Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény, hogyan is működik? fórum

Családi adókedvezmény, hogyan is működik? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. aug. 30. 08:27
Mondom azért furcsállom, mert tavaly volt 93000 forintos bejelentett bérem, és októberig dolgoztam a cégnél, vagyis szeptember végig, és felvettem adóbevallásnál 122000 forint visszatérítést. És ott kissebb bérem volt. Itt meg magasabb és nem tudok annyit igénybevenni. Azért érdeklődöm itt, mert kínaiaknak dolgozom, és ők kicsit furán tudnak számolni ha fizetésről van szó! :(
2013. aug. 30. 08:22
én úgy gondolom, hogy az a kérdés, hogy e bruttó béred után mennyi adót kell fizetned, Ha ez kevesebb mint az igénybevehető adókedvezmény, akkor csak annyi kedvezményt kaphaszt... a különbözetet nem fogják a bérdehez adni... Csak akkor tudod maximálisan kihsználni, ha fizetsz is annyi adót amennyi a két gyerek után járna adókedvezményként... szerintem, de majd biztos lesznek itt olyanok akik jártasabbak a témában...
2013. aug. 30. 08:08
És most megint azt adta ki a bérkalkulátor hogy 20000ft. a kedvezmény
2013. aug. 30. 08:05
Hát 114000 forintal vagyok bejelentve. Ebből azt mondta 75000 ft jön kézbe körűlbelűl. Amikor a bérkalkulátoron én kiszámoltam akkor az 92000 forintot hozott ki. És akárhogy számolom a 75000 meg 10000 az nem 92000. Mert a könyvelő azt mondta hogy csak 10000 forintot vehetek igénybe
2013. aug. 30. 07:57
Lehet nem fizetsz annyi adót az után az összeg után mint amennyi a két gyerek után járó adókedvezmény??
2013. aug. 30. 07:50
Sziasztok. Kérdésem a következő lenne! Most helyezkedtem el az uj munkahelyemen, és azt mondták hogy a 114000 forintos minimálbéremmel, csak 1 gyerek után tudok ogénybevenni adókedvezményt, a második gyerek után nem. Létezik ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 14. 09:47
Az én kérdésemre tudna valaki válaszolni?
2013. máj. 14. 07:07

Csak egy gyerek van!

Párom gyesen volt április 15.-ig,azóta dolgozik.

Tegnap be lett adva a bevallásom,abban kértem visszamenőleg,ha minden igaz,tavalyi egész évre megkapom

451. szalardi (válaszként erre: 448. - Bandika86)
2013. máj. 13. 21:12
Igen.
2013. máj. 13. 20:24
Bocs 3x 206 250Ftx12 hó
2013. máj. 13. 20:22
Élettárs igénybeveheti 3 gyermek azaz 3x 206 250 Ft családi adókedvezményt évvégén ha a három gyerekből csak egy közös?
2013. máj. 10. 15:11

Sziasztok!Kérdésem a következő lenne!

Tavaly 10 hónap munkaviszonyom volt,ez két cégnél volt,de egyiknél sem vettem igénybe sem én,sem a párom a családi adókedvezményt 3éves kislányomra!

Most az adóbevallás beadásakor,ha megfelelően töltik ki,akkor ezt visszamenőleg megkaphatom a 10hónapra???

Várom segítségeteket!

Köszönöm addig is!

2013. máj. 9. 11:51
Sziasztok, szerencsére megoldódott az ügyünk! Elismerte a munkáltató, hogy figyelembe vette az adókedvezményt!!kevesebb pénzt fűzetett be a férjem után. Kaptam utána 1 hétre mailen egy új M30-as lapot, amin jóval több összeg volt befüzetve utána, és nem volt figyelembe véve a kedvezmény!! Most már azt várjuk, hogy utaljanak!! :)
446. Mandula71 (válaszként erre: 444. - Monalisa780813)
2013. ápr. 15. 21:33

Kicsit zavaros a kérdésed. A családi kedvezmény igénybevétele nem függ a munkaidőtől.

Ha annyi fizetést kapsz, amennyi a hivatalos bérpapírodon szerepel, akkor nem tudja "lenyúlni" a főnököd.A bérpapírodon, amit a fizetéssel együtt meg kell kapnod minden hónapban, szerepel,hogy vettek-e figyelembe családi kedvezményt és ha igen, akkor milyen összegben.

Ha feketén kapod a fizetésed (tehát többet, mint amennyi a hivatalos papíron szerepel), akkor ugyanúgy járhatsz, mint az előző kérdező.

445. Mandula71 (válaszként erre: 443. - Virág888)
2013. ápr. 15. 21:28

AZ a gond, hogy nem csak a munkáltató csal. Van egy hivatalos összeg, amit számfejtenek, a férjed elvileg ezt minden hónapban aláírja. Viszont nem annyi pénzt kap, amennyi ezen a papíron szerepel, hanem többet. Tehát a különbözetet zsebbe kapja, ami után nyilván nem fizetitek be az adót...

Egyetlen dolgot tehetsz, írásban tértivevényes levelet küld a férjed a munkáltatónak (vagy személyesen két példányban, az egyiket átvetetve, dátummal, bélyegzővel és ezt elrakja), amelyben megírja, hogy az idei évre nem adott le adóelőleg nyilatkozatot és a továbbiakban sem kéri a családi kedvezmény érvényesítését év közben. Ezen felül természetesen a fizetés kézhezvételekor, a fizetési papír aláírása ELŐTT megnézi, hogy mit számfejtettek és amennyiben a családi kedvezmény ismét szerepel rajta, akkor nem írja alá, nem veszi fel a pénzt, hanem kéri a számfejtés javítását.

Sajnos fennáll a lehetősége, hogy ezt a munkáltató nem fogja jó szemmel nézni...

2013. ápr. 15. 14:33

Sziasztok!

Nekem is segítségre lenne szükségem!!

Én 2011.01.26-a óta bejelentetten dolgozom,és kétgyermekes anyuka vagyok.

Időközben gyesre is visszavettek,mivel tartós beteg a gyermekem(2012.szept.5.e óta).

Azt szeretném megkérdezni,hogy nekem jár a 6 illetve 4 óra bejelentett munka után is?Ha jár,akkor a fönököm lenyúlhatja,úgy hogy nem is tudok róla????

Ha pedig lenyúlja,akkor kihez tudok fordulni,hogy visszakapjam??(Sajnos a felesége könyvelő és ő intézi ezeket a dolgokat)Légyszíves aki tud ebben segíteni,írjon!!!!!!Köszönöm szépen,sziasztok!!!!

2013. ápr. 7. 13:26

Sziasztok, nagyon nagy szükségem lenne a segítségre! Tavaly 04.23.-án töltötte be a magzat a 91. napot a pocakomban. Leadtuk a párom munkáltatójánál a kérvényt és az igazolást, hogy havonta kérjük a 10.000 forintot. vártunk 2-3 hónapot, de semmi. Felhívtam a céget és kedves könyvelő közölte velem, hogy nem tudnak nekünk ilyennel szolgálni, mert van náluk hivatalos és nem hivatalos bérszámfejtés. Szóval ezt úgy kell érteni, h a férjem ahány órát melózik annyiszor 480-as órabér jár, ez a nem hivatalos, a hivatalos az, h kijön nekik az összeg, mondjuk 100.000 forint és ezt úgy korigálják, h úgy jöjjön ki mint a nem hivatalos. A lényeg, h ezt elmondta a csaj és mondta h vissza küld minden igazolást kérvényt, mert sajnos nem megy a dolog, mondhatom vártam jó sokáig, de semmi nem jött vissza. Most meg ott vagyunk h a könyvelőnk , megcsinálta az adóbevallást és szerintetek??? Nagy 0 kedvezményt kapunk vissza. Szóval a cég kevesebbet fűzetett be a férjem után. De neki nem adta senki oda a neki járó pénzt. Az a baj h most járt volna nekünk, 90 ezer forint, de ebből nem látunk semmit, nem tudom elérni a céget, nem vesznek fel!!! Kinyomnak... És a legboszantobb az, h idén senki nem tett nyilatkozatot, egyben szeretnénk jövőre a pénzt és mint ad Isten az idei bérlapokon is szerepel h kérjük havonta a kedvezményt, ez azt jelenti h csalnak, és helyettünk kérik a pénzt!! :(

Kérlek adjatok tanácsot mit kezdjek. És azt még nem is írtam, hogy nagyon kellett vna a pénz mert a Baba aki született tartós beteg, állandóan hordani kell vizsgálatokra!! Nagyon el vok keseredve....

2013. ápr. 4. 11:34
köszi a segítséget!
441. Maócska1981 (válaszként erre: 440. - Eszter-8)
2013. ápr. 3. 12:25
Szia! Nálunk is hasonló helyzet, megosztható a családi adókedvezmény, mint ahogy a nevelő apuka jogosult a nem közös gyerek után beiskolázási támogatásra, vagy plusz szabadságra.
2013. ápr. 3. 12:06

sziasztok!

házaspárnál 2 közös és egy anya előző házasságából született gyerek esetében, mindkét szülő jogosult 3 gyerek után járó családi kedvezmény igénybevételére?megoszthatják?anya kapja a családit a nem közös gyerek után!

előre is köszi a választ!

439. esther78 (válaszként erre: 431. - CandySR)
2013. ápr. 3. 10:27
Egyedül neveled a gyerekeket? Ha van élettársad, házastársad és közösek a gyerekek, akkor meg is lehet osztani a családi adókedvezményt. Vagyis ha te nem tudod teljes összegben igénybe venni, akkor a maradék összeget a férjed visszaigényelheti.
2013. ápr. 3. 10:24
Ha 1 gyerek van,akkor a családi adókedvezmény összege 10 ezer forint, ha a bruttó kereset van 62500 ft, ha nincs annyi, akkor a bruttó kereset 16%-a az adókedvezmény. A családi kedvezmény csak azután a gyerek után jár aki után kapnak családi pótlékot.
437. júliusi (válaszként erre: 435. - Esther78)
2013. ápr. 3. 07:19
Akkor én kb 10 ezerrel kapok majd kevesebbet:(Márciusban betöltötte a 20 at, és nappali okjs képzésre jár...Kár, mert mert marha sok a kiadás,Pesten van albérletbe...
436. Mandula71 (válaszként erre: 435. - Esther78)
2013. ápr. 2. 21:42

Bocs, nem pontosan írtam, az összeg valóban adóalap kedvezmény. A bevallásban viszont pont az általam írt összeget kell feltüntetni és jelen esetben ez volt a fő kérdés.

A kérdezőnek két gyereke van, így felesleges lett volna a három és több gyermekre vonatkozó szabályokat leírni.

435. esther78 (válaszként erre: 434. - Mandula71)
2013. ápr. 2. 20:13
Már bocsi, de ez nem egészen így működik. a 62500 nem a családi adókedvezmény összege, hanem az adó alapja. Az igényelhető adókedvezmény a 62500 ft 16%-a vagyis 10 ezer ft gyerekenként, de ez csak az 1 illetve 2 gyerekre vonatkozik, 3 vagy több gyerek esetében az összeg magasabb.
434. Mandula71 (válaszként erre: 431. - CandySR)
2013. ápr. 2. 17:57

A családi kedvezmény két gyermek esetében havonta, gyermekenként 62.500 Ft, tehát évente 12*2*62.500=1.500.000 Ft.

Év közben nyilván a bruttó 90000 Ft-nál nem tudod érvényesíteni a 125.000 Ft-ot, de az év végi adóbevallásban korrigálható.

A családi kedvezmény nem úgy működik, mint ahogy az adójóváírás volt, itt év végén a maximális összeg igényelhető, ha valakinek volt annyi jövedelme. (Tehát akkor is, ha mondjuk fél évig egy fillér jövedelme sem volt, a második félévben pedig mondjuk 2.000.000 Ft.)

Magyarul esetedben az adóbevallásban a 12*125000, azaz 1.500.000 Ft-ot kell beállítani a családi kedvezmény sorába.

433. Mandula71 (válaszként erre: 430. - JUTKAAH)
2013. ápr. 2. 17:51

Élettársi kapcsolatban az élettárs gyermeke után a családi adókedvezményre nem lehet adóelőleg nyilatkozatot leadni.

Élettársi kapcsolatban a magzat után csak az édesanya nyilatkozhat, hogy az adóelőleg megállapításánál kéri figyelembe venni a magzatot is.

A közös gyermekre születés után már az édesapa is jogosult a családi kedvezmény figyelembe vételére az adóelőleg megállapításánál.

Az év közben figyelembe nem vett kedvezmény az év végi adóbevallás elkészítésénél már élettársak esetében is megosztható, a nem közös gyermek után is.

A lakcímnek egyeznie kell (gyerekek és a családi kedvezményt igénybe vevő), ezzel bizonyítható a közös háztartás.

432. Mandula71 (válaszként erre: 429. - Dittus 87)
2013. ápr. 2. 17:46
Igen.
431. CandySR
2013. ápr. 2. 15:36

Sziasztok! Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Két gyereknél 125 000 Ft adókedvezmény jár. Ha 10 hónapig kerestem bruttó 220 000 Ft-ot, 2 hónapig meg 90 000-et, akkor az évvégi bevallásban levonható a 12x125 000 Ft kedvezmény, vagy csak 10x125+2x90?

Előre is köszönöm a válaszokat!

430. JUTKAAH
2013. márc. 18. 12:31
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy én és a párom nem vagyunk megesküdve csak élletársak vagyunk most múltam 6 hónapos terhes természetesen a páromtól várom a picit nekem van egy 6 éves kisfiam és a páromnak azt mondták a munkahelyén hogy ő nem kaphatja meg az adókedvezményt mert nem vagyunk megesküdve ez hogy müködik tudna neke mvalaki segiteni előrre is köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook