közül


Én most kipróbálom a boritékolós listáról vásárolós módszereket.

Mintha akkor jobban be tudtam volna osztani amikor nahybevásáoltam havi egyszer. Most sok kicsit csinálok de így nem igazán jó.

2019. márc. 25. 07:32
Amíg dolgoztam, én is vezettem havonta, hogy mikor, mire, mennyit költöttem, de hogy a nyugdíjat mire költöm, nem nehéz megjegyezni. :))
2019. márc. 25. 07:23

Nyáron megpakolom a fagyasztót a télire való zöldségekkel. Piacon veszem meg szépen, sorban, ahogy érnek, és amikor dömpingje van, lényegesen olcsóbb, mint a téli időszakban: borsó, zöldbab, karalábé, karfiol, zöldpaprika, répa, gyökér, tökfélék... így télen gyakorlatilag csak krumplit, hagymát, káposztát vásárolok a zöldségesnél. Elég olyankor kifizetni a fűtés számlát, de így nincs gond télen a zöldséggel.


Húsfélét csak akkor tartalékolok a fagyóba, ha akciósba futok bele, így leginkább azt főzöm, ami ott van. Pl. csirke, akkor szétadagolom, több napi főzésre, vagy ha akciós sertésköröm, akkor viszont megfőzöm egyszerre, és a kész pörköltet rakom el későbbre.

Sertésmájból megveszek egyszerre egy kilót, mert akkor lesz benne olyan rész, amit lehet szépen szelni rántani, a többit felcsíkozva, több adagra csomagolva, olcsó és amikor sokadika van, finom kajákat lehet belőle összedobni.


Nyugdíjkor kifizetem az összes csekket, kiszámolom, hány hét múlva jön a következő, és ami maradt, abból mennyi jut egy hétre.


Mindig cetlivel megyek vásárolni, és lehetőleg csak azt, ami azon van (+ a véletlen elémkerült akcióst).


Zöldségfélét még nyáron is csak egy hétre valót, a többi romoljon a boltosnak. Hét elején megveszem, ami hét végén elfogyott, a hét második felében, amikor már tudom mi lesz a menü, körbenézek, mit kell még hozzá venni, hogy minden legyen hozzá. És persze figyelem, hogy a heti keretet ha nem szükséges, ne nagyon lépjem túl, mert akkor a tartalék bánja.

2019. márc. 25. 06:34
...hajdanán kiakadt az egyik kollégám , mert vettem 12 cs WC papírt , akkoriba még csak a hajtogatott lap volt / mintha ma vennék 12 gurigás csomagot / az a minőség ritkán volt :( mára van családi csomagba 48 gurigás is ...
2019. márc. 25. 06:29

...persze ! lehet úgy is vásárolni h naponta , régen én is ... de amikor én naponta boltba mentem , tuti , h több pénzt elköltöttem , viszont így / h van rávaló akkor vásárolni is lehet kicsit másképpen / rá vagyok kényszerülve arra , h abból garázdálkodjak , ami kéznél van :) és így legalább jut is , marad is :) félretettem a majdani temetésemre is :( de amikor 17 ft ! kamatot van bőr a képén kifizetni a bankomnak akkor kicsit belegondoltam abba , h 1 ésszerű tartalék tartaléka azért többet hoz a konyhára , mint a mindennapi vásárlás :) mert amikor úgy vásároltam h bakker ! elfogyott !! akkor sokszor csak a drágábbat vehettem , mert választék ide v oda , ez 1 falu , ahol van 1 / drága ! / nagyobb üzlet :(

... a gyógyszert 2 hónapra írja fel a doki , abból is van 1 ésszerű tartalékom , mert egyikbe 100 szem , a másikba csak 28 van :( direkt nem váltok ki minden receptet , próbáltam szólni h mi az ami kellene , de úgy belezavarodott , h jobb ha hagyom , viszont nem szeretnék úgy járni se , mint az egyik emberke , h már aznap kellett volna neki a gyógyszere , de a doki + világgá ment , a helyettesítőnél + ott várt 100 beteg :( :(

2019. márc. 25. 04:31
Nem tartalékolok semmit, megveszem amit kell. Nem írom sehová. Első a csekkek feladása.
32. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2019. márc. 25. 00:10
... én nagybevásárlást csinálok olyan 3 hetente kb , közbe figyelem az árakat is , mert tartós ezt + azt veszek pluszba is / ami belátható időn belül elfogy :) / pl olyat ha 1 százassal olcsóbb bab , borsó .... pl a legutolsó sárgaborsó 130 / cs volt , a bab + 250/ cs , kell , h legyen némi tartalék :) de hozatok a fiammal is olyan akciós dolgokat amit tudok tárolni , Spá.nál dolgozik és mindig van valami olyan , amit érdemes ...csak legyen mindig nála 1 kis pénz , a váratlan lehetőségekre :) csekkeket hetente csak 1x fizetünk , összevárjuk :) nagyon kicsi adagokat főzök :)
2019. márc. 24. 19:26

Nálam sincs boríték, én excel táblázatot vezetek.

Minden hónapnak külön füle van, beleírom a kiadásokat és ha kifizettem, akkor kiszínezem, így tudom mennyit kell kifizetnem mindenképp. Egy számlára érkezik a pénzünk, hó elején elutalom a kifizetni valót és a maradékból gazdálkodunk.

Nem szoktam előre vásárolni, mindig azt veszem meg, ami kell. Kb. 1 hétre előre kitaláljuk, hogy mit főzzünk és ahhoz bevásárolunk hétvége felé, azaz nincs itthon 10 kg liszt és a többi. Nem is tudnám elpakolni. A mélyhűtőben is csak minimális húst tartok, fagyasztott zöldséget és fagyasztott gyümölcsöt.

Jellemzően csak akkor veszek valamit, ha elfogy vagy kell, soha nem váltok ki pl. 3 hónapra gyógyszert, csak 1 hónapra és ha elfogyóban van, akkor váltom ki a következőt, azaz ebből sem spejzolok, ahogy a tisztítószerekből és kozmetikumokból sem. Persze, van olyan, amiből kicsit több van itthon pl. szappan van, hogy 5 db is, vagy wc papír, mert abból egyszerre több tekerccsel veszek:)

Mindig felírom, hogy mit kell venni, és lehúzogatjuk, ha meg van.


Nekem ez vált be, mert ha egész hónapra vásárolok, akkor tuti van amit kidobok, mert megromlik.


Ha tudom előre, hogy "extra" kiadásom lesz, akkor azt is hó elején intézem el.


Nem szeretek sokat főzni semmiből, mert akkor biztos kidobom egy részét, hanem kis adagokat főzők, azért is, mert van amelyikünk nem eszi meg az állott kaját (én:D)


Az ünnepeket összevonva tartjuk, azaz aki áprilisban született, vagy tart névnapot, azt egyszerre köszöntjük. Én ebből sem csinálok nagy flancot. Tudom, hogy mindenki szereti a rántott húst, így azt szoktam csinálni. Karajt és csirkemellet. Igyekszem kiszámolni, hogy ne maradjon meg sok. Hozzá rizi-bizi vagy krumplipüré és savanyúság. esetleg főzök egy levest is 1 csirkéből.


Nem vagyok egy konyhatündér, így akinek kell megeszi, akinek nem az egyen otthon.

Ajándékot csak gyerekeknek, na meg persze annak, akinek akarunk. Nincs sértődés, ha valaki nem kap. És persze, csak csekély ajándék, mert mindenkinek meg van mindene, azaz csoki, ital, virág és egyéb apróságok.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2019. márc. 24. 19:11

Anyu is mondogatta, hogy írjam.

Van, hogy a számlámon a hónap elején nincs semmi,és hogy mennyit dolgozom, az nem rajtam múlik.

Már nem mondhatom el, hogy nem utasítok vissza megbízást, mert a szemem miatt már a legkellemetlenebbet visszamondtam, de általában a fordításokat eleve szoros határidővel kérik. Amint megkapom, már munkába is veszem.

Szintén nincs befolyásom arra, mekkora a munka terjedelme.

A kiadások meg változóak...

29. Amaunet (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. márc. 24. 18:32

Viszont ha mindig az adott hónap elején a számládon lévő pénzzel tervezel, akkor azt is látod, hogy mennyit és mennyiért kell dolgoznod, hogy jól gyere ki a hónapban.

Könnyebb, mint a kockás füzet vagy épp fejben.:)

És többféle variációval lehet számolni.


Vagy ha jegyzi az ember a fogyasztását, akkor hó végén látja, hogy mi az, amire túl sokat költött, hol kell és hol lehet lefaragni a költségeket.

28. Amaunet (válaszként erre: 21. - 184481d874)
2019. márc. 24. 18:27

Ok, értem. Én sem szeretek úgy menni még csak látogatóba vagy csak "beugrom" sem, hogy ne vigyek valamit.

Szerintem testvéreknek nem ciki megmondani, hogy ez egyre nagyobb teher a háztartásodnak és közös szervezést igényelne.

27. ab3619a9cd (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. márc. 24. 18:27

Nem permetezek soha. A kényesebb dolgok mellé megy a hagyma fokhagyma. Annyira büdös hogy kerülik a kártevők.

Bevallom csak elvetem, a kapálás a férjemé. Méhészet van a szomszédba én pedig méhcsípés allergiás vagyok így nem enged ki a kertbe huzamosabb ideig. :)

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Ab3619a9cd)
2019. márc. 24. 18:23

Akkor a saját munkádat nem számolod?

Növényvédelemre nincs költséged?

25. 184481d874 (válaszként erre: 23. - Ab3619a9cd)
2019. márc. 24. 18:23
Igen ,igazad van.Eszméletlenül felmentek a zöldségárak.
24. Guruljka (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2019. márc. 24. 18:23

No lehet, hogy egy excel-tanfolyamra befizetem magam.

Persze semmilyen tervvel nem tudom kivédeni sem azt, ha nem érkezik munka, sem azt, hogy a kedves ügyfél nem utal.

23. ab3619a9cd (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. márc. 24. 18:21

Most hogy fél mentek az árak, igen.

Tegnap vetettem 100 bokor krumplit. 5100 Ft volt a vetőkrumpli. 100 bokor alatt nem kevés lesz. Borsó és hagyma volt 3000 ft. de a borsó annyi lesz hogy fogok is tudni eladni belőle.Hagyma pedig maradt őszi duggatásra is. Gyümölcsöt is minden éven eladom . Uborka megy kovászolni és üvegbe így savanyúra nem kell költenem.

22. 184481d874 (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2019. márc. 24. 18:21
Ilyen is ,olyan is szokott lenni.De köszi az ötletet.
21. 184481d874 (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. márc. 24. 18:20
Az igazsághoz tartozik,mindig hoznak ajándékot,mindenkinek a családomban.Ciki lenne ezzel előhuzakodni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook