Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinél apuka igényli a családi adókedvezményt magzat után? fórum

Van itt olyan, akinél apuka igényli a családi adókedvezményt magzat után? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. sookye (válaszként erre: 41. - Manyik)
2013. febr. 19. 13:38
Visszamenőlegesen is igénybe vehetitek, majd az adóbevallásnál úgyis nektek kell kiszámolni, mennyi jár összesen. A maradékot, amit nem igényeltetek év közben, azt pedig egyösszegben visszakapjátok a bevallás beadása után.
41. manyik
2013. febr. 19. 13:33
Nálunk is a férjem vette igénybe, ráadásul én későn is kapcsoltam. Elfelejtettem, hogy már a betöltött 91 naptól igényelni lehet, és mi csak két hónappal később igényeltük. A lényeg, hogy legyen egy a dokid által kiállított igazolás, hogy melyik napon töltöd be a 91. napot és ezt az igazolást senkinek ne add oda, csak másolatban, ezt neked megőrizni, vagyis annak, aki igénybe veszi a családi adókedvezményt!!!
40. sookye (válaszként erre: 39. - Konacafe)
2013. febr. 13. 17:40

Csak az egyik kaphatja meg a tízest, el kell dönteni, hogy ki.

Ha az anyukának nincs 62.500 Ft bruttó keresete (márpedig ez pl. gyednél nem elképzelhetetlen), akkor ő nem tudja teljes egészében igénybe venni a kedvezményt, ami 62.500 Ft adóalap-kedvezményt jelent, ez 10000 ft adókedvezmény formájában nyilvánul meg.

Ha egyik szülő sem keres többet 62.500 Ft bruttónál, akkor meg lehet osztani a kettő között, hogy mégis ki tudják használni a teljes, vagy a lehető legnagyobb összeget.

39. konacafe (válaszként erre: 38. - Sookye)
2013. febr. 13. 11:54

Uhumm, koszi.

Meg annyit nem ertek, hogy ha az osszeg fix, es mindketten meghaphatjak a tizest, akkor ha az egyik fel tobbet keres, hogyan tudja jobban kihasznalni? Kinek kellene megosztani?

38. sookye (válaszként erre: 37. - Konacafe)
2013. febr. 12. 18:14

"mivel ő magasabb összeget kap, mint amennyit én kapnék"

Ez arra vonatkozik, hogy a férj valószínűleg többet keres, mint a feleség, ezért ő a teljes összegében ki tudja használni az adókedvezményt, nem kell megosztaniuk.

De az összeg maximalizálva van, egy és két gyermek esetén havi max. 10.000 Ft/gyerek.

37. konacafe (válaszként erre: 36. - Sookye)
2013. febr. 12. 16:20
31 kiszvorosz
36. sookye (válaszként erre: 35. - Konacafe)
2013. febr. 12. 16:19
Ez így igaz, miért, ki mondott mást?
2013. febr. 12. 16:04
En ugy tudtam, hogy ez az osszeg fix, mindenki ugyan azt kapja / gyerek.
34. sookye
2013. febr. 12. 14:48

Sajnos nem mindenki tudja megfelelően értelmezni a törvényeket.

És az is előfordult már, hogy én mondtam marhaságot, de ha az ügyfélnek volt igaza, én azt elismertem (nem fordult elő túl gyakran...).

33. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 32. - Kiszvorosz)
2013. febr. 12. 12:31
Lehet ezt fogom alkalmazni ezentúl, mert ez már röhej...
32. kiszvorosz (válaszként erre: 30. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 12:29

Én ezt már elég régen úgy oldom meg, hogy ott előtte felírom egy nálam lévő papírra az ügyintéző nevét, óra,percet, melyik ablaknál ült, milyen ruha volt rajta. Ezt elég látványosan, hogy ő is lássa, viseli a következményeit a baromságnak, amit mondott :)

Többször segített már az érvelésnél a cetli:)

2013. febr. 12. 12:26
Nálunk is a férjem vette igénybe az első pillanattól a könyvelőnk tanácsára, mivel ő magasabb összeget kap, mint amenyit én kapnék.
2013. febr. 12. 12:22
Hát akkor azt hiszem holnap ismét bemegyek, és az asztalra csapok. És szomorú hogy ezt kell tennem, de viszek diktafont.
2013. febr. 12. 12:11

Ez a NAV-os adóbevallást kitöltő segédletben olvasható:


"A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult

az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, kivéve azt a magánszemélyt,

Ø      aki gyermekotthon vezetőjeként a gyermekotthonban nevelt gyermekre (személyre) tekintettel,

Ø      javítóintézet igazgatójaként, illetve büntetés-végrehajtási intézet parancsnokaként a javítóintézetben nevelt vagy a büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermekre (személyre) tekintettel,

Ø      szociális intézmény vezetőjeként, az intézményben elhelyezett gyermekre (személyre) tekintettel kapja;

a várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa;

a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély."


Benne van, hogy a VÁRANDÓS NŐ, ÉS A VELE KÖZÖS HÁZTARTÁSBAN ÉLŐ HÁZASTÁRSA is jogosult. Az egy kretén volt az ügyfélszolin, aki azt mondta, hogy nem érvényesítheti az apuka a kedvezményt!

28. konacafe (válaszként erre: 14. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 12:00
hivd fel az ugyfelszolgalatot, es kerdezd meg felttetelesen, hogy a ferjed igenybe veheti-e, ha..mintha meg nem tudnad.
27. Márti86 (válaszként erre: 25. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 11:50
Uhh, na ilyenkor sajnálja az ember hogy nincs nála diktafon. :S Lényeg hogy nincs igaza..
26. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 24. - Márti86)
2013. febr. 12. 11:49
Illetve eddig mindig a bruttója alapján kapta. Amíg 8 órában dolgozott addig a 10ezret, most hogy 4 órában van, csak 7et.
25. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 24. - Márti86)
2013. febr. 12. 11:46

Azt a nő nem is látta volna, nincs benne mennyi a bruttója.

Annyi volt h odamentünk mindketten, hogy beszeretnénk adni a papírt, hogy ők csinálják a bevallást, csak az adókedvezményes részt nem töltöttük ki, abba legyenek szívesek segíteni. Mondtuk hogy párom kapja, erre a nő felbőszülten, hogy az lehetetlen, mert a magzat után, csak a kismama igényelheti, mi ezt hogy képzeljük, és amúgy is lehetetlen hogy kaptuk eddig a pénzt. De ha kiderül hogy mégis kaptuk, akkor azt vissza kell fizetni. El is vette párom bevallását, üresen hagyva a kedvezményes részt, lepecsételte és kész.

2013. febr. 12. 11:39

Nálunk is a férjem veszi igénybe a gyerkőc és a magzat után is.

Nem lehet hogy az a gond hogy nem volt elég magas a bruttója ahhoz hogy igénybe vegye?

2013. febr. 12. 11:33
Nálunk is a férjem kapja a gyerek és a magzat után is, nincs belőle gond.
22. sookye (válaszként erre: 21. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 11:33
Melyik Navban voltatok? Szégyellem, hogy ilyen kollégáim vannak :s
2013. febr. 12. 11:24

Illetve mégegyszer nagyon köszönöm a sok választ. Nagyon rám fért egy kis megnyugtatás.

Azért hihetetlen hogy ilyenekkel képesek ijesztgetni egy kismamát.

2013. febr. 12. 11:19
Hát most megírtam a NAV-nak a kérdésem, hogy a férjem igényelheti e. Semmi konkrétat nem mertem beleírni, kiváncsi vagyok válaszolnak e. Ha azt írják nekünk van igazunk, akkor nagyon csúnyán be fogom panaszolni az ügyintézőt.
19. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 18. - Zzmm)
2013. febr. 12. 11:16
Házasok vagyunk, és ezt az ügyintéző is láthatta mert XYné vagyok.
18. zzmm
2013. febr. 12. 11:12

A magzati adókedvezményt nem igényelheti az apa, csak férj!

Ha megszületik, akkor már igen, akkor nem kell házastársnak lennie.

Mi is megjártuk vele, de időben felhívták rá a figyelmünket!

17. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 16. - D2372ca8f3)
2013. febr. 12. 11:04
Csodás... És tuti nem fogják elhinni, hogy nem csalni akartunk, hanem az ügyintéző nem engedte a kitöltést. Az eszem megáll.
16. d2372ca8f3 (válaszként erre: 14. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 11:01

Oh isten, ekkora lángeszeket ott a hivatalban....

Pedig lehet rá számítani, hogy emiatt elővesznek benneteket, ha kibukik, hogy a cég által beküldött bevallás és a férjedé nem egyezik...

15. Drienke (válaszként erre: 3. - Bébinyuszi09)
2013. febr. 12. 11:00
Nálunk a férjem igényelte, amint megkaptam a papírt a védőnőtől.
2013. febr. 12. 10:56
Csak most ami még félő, hogy ugye páromnak nem engedték beleírni, hogy ő igénybe vette, azaz nem valós a bevallása. Így most nehogy még ezért is elővegyenek minket...
13. Bébinyuszi09 (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2013. febr. 12. 10:54
Nem hinném. Házasok vagyunk, egy lakcímen, a hivatalos orvosi papír is megvan. Elképzelni nem tudom miért van ez az egész.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook