Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény, hogyan is működik? fórum

Családi adókedvezmény, hogyan is működik? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. szept. 4. 14:28

Sziasztok!


Olyan kérdésben szeretnék választ kapni, mellyel kapcsolatban több oldalon többféle állásfoglalással találkoztam. Hátha van itt olyan, aki hasonló cipőben jár, vagy csak esetlegszakértő a témában :)


Két gyermeket neveltem egyedül, nyáron férjhez mentem. A két gyerekre járó havi 20e Ft adókedvezményt igénybe tudom venni, a családi pótlékot is én kapom. Férjem előző házasságából van egy fiú, őt az anyukája neveli, egyedülállóként. A havi 10e adókedvezményt és a családi pótlékot is kapja, a gyerektartást is, a felügyeleti jog nála van. A kapcsolat a volt feleséggel teljesen rendben , nem azért lett kizárólagos a felügyelet, mert bármi probléma adódott volna a volt házastársak közt.


Kérdésem a következő:

Amennyiben bíróságon kérné a párom az exével a közös gyermekfelügyelet megállapítását, az konkrétan hogyan érintené a családi pótlékot és az adókedvezményt a férjemnél és a volt párjánál?

Úgy számoltam, hogy a párom igénybe vehetné az én gyermekeim után is a kedvezményt, így 3 gyermekesnek számítana. Úgy számoltam, hogy az én két gyermekem után 2* 33e adó- ill. járulékkedvezményt kapna, plusz közös felügyelettel a saját kisfia után a 33e felét. Erre egy adószakértői oldalon rábólintottak, hogy jól számolok. De azután jött bennem a kétely, mert a volt feleség nem számít 3 gyermekesnek, így ő hogyan kaphatná meg a 33e másik felét. Itt valami hibádzik, azt hiszem. Ez lenne az egyik kérdésem. Tehát mennyi lenne az adókedvezmény nekünk és a másik anyukának.


Másik kérdés a családi pótlék. Mert családi adókedvezmény annak jár, aki családi pótlékot kap. Utánanéztem, és közös felügyelet esetén a családi pótlék is kétfelé megy. De esetünkben, ha a férjem kérné az én gyermekeim után is, és van a sajátja, mennyi is járna? Ugyanaz a dilemmám, mint az adókedvezménynél. Három gyerek havi 48e családi. Mennyit kapna ő, és mennyit a kisfiának az anyukája?


Talán bonyolultnak tűnik, de ha valaki itt hasonló helyzetben van, talán tud segíteni.:)


Köszi!


Kriszta

488. f8db0709b8 (válaszként erre: 486. - 1 apuka)
2015. jún. 28. 08:27
Oké,hogy havi 10ezer.....de ha a jövedelem nincs annyi,nincs 10ezer sem..mi a 2 gyerekre 17et kapunk...jobb mint a semmi :)
487. agibaba40 (válaszként erre: 486. - 1 apuka)
2015. jún. 25. 07:57

Szia, a havi 10.000 Ft stimmel, abban az esetben ha egy vagy két gyermeketek van, mer három gyerektől már jelentősen nagyobb az összeg, és a 10000 Ft gyerekenként/havonta értendő.

Ha nincs annyi jövedelmed, hogy teljesen ki tudd használni a 10.000 Ft-ot (azaz nincs annyi munkabéred, aminek a havi 16%-a 10.000 Ft lenne), akkor a járulékok egy részét is igénybe lehet a 2014-es bevallásban venni. Vagy ha még így sem tudjátok teljes egészében kihasználni, akkor anyukával megosztva is lehet érvényesíteni.

486. 1 apuka
2015. jún. 24. 19:06

Sziasztok.

A csaladi adokedvezmeny pontos osszege erdekelne.


A konyvelom eskuszik havi 10000,- ft ra.


Ezzel szemben, mindenfele egyeb szamokat,szazalekokat latok, nekem nem egyertelmu a kezhez kapott penz osszege.


Tud valaki segiteni"?

485. melcsi0821 (válaszként erre: 484. - Melcsi0821)
2014. nov. 18. 20:43
Mondjuk a tartózkodási helyünk az egy! És a cs.p.-t is lejelentettem, hogy nem egyedülálló ként nevelem a gyerekeket!
484. melcsi0821 (válaszként erre: 483. - Agibaba40)
2014. nov. 18. 20:41
Köszi! Csak azért kérdezem mert 2 gyerek az enyém és márciusban fog születni a közös gyerek! Azt tudom, hogy csak vissza igényelheti mivel nem közösek a gyerekek! De én ehhez hülye vagyok!
483. agibaba40 (válaszként erre: 482. - Melcsi0821)
2014. nov. 18. 17:00

Szia, nem kell hogy közös lakcímetek legyen (se tartózkodási, se állandó), és házastársi kapcsolat se kell. Saját tapasztalatból mondom.

A párod jövő évben beadandó, azaz a 2014-es évre vonatkozó adóbevallásában kell a gyermek/gyerek adatait beírni, illetve a megfelelő kockában érvényesíteni a családi adóALAP kedvezményt (mert hogy ez nem az adóból számolódik, hanem a jövedelemből), és egy összegben meg is kapja a párod. Beküldhető már akár januárban is az ezévi bevallás, de a NAV csak március 1-je után utal leghamarabb.

482. melcsi0821 (válaszként erre: 471. - Bettianyu)
2014. nov. 18. 14:31
Elég, ha a tartózkodási hely ugyanaz vagy az állandó lakcímnek kell egynek lenni?
2014. aug. 25. 15:59
Sziasztok! Tudom, hogy az adókedvezmény a várandósság 91. napját követően lett volna igényelhető,de úgy döntöttünk, utólag szeretnénk, születésük (ikrek) után érvényesíteni majd. Tudtok segíteni abban, hogy az utólagos érvényesítés milyen módon,formában és mikor lehetséges? köszönöm
2014. ápr. 6. 09:52

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogyan tudom a terhesség idejére visszaigényelni az adót?Erre van külön nyomtatvány?Hiába írom be az adobevalláson semmi nem változik.Már 4 hónapos a baba,szóval május 18-án töltöttem a 91. napot.

Köszönöm ha valaki tud segíteni:)

479. komeri
2014. márc. 24. 12:01

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy ha március hónap utolsó napján töltöm a 91. terhesség napom, akkor már márciusra is jogosulttá válok a magzati adókedvezményre?

A szabályozásban úgy olvastam, hogy: "Jogosultsági hónap az a hónap, amikor a várandósság, orvosi igazolás alapján, legalább egy napig fennáll."

Köszi előre is!

2014. márc. 18. 21:56

Sziasztok!

Tudnátok segíteni családi adókedvezmény-visszaigénylésben?

Egyedül álló anya vagyok 4 gyerekkel, kettő kiskorú. Így ha jól tudom, akkor havi 10000Ft/hó/gyerek az adókedvezmény. sajnos ezt a munkahelyemnél havi lebontásban nem tudtam igénybe venni, így ezt most szeretném. 2013-as évben 5 hónapot dolgoztam és a bérem összesen 417811 Ft volt. Ebből a befizetett SZJA-m 66849 Ft. Ezt az adóbevalláskor visszaigényelhetem ha jól gondolom a két gyerek után járó adókedvezmény címén. Egyéb jövedelmeim nem adókötelesek, így nincs is SZJA fizetve utánuk, tehát többet ettől nem tudok igénybe venni. Aki picit jobban ért hozzá meg tudná nekem mondani hogy jól számoltam-e? Illetve nem kell semmilyen nyilatkozat vagy igazolás, csak a kiszámolt összeget írjam az adóbevallásban a megfelelő helyre?

Előre is köszönöm a segítséget!

477. Letty72 (válaszként erre: 476. - Stella34)
2014. márc. 18. 11:35

Szia!


A visszaigényelhető adó össszege 1 gyermek esetén évi 120 000 Ft. (10 000 Ft/hó), 2 gyermek esetén évi 240 000 Ft.(10 000 Ft/hó/gyerek). Az adókedvezmény minden esetben igényelni kell, automatikusan nem jár, de nemcsak a gyerek születésétől lehet igényelni, hanem a terhesség 91 napjától.

2014. márc. 18. 10:19

Érdekelne, hogy az egy évben visszaigényelhető összeg az 124 ezer Ft?

A baba születésekor automatikusan kapja a szülő, vagy újra kell igényelni?

475. bettianyu (válaszként erre: 474. - Pappino)
2014. márc. 10. 13:20
annyit kell beírni amennyit levontak személyi jövedelem adó címen.
474. pappino
2014. márc. 10. 13:01

Üdvölet minden kedves forumozónak!

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne egy kérdésem!

Adott egy évi 856000ft os kereset,be lehet e irni a jövedelembevallásba 2 gyermek utáni 7*125000Ftos kedvezményt ha ez az összeg több mint az éves kereset?

Válaszokat előre is köszönöm!

473. bettianyu (válaszként erre: 472. - Ildiko196909)
2014. márc. 6. 19:06
ha a gyerekekkel közös háztartásban,azonos lakcímen lakik, szerintem.....
2014. márc. 6. 16:05
segitséget szeretnék kérni.Ha a férjemmel egy háztartásban élünk de más a lakcim mert kijelentkezett akkor ö igényelheti vissza az adót a gyerekek után?mert én nem vettem igénybe a családi kedvezményt.Ha valaki tudja legyen szives irja meg . ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
471. bettianyu (válaszként erre: 470. - Ginevra01)
2014. jan. 30. 12:15
szia.úgy működik,hogy a lakcímnek kell közösnek lenni,nekünk is így van.havonta nem tudja igényelni,csak visszamenőleg adóbevalláskor,ez azért nagyon jó mert egy összegben megkapja az egész évit.azt tudd,ha eddig nem vettétek igénybe,és már pár éve együtt vagytok önellenőrzést adhattok be az elmúlt évekre és visszamenőleg is megkapjátok(max 5 év)ha kérdésed van írj,válaszolok szívesen.nekem meghalt az apjuk a gyerekeknek,és a párommal nincs közös gyerek,de már 4éve így kapjuk vissza a családi kedvezményt.
2013. nov. 25. 21:08

Nézi még valaki ezt a fórumot? szeretnék kérdezni...


Elváltam, 3 gyerekem van, anyaságin vagyok. Az új párom egy kft-nél dolgozik alkalmazottként (mérnök). Az lenne a kérdésem, hogy ő igényelheti az adókedvezményt a gyerekek után, és milyen feltételekkel? Pl. közjegyzőnél bejelentett élettársi kapcsolat szükséges? vagy hogy működik ez?


köszi a válaszokat

2013. aug. 31. 06:47
Nem tudom megosztani a gyerekek apjával. 6 éve nem láttuk, és nem is hallottunk felőle (szerencsére)
2013. aug. 30. 19:56
az adótörvények meg minden évben változnak....
467. 4d4b358ff3 (válaszként erre: 466. - Böbike32)
2013. aug. 30. 19:55
akkor amit itt írt az előző hozzászóló...szerintem ott a megoldás.... de szerintem megoszthatja a párjával... Jól tudom?? Persze ha van olyan jövedelme ami adózik ...
2013. aug. 30. 19:51
Én vagyok jogosult a gyerekek után az adókedvezményre és nincs letiltásom tanul mindkettő
465. Mandula71 (válaszként erre: 454. - Böbike32)
2013. aug. 30. 10:41
Gyermekenként 62.500 Ft a kedvezmény alapja, tehát 2 gyermek esetén 125.000 Ft. Ebből következik, hogy 114.000 Ft bruttóból a teljes összeget nem lehet igénybe venni. A munkáltató felé úgy kell nyilatkozni, hogy nem 1 vagy 2 gyermek után kéred a családi kedvezmény figyelembe vételét az adóelőleg megállapításánál, hanem beírod összgszerűen, azaz a 114.000 Ft-ot.
2013. aug. 30. 09:04
de lehet jól számol .... csak egyedi kifizetési módot alkalmaz ??? :))))
2013. aug. 30. 08:52
nem osztottátok meg a pároddal az adókedvezményt??
2013. aug. 30. 08:51
Ragaszkodj az elszámoláshoz, olyan nincs hogy ő valamilyen ""egyedi elszámolási""" módot alkalmaz :))) SZJA, Munkatörvénykönyv...vonatkozik rá is :)
2013. aug. 30. 08:47

Nem lehet, hogy csak az egyik gyermek után vagy adókedvezményre jogosult? Hány évesek, Tanulnak?

A 114. bruttó tisztán alapbérből áll össze, nincs valami letiltásod bérből, gyerektart. hitel???

2013. aug. 30. 08:27
Kaptál már elszámolást a havi béredről,teljes havi fizut kaptál már? Van már munkaszerződésed?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook